Diabolsky presvedčivý miestami skutočne kultový film z justičného prostredia a je čudné po ňom moralizovať....zvlášť keď vo viacerých profesiách (nielen v advokátskych, aj keď v nich je to asi najokázalejšie- sorry Wormboy, respekt!) je štipka zvrátenosti, nespravodlivosti, anticharakteru...kto chce bojovať (lobovať) za vrahov, psychopatov a high society mandatov, nech tak robí, snáď je to adrenalín (finančný?). Proste film bol ako celok skvelý, po výkone Al Pacina obohacujem svoju hereckú špičku.(11.7.2008)

Nikdo nevyhrává věčně - (zjevení Janovo 18). Co už může být zajímavějšího než sledovat: 1. právnické kauzy, ve kterých se opravdu nejedná o ukradené králíky, 2. osamělou manželku v New Yorku, která má šílené vidiny a představy, 3. pekelný herecký výkon a charisma Al Pacina, a při tom nechat ďábla nahlédnout do nitra sama sebe a zjistit, že jako obyčejný smrtelník nemám možnost volby? Snad poslouchat dialogy Reeves – Al Pacino (,,Kdo jsi?“ ,,Mám spoustu jmen.“ ,,Satan?“ ,,Říkej mi otče!“), které vás nutí být ve střehu, i když se vlastně nic neděje. Speciálních efektů zde není mnoho, ale jsou použity ve správný čas na správném místě. Všimněte ďábelských interiérů! A hudba, zvuk! A herci? Netřeba speciálního komentáře! ,,Jménem Ježíše Tě zavrhujeme Satane!“ Ale tenhle film bych nechal vysvětit!(13.12.2006)

vybornej film, ale jako horor mi to moc nepřipadá, rozhodně nečekejte že se budete nějak moc bát, má to spíš dobrou atmosféru a výborný herecký výkony Keanu Reevese a Al Pacina, hlavně se mi hodně líbil Al Pacino jako ďábel, na kterého se perfektně hodí. mínus tohohle filmu je jeho délka, která je docela hodně přetáhnutá a taky konec se moc nepovedl, ale jako celek to dá výbornej film(15.3.2005)

Vždycky fascinovaně pozoruji ten závěr, ve kterém Pacino skloubí shakespearovský způsob projevu s neskutečným hereckým nasazením, díky kterému mám skoro chuť jeho postavě fandit. "Já jsem humanista", není důležitá absurdnost toho tvrzení, důležité je to, že by mu to člověk i věřil. Pacinův Satan je jednoznačně jednou z nejlepších filmových postav, co jsem viděl a právě proto bylo třeba vícero projekcí, abych docenil i Reevese a Theronovou - oba si tu sáhnou na dno a oběma jsem věřil veškeré emoce (a způsob, jakým trpí postava Charlize, to je neuvěřielně intenzivní část příběhu, která by sama o sobě mohla sloužit coby torzo nějakého vlastního filmu). Scénář je podobně jako třeba u filmu V moci ďábla obdivuhodný ve svém ladném skloubení mystického a racionálního a i když je film možná o trošičku delší, než by bylo třeba, každou minutu je zajímavý. "Proč právě právníci? Protože se dostanou všude." Po čertech pravdivé...(29.9.2002)

Demonicky thriller s uzasnym Al Pacinem a prekvapivym K. Reevesem, ktery dokaze nejen letat a kopat kolem sebe, ale i hrat ;) A atmosfera je opravdu "spalujici", triky nijak uzasne, ale precizni a pusobive. Cely film je pojat vizuelne komorne a pritom v nekterych scenach naprosto impozantne. A jeste jednou, Al Pacino... ja vim, ze se opakuji, ale to je proste PAN herec.(21.9.2003)

• - Sochař Frederick Hart a Episkopální Národní Katedrála ve Washingtonu žalovali Warner Brothers kvůli soše, která se ve filmu objeví a velice připomíná Hartovu sochu "Ex Nihilo", která se nachází nad chodem do katedrály. Nakonec byla vyjednána dohoda, že se socha ve filmu objeví na jednu minutu. (liquido26)

• - Pôvodne mal film režírovať Joel Schumacher už v roku 1994 s Bradom Pittom v hlavnej úlohe. Ako ďalší boli do tejto roli zvažovaní Christian Slater, John Cusack a Edward Norton. (misterz)

• - Když je Lomax na konci filmu v Miltonově kanceláři, říká: „je lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi“. To pochází z epické básně Ztracený ráj od Johna Miltona. (Kulmon)