William Hundert, profesor ze staré školy, zjistí, že jeho svět, který má pevně pod kontrolou, je otřesen a neúprosně změněn ve chvíli, kdy do jeho třídy vstoupí nový student Sedgewick Bell. Začíná nelítostný souboj dvou mozků, který přeroste v úzký vztah mezi studentem a učitelem, ale pro Hunderta také v životní lekci, která jej bude pronásledovat ještě o čtvrt století později. (oficiální text distributora)

Skleni

Film mi tematicky a obsahovo hodne pripomína Dead Poets Society. A rovnako ako spomínaný film je aj tento niečím výnimočný. Svojou ľahkosťou, nežným prístupom k divákovi a nenásilným záverom ma priam uchvátil. Samozrejme treba vyzdvihnúť výkon Kevina Kleina. 82% ()

markotter

Záplava morálních klišé, sentimentu, který ještě umocněn žlutým filtrem kamery a sladkobolnou hudbou by mohl svádět k dojmu, že budu hodnotit ještě níže. Kupodivu ale, pokud člověk přečká prvních 15 minut filmu, není to zas tak hrozné a člověk se chvílemi i těší a je zvědav, kam až mladý pan Bell dojde. Proto se mi také část s mladým panem Bellem líbila víc než ta s dospělým, protože byla ještě jakž takž reálná. To co se potom stalo při závěrečné soutěži a jak to bylo odhalené, to už bylo opravdu přes závit a pouze pro velmi slaboduché jedince. Proto moje sympatie znovu ochladly na úroveň ze začátku filmu. ()

Adiemus

I když jsem film nedávno (a ne poprvé) viděla, s nadšením jsem ho při náhodné volbě televizního kanálu sledovala od začátku do konce. Mezi menu filmů ze školního prostředí je vedle Společnosti mrtvých básníků a Šprtů jako zákusek, který sice nemůžete jíst každý den, ale s rozumným časovým odstupem chutná pořád stejně dobře. ()

boni

Již od mala mi absolutně imponovalo majestátní školní prostředí, různých univerzit a tak dále, ale na druhou stranu jsem i přes nespornou inteligenci měl vždy problémy s dodržováním školního řádu, a asi právě proto jsou mi tyto filmy tak blízké a mám je tak rád. Klub vyvolených mi stylem vyprávění a celkovou stylizací připomínal Spolek mrtvých básníků, akorát tedy místo toho, jak učitel ovlivní své žáky, se spíše přešlo k tomu, jak žáci ovlivní svého učitele a důležitému aspektu morálky, jakožto prvku, který v nás buď je, nebo není. ()

Bounded

Vedle Dead Poets Society další krásný film ze školních lavic. Na rozdíl od Weirova dramatu je The Emperor's Club pojat více jako komorní příběh jednoho učitele. Vůbec bych proto nehořekoval, že se mu nemůže vyrovnat, protože neřeší to samé, a ani se o to nesnaží. Howard složil příjemnou hudbu, námět se přes americké pojetí příliš nepodbízel, a Kline si roli vyloženě užil. Spíš než nad lidskou náturou bych si povzdechnul nad tím, že není více skutečných profesorů, jako těch filmových. ()

Milda003

Asi jsem nepochopil co nám chtěl básník říct, z popisu jsem očekával uplně něco jiného, tenhle film bych přepnul i v deštivé neděli, kdyby běžel v TV. Z mého pohledu uplně totálně nudný a i příběhově nijak neunikátní- jak tu od všech čtu film... ()

LilaM

Na rozdíl od Společnosti mrtvých básníků bez duše, na rozdíl od Dobrého Willa Huntinga spor mezi učitelem a žákem mělký. Profesor se sice snaží učit chlapce o morálce, ale nakonec zvítězí lež a přetvářka. ()

ZajoMajo

Tento film bol jasnou ukážkou toho, keď nejaký synáčik bohatého otecka - vysoko postaveného politika, nemá žiadne zábrany, žiadnu morálku, žiadne zákony. Napokon sa sám uchádzal už ako dospelý na post guvernéra a jedno rozprával, druhé robil. Naproti nemu tu je iná osobnosť - poctivý, radovo žujúci učiteľ. V tomto filme sme nazreli pod pokličku polievočky zvanej politika - všade na svete je rovnaká, že pán Dzurinda. :-) ()

Mata84

Jednoducho úžasný film, ktorý mi hneď na prvé vzhliadnutie vyrazil dych! Postava profesora Hunderta je ako ušitá na mieru Kevinovi Klineovi. ()

frog.g

Ano, takhle si představuji správný školský systém, ze kterého studentům alespoň něco v hlavách zůstane. Skvělý film, který mě přinutil si jít číst nosnou literaturu. ()

darkdaze

Kevin Kline je třída. Klub vyvolených je třída. ...i když jsem se zezačátku nemohla zbavit pocitu podobnosti se Společností mrtvých básníků... ()

Ellush

Úžasně morální, a přesto neotravné. Navíc, veškeré zklamání i nadšení profesora Hunderta jsem prožívala s ním. Tak by to mělo fungovat. Nemám víc co říct, prostě perfektní! ()

Pixie

Tak tenhle film bych zavedla na pedagogických fakultách jako povinný! Jinak musím uznat, že obsazení bylo velmi zdařilé. Z Kevina Klina charizma přímo sršelo. ()

SuzieS

Docela povedený snímek o tom, že lidé se nikdy nemění, ikdyž by si to všichni ostatní přáli.. Je to však dobře či špatně? Příběh žádná sláva, ale hvězdička navíc za to, že to rozhodně donutí přemýšlet o svých bývalých učitelech i o tom, jak by se člověk sám zachoval... ()