Reklama

Reklama

Mladý úspěšný právník Kevin Lomax obhajuje učitele Gettyse obviněného ze sexuálního obtěžování své žačky Barbary. Přestože během přelíčení zjistí, že učitel je opravdu vinen, podaří se mu dosáhnout osvobozujícího rozsudku. Když pak Kevin se svou manželkou Mary Ann oslavuje v baru, neznámý muž mu nabídne práci za skvělých podmínek u prestižní právní firmy, kterou z New Yorku řídí John Milton. Manželé se přestěhují do Miltonova rodinného mrakodrapu. Kevin je fascinován bohatstvím svého nového prostředí a plnou silou se pustí do práce. Cosi se však změnilo. Vítězství není jenom cílem, stává se posedlostí. John Milton navíc, jak se zdá, nalezl v mladém právníkovi zvláštní zalíbení. Kevin se tak ocitá v osidlech samotného ďábla a čeká ho pekelně nebezpečná životní cesta. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (958)

Lima 

všechny recenze uživatele

Tenhle film má čtyři veliké klady. Al Pacina, jehož kreace ďábla je jedinečná. Charlize Theron, která jako žena propadající se do šílenství je ještě lepší. Dále skvělou hudbu Jamese Newtona Howarda a nakonec zajímavý neotřelý děj. Keanu Reeves se snaží, ale na první dva jmenované nemá. Výborný thriller. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Když bych se pokoušel sestavit žebříček nejlepších hereckých výkonů všech dob, Pacinův ďábel by byl určitě zatraceně vysoko. Brilantní studie, v níž drzý úsměv a divoké křepčení funguje stejně dobře jako Hackfordovo labužnické zneklidňování zvuky a temnými tóny orchestru. I Reeves boduje, ale nejvíc si cením scénáře, který dokázal nejen ustát kombinaci pekelnické fantazijní nadsázky s realistickým thrillerem, ale takřka geniálně jej zakomponovat i do existenciálního kontextu lidské marnivosti a nestability všehomíra. Pecka s náběhem na pět hvězd... ()

Reklama

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Excelentní thriller se slabším rozjezdem, ale zato výborně vypilovaným finálem. Al Pacino je s přehledem nejlepším filmovým satanem a Nicholson s Keitelem mu nasahají ani po nehet na malíčku pravé nohy. Reeves konečně potlačuje fámy o svém neherectví! Pekelná pětihvězdičková záležitost, možno vidět několikrát bez ztráty jakéhokoliv kouzla... ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Rozhodně jde o zajímavý námět, který vás donutí nad dějem přemýšlet, slušně zpracovaný, perfektně odehraný (hlavně démonický Al Pacino nemá chybu). Když jsem ale viděla film podruhé, už na mě tolik nezapůsobil. Možná mu dám ale ještě třetí šanci, protože když narazím na tenhle profil, mám chuť se na to podívat znova... ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Ješitnost je rozhodně můj nejmilejší hřích...tak tahle věta mi zní v uších už hezky dlouho, spolu s pěknou řádkou dalších skvělých dialogů. Devil's Advocate je rozhodně můj nejmilejší film. Keanu Reeves je skvěle bezskrupulózní, Al Pacino je nepřekonatelný, Charlize a Connie štědře dodávají nezbytný sex-appeal, hudba Jamese Newtona Howarda probouzí ty správné pocity v tu správnou chvíli, scénář nemá chybu, kamera a trikaři předvedli kouzla jen aby nám připravili tuhle podívanou. Za to si zaslouží minimálně šest hvězd. Příběh má skvělou gradaci, závěrečnou půlhodinu bych popsal asi takhle - po nejpříšernějších pěti minutách následuje 25 minut nejgeniálnějších. Pokud máte možnost, sežeňte si anglický originál, přece jen i přes kvality českého dabingu něco nevyzní tak jako in English. Vanity is definitely my most favourite sin... Po víc jak deseti letech a bezpočtu repríz stále neochvějně za 100%. ()

Galerie (89)

Zajímavosti (46)

  • Verze filmu s Joelem Schumacherem na režisérské stoličce a Bradem Pittem v hlavní roli Kevina Lomaxe zkrachovala na tom, že se produkci nepodařilo obsadit úlohu Satana. Projekt tak šel na čas k ledu. Impuls mu dodala kontroverzní kauza bývalého hráče amerického fotbalu a herce O. J. Simpsona, kterého v říjnu 1995 porota, navzdory několika usvědčujícím důkazům, osvobodila v případu dvojnásobné vraždy. Warner Bros. obratem uvolnili na rozpočet filmu 60 milionů amerických dolarů a najali Taylora Hackforda coby režiséra. Hackford se plně ztotožnil s důrazem na právní linii příběhu. „Soudní síň se stala gladiátorskou arénou konce 20. století,“ přibližoval námět filmu. (casyy)
  • Když si Mary Ann (Charlize Theron) v nemocnici podřízne krk, ve chvíli, kdy ji Kevin (Keanu Reeves) drží za hlavu, mu zpoza levé ruky čouhá žlutý sáček, který obsahuje falešnou krev. (PSJR)
  • Do finálního sestřihu filmu se nevešla pikantní scéna z večírku výkonného ředitele Miltonovy (Al Pacino) firmy Eddieho Barzoona (Jeffrey Jones). Mary Ann (Charlize Theron) hledá svého muže Kevina (Keanu Reeves), když ji kdosi pošle do knihovny. Mary Ann tam narazí na tři lidi, kteří mají sex. Marry Ann z místa odejde poté, co ji jeden ze souložících vyzve, aby se k nim přidala. Přestože v konečné podobě snímku natočená scéna není, ještě více osvětluje pozdější podezíravost Mary Ann – vzhledem k tomu, co viděla na firemní party – vůči Kevinovi a jeho možné nevěře. (casyy)

Reklama

Reklama