Ďáblův advokát

• USA The Devil's Advocate (více)
Trailer

Mladý úspěšný právník Kevin Lomax obhajuje učitele Gettyse obviněného ze sexuálního obtěžování své žačky Barbary. Přestože během přelíčení zjistí, že učitel je opravdu vinen, podaří se mu dosáhnout osvobozujícího rozsudku. Když pak Kevin se svou manželkou Mary Ann oslavuje v baru, neznámý muž mu nabídne práci za skvělých podmínek u prestižní právní firmy, kterou z New Yorku řídí John Milton. Manželé se přestěhují do Miltonova rodinného mrakodrapu. Kevin je fascinován bohatstvím svého nového prostředí a plnou silou se pustí do práce. Cosi se však změnilo. Vítězství není jenom cílem, stává se posedlostí. John Milton navíc, jak se zdá, nalezl v mladém právníkovi zvláštní zalíbení. Kevin se tak ocitá v osidlech samotného ďábla a čeká ho pekelně nebezpečná životní cesta. (TV Nova)

Trailer

genetique

Trošku som sa pýtal sám seba, či by mi k spokojnosti nestačila len samotný súdny prípad, ktorý mal dokonalý priebeh. Bál som sa totiž spracovania mysterióznosti. No Hackford ma vyviedol z omylu. Zamotané vzťahy filmu ešte nerobia mysterióznym, ale to je vedľajšie. Démonický Al Pacino mi vyrazil dych aj s českým dubbingom. Aký by bol potom zážitok v originále. A zvládnutie záveru nekomentujem. 90%. ()

nunka

Diabolsky presvedčivý miestami skutočne kultový film z justičného prostredia a je čudné po ňom moralizovať....zvlášť keď vo viacerých profesiách (nielen v advokátskych, aj keď v nich je to asi najokázalejšie- sorry Wormboy, respekt!) je štipka zvrátenosti, nespravodlivosti, anticharakteru...kto chce bojovať (lobovať) za vrahov, psychopatov a high society mandatov, nech tak robí, snáď je to adrenalín (finančný?). Proste film bol ako celok skvelý, po výkone Al Pacina obohacujem svoju hereckú špičku. ()

B!shop

Po prvnim skouknuti jsem dal 4*, ale ted kdyz jsem to videl podruhy musim dat 5*. Nejspis je to tim, ze jsem film videl konecne v originalnim zneni. Rozhodne bych film neoznacil jako horor, ma hororovy prvky, to jo a v posledni pulhodine to vypada spis jak horor, ale presto to je porad hodne drsnej thriller. Navic se atmosfera porad stupnuje az se dostaneme do hodne hustyho finale. I kdyz ma film hodne promakanej scenar a peknou hudbu, porad by si nezaslouzil tak vysoke hodnoceni nebejt hereckejch vykonu. Keanu Reeves predvadi jeden ze svych nejlepsich vykonu, ale presto nema na Charlize Theron a Al Pacina. Charlize hraje fakt skvele a vyborne se meni od normalni manzelky po "blazna" a navic se ukaze naha. A Al Pacino predvadi neco neskutecnyho, role dabla mu skvele sedla a je fakt hodne brutalni. Ani mi nevadila delka filmu, protoze i kdyz jsem ho uz znal, tak jsem byl stejne napnutej. Po druhem skouknuti uz k tomuhle filmu proste nemam zadne namitky. ()

Galadriel

Rozhodně jde o zajímavý námět, který vás donutí nad dějem přemýšlet, slušně zpracovaný, perfektně odehraný (hlavně démonický Al Pacino nemá chybu). Když jsem ale viděla film podruhé, už na mě tolik nezapůsobil. Možná mu dám ale ještě třetí šanci, protože když narazím na tenhle profil, mám chuť se na to podívat znova... ()

Kaka

Neslaná nemastná mytologie, která je chvílemi doslova na odstřel kvůli faktu, že režisér dává moc velkou váhu realitě okolního světa se tu střetává se solidními herci a typicky jalovým scénářem středního proudu, jehož tvůrci se drží pořekadla " nevíme kde kdy jak - hlavně že máme Ala". Pacino je typicky řízkovitý frajírek s ohromující plejádou ksichtů, úšklebků a póz, kterého si jednoduše nelze nezamilovat a to i přesto, že tady hraje doslova krále záporáků. Škoda že Hackford je jen a pouze obyčejný řemeslník, který do jakéhokoli snímku o čemkoli nedokáže přenést potřebný drajv a dravost. Samotný Ďábel by to leckdy vskutku potřeboval. ()

• Postava Johna Miltona (Al Pacino) je pojmenována po Johnu Miltonovi, autorovi epické básně „Ztracený ráj“. (liquido26)
  • Ve scéně, kdy Kevin (Keanu Reeves) běží za Mary Ann (Charlize Theron) do kostela, je možné si všimnout, že proběhne kolem barevných kruhů na plotě. O vteřinu později, když dobíhá ke kostelu, se k těmto kruhům však teprve blíží. (PSJR)
  • Dánská herečka Connie Nielsen (Cristabella Adrioli) pobývala v USA teprve měsíc, když přijala roli. Jde tak o její americký filmový debut. (casyy)

Související novinky

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (více)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (více)