poster

Tarzan's Secret Treasure

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA, 1941, 81 min

Režie:

Richard Thorpe

Scénář:

Paul Gangelin, Myles Connolly (původní scénář)

Kamera:

Clyde De Vinna

Hudba:

David Snell

Střih:

Gene Ruggiero
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • kaylin
  **

  Nemůžu si pomoct, ale Jane je strašná kráva a hraje akorát na city, takže Tarzan, který je zde v podstatě pořád zobrazován jen jako tupec, raději ustoupí, protože svou skvělou družku miluje. Být jim, tak jí hodím pod rozběhnutého nosorožce. Na tohle už se nedá moc koukat... Hodně scén se opakuje, zápletka je nuda.(14.2.2017)

 • Kass
  **

  Snad ještě slabší než předcházející část ("Tarzan Finds a Son!"). Bezpohlavní záležitost s roztomilými dětmi a opičkami. A jediný pořádný souboj Tarzana s krokodýlem představují recyklované záběry z druhého dílu. Ono vůbec od čtvrté části série se dělo zcela přirozeně, že se do filmů vkládaly záběry z předcházejících dílů.(24.3.2013)

 • Mariin
  ****

  Tak to bylo fakt hustý! Pustil jsem si to jen z povinnosti, abych se seznámil s historií tarzanovských sérií, ale už po pár minutách jsem začal být zvědavý, co film z roku 1941 ještě dál ukáže. Z dnešního hlediska nedokonalé triky, příběh nesmírně naivní, ale ten spád, bohatost akce a přitom mravně nezávadné, se správnými principy. Znal jsem Tarzana s Lexem Barkerem, který si mi jako herec líbí mnohem víc než Weissmuller, ale tady byla spousta dobrých nápadů,kterými se inspirovali tvůrci dobrodružných filmů v 60.letech. Ta závěrečná scéna, kdy kmen domorodců na kanoích napadá stádo slonů a roj krokodýlů, a do toho Tarzan - to je teda akce!(13.1.2012)

 • liquido26
  ****

  Další pokračování série o Tarzanovi. Přestože je příběh vcelku hodně podobný těm předchozím dílům, tak se pořád jedná o hodně zábavné dobrodružné béčko.(26.8.2012)

 • majo25
  ***

  5. pokračovanie Tarzana s Weissmullerom, nie je vôbec zlé, dokonca by som povedal, že lepšie ako prvé 2 diely. Naivita nie je taká vyrazná a príbeh má slušný scenár plný zvratov a akcie. Samozrejme, spracovanie je slabšie, ale znesiteľné, teda až na ten záver hromadného potopenia černochov či súboje s krokodýlmi, nosorožcami, levmi a pod. Hodnotenie: 60%(25.10.2013)

 • blondboss
  ***

  Piate pokračovanie tarzanej série sa nesie opäť v rodinnom duchu a v béčkovom tóne. Tie isté scény, ten istý spôsob režírovania a v zásade nulový dej. Film stále drží na úrovni ústredná dvojica, a hlavne Jane v podaní Maureen O`Sullivan, ktorá je skutočne očarujúca. Stále je to len priemer v rámci žánru. 55 %(6.12.2017)