poster

Smrt na Nilu

 • Česko

  Vražda na Nilu

 • Velká Británie

  Death on the Nile

 • Slovensko

  Smrť na Níle

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1978, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Blofeld
  ****

  Ustinova v téhle roli nemám rád, ale na druhou stranu jsem jak několik dílů seriálu se Suchetem, tak tenhle film viděl v originále: Ustinov mnohem zřetelněji vyslovuje. Ale to jen taková poznámka. Se Suchetem byla natočena ještě jedna verze tohoto příběhu: není zdaleka tak zábavná, ale předlohy se drží mnohem věrněji. Tato verze je, kromě ústřední postavy, mnohem lépe obsazená, neodolatelné je tango Davida Nivena a Angely Lansburyové a scénky Bette Davisové s Maggie Smithovou...______SPOILERY:_____ Ti z vás, kteří mají problém s koncem - plán vymyslela celý ona a jeho přesvědčila, aby jí pomohl. On je evidentně pod velkým tlakem, má zranění a spáchal vraždu, takže to na konci už prostě nevydrží...(13.4.2006)

 • Autogram
  ****

  Výborné spracovanie, ide to aj bez Sucheta, dĺžka filmu nevadí, pretože okrem začiatku stále prichádzajú nové zvraty a všetky vyšetrovacie verzie nie sú iba prerozprávané, ale kompletne sfilmované. Na tretíkrát ma už geniálny záver síce nemôže prekvapiť, ale o to viac sa dajú všimnúť mnohé skvelé detaily príbehu. –––– Víme všechno, co můžeme vědět. Kromě toho, co rozumu připadá neuvěřitelné.(29.8.2015)

 • hous.enka
  *****

  Nejsem velký fanoušek Poirota. Ale Smrt na Nilu miluju. Verzi se Suchetem jsem viděla dvakrát a líbila se mi i PC hra. Oproti té novější verzi je toto herecké obsazení hvězdnější. Ať už je to sarkastická Maggie Smith, věčně opilá Angela Lansbury (Jessica prostě nestárne) nebo Mia Farrow coby zamilovaná Jacqueline. V roli Poirota mám radši Davida Sucheta, ale ani tenhle nebyl špatný. Prostě ve srovnání s novější verzí, to u mě vyhrává Smrt na Nilu z roku 1973.(14.1.2012)

 • Mylouch
  ***

  Poznávací plavba po Nilu. Kde jinde také studovat zánik kapitalistického systému.? Detektivka s výpravnou cestopisnou kvalitou, která se svým scénářem (podpořeným českým dabingem) dnes už řadí spíše jen k dobrým filmům tohoto žánru pro děti. Anglický humor v českém podání. "Muž se tě pokusí svést. Projev, prosím, aspoň náznak odporu"(20.1.2012)

 • kaylin
  ****

  Tedy nevěřil jsem, že by mě tenhle příběh mohl dostat, minimálně proto, že ho známa navíc i proto, že je prezentován ve více jak dvou hodinách. Jenže tahle plejáda skvělých herců je tak oslňující a příběh Agathy Christie pořád tak skvělý, že jsem ke konci skoro ani nedutal, a to jsem věděl, jak to dopadne.(1.11.2016)

 • - Poté, co na postavu Linnet Ridgeway (Lois Chiles) málem spadne obří kámen, doporučuje jí doktor, aby si šla odpočinout, aby se večer mohla podívat na památky v Abu Simbel. V následjící scéně už je Linnet se Simonem (Simon MacCorkindale) v Abu Sibelu. Překonat vzdálenost 250 mil mezi památkou v Karnaku, kde spadnul kámen, a Abu Sibel by však za jedno odpoledne zvládnout parníkem nemohli. (Hopkins)

 • - Film byl natočen na parníku Memnon. Ve filmu nese název Karnak. (Kulmon)

 • - Původní román s Poirotem vyšel v roce 1937, divadelní hra pak roku 1946. V této úpravě ovšem bez Poirota. (NinadeL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace