Hora mezi námi

• USA The Mountain Between Us (více)

Alex (Kate Winslet) je fotoreportérka, která spěchá na vlastní svatbu. Má ji už za dva dny. Na letišti ji však zaskočí nečekané potíže, pravidelné lety jsou kvůli blížící se bouři zastaveny. Na letišti se setká s Benem (Idris Elba), lékařem spěchajícím na důležitou operaci. A tak tito dva náhodní spolucestující považují za velké štěstí, když najdou pilota malého letadla, který je ochoten s nimi odletět. Ale jejich radost vyprchá v okamžiku, kdy pilot za letu dostane mrtvici a letadlo se zřítí na zem. Tím se tito dva spolucestující, kteří se poprvé setkali až na letišti, ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Vysílačka je napadrť, pilot po smrti a kolem nich jen sníh, hory, skály a neobydlená divočina. Let nebyl ohlášený, nikdo tedy ztracené letadlo nehledá. Odvážnější Alex si uvědomí, že k nim žádná pomoc nepřijde, přesvědčí váhajícího Bena a vydávají se na nebezpečnou cestu. V extrémních podmínkách nemají jinou šanci na přežití, než že si i přes svou rozdílnost vytvoří silné pouto a naleznou společnou sílu, o níž do této chvíle neměli ani tušení. Začnou k sobě hledat cestu, přehodnocují vlastní minulost a v extrémních podmínkách bojují o holý život. Podlehnou zraněním těla a duše, nebo ve zdánlivě beznadějné situaci znovu uvěří v důvěru a lásku? A pokud přežijí, dokáží se vrátit do svých životů? (CinemArt)

Yoshitsune

Můj názor na tenhle film, je dosti rozpůlený, film chce být jak romantické drama, tak i drsný dobrodružný film, kde přežítí je priorita číslo jedna a však, postavy si i tak najdou chvilku, na šukačku. Herecky je to bezchybné a Idris Elba, je právě v takovýhle filmech nejsilnější, drama to sou emoce, city a i konflikty, Elba právě v takových filmech, prostě exceluje ať už jako fanatik nebo lékař. Kate Winslet, kromě toho že stárne do krásy, tak je prostě stále vynikající herečka, byť její postava zde má kvantum smůly, naštěstí ji Elba furt zachraňuje. Takže já bych chtěl, čistě romantickou záležitost, ale v tu chvíli se začíná ozývat druhá stránka filmu a celé to prostě kazí, film na můj vkus, jde až moc na ruku postavám a tak i přes několik dramatických scén, sem se nedočkal něčeho vážného. Film tím pádem, neví co chce být a tak balancuje mezi těmito dvěma žánry a já sem nedostal, ani pořádný romantický film, natož pak dobrodružný film. Však plusem je posledních patnáct minut. ()

silentname

Dobrý nápad, dobré obsadenie a film vyzerá relatívne dobre. No zvyšok ma akosi nebral. "The Mountain Between Us" na môj vkus stráca veľkú dávku svojho potenciálu veľmi melodramatickým príbehom, nie veľmi fungujúcou love story a veľmi vyumelkovaným a filmovým záverom, ktorý ma neberie, a ktorý vieme odhadnúť. Osobne by som sa nebránil, keby to dokonca bolo aj trošku drsnejšie a uveriteľnejšie. Lebo potom by som viac prežil jednotlivé situácie s našimi protagonistami, čo sa mi moc v tomto filme nedarilo. Herecké výkony sú dobré a v prvej časti to dokonca má aj skutočne skvelé momentky. Ako je zošuchnutie sa z brala, alebo útok pumy. No potom sa film dostane viac do inej roviny a stáva sa to nudným príbehom, ktorý poznáme a vieme ako to nakoniec dopadne. Možno to mohlo skončiť trošku skôr, a ľudia by boli spokojnejší, alebo minimálne ja. Je to zlý film? Nie nutne. Podľa mňa je to pozerateľné, má to celkom dobrú atmosféru a naši hlavní hrdinovia sa celkom dokážu predať. Keby len dokázal ten scenár a situácie, cez ktoré majú prejsť im pomôcť k tomu, aby bol film o niečo zaujímavejší. Nepozrel by som si to znovu a rozhodne mám pocit, že som videl lepšie romantické survival filmy, než je tento. Hodnotenie: C ()

eLeR

Príbeh ako z červenej knižnice, ale Kate je vynikajúca herečka a do Idrisa by som sa zaľúbila asi aj ja. Film, ktorý neurazí a pod dekou a s čajom v ruke sa naň dá pozerať ... šťastné a veselé. ()

Rocky62

Veskrze průměrně natočená survival dráma, u které si jako u většiny ostatních snímků tohoto žánru bude divák klást otázky, proč hlavní hrdinové neudělali tohle, nebo támhleto. V tomto případě mi vrtalo palicí, kde Beník bere neustále něco na rozdělání ohně a čím pak byl živen po celou tu dobu jejich čtyřnohý věrný přítel, když ti dvounozí mohli ledatak "nasytit" svá volátka sněhovou tříští? Takže asi je potřeba nikterak logicky nepřemýšlet a jen sledovat, jak se tento boj okořeněný špetkou romantiky vyvine. Čekal jsem něco více ve stylu The Edge, nuže Assad šel poněkud rozvleklejší a poetičtější cestou. Celkově vzato The Mountain Between Us neurazí ani nenadchne a co se týče závěru, je to asi to, co většina diváků chtěla vidět, ač tu někteří z nás na sladké nejsou... 60% ()

SeBig

Klasický survivor. Nic z davu vyčuhujícího, do minuty zapomenu, že tohle existuje. Dvě za kvalitu a obsazení. ()

Arsenal83

V tomto príbehu sa stane všetko a nič. Pre mňa neuveriteľné, alebo skôr nedôveryhodné prežitie dvoch hlavných predstaviteľov, potom takmer pád do priepasti, napadnutie divou zverou, skoro utopenie, noha v medvedej pasci, rakovina. A to neviem, či som na niečo nezabudol. Tvorcovia tam proste nahádzali všetko ako do gulášu. Tieto situácie boli ako tak napínavé, avšak každá z nich trvala maximálne minútu. Zvyšok je len nejaký pokec v chladnej pustatine, ktorý má viesť k pre mňa nefungujúcej romantike a veľmi slabému záveru. Dobré herecké výkony tu nestačili na to, aby sa snímok stal výnimočným. ()

Marze

Dobrodružný upracovaný příběh bez velkých nebezpečí se mění v romantické melodrama. Lidojedská alpská puma chtěla zpapat amerického domácího mazlíčka – ale fuj! Skvělá Winsletová si vybrala špatný film. Film bez života. Zůstat s takovýmhle típkem sám v horách není pro mě žánr romantického melodramatu, ale hororu. ()

korbitch22

Jestli čekáte Na ostří nože nebo Přežít, zařaďte rychle zpátečku. Zimní romance dvou neskutečně nesympatických herců kterým ani vzájemné sympatie, ani vzájemnou nevraživost absolutně nevěříte. Po unylém pádu se tahle utahaná dvojka bez jiskry, švihu a napětí propajdá k šukačce, záchraně a finálnímu objetí. Jediným příjemným prvkem byla zimní krajina a ten krásný Labrador, který ovšem přinesl nejednu scénáristickou zhovadilost a i když sem sám milovník zvířat a psů a kór Zlatých Retrieverů a Labradorů, první věc kterou bych v chajdě ugriloval by byl ten pes a kdyby ste umírali hlady, udělali byste to samé a nekecejte, že ne. Nuda 50%. ()

Chrustyn

Místo očekávaného thrillerového survivalu (popravdě jsem ho nečekal, jako jsem si ho spíše přál) jsem dostal docela tuctovou romanci v krásných kulisách a s výbornými herci. Režisér se občas vytasí se slušně natočenou scénou (pád letadla na jeden záběr, útok pumy) ale film se až zbytečně vleče a pozornost si udrží jen díky opravdu skvělým hercům. ()

ainny

Podle hodnocení jsem to čekala horší, ale pěkně v teple se to dalo vidět. Osobně mi nejvíc vadil konec. Střihač požil? Nebo se mu smekly nůžky? Tak odfláknuté poslední vteřiny filmu jsem už hodně dlouho neviděla. ()

marhoul

Na čtvrteční odpoledne, když je venku hnusně a doma je příjemně vytopeno, provoněno a já si v peřinách spokojeně vrním, fajn romantika. Winsletku mám ráda, opět mě nezklamala a ten chlapík se mi taky líbil. Sympaťák, se kterým bych si pobyt na chatě v pustině dokázala v pohodě představit... Za mě dobrý. ()

VenDulin85

Devět z deseti bratrů vám řekne, že ti dva tam nahoře v horách vůbec nestrádali, nemrzli, nehladověli, konec teda "by takhle vůbec nefungoval", prostě nerealistické. Deset z devíti sester vám řekne, že se skvěle bavily. Obsazení nemohlo být lepší- Kate s Idrisem se báječně doplňovali a tvořili spolu dvojici, které to VĚŘÍTE. A to je nakonec nejdůležitější, ne? Že byl konec filmový? Byl. Víte proč? Protože to byl emerický film... Ale tentokrát mi to vůbec nevadilo, naopak. Díky skvělým hercům jsem z kina odcházela spokojená a s předsevzetím, že 'když nejde o život, jde o ho...uby' ;-). ()

Flego

Viacej romanca ako horský survival. A pritom to začínalo dobre, náhodné stretnutie, pád lietadla, boj o prežitie... Lenže potom sa to zvrhlo do romantických výšin a mne zostala len pekná spomienka na prvú polovicu filmu. Kamera si hory užívala, pohľadnicové zábery sú na vysokej úrovni a herci tiež. ()

BMW12

Tak tohle mě hodně bavilo. Skvělý příběh, kdy se dva neznámí lidé zřítí někde daleko v horách a musí sami přežít bez pomoci. Ve filmu exceluje dvojice Kate Winslet a Idris Elba, jejich pocity jsem jim věřil, jako kdyby opravdu mezi nimi i ve skutečnosti byla nějaká chemie. Film navíc provází velice povedená hudba, takže sledování je o to příjemnější. ()

rikitiki

Winsletové nestačilo ztroskotat s Titanicem, musela si to vyzkoušet i v malém letadla. Holka jedna nezničitelná. Bohužel, totéž chce i od diváků: aby je nezničilo putování sněhovými horami, kde se nic neděje, akorát jednou trefí pumu signální pistolí. Představte si všechna možná klišé, zvlášť když se film nápovědně zařadil do kategorie "romantický" a najdete je tam. ()

ARI50

Já jsem dost spokojený určitě bych přidal víc drama hlavně při boji o přežití a o kapku lepší soundtrack ale Kate ( pořád nádherná ) a Idris to výborně zahráli jediné co bych jim dal za špatné, byla sexuální scéna totálně nepovedená ale zbytek super, trochu škoda že film na dvou hodinovou stopáž celkem dost přeskakovaly a nedotáhli scény do konce, aspoň mi to tak přišlo což je škoda. Prostředí bomba. ()

Necrotongue

Film sice měl světlé momenty, ale přebila je nuda, dějové nesmysly (luxusní nouzové přistání prakticky mrtvého pilota) a naprosto ubíjející závěr. Rozhodně nehodlám podceňovat parametry Idrise Elby, ale Hora mezi námi? Už jsem samozřejmě slyšel o tom, že jsou černoši svými rozměry někde jinde, ale až tak? No budiž. S názvem jsem se nakonec popasoval, ale oba přeživší mě hluboce zklamali tím, že si sice odložili pilota na později, ale při odchodu ho zcela ignorovali, a pak neustále bědovali nad nedostatkem jídla. Vyděsila mě vysoce nehygienická pasáž v chatě a byl jsem v tu chvíli neskutečně šťastný, že se ještě nepodařilo přenášet s obrazem a zvukem i pachy. Taky jsem nepobral, proč se oba poutníci neustále tvářili, že příšerně mrzne, když se pak ukázalo, že je led na jezeře setsakra tenký. K závěru se radši ani nevyjadřuji. Ale příroda tam byla krásná. ()

Jenda

Nejdřív jsem si myslel, že půjde o ledově-vysokohorský survival - děj je ale příliš zjednodušený a nerealistický na to, aby film jako survival přežil. A pak se dostaví klišoidní zamilovaná linie a děj se natahuje jako guma na starejch trenkách. Tak se to alespoň pokusíme zachránit naverbováním dvou Britů do hlavních rolí... Jako survival špatné, jako romatika horší. ()

JASON_X

Můj fatální omyl, já myslel, že se jedná o survival. A zatím jde o retardované sentimentální melodrama. Mohl mě varovat už plakát, ale já vůl mu nevěnoval příliš pozornosti a nechal se lapit na vcelku lákavou anotaci. První třetina ještě jde, pěkně udělaný let letadlem i s havárií, něco krásných horských exteriérů, krátké rendez-vous s "kočičkou"... Ale pak to radši vypněte, bude už jenom hůř. Těch blbých vztahových kydů. Ty nesnesitelné hollywoodské šablony. A ten nekonečný, slzopudný (vlastně zvratkopudný), pseudoromantický závěr po záchraně, ehhh, škoda slov. A nebo ještě ta strašlivá scéna sexu v chatě u jezera, jak se Elba sápal Winsletce po podprdě, oba tři týdny nemytí, džýzys... Pro 80% populace nejspíš pěkný, "normální" romantický film, pro mě noční můra. A nejstrašnější na tom bylo, že družce se to líbilo a já se tím hnojem nemohl proklikat. Proklínám celý filmový štáb a všechny, kdo s tímhle svinstvem měli cokoliv společného. P.S.: V mojí verzi by Winsletku v pravý čas rozšmelcoval ten dřevorubecký tirák s kulatinou, pak střih na její mrtvolu, pak na mrtvolu zmrzlého vykrveného Elby v medvědí pasti, a pak The End a závěrečné titule! ()