Diabolsky presvedčivý miestami skutočne kultový film z justičného prostredia a je čudné po ňom moralizovať....zvlášť keď vo viacerých profesiách (nielen v advokátskych, aj keď v nich je to asi najokázalejšie- sorry Wormboy, respekt!) je štipka zvrátenosti, nespravodlivosti, anticharakteru...kto chce bojovať (lobovať) za vrahov, psychopatov a high society mandatov, nech tak robí, snáď je to adrenalín (finančný?). Proste film bol ako celok skvelý, po výkone Al Pacina obohacujem svoju hereckú špičku.(11.7.2008)

vybornej film, ale jako horor mi to moc nepřipadá, rozhodně nečekejte že se budete nějak moc bát, má to spíš dobrou atmosféru a výborný herecký výkony Keanu Reevese a Al Pacina, hlavně se mi hodně líbil Al Pacino jako ďábel, na kterého se perfektně hodí. mínus tohohle filmu je jeho délka, která je docela hodně přetáhnutá a taky konec se moc nepovedl, ale jako celek to dá výbornej film(15.3.2005)

Viděno třikrát s tím, že po prvním i druhém setkání jsem Ďáblova advokáta považovala "jen“ za vcelku povedený, avšak ani náhodou dokonalý snímek. A koneckonců, on vlastně není vůbec dokonalý ani po třetím zhlédnutí - jenže! Reevesova možná nejlepší role (nějakej Neo si může se zelenejma písmenkama dál hrát na slušňáka - TOHLE je Keanu ve své nejlepší podobě!), skvělý scénář, oku lahodící kamera plus triky a především zde až neskutečně věrohodně ďábelský "samec“ Al Pacino, pod jehož propalujícím pohledem musí při tomhle filmu vlhnout nejedna hříšnice - tohle všechno (plus naprosto dokonalý poslední záběr, kvůli kterému - a pouze kvůli němu + při něm rozjíždějícímu se skvostnému songu - jsem se nakonec rozhodla pro 5*) mě na třetí pokus už taky definitivně svedlo na scestí a já vim, že za to přijdu do pekla... Pokud by tam na mě čekal Satan Pacino s otevřenou náručí, abychom zapařili na Paint It Black, tak se pakuju hned zejtra...(18.6.2007)

John Milton je takový žoviální postarší pán. Ďábelsky přesvědčivý a rád se oddávající satanskému tangu. Jeho šarmu je těžké odolat. Ve skutečnosti je jenom málo lidí, kteří mu odolávají dodnes. Odměna za jeho náklonnost totiž málokoho nechává chladným… Kde se vzal, tu se vzal jakýsi Taylor Hackford a natočil dvouapůlhodinové metaforické (či metafyzické?) soudní drama s Alem Pacinem, Keanu Reevesem a Charlize Theron. Film je to skutečně „velký“, téma, které rozebírá ostatně také. Ale ne díky režii, která by občas potřebovala popohnat, nýbrž díky hereckým výkonům tato studie zkaženého měšťáka funguje. Na nich stojí (všechny scény s Pacinem) a s nimi padá (většina společných scén Reevese a Theronové). Film velice neotřelým způsobem nahlíží na zlem nasáklou lidskou společnost, nebojí se ironie a ke konci se mění až v ukrutně černou komedii. Je zde poměrně hodně – na první pohled nepodstatných – motivů, které potěší diváky opakovaně se vracející k jednomu filmu a hledající v něm skryté symboly. Znalost „explicitnějších“ satanských hororů jako Rosemary má děťátko, Vymítač ďábla, či upírské Interwiev s upírem se počítá za výhodu, nikoliv za nutnost. Ďáblův advokát je zábavným a chytrým snímkem, jenž potěší téměř každého. Jenom dle osobního zájmu a znalostí někoho více a někoho méně. 85% Zajímavé komentáře: Gemini, Melies, Kaka, Eddard, Jordan, Fr, Callas(25.1.2008)

• Morien

Zvláštní variace na film s odměnou na konci, což je můj nejoblíbenější žánr, ale bohužel čím delší dobu film znám, tím víc mi přijde jako obyčejné béčko, kterému dochází dech. Možná filmu nerozumím proto, že hrubě diskvalifikuje jakýkoliv pokus o ženský prvek a hraje si jenom s plochými machistickými motivy. Al Pacino je regulérní ďábel, ale ne v této roli. A co se týče filmu o daemonu v nitra člověka, který končí písní Rolling Stones a je téměř v každém smyslu dokonalý, doporučuji Anděla smrti s Denzelem Washingtonem.(10.9.2016)

• - Ve scéně, kdy je Kevin (Keanu Reeves) s Miltonem (Al Pacino) na střeše budovy jejich firmy, jdou k pravému okraji střechy. Při záběru z dálky je možné vidět, že jsou přibližně dva až tři kroky od okraje, ale při záběru pouze na jejich obličeje jdou stále dále, a to až šest kroků. (PSJR)

• - Charlize Theron dlouho zvažovala, zda roli Mary Ann Lomaxové přijmout, a to kvůli scénám, kde se měla objevit nahá. Již dříve ze stejného důvodu odmítla roli v Showgirls (1995). (DareDeer)

• - Postava Johna Miltona je pojmenována po Johnu Miltonovi, autorovi Ztraceného ráje. (liquido26)