Na mysteriózní si vůbec nepotrpím, spíš mě to odrazuje. Ale tenhle film mě nadchnul. Bavila jsem se, byla napjatá, kam se děj stočí. Závěr byla opravdová třešnička na dortu. Dlouhá stopáž mi nijak nevadila. Dobře napsaný scénář, skvělé herecké výkony, uhrančivý Al Pacino, výsledkem je dobrý film, který má myšlenku.(8.1.2014)

Kde by byl Ďáblův advokát bez ďábla v kůži Al Pacina? Vynikající film na pomezí právnického thrilleru, krimi a hororu. Ješitnost neprohrát žene obhájce Keanu Reevese k dalším vítězstvím ve zdánlivě beznadějných případech a až pozdě zjistí, že obhajobou nejhorších zločinců by ztratil příliš mnoho. Chytře napsaný scénář, vynikající herci a ďábelsky napínavé. Trailer: http://www.csfd.cz/film/4061-dabluv-advokat-devils-advocate-the/videa/(23.2.2010)

Zručně namixovaný koktejl kvalitní filmařiny, dobrého příběhu, správě moralizujícího námětu s hororovým nádechem a v neposlední řadě strhujících hereckých výkonů (zejména lahůdkového Pacina, který na sebe strhává veškerou pozornost)... A co je důležité, celý děj je precizně gradovaný, od svižného úvodu, až po grandiózní finále v Miltonově kanceláři nemáte důvod se nudit. Šmrncovní film, který s klidným srdcem doporučím filmovému laikovi i náročnějšímu divákovi. "Vanity, definitely my favorite sin..." 90%(23.12.2006)

Trošku som sa pýtal sám seba, či by mi k spokojnosti nestačila len samotný súdny prípad, ktorý mal dokonalý priebeh. Bál som sa totiž spracovania mysterióznosti. No Hackford ma vyviedol z omylu. Zamotané vzťahy filmu ešte nerobia mysterióznym, ale to je vedľajšie. Démonický Al Pacino mi vyrazil dych aj s českým dubbingom. Aký by bol potom zážitok v originále. A zvládnutie záveru nekomentujem. 90%.(19.5.2007)

Já pořád, odkud je mi ten chlápek povědomej a konečně jsem si vzpomněla, že jsme se kdysi potkali v Plzni na fakultě. Jojo, je nám vždycky dáno po větší moci toužit, tudíž lépe v pekle vládnout nežli v nebi sloužit... proto se tomu pánovi bude ve vlastech českých, kde jsme už dávno dokázali změnit nejoblíbenější hřích ješitnosti v ctnost, bude vždycky dařit až na věky věků amen. A já definitivně přestávám sbírat a vyprávět vtipy o právnících. Pravdivost a vtipnost nejdou moc dohromady.(29.10.2009)

• - Ve scébě, kdy běží Kevin (Keanu Reeves) za Mary Ann (Charlize Theron) do kostela, je možné všimnout si, že proběhne kolem barevných kruhů na plotě. O vteřinu později, když dobíhá ke kostelu, se k těmto kruhům však teprve blíží. (PSJR)

• - Charlize Theron dlouho zvažovala, zda roli Mary Ann Lomaxové přijmout, a to kvůli scénám, kde se měla objevit nahá. Již dříve ze stejného důvodu odmítla roli v Showgirls (1995). (DareDeer)

• - Pieseň "Paint it Black" podfarbovala aj záverečné titulky Olovenej vesty (1987) Stanleyho Kubricka. (Macejko)