Al Pacino je dokonalý ďábel, Reeves svého právníka balancujícího na hraně mezi čestným zástupcem práva a zhýralým požitkářem nebránícím se svodům pekelným (rozumněj ženy, peníze, alkohol) hraje také skvěle. Pvrní tři čtvrtiny jsou skvělé, konec bohužel přeplácaný a vzhledem k předešlému ději neúměrně akční a velkolepý, jak už to u podobných filmů bývá.(9.2.2006)

Výborný thriller, kterému jasně dominuje ďábelský Pacino, který odehrál neuvěřitelný herecký koncert. Samozřejmě nesmím zapomenout na snažícího se Reevese (podal 1 ze svých nejlepších hereckých výkonů) a dobrou Theronovou (velice uvěřitelná). Rozjezd byl sice pomalejší, ale pak začala atmosféra snímku houstnout a rychlost děje nabírat opravdu vysokých otáček. Přesto 144 minut bylo zbytečně moc ..konec mi přišel už trochu přehnaný a šel tak nějak mimo mě. Proto hodnotím lepšími 4*.(27.10.2008)

Přesně takhle si představuju satana - ne rohatýho belzebuba smrdícího sírou, míchající obří vařečkou v kotli, kde se potápí Hitler a Stalin zkouší novej šnorchl, ale jako pekelně lstivýho pokušitele, který ničí štěstí, život a všechnu radost člověka líbivými pozemskými slastmi - přes slávu a prachy po milostnou touhu. Dá vám všechno to pěkný, co se na tomhle světě dá užít...ješitnost, to je jeho nejoblíbenější hřích. Nekompromisní scénář, velký Al, který působí fakt zle, a Reevesova nejlepší role. K tomu morální dilema, které snad nemůže dát spát všem právníkům. Bravurně natočený thriller o tom, že když nakupujeme v satanově krámku, musíme mu taky u pokladny zaplatit. Ale čím, to je na něm.(25.2.2010)

Na mysteriózní si vůbec nepotrpím, spíš mě to odrazuje. Ale tenhle film mě nadchnul. Bavila jsem se, byla napjatá, kam se děj stočí. Závěr byla opravdová třešnička na dortu. Dlouhá stopáž mi nijak nevadila. Dobře napsaný scénář, skvělé herecké výkony, uhrančivý Al Pacino, výsledkem je dobrý film, který má myšlenku.(8.1.2014)

Mohl si Taylor Hackford vybrat pro roli ďábelského Johna Miltona líp?? Al Pacino je naprosto dokonalý a o třídu převyšuje i snažícího se Keenu Reevse. Scénář je velmi dobrý, film vzdáleně připomíná Polanského Rosmary má děťátko, ale jinak se ubírá vlastní cestou a celé se to točí kolem té nejkrásnější repliky: "Ješitnost je můj nejoblíbenější hřích..." Kromě ješitnosti se dotýká i dalšího zajímavého tématu - bezohlednost. Kevin Lomax (Keenu Reeves) dělá všecko pro to, aby své procesy vyhrával, pravdu přechází s vidinou vítězství a dalšího zářezu na své právnické pažbě, dokonce nepřímo obětuje svou manželku, jen aby neprohrál proces. Snímek má dobrou atmosféru, která je dokreslena výbornou hudbou. Skvěle jsou skloubeny nadpřirozené prvky s realistickými a díky výkonu Al Pacina zřejmě začnu věřit na čerty..:-)) Závěr filmu je vynikající, skvělá pointa!(4.7.2006)

• - Boxerský zápas, který Lomax s Miltonem navštívili, nebyl sehraný, ale byl reálný zápas o mistra světa. Ten se uskutečnil 4. října 1996. Roy Jones Jr. v něm ve druhém kole knokautoval Bryana Brannona. (Kulmon)

• - Poté, co vyhraje Kevin (Keanu Reeves) další případ v obhajobě Alexe Cullena (Craig T. Nelson), muž, který ve chvíli, kdy všichni opouští soudní síň, běží k telefonní budce jako většina novinářů. Narozdíl od nich ale netelefonuje, prostě se otočí a sleduje natáčení filmu. Stojí ve druhé budce od kamery. (PSJR)

• - Aby se Charlize Theron dobře připravila na roli Mary Ann Lomaxové, trávila po dobu trvání natáčení hodinu denně v ordinaci psychoterapeuta, aby se naučila "vypadat jako schizofrenik". (DareDeer)