Neslaná nemastná mytologie, která je chvílemi doslova na odstřel kvůli faktu, že režisér dává moc velkou váhu realitě okolního světa se tu střetává se solidními herci a typicky jalovým scénářem středního proudu, jehož tvůrci se drží pořekadla " nevíme kde kdy jak - hlavně že máme Ala". Pacino je typicky řízkovitý frajírek s ohromující plejádou ksichtů, úšklebků a póz, kterého si jednoduše nelze nezamilovat a to i přesto, že tady hraje doslova krále záporáků. Škoda že Hackford je jen a pouze obyčejný řemeslník, který do jakéhokoli snímku o čemkoli nedokáže přenést potřebný drajv a dravost. Samotný Ďábel by to leckdy vskutku potřeboval.(16.4.2007)

6 / 10 Preveľké očakávania, preveľké sklamanie. Diablov advokát, bohužiaľ, neexceluje v žiadnom smere, je priemerný ako moje znalosti z matematiky a vôbec - hrá sa na niečo viac, než čím je v skutočnosti. To sa samozrejme netýka Veľkého Ala, ktorý podáva veľmi solídny výkon a drží celý film na nohách. Keanu je vcelku fajn, no jeho filmová manželka Charlize 'Monštrum' Theron mi dosť liezla na nervy, zdala sa mi umelá a nepresvedčivá. Samozrejme, že to nie je len jej chyba, ale hlavne chyba scenáristu Jonathana Lemkina, ktorý sa jednoducho zamotal do spletitých pák a kladiek ovládajúcich ľudskú psychiku a nezvládol ju z knihy Andrewa Neidermana preložiť do filmovej reči. Pretože to, čo funguje na papieri, ešte nemusí fungovať na plátne. Ale ono sa vlastne ani nie je čomu diviť, pretože keď niekto celý život píše televízne seriály ako Beverly Hills 90210, tak sa s psychikou postáv asi príliš nezaťažuje. Na o čo sa týka réžie Taylora Hackforda, tá bola rovnako nemastná-neslaná ako celý film a niektoré jeho nápady mi vyslovene vadili, napr. tá časť, keď Charlize maľovala nový byt, no namiesto farby sa obraz postupne 'premaľoval' do ďalšieho záberu - možno sa to pekne počúva, no mne skôr pripomínala nejakú detskú reláciu chodiacu v sobotu ráno v telke. Tá je tiež plná všakovakých farebných serepetičiek a 'vychytávok', ktoré však môžu nadchnúť skutočne len deti... Nevraviac o tom, že keď sa takáto prelínačka použije asi desaťkrát za sebou, nepáčilo by sa to už zrejme ani im.(15.4.2005)

Zručně namixovaný koktejl kvalitní filmařiny, dobrého příběhu, správě moralizujícího námětu s hororovým nádechem a v neposlední řadě strhujících hereckých výkonů (zejména lahůdkového Pacina, který na sebe strhává veškerou pozornost)... A co je důležité, celý děj je precizně gradovaný, od svižného úvodu, až po grandiózní finále v Miltonově kanceláři nemáte důvod se nudit. Šmrncovní film, který s klidným srdcem doporučím filmovému laikovi i náročnějšímu divákovi. "Vanity, definitely my favorite sin..." 90%(23.12.2006)

Kde by byl Ďáblův advokát bez ďábla v kůži Al Pacina? Vynikající film na pomezí právnického thrilleru, krimi a hororu. Ješitnost neprohrát žene obhájce Keanu Reevese k dalším vítězstvím ve zdánlivě beznadějných případech a až pozdě zjistí, že obhajobou nejhorších zločinců by ztratil příliš mnoho. Chytře napsaný scénář, vynikající herci a ďábelsky napínavé. Trailer: http://www.csfd.cz/film/4061-dabluv-advokat-devils-advocate-the/videa/(23.2.2010)

Thriller jak bič! Vyzvedávám především práci Jonathana Lemkina a Tony Gilroye, protože vypracovali poměrně komplikovaný, ale skvěle dotažený příběh, kterému áčkoví herci spolu s režisérem Hackfordem vtiskli look reality a který je velice fajnový sledovat celých 140 minut. Škoda, že podobných kvalitek není více. Doporučuju!(3.1.2014)

• - Když Kevin Lomax (Keanu Reeves) opustí po smrti své ženy Marry Ann (Charlize Theron) nemocnici, aby od Miltona (Al Pacino) zjistil pravdu, ulice je prázdná. Jde o 57. ulici, která je normálně plná chodců a aut. Záběr natáčeli tvůrci v neděli v půl osmé ráno. (casyy)

• - Produkci filmu pomohl i Donald Trump. Tvůrce nechal natáčet ve svém pozlaceném apartmá s výhledem na Central Park v Trump Tower na Páté avenue. Posloužilo jako byt postavy Alexandera Cullena (Craig T. Nelson), obžalovaného z několikanásobné vraždy. (casyy)

• - Keanu Reeves dal přednost roli Kevina Lomaxe před zopakováním úlohy policisty Jacka Travena v Nebezpečné rychlosti 2: Zásah (1997), přestože mu producenti za druhý díl nabídli 11 milionů amerických dolarů. Reeves ale nechtěl krátce po Řetězové reakci (1996) účinkovat v dalším akčním filmu. Kvůli úloze Kevina Lomaxe se dokonce vzdal několika milionů dolarů, aby tvůrci Ďáblova advokáta vyšli vstříc finančním požadavkům Ala Pacina. (casyy)