William Hundert, profesor ze staré školy, zjistí, že jeho svět, který má pevně pod kontrolou, je otřesen a neúprosně změněn ve chvíli, kdy do jeho třídy vstoupí nový student Sedgewick Bell. Začíná nelítostný souboj dvou mozků, který přeroste v úzký vztah mezi studentem a učitelem, ale pro Hunderta také v životní lekci, která jej bude pronásledovat ještě o čtvrt století později. (oficiální text distributora)

Karush

Film zo školských lavíc, ktorý opäť sa sústredil na konflikt študenta a profesora, ale tentoraz nové spracovanie, a s tým aj nový pohľad na danú vec vo vierohodnom obale- mu veľmi napomohol. Kevin Kline bol príkladným profesorom a Emile Hirsch taktiež nesklamal, mohli sme v ňom zhliadnuť nového DiCapria. Celkovo sme mohli zhliadnuť jeden veľmi príjemný film na zamyslenie o skorumpovanej morálke, ktorý potvrdil jednu životnú pravdu, že ĽUDIA SA NEMENIA. ()

lennyd

William Hundert (Kevin Kline) je učitelem antické historie na škole svatého Benedikta (to je taková ta chlapecká internátní škola). Svým žákům se snaží nejen předat své vědomosti, ale také je naučit cti a formovat jejich charakter. Než do školy nastoupí Sedgewick Bell (Emile Hirsch), syn vlivného senátora, tak se mu to i daří. Ale Sedgewick je pravým opakem svého učitele, neposedný kluk, jemuž se dostává skrze svého otce podpory od zbytku školy. Profesor Hundert ale cítí, že v mladém chlapci něco bude, a pokusí se v něm vzbudit zájem o učivo za pomoci soutěže o titul Julia Caesara... Kromě skvělého hereckého výkonu Kevina Klina (role klidného profesora antiky mu skvěle padne), krásné hudby Jamese Newtona Howarda a barevnosti celého prostředí film přináší i jednu zapamatováníhodnou myšlenku: "Cena života se neurčuje podle jednoho neúspěchu, nebo ojedinělého úspěchu..."... Podobně jako jiný Klinův film Dům života na mně Klub vyvolených hodně zapůsobil.. ()

elanius

Prvá polovica výborná, avšak druhá časť docela sklamanie. Odvtedy ako sa dej posunul o roky dopredu, to išlo s filmom trochu dole vodou, pre mňa sa hlavne stratilo čaro, ktoré filmu v prvej polovici dával Emile Hirsh. Len mierne nadpriemerný, ale stále celkom pozerateľný, pokludný filmík. 6/10. ()

venison

Po stopách Emila Hirsche.. "Klub vyvolených" je přesně ten typ filmu, který se hodí na deštivé nedělní odpoledne - neurazí, nenadchne.. Vidět jej můžete, ale kdyby jste se k němu nedostali, tak se nic neděje.. Kdyby nebyl snadno srovnatelný s mladším snímkem " Společnost mrtvých básníků", kde navíc hraje můj oblíbenec Robin Williams, tak by asi udělal více parády.. Obsazení ústřední dvojky - Kevin Kline a Emile Hirsch - bylo výborné, ale scénář spíše nudil.. Příběh klouže po hladině a všechny "dramatické" zvraty působí mělce.. Bavila mne pointa postavená na skoku v čase.. ()

blackJag

Nechybělo moc a z filmu byl jen další snímek ze školního prostředí, který jde nejvyšlapanější pěšinou a nechá nás sledovat, jak chápavý profesor odhadne kvality jednoho žáka a svým zájmem mu pomůže najít ten správný směr. To už jsme ale viděli mnohokrát a rozumně je nám tak odvyprávěn příběh, ve kterém pravě snaha takového profesora selže a on je se svou prohrou ještě nakonec konfrontován. Emile Hirsh si v jednom roce střihl roli studenta hned dvakrát a zatím co ve SKANDÁLu V KATOLICKÉ ŠKOLE s Jodie Fosterovou si zahrál toho slušnějšího, který je k vylomeninám sváděn, tady je za hlavního aktéra a své role se zhostil svým standardním způsobem, s přehledem, stejně jako Kevin Kline role profesora. Film vznikl podle knihy Ethana Canina The Palace Thief. 80% ()

venca163

Poslední dobou dávám pořád slabší čtyři hvězdy. Tohle má sice takovou nedotaženou formu, působí to nevyzrále a některý scény vlastně i dost rušivě, ale jako celek, hlavně kvůli tomu poselství, si to 4* zaslouží. Akorát fakt nepochopim, že byl paňčel jedinej, kdo si "toho" v obou případech všimnul. To je jen jeden z řady momentů, kdy to bylo nevěrohodně podaný. A podle mě neni náhoda, že Kevin Kline tu vypadá dost stejně jako Robin Williams =). (75%) ()

dopita

Viděl jsem to když to dávala TV Nova a při první reklamě jsem si řikal, že je jasný jak to dopadne, akorát mě k tomu nesedělo, že by takovou limonádu režíroval Michael Hoffman.Tak jsem u toho zůstal a musím říct, že film se ubíral trochu jiným směrem než sem odhadoval. Sedgewick Bell je od začátku pěknej parchant a místo aby se polepšil, jak to tak v americkej blbinách bývá, tak parchantem zůstal až do závěrečnejch titulků. To bylo fajn, příjemná změna. Vlastně je to film o dokonalým učiteli, kterej udělal chybu. ()

Radim

Velice příjemný film ze školního prostředí. Kromě již tradičně skvělého Kevina Klina mě velice příjemně překvapila dětská, nebo raději pubertální role Emile Hirsche, za zmínku stojí také exteriéry co do atmosféry a barev. A že konec filmu trochu sklouzává do moralizování? Nevadí (alespoň mně), jestliže je zabaleno do takovéhoto hávu. ()

jasiska

Toto bolo za poslednú dobu bezkonkurenčne najväčšie prekvapenie. Čo na prvý pohľad vyzeralo ako umelecká nuda sa ukázalo byť parádnym filmom na zamyslenie, čo ponúkal zopár zaujímavých morálnych dilém vo veľmi pozerateľnej forme bez toho, aby to celé vyznelo mravokárne. Navyše Kevin Kline bol úžasný (rovnako ako Štefan Bučko, ktorý mal nastarosti jeho dabing do slovenčiny). ()

Mr.Dick

Samozřejmě s Dead Poets Society naprosto nesrovnatelné. Mam dramata ze školních lavic moc rád, a tak jsem se bavil. Emile Hirsch toho voprsklýho vejrostka hrál skvěle a kdyby film zůstal v teenagerovské rovině a neřešil tu smradlavou politiku, bylo by to PERFEKTNÍ! ()

LBsmoke

jo vůbec to není špatný film.. ale nikdy se na něj už znova nepodívám a kdybych to býval věděl tak bych si ho nepustil.. ()

aLPaC

Výborné drama ze školních lavic. Je až z podivem, že většina podobných snímků mě naprosto dostala. Kevin Kline předvedl naprosto vynikající výkon, stejně jako jeho dětský kolega Emile Hirsch, také potěší vidět mladého Jesse Eisenberga. Velice se mi líbilo, že se film nevydal šablonovitou cestou mnoha svých předchůdců a vždy když jsem odhadoval, jak se bude děj dále vyvíjet mě odzbrojil naprosto jiným směřováním. Zkrátka výborný scénář. Po přeskočení 25 let jsem tak nadšený nebyl, zvlášť když jsem viděl dospělého Bella, který mi nebyl vůbec sympatický stejně jako další dospělí asi až Martina, ale to co následovalo při soutěži bylo opět (pro mě) nečekané, ale opravdu brilantní. Film přináší řadu ponaučení, nebo možná spíše pravd o tom, jak to ve skutečnosti chodí a to opravdu nenuceným a někdy i vtipným způsobem. Jen houšť takovýchto filmů. ()

MrKlobouk

Ocenil bych hlavně poslední třetinu. Právě kvůli ní to není jen obyčejná variace na Weira, byť vždy bude v jeho stínu. Jenže právě díky vystřízlivění se Hoffmanovo dílo dokáže odpoutat a v určitém smylu předčí právě i Společnost. Přidávám se k ostatním - Emile je parádní a Kevin je "captain, my captain!". Samozřejmě tradičně dokonalý Howard. ()

Daweflip

Velice dobrý film ze školního prostředí, na který jsem si občas vzpomněl i dlouho po jeho shlédnutí. Existují filmy, které mě při prvním shlédnutí vyloženě nadchnou a bez rozpaků jim dám 5*, ale po čase si na ně už ani nevzpomenu. Klub vyvolených je přesný opak. Při jeho sledování může člověk relaxovat a pomalu vstřebávat myšlenky, které by v takovýchto filmech měly být ukryty. Nijak závratné a v nevelkém množství, přesto podané tak, že při různých příležitostech si člověk vzpomene, přizpůsobí je dané situaci jemnou parafrází a má pocit, že ta doba strávená sledováním filmu přeci jen nebyla pouhým (byť zábavným) zabitím volné chvilky. ()

toi-toi

Takmer obyčajný film o učiteľovi a nespratnom študentovi, ktorý však má v sebe trocha iné posolstvo ako bežné snímky z školského prostredia. Plejáda mladých, dnes už etablovaných, hercov ukazuje v pomaly plynúcom snímku bez spádu, ale i zakolísania. ()

Blueeyes

Pedagog se silným smyslem pro morálku a čest dostane do své doposud báječné třídy skvělých žáků jednoho namachrovaného, zpovykaného, rádoby rebelujícího zbohatlického zmetka, kterému jsou tyto hodnoty zcela cizí. Aha, padla kosa na kámen! To fakt naštve. Kevin Kline je jako profesor historie dokonale k sežrání. Jeho hodiny bych taky hltala. Zkrátka ale, není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. A v každém, v každém kolektivu se vždy nějaký podobný dáreček vyrýsuje. Klub vyvolených tady po svém zodpovídá otázku, zda je možné pozitivním přístupem změnit člověka k lepšímu, nebo zda prevít zůstane prevítem navěky. Skoro bych řekla, že odpověď jsem znala dávno před koncem. Upřímně...., asi ji známe všichni :-). Klub vyvolených je moc hezký, poklidný, učesaný, elegantní film, plyne v pozvolném, správňáckém tempu a vůbec disponuje mnoha klady. Pro mě bohužel ale není nijak výjimečný. Ideální snímek na deštivé víkendové odpoledne, který neurazí ale ani nijak dramaticky nenadchne. ()

Rocket

Americká kinematografia (a nielen tá) má už na svedomí nejaký ten film mapujúci striktné podmienky internátnych škôl, ktoré zakaždým svojou návštevou poctí nenapraviteľný študent a trošku tamojším komorným pomerom zamieša kartami. A presne toto bola šablóna, akou očakávate, že bude nalinkovaný aj príbeh tohto filmu, pri ktorého názve som už od začiatku videl svietiť 3 hviezdičky odo mňa udelené na csfd. Akurát tá dlhšia minutáž sa mi snažila niečo našepkať. Že by sme sa predsalen chystali vyjsť zo "škatuľky" ? Kevin Kline predvádzajúci mimoriadne úchvatný herecký výkon sa nám prostredníctvom svojej postavy snaží dokázať akú dôležitú úlohu v našich životoch majú vyučujúci a že to mnohkrát jednoduché nemajú, to nám hovoriť ani nemusí. Vynikajúci film o dôležitosti múdrosti, cnosti a morálnych zásad. PS: "Ako veľký mudrc Aristofanes napísal, Mladosť zostarne, nedospelosť dospeje, neznalosť sa dá doštudovať a opilost vytriezvie. Ale hlúposť trvá navždy." ()