Na to jak na Poláky nadáváme, my máme co říkat s našimi Babovřesky, za tenhle film se nemusí vůbec stydět. Město 44 je po dlouhé době jeden z nejreálnějších válečných filmů, vskutku autentické záběry, kolikrát i dosti drsné ( Scéna kde padají lidské vnitřnosti z jeptišek z nebe po výbuchu v kostele je Epic). Akce je tedy zdařilá, hezky natočená, místy i slušně atmosférická ( Scéna v kanále až hypnoticky hororová), takže Poláci se očividně chtěli na tomhle vyřádit do syta, pár scén ovlivněných Holywoodem se zde také našlo ( Různé zpomalovačky, či romantická scéna s ohebnými kulkami :D), Jo velmi efektní záležitost. 75%(19.4.2015)

Úvodom lacné, miestami pre-emotivované, ale vcelku nie až také, že by mi to doslova vadilo. Snímok ale drsný a pravdivo surový. Miestami som bol až prekvapený, čo sa týka krvy a efektov s ňou spojených! Bratov poľských mám rád, cením snahu a čo do toho obetovali. BTW vizual a efekty fakt na naše pomery top, preto trochu prižmúrim očko:)! Nazdar(17.2.2015)

Velice zvláštní válečný film, který jde svou cestou a chce být určen i mladším divákům, což může být jeho největší problém. Je vidět, že Komasa točí hodně ambiciózní počin, na nějž dostal dost peněz, které jsou tu vidět, a chce ho znázornit v celé jeho šíři. Daří se mu po stránce vizuální, neboť to celé velkolepě vypadá, kamera je výborná, nechybí tu ani velice solidní akční scény s mnohdy brutálními výjevy, které ovšem k válce patří a neváhá ani sem tam oživit snímek first person kamerou, která funguje, jak má. Povedená je i atmosféra zmaru a bezmoci obyčejných Poláků, kteří proti silnějšímu nepříteli zdánlivě nemají šanci, přesto se snaží bojovat a bránit své město. Trable bohužel nastávají u pro mě zcela nepochopitelně a především nevhodně využitých zpomalovaček a bullet timů, které mají zcela jiný hudební doprovod v podobě moderního dubstepu a drum´n´bassu a do kontextu filmu se absolutně nehodí a mnohdy navíc nechtěně působí jako parodie. Docela "skřípe" i ústřední příběh, který trpí zejména tím, že nemá až tak nosné postavy, mezi nimiž moc nefunguje chemie a jejich vzájemné vztahy, protože vlastně až do konce není moc jasné, kdo koho vlastně miluje a proč podstupuje veškerá rizika. Nepomáhají v tom ani nevýrazní herci, kteří jsou bohužel dost zaměnitelní, což u podobného tématu není dobře a citelně tu chybí charismatický a rozhodný hrdina. Miasto 44 je sympatický pokus o atraktivní žánrovku, který doplácí jen na přílišnou snahu zalíbit se mladým a za každou cenu se odlišovat. 60%(12.3.2015)

• slunicko2

Promarněná příležitost. 1) 33letý ambiciózní scénárista a režisér Jan Komasa se pustil do několka námětů najednou: varšavské povstání samo o sobě je tématem pro hutný film. K tomu přistupuje bláhový teenagerovský pohled na věc, touha po dobrodružství, hrdinství, bez znalosti souvislostí. Aby toho ještě nebylo dost, přidává režisér i milostnou linku - hned dvě dívky, které jsou předmětem zájmu hlavního hrdiny. Výsledkem je, že nic není dotaženo do konce. Jednotlivé scény jsou zajímavě a dobře natočené, ale dohromady moc nepůsobí._____ 2) Opět se tu projevuje problém explicitního zobrazování násilí a útrap. Všechno do detailu vidíme, ale nic necítíme (alespoň tedy já ne). Snaha o psychologizaci postav a jevů (zpomalovačky, opakované záběry) je mimo mísu. Celkově mi film trochu připomíná hraný dokument._____ 3) Na druhé straně je třeba uznat, že snímek je natočen velmi přehledně (zvláště to vynikne u bojových scén) a silně didakticky. Posledních deset minut je skvělých. Film je lépe zrežírován, než napsán._____ 4) Zaujal mě pěkný 24letý Józef Pawlowski (hlavní postava Stefan) jak vzhledem, tak hereckým výkonem.(10.2.2017)

Poláci patrně nebudou ještě hodně dlouho jíst, aby mohli zaplatit tenhle polský mix Pearl Harboru a Zachraňte vojína Ryana. Tenhle film je natolik patriotistický, že vás přesvědčí, že Polsko vyhrálo druhou světovou. A jak? Přece díky malé skupince holek a kluků v tehdejším odboji, která jde skrz Varšavu a kosí jednoho nácka za druhým. V tomhle filmu je úplně všechno, od velkolepých bitev, horrorových scén, romantických scén jak z bolywoodského slaďáku a když už si myslíte, že vás nic nepřekvapí, rozjede se porno za zvuku dubstepu. Z těch explozí a efektů se vám tak zatemní mysl, že budete mít chuť jen na střílení nácků a prozpěvování si polské hymny.(30.12.2015)

• - Ve filmu pracovalo přes 3 000 komparzistů a bylo použito 5 000  tun trosek, díky nimž tvůrci znovu vytvořili Varšavu zničenou válkou. (Stoka)

• - České postprodukční studio UPP pro film vytvořilo více než 420 trikových záběrů. Od retuší současných prvků, až po kompletní vytvoření částí města ve 3D. (tomeek)

• - Natáčelo se ve městech Wroclaw, Walim, Swiebodzice, Varšava a Lodži Lodzkie v Polsku. (willy1)