Tři nejlepší přátelé a spolužáci Luke Wilson, Will Ferrell a Vince Vaughn se na prahu třicítky rozhodli zatočit setypem každodenního života a začnou pořádat divoké mejdany. Jenže věci se vymknou kontrole a jejich řádění jim pořádně zkomplikuje život... Co myslíte, že udělá chlap, když chytne dřívější let domů a najde svou dívku v posteli a v pokoji kolem je plno nahých neznámých lidí? Vrátí se na kolej a založí bratrstvo! Dřív než stačíte říct "zápasy v lubrikačním gelu", Frank alias Tank; Mitch a Beanie mají svůj tajný spolek a vyvádějí nekontrolovatelné kousky. Když ale překročí všechny meze, pokusí se děkan university bratrstvo rozpustit. Že je Mitch poněkud konzervativní se ukáže hned v úvodu, kdy se vrátí ze služební cesty a najde svou manželkou Heidi v posteli se dvěma muži. Opustí tedy jejich společný byt a nastěhuje se rozlehlého domu ležícího na hranici pozemků místní vysoké školy, který si na neurčito pronajme. Brzy ho tu navštíví jeho nejlepší přátelé. Frank, který se nedávno oženil s Marisou, ale zjišťuje, že manželství se mu příliš nezamlouvá, a Beanie, který je spokojeně ženatý s Larou a navíc je otcem dvou dětí. Ti oba mají nádherné vzpomínky na dobu studií, zejména Frank který si kdysi "heroickými" výkony v pití vysloužil přezdívku "Frank Tank", a tak přesvědčí Mitche, aby využil nově nabyté svobody a pořádně si užil. Sami mu také iniciativně začnou pomáhat s organizací divokých mejdanů. Jejich řádění ozvučené opravdu silnou aparaturou přivádí jejich bývalého spolužáka a nyní děkana univerzity Gordona Pritcharda k zuřivosti natolik, že se je rozhodne vyštvat. Nemalou měrou jeho vztek přiživuje také nezapomenutá křivda ze střední, kde byl jako třídní šprt častým terčem jejich mučení. Když už se zdá, že mu opravdu podaří Mitche z domu vyštvat, vymyslí trojice fintu, která jim umožní v domě zůstat... (oficiální text distributora)

ARI50

Bude to patřit mezi ty méně dobré komedie kde je fakt jen hrstka dobra a zase za delší dobu si to z opakuji. ()

Necrotongue

Tohle byla fakt hrozná kravina pro zastydlé puboše, do níž tvůrci navíc prosadili i romantické prvky, takže mohlo dojít (a došlo) i na ty nejhorší, časem omleté klišoidy. Použitý humor často překračoval pomyslnou hranici vkusu, takže nebyla nouze ani o trapné momenty a bylo mi vcelku jasné, že si film mé původní hodnocení neobhájí. Jenže... I přes všechny výše zmíněné připomínky jsem se často pochechtával, nebo alespoň nablble usmíval, protože to vlastně byla docela sranda. Jednoduchá, prvoplánová, nenáročná, předvídatelná sranda a já bych byl odporný pokrytec, kdybych šel pod tři kousky. / Poučení: Nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy se nesnaž o překvapivý návrat domů. Vždycky alespoň zavolej. ()

prome

Bezvadna blazniva komedie u ktere jsem se dobre bavil a Will Ferrell je naprosto genialni komik diky kteremu tenhle film je o mnoho lepsi nez by byl byl bez nej a ostatni s nim pekne drzi krok .. ()

bouncer

Will Ferrell, Vince Vaughn a Luke Wilson jsou bezkonkurenční komici, ale tento film až tak popukání není, spíš k pousmání. Přesto celkem pohodové pokoukáníčko a první známka o Elishe Cuthbert (samozřejmě po Populární mechanice :-) ) ()

Silence

Docela povedená komedie s několika naprosto výbornými momenty a originálně pojatou parodií Fightclubu. Komedie tohoto typu mám rád. Slušné tři hvězdičky. ()

moviesfan

Velmi příjemná komedie, která opravdu dokáže pobavit svými vtipnými scénami, které produkují nejen Will Ferrell a V. Vaughn. Délka filmu je ideální a ve výsledku Old School nenudí. ()

Chermy

Řada fórů mi vyloženě padla do noty. Nevím nakolik se na tom podepsal český dabing a fakt, že jsem na to čistě náhodou narazil v televizi, tedy bez nějakého očekávání, ale bavil jsem se náramně. ()

JohnCZ

S tímhle filmem mám jeden velký problém - trestuhodně málo Elishy Cuthbert. Jinak jde ale o vcelku povedenou komedii nabitou skvělými vtipy, ale s celkem slabým scénářem. Old School je solidní zábava se skvělou muzikou, ale znám přeci jen lepší komediální kousky. ()

Torision

Hodně nadprůměrná teenagerovská komedie, ve který to ale nejsou teenageři, co to nejvíc rozbalujou, ale banda třicátníků při nostalgický cestě na vejšce. Jedna z mejch nejoblíbenějších komedií. Bavil jsem se od začátku do konce a to i díky výběru hudby jako jsou "Duran Duran". Masakr !!! 85% ()

khedy

Zase tu máme jednu z komedií, které nás ničím novým neupoutají a pár dnů po shédnutí se nám vypaří z hlavy jako pára nad hrncem. Pár vtipných momentů se tam určitě najde, většina postav je ale bohužel nesympatická až na Ferrella, který to klasicky celé táhne. To vše je samozřejmě završené "nečekaně" čekaným závěrem. Film který neurazí, ale ani neoslní. / 60% ()

ConanVJ

Komedie, která krom pár vtipných momentů nic nenabídne. Člověk ani nemá chuť fandit spolku v závěrečném souboji. Za mě 35% :) ()

Kryton

Docela vtipná komedie, která nejde po vzoru filmů alá Prcičky. Žadné zvrácenosti ,ale fakt sranda. 30letí a ještě starší křepčí jak 18letí. A ktomu Elishina sladká role , dívky na jednu noc .-) ()

mis-ko

Pravdupovediac, nebola to bohvieaká zábava. Iste, párkrát sa dalo zasmiať, ale niektoré "vtípky" boli úplne zbytočné, hlavne výuka orálneho sexu - nezaujímavá a nevrušujúca bez akejkoľvek súvislosti narvaná do deja. ()

Kubick

Průměrná podívaná, která zobrazuje, kterak si pár „postarších“ chlapů vynahrazuje zlatý věk puberty a samozřejmě vše, co k tomu patří. První polovina se může pochlubit vcelku vtipnými scénami, druhá část filmu však čím dál víc sklouzává k zaběhlému klišé. Výhodou ale je, že u tohoto typu filmu nemusíte myslet, takže na zakončení „poloviny“ pracovního týdne si zastuzený teenagery klidně pusťte. ()

Džejkop

Pohodové, velmi vtipné, tedy hlavně Will Ferrell. Stačí aby Will udělal tří kroky, promluvil a okamžitě máte chuť se smát. To jak se na jednom z večírku opije, pak se svlékne a rozhodne se absolvovat sprint městem...naprosto k pokukání. Nebo když si omylem vystřelí uspávací šipku do tepny na krku, pak zboří polovinu výzdoby na oslavě, aby nakonec spadnul do bazénu...nice :).A to umělé dýchání...no však víme..to bych radši nepopisoval, protože Will Ferrell opět zaboduje. Seann William Scott tentokrát vypadá poněkuď jinak než jak jsme u něho zvyklí. Jako Béda ze vsi, do ruky hrábě, do huby trávu a na hlavu slamák. ()

JJ.Gibson

Old school Hollywood :) Komedie na svém místě s brilantní hereckou sestavou. Na jedné straně komediální esa Wilson, Vaughn, Ferrell, na straně druhé nádherné herečky Cuthbert, Pompeo. Přidejte k tomu pár skvělých hlášek a úspěch je zajištěn.... ()

Alementina

slabé 3* Má to takový slibný začátek, že jsem se těšila, jak se to rozjede a čekám a čekám, nesměju se, pak už se přestavám i potutuelně usmívat a nakonec je to jen trapný. Přijde mi, jak kdyby režisér dostal podmínku, že se musí vejít do hodky a pul a tak všechno je zkratkovitě řešený, dějově to skáče, tudíž to v podstatě to na sebe příliš nenavazuje, odkazy na Klub rváčů jsou super, ale pointy těch scén jsou předvídatelný... a celý závěr už je jen trapnost v čele s gymnastickým cvičením.... dodatek po roce: kdyz si po roce nevzpomenete, jestli jste to vubec vidili, i kdyz si poustite ukazky a navic nemate tuseni o cem to bylo, tak to bylo jeste horsi nez jste si mysleli. snizuji jeste hodnoceni. ()