Nastala chyba při přehrávání videa.
 • salalala
  ***

  Velice zvláštní válečný film, který jde svou cestou a chce být určen i mladším divákům, což může být jeho největší problém. Je vidět, že Komasa točí hodně ambiciózní počin, na nějž dostal dost peněz, které jsou tu vidět, a chce ho znázornit v celé jeho šíři. Daří se mu po stránce vizuální, neboť to celé velkolepě vypadá, kamera je výborná, nechybí tu ani velice solidní akční scény s mnohdy brutálními výjevy, které ovšem k válce patří a neváhá ani sem tam oživit snímek first person kamerou, která funguje, jak má. Povedená je i atmosféra zmaru a bezmoci obyčejných Poláků, kteří proti silnějšímu nepříteli zdánlivě nemají šanci, přesto se snaží bojovat a bránit své město. Trable bohužel nastávají u pro mě zcela nepochopitelně a především nevhodně využitých zpomalovaček a bullet timů, které mají zcela jiný hudební doprovod v podobě moderního dubstepu a drum´n´bassu a do kontextu filmu se absolutně nehodí a mnohdy navíc nechtěně působí jako parodie. Docela "skřípe" i ústřední příběh, který trpí zejména tím, že nemá až tak nosné postavy, mezi nimiž moc nefunguje chemie a jejich vzájemné vztahy, protože vlastně až do konce není moc jasné, kdo koho vlastně miluje a proč podstupuje veškerá rizika. Nepomáhají v tom ani nevýrazní herci, kteří jsou bohužel dost zaměnitelní, což u podobného tématu není dobře a citelně tu chybí charismatický a rozhodný hrdina. Miasto 44 je sympatický pokus o atraktivní žánrovku, který doplácí jen na přílišnou snahu zalíbit se mladým a za každou cenu se odlišovat. 60%(12.3.2015)

 • Flego
  ****

  Navzdory tomu, že sa jedná o varšavské povstanie na sklonku druhej vojny, čo zrejme nie je najstraktívnejšia látka pre mladých, film je natočený sposobom, ktorý by sa mohol páčiť mladým divákom. Obsahuje spomalené zábery, šikmé uhly kamery, letiace guľky výbuchy a iné posobivé efekty. Bohužiaľ, aj nedotiahnuté scény, či vzťahy medzi protagonistami. Nuda tu však nehrozí, napriek minutáži má príbeh svižné tempo a nikto sa rozhodne nudiť nebude.(3.3.2015)

 • Paxxx.cz
  ****

  Solidní válečný příspěvek od poláků. V příběhu jsem se místy ztrácel a nad přítomností zpomalených záběrů ve filmu jsem se docela podivoval, ale jinak už můžu jen chválit. Jak efekty, tak zobrazení statečnosti poláků či to, že film i donutí přemýšlet zda našim východním sousedům celé to povstání stálo zato, když za dveřmi byla rudá armáda...7/10.(18.3.2015)

 • Malarkey
  ***

  Poláci se chopili hodně drsného tématu, které je, podle mě, pro ně stejně tak zásadní, jako pro nás Lidice. A první půl hodina vypadala opravdu dost ultimátně. Postavy uvěřitelné, atmosféra absolutně válečná, akce na úrovni. Takřka nic tomuto filmu nechybělo. Pak ale přišla romantická pusa ve zpomalené bullet-time scéně jak vystřižené ze hryMaxe Payneho, která tento zpomalovací efekt vymyslela. K tomu muzika, která do takového příběhu vůbec nepatří a celá ta nadějná atmosféra se v tu chvíli ztratila do prázdna. Pak se rozjel další klasický postup a celé se to jevilo hodně solidně, jenže v tu pravou chvíli opět přispěchala zpomalená scéna a do ní pro změnu pustili dubstep. To už jsem nedal a měl problém to dokoukat. Druhá světová není akční film. Druhá světová je pojem, při kterém umíralo mnoho lidí a právě proto by se příběhy z ní měly točit s úctou k těm lidem, kteří v ní padli. Tady to asi někdo nepochopil. A musím říct, že mě to hrozně mrzí. Město 44 by za jiných okolností aspiroval na významný film z druhé světové války, který by si zasloužil dalekosáhlejší rozbory, než jen dvouhodinovku na plátně.(19.4.2016)

 • AppleCore
  ***

  Je to krutý, drsný, nekompromisní, krví zbrocený. Tu ruka, tam noha, jinde střílí do dětí či žen. Kusy lidský těl tu padají i z nebe! Když ale nic z toho není schopno vyvolat emoce žádnýho typu (smutek, strach, šok, hrůza ani filmové nadšení), načež divák sleduje slow-motion hlavního hrdiny za doprovodu rock 'n' rollu nebo rovnou dubstepu, bez toho aniž by ten váš hloupej výraz zalil pocit nadsázky (což byl zřejmě i nepovedený záměr), je to prostě průser. Protože když chce člověk téma podobných událostí nějak odlehčit, musí mít na nadsázce postavenej celej film (Když to tak neni a do určitý části strhujícího filmu vrazíte slowmo s moderní hudbou, dojde k vytržení z dosavadního zážitku, kdy po skočení scény musíte začínat od nuly. Tarantino to ví). Těch pár samoúčelnejch slow záběrů to ze tří hvězd nevytáhne ani s tím, že jinak to vlastně vůbec nebylo špatný.(5.4.2015)

 • - České postprodukční studio UPP pro film vytvořilo více než 420 trikových záběrů. Od retuší současných prvků, až po kompletní vytvoření částí města ve 3D. (tomeek)

 • - Natáčelo se ve městech Wroclaw, Walim, Swiebodzice, Varšava a Lodži Lodzkie v Polsku. (willy1)

 • - Ve filmu pracovalo přes 3 000 komparzistů a bylo použito 5 000  tun trosek, díky nimž tvůrci znovu vytvořili Varšavu zničenou válkou. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace