Smrt na Nilu

• slovenský

Smrť na Níle

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1978, 140 min

... ani po rokoch nič neubralo na kvalite tejto snímky,ktorú som mal česť vidieť prvýkrát na veľkom plátne.Vynikajúce spracovanie - výprava,herci.....všetko.Super.(12.8.2015)

Dobrou detektivkou od Agáty Christie nikdy nepohrdnu a toto zpracování bylo pro mě lepší než uznávanější Vražda v Orient Expresu. Škoda, že jsem četl knihu před shlédnutím filmu, takže jsem věděl pointu, ale i přesto bylo to pátrání po vrahovi víc něž dobrý. Představitel Hercula Poirota podal dobrý výkon, ale prostě mi k tý postavě nějak neseděl, představoval sem si ho jinak.(31.8.2008)

Co k takové klasice dodat? Jedna z nejlepších adaptací Agathy hemžící se hvězdami (rozkošná Julie - Olivia Hussey -po 10 letech), Peter Ustinov jako můj první francouzský, totiž belgický čmuchal - zkrátka jak jinak než za 5*.(8.12.2006)

Ustinova v téhle roli nemám rád, ale na druhou stranu jsem jak několik dílů seriálu se Suchetem, tak tenhle film viděl v originále: Ustinov mnohem zřetelněji vyslovuje. Ale to jen taková poznámka. Se Suchetem byla natočena ještě jedna verze tohoto příběhu: není zdaleka tak zábavná, ale předlohy se drží mnohem věrněji. Tato verze je, kromě ústřední postavy, mnohem lépe obsazená, neodolatelné je tango Davida Nivena a Angely Lansburyové a scénky Bette Davisové s Maggie Smithovou...______SPOILERY:_____ Ti z vás, kteří mají problém s koncem - plán vymyslela celý ona a jeho přesvědčila, aby jí pomohl. On je evidentně pod velkým tlakem, má zranění a spáchal vraždu, takže to na konci už prostě nevydrží...(13.4.2006)

Nejzábavnější adaptace knihy Agathy Christie, jakou jsem dosud viděl! Náležitě spletitá historka se strhujícím vyvrcholením a úžasné herecké obsazení v hlavních i vedlejších rolích. 90 %(15.12.2002)

• - Původní román s Poirotem vyšel v roce 1937, divadelní hra pak roku 1946. V této úpravě ovšem bez Poirota. (NinadeL)

• - Film byl natočen na parníku Memnon. Ve filmu nese název Karnak. (Kulmon)

• - Poté, co na postavu Linnet Ridgeway (Lois Chiles) málem spadne obří kámen, doporučuje jí doktor, aby si šla odpočinout, aby se večer mohla podívat na památky v Abu Simbel. V následjící scéně už je Linnet se Simonem (Simon MacCorkindale) v Abu Sibelu. Překonat vzdálenost 250 mil mezi památkou v Karnaku, kde spadnul kámen, a Abu Sibel by však za jedno odpoledne zvládnout parníkem nemohli. (Hopkins)