Roy by byl takřka dokonalým zločincem, kdyby ho nesužovala jedna fobie za druhou. Se svým chráněncem Frankem jsou na dosah největšího kšeftu své kariéry. Jeho psychiatr ale náhle odjede a Roy je nucen najít si jiného, toho mu doporučí Frank. V rámci psychoterapie objeví, že Roy má z jednoho nevydařeného vztahu 14letou dceru. Angela mu vtrhne do života s vervou sobě vlastní. Brzy odhalí, čím se její otec ve skutečnosti živí, a rozhodne se do jejich velké akce zapojit. I díky její pomoci Roy s Frankem podvod dokončí úspěšně a oberou jakéhosi Jacka o velké peníze. Při akci je Roy zraněn a probírá se až v nemocnici. Je vyslýchán policií, proto se rozhodne, že pro jistotu své dceři svěří heslo k bezpečnostní schránce, kde jsou všechny jeho úspory. Policie se ale nevrací a schránku najde Roy vybranou... (TV Nova)

IvcaSammet

Matchstick Men je opravdu hodně dobrý film, který má ale bohužel jednu velkou chybu. Tou ale není onen "plot twist", který všem tak strašně vadí, protože právě ten se mi na filmu líbil nejvíc, ale je to právě to, co se dělo po něm. Setkání v prodejně koberců mi přišlo trošku zbytečné a hlavně docela přitažené za vlasy. Proto půl hvězdičky dolů. Co se týče hereckých výkonů, Nicolas Cage i Sam Rockwell byli úžasní a jak příběh tak atmosféra byly správně napínavé. Čtyři a půl hvězdičky, možná ale ještě hodnocení upravím, protože film vidím už po několikáté a ten geniální plot twist mě stále skvěle baví. ()

Ulrich

Zajimavy film. Na prvni pohled se zda ze Ridley Scott si natocil oddychovku (no, proti Black Hawk Dawn a Gladiatorovi asi takova hektika nepanovala), ale rozhodne nejde o sviznou komedii. Hlavne diky Nicolasu Cageovi (ktery na podobny film hraje zrejme az moc dobre), ktery svou postavu neurotika zvlada tak, ze z ni neni komicka figurka, ale mnohokrat mi ho bylo vazne lito. V tom se lisi treba od Jacka Nicolsona, ktery podobneho magora (zcela jinym zpusobem) hral v Lepsi uz to nebude. Tam bylo vse nadnesene a polozene do komedialni roviny. Zde bych veril, ze se Cage v ramci postavy chova realisticky. Mozna ze pribeh je celkem tendencni, ale bavil me... skoda ze jen to trochu kazi zaver, ktery se snazi tezit z posledni vlny VELKYCH POINT ve filmech. Davam ***1/2 s tim, ze se priklanim ke ctyrem za skveleho Cage. ()

TaanStari

Od pointy je to Konstrukt. To je totéž jako konstrukt, ale tak vykonstruovaný, že první písmeno musí být velké. Trochu mi to zkazilo "čtyřhvězdičkový" dojem z celého filmu. ()

derek007

To je tak. Když chcete do filmu naflákat 10 různých žánrů, tak to pak působí nemastně neslaně. To se pan Ridley nemůže divit. Potenciál to mělo veliký, nakonec je z toho průměr jak vyšitý a to vzhledem ke castingu zamrzí. ()

Puol

Smutno-veselý príbeh o nie úplne normálnom podvodníkovi. Štyri hviezdičky za herecký výkon Nicolaca Caga. Od Ridley Scotta by som ale očakával iný film než len taký, ktorý potvrdzuje, že šokujúce závery teraz frčia. ()

Dement

Ježiší co to zase uděla NOVA - v tomto případě spíš PRIMA - :-D s tím dabingem, humr..doporučuji vidět originál. Fakt je ten, že film to není moc vtipný a zachraňuje ho Cage a Alison Lohman, ale na sobotní odpoledne se to dá překousnout. Za zmínku stojí také slušné kamerové záběry. Jakoby to ani nebyl film od Ridleyho Scotta, což? ()

BeranSon

Příjemný film s zvláštně navozenou veselou atmosférou. Jako sladká jednorázovka postačí, ale mám dojem že má snímek smysl jen jednou. Nicolas Cage s přehledem zvládá, intenzivně se vžívá do role a to není naškodu. Ostatní herci hrají taktéž celkem precizně. Dějová linka není kouzelná, upatlanost a různé jiné malichernosti dosti vystupují. Od Ridleyho Scotta podprůměrný snímek, ale to se mu i celkem odpouští. - 5/10 - ()

helloween93

Docela mě film překvapil. Krimi a rodinné drama. Závěr sice tuto podobu mít nemusel, ale zas tak razantně to filmu neuškodilo. A pěkná písnička od Sinatry. 3* ()

Skleni

Ja som tento film videl v telke a odvtedy stále dúfam, že budem mať čas sa k nemu aspoň raz vrátiť. Film bol totiž do poslednej bodky dôkladný voči divákovi. Dal vám to čo ste v danej chvíli potrebovali. Radosť, brutalitu, akčnosť nostalgiu, alebo jednoduchú dramatičnosť. S neuveriteľným, ak nie najlepším životným hereckým výkonom nicolasa cage-a je tento film určitou osobnou výpoveďou režiséra, že film sa dá natočiť i bez reklami, za pomerne málo cirkusu okolo neho a navyše v podaní absolútneho lacného hnusu. Ale práve v tom to je. koniec je presne to čo by ste chceli od film ako je tento a scenár mňa osobne zaujal jeho zložením a vedenými dialógmi vs. mimika. Som spokojný. 82% ()

anitae

Konec filmu byl opravdu překombinovaný, pár vtipných momëntů se ale ve filmu našlo - třeba ten v lékarně, když chtěl Roy-Cage prášky na hlavu, či závěrečný pobyt v "nemocnici"... 3,5* ()

Ihuj

Tenhle film se mi trefil do vkusu. Neuvěřitelná režie, emoce hlavního hrdiny vystupují z obrazovky a žeru to i s navijákem. Narozdíl od množství komentujících se mi osobně líbil i konec, dobře prodaná katarze. ()

HappyDeath

Upřímně do půlky, než jsem pochopil jak to asi skončí, tak to byl fajn film 🙂 Cage tam exceloval, atmosféra fajn, ale toho scénáristu byl pověsil za koule na vrata. Díky němu je tohle zatím to nejslabší, co jsem od Scotta viděl. A jak by řekl český klasik: Tento způsob konců, zdá se mi poněkud nešťastným... ()

Kingjiri

Pořád tápu, co chtěl Ridley Scott vlastně natočit. Výsledkem je totiž málo vtipná komedie, nepříliš dramatický drama a thriller s pouze stopovym množstvím napětí. Zkrátka ani jeden žánr nefunguje tak, jak by měl. Filmařsky samozřejmě fajn, herecky taky (ačkoliv nebylo díky slabýmu námětu moc co hrát), ale dramaturgicky šílená nuda a tentokrát mě vůbec nebavila ani Zimmerova hudba. Trochu zábavy přinesla závěrečná půlhodinka a závěrečnej (byť z části předvídatelnej) twist, což je však na dvou hodinovej biják fakt málo. Jestli byl Ridleyho záměr nakroutit biják o podvodnících a přitom nejvíc podvést diváka, kterej při pohledu na jeho jméno v kolonce "režie" očekává aspoň průměrnou zábavu, pak se mu to povedlo. ()

Jaxx84

Pro mě jsou Švindlíři příjemným překvapením, po delší době jsem zasedl k televizi a měl štěstí při volbě programu. Po obchodníkovi se smrtí jsou pro mě Švindlíři druhým nejlepším filmem Cage v novém tisíciletí. Taktovka režie a ladnost hudby mě přišla strašně povědomá a když jsem se po konci filmu podíval na CSFD, tak jsem se ani moc nepodivil, když na mě vybafla tradiční dvojka Ridley Scott a Hans Zimmer. Obdivuji filmy, ve kterých se často mění směr příběhu a ve kterých hádám a tipuji, jak to vše dopadne...a...přese všechny odhady jsem se netrefil a příjemně se překvapil =) a za to Vám děkuji, Ridley, Nicolasi a Hansi. ()

Psycho.R

Váhal jsem mezi 3* a 4. Po první shlédnutí jsem se přikláněl k tomu horšímu, ale při druhém jsem si řekl, že není důvod. Atmosféra filmu je příjemná a proto byste ani nečekali konec, který tu hodně lidí vyčítá. Dávám 4*, protože se to líbilo i mé drahé polovičce :-) :-D ()

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)