Navzdory tomu, že sa jedná o varšavské povstanie na sklonku druhej vojny, čo zrejme nie je najstraktívnejšia látka pre mladých, film je natočený sposobom, ktorý by sa mohol páčiť mladým divákom. Obsahuje spomalené zábery, šikmé uhly kamery, letiace guľky výbuchy a iné posobivé efekty. Bohužiaľ, aj nedotiahnuté scény, či vzťahy medzi protagonistami. Nuda tu však nehrozí, napriek minutáži má príbeh svižné tempo a nikto sa rozhodne nudiť nebude.(3.3.2015)

Poláci patrně nebudou ještě hodně dlouho jíst, aby mohli zaplatit tenhle polský mix Pearl Harboru a Zachraňte vojína Ryana. Tenhle film je natolik patriotistický, že vás přesvědčí, že Polsko vyhrálo druhou světovou. A jak? Přece díky malé skupince holek a kluků v tehdejším odboji, která jde skrz Varšavu a kosí jednoho nácka za druhým. V tomhle filmu je úplně všechno, od velkolepých bitev, horrorových scén, romantických scén jak z bolywoodského slaďáku a když už si myslíte, že vás nic nepřekvapí, rozjede se porno za zvuku dubstepu. Z těch explozí a efektů se vám tak zatemní mysl, že budete mít chuť jen na střílení nácků a prozpěvování si polské hymny.(30.12.2015)

Velice zvláštní válečný film, který jde svou cestou a chce být určen i mladším divákům, což může být jeho největší problém. Je vidět, že Komasa točí hodně ambiciózní počin, na nějž dostal dost peněz, které jsou tu vidět, a chce ho znázornit v celé jeho šíři. Daří se mu po stránce vizuální, neboť to celé velkolepě vypadá, kamera je výborná, nechybí tu ani velice solidní akční scény s mnohdy brutálními výjevy, které ovšem k válce patří a neváhá ani sem tam oživit snímek first person kamerou, která funguje, jak má. Povedená je i atmosféra zmaru a bezmoci obyčejných Poláků, kteří proti silnějšímu nepříteli zdánlivě nemají šanci, přesto se snaží bojovat a bránit své město. Trable bohužel nastávají u pro mě zcela nepochopitelně a především nevhodně využitých zpomalovaček a bullet timů, které mají zcela jiný hudební doprovod v podobě moderního dubstepu a drum´n´bassu a do kontextu filmu se absolutně nehodí a mnohdy navíc nechtěně působí jako parodie. Docela "skřípe" i ústřední příběh, který trpí zejména tím, že nemá až tak nosné postavy, mezi nimiž moc nefunguje chemie a jejich vzájemné vztahy, protože vlastně až do konce není moc jasné, kdo koho vlastně miluje a proč podstupuje veškerá rizika. Nepomáhají v tom ani nevýrazní herci, kteří jsou bohužel dost zaměnitelní, což u podobného tématu není dobře a citelně tu chybí charismatický a rozhodný hrdina. Miasto 44 je sympatický pokus o atraktivní žánrovku, který doplácí jen na přílišnou snahu zalíbit se mladým a za každou cenu se odlišovat. 60%(12.3.2015)

Solidní válečný příspěvek od poláků. V příběhu jsem se místy ztrácel a nad přítomností zpomalených záběrů ve filmu jsem se docela podivoval, ale jinak už můžu jen chválit. Jak efekty, tak zobrazení statečnosti poláků či to, že film i donutí přemýšlet zda našim východním sousedům celé to povstání stálo zato, když za dveřmi byla rudá armáda...7/10.(18.3.2015)

• SaNcHeZ_cz

Město 44 neví moc o čem vlastně chce být. Zda li pravdivá a hutně atmosferická výpověď o hrůzách, které si polský odboj prožil během nacistické okupace, nebo o stylové akční podívané, která se snaží zalíbit pokud možno všem. Jan Komasa natočil na evropské poměry rozhodně zajímavý snímek, kterému kazí dojem především jeho mnohotvárnost, která mu po úvodní půlhodině celkem drasticky podrazí nohy. [40%](26.3.2015)

• - Natáčelo se ve městech Wroclaw, Walim, Swiebodzice, Varšava a Lodži Lodzkie v Polsku. (willy1)

• - Ve filmu pracovalo přes 3 000 komparzistů a bylo použito 5 000  tun trosek, díky nimž tvůrci znovu vytvořili Varšavu zničenou válkou. (Stoka)

• - České postprodukční studio UPP pro film vytvořilo více než 420 trikových záběrů. Od retuší současných prvků, až po kompletní vytvoření částí města ve 3D. (tomeek)