Já pořád, odkud je mi ten chlápek povědomej a konečně jsem si vzpomněla, že jsme se kdysi potkali v Plzni na fakultě. Jojo, je nám vždycky dáno po větší moci toužit, tudíž lépe v pekle vládnout nežli v nebi sloužit... proto se tomu pánovi bude ve vlastech českých, kde jsme už dávno dokázali změnit nejoblíbenější hřích ješitnosti v ctnost, bude vždycky dařit až na věky věků amen. A já definitivně přestávám sbírat a vyprávět vtipy o právnících. Pravdivost a vtipnost nejdou moc dohromady.(29.10.2009)

Zajímavý film s originálním nápadem. Al Pacino podává nepřekvapivě skvělý výkon a Keanu se taky nemusí zrovna stydět. Film má pomalejší začátek, ale tím spíš se dá vžít do kůže hrdinovi. Je uvěřitelný a změny, kterými prochází jsou většinou uvěřitelné rovněž. Konec je naopak docela rychlý a mě mrzí, že jsem si Pacina neužil déle v zajímavější části jeho charakteru.(12.12.2009)

Ďáblova ctnost je v jeho slabinách a Hackfordův film jich má pramálo. Těžko říct, jakým způsobem uplatnil Pacino Stanislavského metodu, ale jeho „Louis Cyphre“ je nedostižný. Ironický, popichující, všemocný - přesně podle mých představ. No řekněte mi, není svůdnější stát na jeho straně..? Pekelný happy end vás polechtá na citlivých místech rozžhaveným rudým trojzubcem. „Vanity.. Definitely my favorite sin.“(5.1.2009)

vybornej film, ale jako horor mi to moc nepřipadá, rozhodně nečekejte že se budete nějak moc bát, má to spíš dobrou atmosféru a výborný herecký výkony Keanu Reevese a Al Pacina, hlavně se mi hodně líbil Al Pacino jako ďábel, na kterého se perfektně hodí. mínus tohohle filmu je jeho délka, která je docela hodně přetáhnutá a taky konec se moc nepovedl, ale jako celek to dá výbornej film(15.3.2005)

Přesně takhle si představuju satana - ne rohatýho belzebuba smrdícího sírou, míchající obří vařečkou v kotli, kde se potápí Hitler a Stalin zkouší novej šnorchl, ale jako pekelně lstivýho pokušitele, který ničí štěstí, život a všechnu radost člověka líbivými pozemskými slastmi - přes slávu a prachy po milostnou touhu. Dá vám všechno to pěkný, co se na tomhle světě dá užít...ješitnost, to je jeho nejoblíbenější hřích. Nekompromisní scénář, velký Al, který působí fakt zle, a Reevesova nejlepší role. K tomu morální dilema, které snad nemůže dát spát všem právníkům. Bravurně natočený thriller o tom, že když nakupujeme v satanově krámku, musíme mu taky u pokladny zaplatit. Ale čím, to je na něm.(25.2.2010)

• - Film byl původně zamýšlen jako blockbuster s větším množstvím zvláštních efektů a Al Pacino v něm odmítl hrát celkem pětkrát. Když režisér Taylor Hackford provedl se scénářem několik změn, nabídl ho Pacinovi znovu. Tomu se líbil, ale nemyslel si, že dokáže zahrát Miltona dost přesvědčivě a navrhoval místo sebe Seana Conneryho nebo Roberta Redforda. (novoten)

• - Milton (Al Pacino) promluví během filmu v šesti různých jazycích. Je to angličtina, ruština, španělština, italština, čínština a v závěru filmu pronese citát v latině. (cze.Oi)

• - Brzdná dráha vozidla, které srazí člověka z ministerstva, je kolmo na silnici, ne ve směru jízdy. Stopy po pneumatikách jsou vidět ve chvíli, ky se Kevin (Keanu Reeves) přibližuje a sklání k mrtvole. (AmonK)