Snowden

aLPaC

Hodně zajímavé téma, ale možná vhodnější bude dokument Citizenfour. Stone se sice snaží, ale vlastně si teď, dvě hodiny po shlédnutí, nevybavuji žádnou emotivnější scénu. Ne že by byl scénář špatný, ale prostě chybí mi tam zkrátka scéna, kterou bych si pamatoval. JJL samozřejmě vynikající. ()

bobstock

Jednoduše přímý, životopisný snímek o dalším z mála geniálních a odvážných lidí, který svým odhalením změnil způsob života či jen ukázal skrytý pohled na demokratický svět jako takový. Bohužel vyslovená nevědomost za bezpečnost je dosti výmluvná, stejně tak dnešní závislost na sítích a tlačení informací dobrovolně. Organizace přežili otřes a už vymysleli jak se dostat dál a blíže do vašeho soukromí dokonce s vaším svolením. Však už dlouhou dobu ani neobjednáte z eshopu, aby ste nemuseli stále potvrzovat I agree. Informace jsou cennost, kterou vždycky získáváte výhodu. A já si naivně myslel, že když nemám aspoň chytrej telefon tak jsem něco vyhrál. Nevyhrál. :) 80% ()

Piri

Do akej miery sa dá tomuto filmu veriť, neviem, avšak natočený je veľmi dobre. Stone dobre v niektorých scénach ukazuje ako sa "Snehulienka" musela cítiť, že aj chodba v hoteli bola príliš malá, ako keby cez sklo prepojená s niekoľkými alternatívnymi realitami. Alebo inak povedané ako Alica v krajine zázrakov. Herci boli vybraní veľmi dobre a Levitta poznám už veľmi dlho a o jeho kvalitách som nepochyboval, škoda len, že až tak neskoro ho obsadzujú aj do výraznejších a hlavných úloh. Koncept filmu je viac-menej prefabrikát, klasická success story o človeku, ktorý sa "nebál" a išiel za svojím "snom" a bol najlepší zo všetkých. Snowden potvrdil iba to, čo už dávno mnohí vedeli. Avšak ani po veľkom odhalení sa toho veľa nezmenilo. A nebola by to filmová fikcia, keby v nej neboli pre zvýšenie napätia implementované úplne chobotiny - viď scéna s pamäťovou microSD kartou. Fuu, TOP programátori a pracujú so súbormi cez explorer?! A ešte tie okná po celej obrazovke, hm, dať si to na pozadie je skutočne asi fakt problém pre NSA užívateľov :D Ale boli sme chvíľu všetci v napätí, aby hrdinu nikto neodhalil.. ()

Santino7

Námet na film pre Olivera Stonea ako stvorený, to bez debát, no a prevedenie dá sa povedať takmer bez chybičky. Svojim spôsobom je to nesporne zaujímavé, avšak že by to diváka nejak prehnane chytilo za srdce (že by zostal prikovaný do sedačky), to asi nie. Po obsahovej stránke to skrátka nestačí na parametre veľkofilmu, hoc je to natočené kvalitne. Nuž a Joseph Gordon-Levitt čoby Edward Snowden presvedčivý. Čiže ak to mám uzavrieť, na tú slabšiu štvorku to síce vystačí, nakoľko technicky tomu niet príliš čo vytknúť (a pasáže z jednotlivých misií, resp. pracovných zaradení ma vedeli chytiť), avšak viac skutočne ani náhodou. Záver bol na môj vkus už trošičku patetický a zbytočne silený, avšak dá sa to - vzhľadom na tému - pochopiť... S odstupom času - vzhľadom na to, že neubehla tak dlhá doba od projekcie a zo snímky som si nezapamätal v podstate nič -, štvrtú hviezdičku predsalen uberám a ustálim to teda na priemernom hodnotení, ktoré tomu svedčí ďaleko viac. 65% ()

Marys

Je to sila. Samotný príbeh je asi mohutnejší než filmové prevedenie, no ani to nebolo na zahodenie. Dalo by sa spraviť možno trochu dynamickejšie, kratšie, či záživnejšie, ale budiš. Tvorcovia sa rozhodli pustiť pomerne skoro do ešte horúcej látky a neurobili zle. Akurát skutočná priateľka Eda Snowdena zo záverečných fotiek vo filme mi prišla oveľa sympatickejšia než Shailene Woodley. ()

Furmi

Ako študent počítačových sietí so širšou znalosťou problematiky som film bral trošku z iného pohľadu. V podstate Snowden len potvrdil to o čom sa už roky pred tým konšpirovalo. Žeby to zato stálo ? Netuším a ponechávam si v tomto neutrálny postoj tak isto ako v polemizácii nad správnosťou jeho rozhodnutia (I keď sa od presne tohto momentu svet veľmi zmenil a trvá to dodnes). Dobre bolo upozorniť diváka nato že kyberpriestor je neskutočne krehký a dokážu vás napadnúť nielen skúsený hackeri z NSA a CIA ale aj obyčajný laik z domu ktorý si pozrie dva tri videá na youtube. O problematike kyberpriestoru, kyberzločinov a kybervojen by sa mala už v dnešnej dobe viesť väčšia osveta obyvateľstva. Z vlastného pozorovania a skúseností viem že 98% používateľov internetu sú diletanti so žiadnými alebo minimálnymi znalosťami rizík na sociálnych sieťach alebo aj v širšom kyberpriestore. Film celkovo super, zaznamenal všetko čo mal a to veľmi svedomito. Trochu som sa napočiatku bál kedže je verejne známe že je Oliver Stone dosť veľkým kritikom Americkej vlády, ale páčilo sa mi že si tak isto (aspoň sa o to miestami vo filme snažil) ponechal neutrálnu mienku o problematike a dal priestor sa vyjadriť obom stranám k problému. "Väčšina Američanov nechce slobodu, chce bezpečie”. ()

majec4

Vcelku velmi dobre zachytena tema. Gordon - Levitt bol ako IT talent uveritelny a pri filme som si uvedomil, ze tohto herca mam po kazdom filme radsej ako pred tym. Aj ostatni herci mi tam sekli a dobre sa na to pozeralo. Kedze to je od Stonea, cakal som ako sa s tym popasuje. Sem tam tej vlade pekne nalozil, ale myslel som, ze to bude o cosi kontroverznejsie. Film odsypa, nie je to natocene tak, ze by sa v tom clovek stratil, alebo ze by uplne stratil zaujem o dej, no pred filmom som chcel 5* material a to som uplne nedostal. ()

M1k9

Strašně zajímavý námět který volá po jakékoli formě pozornosti. Nejsem úplně spokojen s umírněností filmu, který se drží v mantinelech toho co již víme. Je cítit tenký led kolem všeho co si film může dovolit. V rámci toho co film tedy mohl ztvárnit, jsem překvapivě velmi spokojen. Joseph G-L se do role napasoval nadpozemsky skvěle. 9/10 ()

Vesecký

Dané téma není vůbec kontroverzní. Pro mne je zvláště po shlédnutí tohoto skvělého uměleckého díla největším hrdinou současnosti. Ukázal světu pravou tvář politiky USA, jaká se vytvořila využitím počítačových sítí. Politické filmy jinak nemám moc rád, unavují mě a zpravidla jim nerozumím. Oliver Stone, současná jednička v americké kinematografii, předlohu zpracoval skvěle. A jinak jen malou poznámku, USA stejně dokázaly, že snesou jakoukoliv krutou pravdu o sobě a politice svých mocných, mám pocit, že naše standardní televizní kanály (o Nově už vůbec nemluvím) by tento film neuvedly. Díky za to, že máme Film Europe. ()

Klajnik

Přirozeně, že si myslím, že Snowden byl hrdina a téma, které film pojímá, je nosné, ale film to zrovna působivý není. Spíš naopak. ()

Tunri

OK, posledních deset minut včetně titulek a mně při výrazném "what?" upadla brada na zem, teď jsem ji musela zvedat. O filmu si nic nezjišťujte, prostě se podívejte. Btw je jako zbytečné tu zpochybňovat příběh kvůli tomu, že ho někdo nějak natočil. Beztak ten názor vůbec nikoho nezajímá. ()

TheSpearCZ

Správně natočený film. Oliver Stone se nebojí být občas kontroverzní, což je samozřejmě jen dobře, z herců byl Joseph Gordon-Levitt jasná volba, protože se Snowdenovi opravdu podobá a na Shailene Woodley se tu hezky kouká. Jen to teda bylo v některých momentech zdlouhavé na entou. Čisté 3* ()

Endavour

Excelentně mrazivá sondáž do nitra americké výzvědné služby. Hlavní role Joseph Gordon-Levitt, který svou roli zahrál tak znamenitě, že jsem měl místy problém rozluštit, zdali se ještě jedná o film nebo o autentický rozhovor s (pro mě hrdinou) E.J. Snowdenem. Perfektní scénář, výborné vizuální efekty. Pro mě nejlepší „autobiografický thriller“ roku. ()

tomo41

"C'mon Corbin! The director of National Intelligence just lied to congress." Ja neviem, čo tomuto filmi vytknúť, fakt tam nebolo nič, čo by mi prekážalo. Na druhej strane ani neviem čo by som na ňom pochváli, lebo nič nevyčinievalo. Okrem Shailene Woodley, ktorá bola vynikajúca. ()

Bozvav

Tak nějak nechápu, proč se v době, kdy většina mých spoluživotníků z této planety sdílí své mnohdy i intimní fotografie, zážitky a nahrávky s ledovým klidem s celým světem, kdy své nitro rozpitvávají v diskuzích (mnohdy o exkrementu) s úplně neznámými lidmi někoho zajímá nějaký vpád do soukromí. Zajímá a hlavně překvapí. V době kamerových systému, čteček otisků atd. to snad nemůže nikoho překvapit, zaskočit popř. naštvat. Je to prostě tak. Zkrátka za vlastní bezpečí holt musíme zaplatit cenou ztráty anonymity. Jinak film je dobře udělaný i pro toho kdo se v kuloárech vysoké politiky a svinstva všeho druhu nepohybuje. Dala bych i více, kdyby mne to téma tak bytostně nenudilo. Takto dávám 50%. ()

Matli

Já pro ty filmy podle skutečný události mám prostě slabost, takže jedna hvězdička k dobru, samozřejmě výborně zahrané od všech (Cage potěšil, konečně role v normálním filmu) i natočené. A alespoň se člověk dozví zase trošku ty špíny o Americe. 85% ()