Roy by byl takřka dokonalým zločincem, kdyby ho nesužovala jedna fobie za druhou. Se svým chráněncem Frankem jsou na dosah největšího kšeftu své kariéry. Jeho psychiatr ale náhle odjede a Roy je nucen najít si jiného, toho mu doporučí Frank. V rámci psychoterapie objeví, že Roy má z jednoho nevydařeného vztahu 14letou dceru. Angela mu vtrhne do života s vervou sobě vlastní. Brzy odhalí, čím se její otec ve skutečnosti živí, a rozhodne se do jejich velké akce zapojit. I díky její pomoci Roy s Frankem podvod dokončí úspěšně a oberou jakéhosi Jacka o velké peníze. Při akci je Roy zraněn a probírá se až v nemocnici. Je vyslýchán policií, proto se rozhodne, že pro jistotu své dceři svěří heslo k bezpečnostní schránce, kde jsou všechny jeho úspory. Policie se ale nevrací a schránku najde Roy vybranou... (TV Nova)

cab

Předvídatelný film, s pěkným vyškolením švindlíře Cage, které tento film trošku zdramatizovalo. Jinak průměr, spojený s překomplikovaností a trhlinami ve scénári. Dobrý tak shlédnout doma na DVD. 65% ()

Peť@n

Opravdu škoda toho konce... Jinak ale velmi příjemný film, kterým se dá vcelku obstojně zabít nějaké ty dvě hodinky volného času. A navíc Alison Lohman je pěkná ženská a Cage umí hrát pošuka skvěle. :) ()

Callas

9/10 Film Matchstick Men jsem poprvé viděl v době, kdy jsem teprve začínal filmy vnímat jako něco víc než jen večerní seriál s rodiči (stylu Doktorka Quinová), ze kterého si člověk většinou odnese jen lehce osezený zadek. Právě tohle je jeden z důvodů, proč jsem zde poprvé viděl Nicolase Cage v roli, která mě zaujala. Asi nejvíc atraktivní mi na tomto filmu přišel jeho námět. Vždycky jsem svým způsobem obdivoval lidi, kteří se dovedli (sic nelegálně) nějakým chytrým a promyšleným způsobem obohatit. Tohle "zakázané ovoce" v podobě nespočetných švindlů a podfuků si mě získalo a bavilo po celou dobu filmu. Když se k tomu přidá nečekaný zvrat v závěru (v době kdy už jsem k hlavnímu hrdinovi hodně přilnul), tak z toho pro mě vyšel opravdu zajímavý film. Navíc jsem po jeho shlédnutí začal "stopovat" další filmy s Nicolasem Cagem, což mě přivedlo k snímkům jako: Adaptace či k jednomu z mála zajímavých a ne úplně prvoplánových akčních nářezů Face-Off. Takže rozhodně mohu doporučit každému, kdo ještě pochybuje o Nicolasi Cageovi jako herci ;) ()

Perry-

To byla komedie? Nějak jsem to nezaznamenal. Někde jsem četl srovnání s Podrazem. To snad ne! Na Podraz to nemá ani náhodou. Dcera nedcera je opravdu špatný vtip. V dnešní době si snad nikdo nenechá nalhat, když za ním přijde po letech holka, že je to jeho dcera. Chtěl bych nějaký důkaz a ne jí hned zdělit skoro čísla kont. Mírně scénáristicky nedokonalé. Film zachraňuje jen herecké obsazení a poměrně zručná režie. ()

Hopper

Naprosto priemerný film od majstra réžie, ktorý sa v jeho filmografii určite nedostane do pomyslenej Top Ten. Nie je to ani komédia, ani thriller, skôr niečo bezpohlavné, bez výraznejšej špetky invencie. "Šokujúci" záver aspoň pre mňa tentoraz veľmi šokujúci nebol a celkovo priniesol len to, čo sa dalo čakať. Výsledkom je banalitka o podvodníkovi, ktorý sa vráti na správnu cestu... Radšej si druhý raz pustím Aliena, Blade Runnera alebo Gladiátora. ()

dopita

Rozhodně sem čekal horší film, asi proto, že filmy Ridleyho Scotta nemám rád z toho důvodu, že se pořád pokouší skloubit komerci s uměním a neumí to. Tady se o žádný umění nepokoušel a vznikla příjemná jednohubka která mě, na rozdíl od ostatních Scottových filmů, neotrávila. ()

eagle-eye

Maximálně nezajímavý film. 0 vtipů, švindly trapné... 1hvězda za Cageův solidní výkon a druhá za obsazení Sama Rockwella. Palec dolů pro Ridleyho Scotta. ()

Bohemák

Příjemná naivita. Velmi populární téma o podvodníčcích lze rozvíjet stále dál a dál. Skvěle zahraná hlavní postava. ()

Paity

Jediné co mě naštvalo je ta rádoby dcera Nicolase Cage. Jinak to byl hodně dobrý film. Nechápu proč to nemohli zakončit klasickým happyendem. ()

Fary

Svym zpusobem zajimavy, ale divny film, jehoz konec totalne pohrbi vsechno, o co se film predchozi skoro dve hodiny snazi. :-/ Skoda. ()

Petr.Kocfeld

Pekny film,ktery se mi docela libi.Hlavne Cage a jeho filmova dcera.Davam 3 hvezdy.Videl jsem jej vicekrat.Tento snimek neni vubec spatny a je o dvojici podvodnicku,kteri diky vodnim filtrum lakaji z lidi penize...Scenar neni spatny a herci jsou dobri.Tento snimek je trochu krimi a Cage uz mel lepsi filmy.Tento vsak potesi i pobavi.Cage v tomto fimu docela uspel se svou dcerou v puberte,ktera mu zde asistuje a Cage zde bere leky a trpi nemoci pri ktere musi cistit svuj dum.Vice nez prumer a 3 hvezdy je tedy me hodnoceni. ()

Anderas

No já se bavil celkem dost. Samozřejmě Cageovu neurotickému herectví se nedá nic vytknout a akorát je vidět, jak nedoceněný herec to opravdu je, přesto není jediný, kdo dodává tomuto filmu svěžest, zábavnost a takový celkově velmi příjemný nádech. Scénář sice není dokonalý, ale co na tom? Jako celek to na mě celkem úspěšně zapůsobilo. Jistě se do nedá srovnávat s jinými Scottovými (velko)filmy, ale když na chvíli zapomeneme, že Švidlíře má na svědomí velký mistr, třeba k filmu pronikneme o trochu nekritičtěji. U mě to fungovalo. ()

Wishkah

Nicholas Cage švindluje, uklízí a nechá se podvádět svou falešnou dcerou a svým parťákem. P.S : je to hrozná nuda a dodnes vlastně nevím co se tam stalo a proč ()

Klay

Sympatický snímek na pomezí komedie a dramatu, který dokazuje, že Scott je stále ve formě a obejde se i bez velkolepých blockbusterů. Dokáže dojmout i pobavit, s minimem prostředků navozuje maximum napětí i nějaký ten jemný humor. Herci jsou slušní, Cage už začíná být trochu okoukaný, ale předvádí dobrý výkon a to hlavně ve chvílích kdy mu "rupne v bedně." Závěr mě navíc vážně překvapil, nesouhlasím s nějakou překombinovaností, vše do sebe skvěle zapadá. Hodně silné 4* ()

Macik

Spíš bych to viděl na 3,5.. je to příjemná oddychová komedie, která nechce být ničím jiným.. a to mně teda náramně sedlo.. ()

El Loco

Tento príjemný film Ridleyho Scotta si zjavne berie inšpiráciu z filmov ako Podraz, Deväť kráľovien či Chladnokrvne. Myslím tým námet geniálnych podvodníkov, ktorí dokážu vďaka svojej ľsti a rozumu oblafnúť hocikoho. Neurotik Roy Waller (fantastický N.Cage), ktorý je chorobne čistotný a každý večer jedáva iba tuniaka v konzerve, patrí tiež medzi takýchto machrov a ktorý, ako sám hovorí „ľudom peniaze neberie, oni mu ich sami dávajú“. Jeho život sa však od základov zmení, keď sa stretne so svojou nemanželskou dcérou, ktorú pred tým nikdy nevidel. Film možno prechádza určitými hluchými fázami, kedy sa akoby nič nedeje, no Nicolas Cage práve vtedy dokáže vyplniť tieto prázdne miesta svojím nadpriemerným hereckým výkonom. V závere Matchstick Men vyvrcholia do nečakanej zápletky, pri ktorej stopercentne platí porekadlo „Aj majster tesár sa raz utne.“ ()

Hepy13

Jeden z nejhorších filmů Ridleyho Scotta, i tak je kupodivu snasitelný. Ze začátku mě film vůbec nebavil, ale když se do příběhu připletla ta holka bylo to hned lepší. Nějaká originalita však chybí a ve filmu vidíme typickou zápletku - Otec zjistí že má dceru, z počátku je odtažitý, později si k sobě navzájem najdou cestu. Je pravdou že Cage tantokrát nebyl vůbec marnej. ()

kamil.i

Scottov pomerne vysoký štandard, ktorým dokazuje, že je schopný natočiť zaujímavý film aj z nie práve invenčného scenára. Cage predvádza jeden zo svojich lepších výkonov a uveriteľne hrá svojho neurotika. Scott a Cage ako ťahúni filmu dokopali slabý scenár k pozerateľnému, divácky stráviteľnému snímku. ()

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)