Tři nejlepší přátelé a spolužáci Luke Wilson, Will Ferrell a Vince Vaughn se na prahu třicítky rozhodli zatočit setypem každodenního života a začnou pořádat divoké mejdany. Jenže věci se vymknou kontrole a jejich řádění jim pořádně zkomplikuje život... Co myslíte, že udělá chlap, když chytne dřívější let domů a najde svou dívku v posteli a v pokoji kolem je plno nahých neznámých lidí? Vrátí se na kolej a založí bratrstvo! Dřív než stačíte říct "zápasy v lubrikačním gelu", Frank alias Tank; Mitch a Beanie mají svůj tajný spolek a vyvádějí nekontrolovatelné kousky. Když ale překročí všechny meze, pokusí se děkan university bratrstvo rozpustit. Že je Mitch poněkud konzervativní se ukáže hned v úvodu, kdy se vrátí ze služební cesty a najde svou manželkou Heidi v posteli se dvěma muži. Opustí tedy jejich společný byt a nastěhuje se rozlehlého domu ležícího na hranici pozemků místní vysoké školy, který si na neurčito pronajme. Brzy ho tu navštíví jeho nejlepší přátelé. Frank, který se nedávno oženil s Marisou, ale zjišťuje, že manželství se mu příliš nezamlouvá, a Beanie, který je spokojeně ženatý s Larou a navíc je otcem dvou dětí. Ti oba mají nádherné vzpomínky na dobu studií, zejména Frank který si kdysi "heroickými" výkony v pití vysloužil přezdívku "Frank Tank", a tak přesvědčí Mitche, aby využil nově nabyté svobody a pořádně si užil. Sami mu také iniciativně začnou pomáhat s organizací divokých mejdanů. Jejich řádění ozvučené opravdu silnou aparaturou přivádí jejich bývalého spolužáka a nyní děkana univerzity Gordona Pritcharda k zuřivosti natolik, že se je rozhodne vyštvat. Nemalou měrou jeho vztek přiživuje také nezapomenutá křivda ze střední, kde byl jako třídní šprt častým terčem jejich mučení. Když už se zdá, že mu opravdu podaří Mitche z domu vyštvat, vymyslí trojice fintu, která jim umožní v domě zůstat... (oficiální text distributora)

Indiana

Další mega hustá komedie od Frat Packu, která mě sice občas mírně nudila (většinou ve chvílích, kdy byla na plátně ta ženská, co ji Mitch miloval a jak ji podváděl ten starej, co to na konci schytal). Jinak se ale snímek opírá především o převahu skvělých herců, z nichž nejvíc vtipnej byl znovu Will Ferrell, kterej je opravdu magor. Vince Vaughn a Luke Wilson jsou také dobří a cameo Seana Williama Scotta bezvadné. A taky je tu řada absolutně z humorného hlediska vydařených scén (v nichž ve všech exceluje Ferrell). ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +občas sranda, celkem dobrá hudba a Luke Wilson v hlavní roli -občas hodně trapné, Will Ferrell, chabý příběh/// Pěkná chujovina, která je překvapivě občas i vtipná. Ale jsou to jen výjimky a tak se na vás navalí i mnoho trapných scének. Kdyby se film bral vážně, mohla to být dobrá sonda do řad třicátníků. Takhle si film jen z tohoto tématu děla legraci a nebere se moc vážně. Jinak Elisha Cuthbert a S. W. Scott mě ve svých měnších rolích mile potěšili. Každopádně u mě slabé 3*, ale asi se vám to líbit bude./// Celkem 54%/// ()

Cappuccino

Ako to u trojice priateľov poväčšinou býva, každý z nich má inú povahu. Kľudný (z časti suchársky) úradník, výbojný podnikateľ ( 6 obchodov, jasné?) a "bezednej Frank", ktorý si nemôže zvyknúť na manželský život. Mládí v trapu sa radí skôr do kategórie oddychových komédií. V tejto kategórii sa vďaka Bohu nenachádza až také množstvo trápnych fekal scénok. Na druhej strane tu absentuje kategória vtípkov, na ktoré si aj o mesiac s humorom zaspomínate. Potešia drobné roličky E. Cuthbert a S.W. Scott. Nezáživný scenár však zráža všetky klady a príjemnosti len na priemernú zábavu. ()

ChewieDC

Nevím čím to je, ale pro komedie s Willem Farrellem ze Saturday Night Live jsem měl vždycky slabost. A tohle je další vyvedená legrace, kde se máte za úkol nezávazně řechtat a splňuje to. Veškeré obsazení si své role náležitě užívá a je to nakonci vidět. A Elisha Cuthbert je prostě kočka... Navíc mě dostaly ty jisté paralely s mým oblíbeným Klubem rváčů. ()

kingik

Příjemná komedie, která se nebojí se sama shodit. Herci jsou bez rozdílu výborní, nápady zde nechybí a komických situací je tu dost, a ten tragický závěr mě dostal. Takže zasloužené 4 hvězdičky. ()

Kothy

Srandovní ujetá americká kravina. Parta chlapů po třicítce se rozhodne přidat do vysokoškolského bratrstva. A takhle to dopadne. :D ()

teutates

Každý jednou začínal... Mládí k srání, čas druhé puberty pomalu začíná a je potřeba řešit manželské problémy. Únik od všedné reality je nezbytné dobře přemyslet. Kde si v klubu rváču doslova vybíjeli mozky s gebule tady dělají... více měně je to děs, každopádně mé měkké srdce nedovolí jinak. 3/10 za dané herce v mládí, ehm. ()

Eawy

Hľadám pár nedostatkov, ktoré sa mi v tomto filme nemohli páčiť. S obrovským nadšením nenachádzam žiadne. Tento neuveriteľne osviežujúci, zábavný a niečim elektrizujúco nabitý film, poskytuje všetko, čo by štandardná komédia obsahovať mala. Do tejto kategórie zaraďujem klasicky dokonale zohratú partiu hercov a to Luka Wilsona(ktorý má pre mňa neuveriteľne silné osobné čaro), Willa Ferella, ktorý hrá vždy toho sprosťáčika týmu, neuveriteľného Vinca Vaughna, ktorý dodáva filmu ten správny švih a jemný povlak elegancie, Príjemne som sa bavila aj pri ostatných hercoch. Všetky postavy boli dokonale dotiahnuté ani jedna scéna nezostala nedokončená. Chýbalo romantično, práve to nechalo film taký osviežujúci a bezstarostný. Čo dodať? Už len asi pochvala za výber hudby. 100% Pre mňa určite. ()

Slartibarkfast

Skvělá komedie ze školního prostředí, kde si místní nadšenci založili bratrstvo. Smál jsem se, bavil se. Výborné vtípky, spousta dobrých herců, nezapomenutelné scény. Luke Willson je tu skvělý a Vince Vaughn prostě dokonalý. Překvapuje mně tak slabé hodnocení ostatních uživatelů, ale mně si tahle komedie získala. 85% ()

Slarque

Will Ferrell, Vince Vaughn a Luke Wilson jsou parádní trojka. Každý z nich má sice na kontě pár lepších komedií, ale i jejich slabší kousek bezpečně převyšuje aktuální nabídku mezi komediemi. Prostě zábava pro ty, kdo nechtějí přemýšlet, čemu se vlastně mají smát. Stačí jen koukat a bavit se! ()

klerik

50% Kým to sledovalo dospelú dejovú líniu, bolo to veľmi fajn, ale akonáhle sa to zameria na riešenie školáckych problémov s bratstvom, ide zábavnosť prudko dolu. Ak film o tridsiatnikoch, ktorým chýbajú vysokoškolské časy, tak radšej SUSEDIA NA ODSTREL... ()

Marze

Retrokolejní kravinka by mohla být více scénáristicky rozvinuta. Legrační to je jen přerušovaně, zvláště když Ferrell není na plátně. ()

Ivoshek

Tahle komedie o chlapících, co se ve třiceti letech vrátí do životního stylu vysokoškoláků je o kus zábavnější než o 3 roky novější Nesvatbovi. Will Ferell je tradičně výborný a já jsem se musel smát pokaždé, když se objevil v záběru. FRANK THE TANK! FRANK THE TANK! .... ..... ..... poznámka: po shlédnutí mnoha výrazně slabších komedií a poté, co u Old School vidím zcela neférové skóre 68 % dávám plnou sazbu (namísto původních čtyř).... ..... a hlavně jsem si vybavil scénu, kde instruktor vyučuje paničky felaci s mrkví. :-))))/// po dalším vysílání to vracím na korektní 4. ()

Roman.Ticka

Zvykla jsem si, že Vaughn se svým provokačním napůl debilním ksichtem nemůže hrát v žádné solidní komedii a Ferrell je pro každou špatnost typu proběhnu se zvesela nočním městem, co na tom, že má postava je tak trochu nesouměrná..;-) Ale když se v jednom filmu sejdou dohromady ta nejpříšernější klišé a trapárny typu veřejně oslavím nově nabytou svobodu s tisíckou spoluobčanů aj. kreténoviny, tak čeho je moc, toho je holt příliš. ()

eraserhead666

Místy dost zábavná komedie o trojici třicátníků vyronávajících se se středním věkem s neuvěřitelně střeleným Willem Ferrellem v čele. Ten co byl v záběru, nutilo mě to smát se nahlas. Zápasy v gelu, Ferrellův sólo nahatý běh, rozhovor v manželské poradně - „hnízdě na stromu důvěry“, zkouška důvěry s lanem a k tomu Elisha Cuthbert..... ()

TheEvilTwin

Další levná komedie, ve které se sice pár vtipů povedlo, ale jako celek je dramaticky nevýrazná, zapoměnihodná a vlastně má tak nudný děj, že si na ni zítra nevzpomenu. Čekal jsem víc, zejména pak od Phillipse a kombinace Ferrel + Vaughn... ()

claudel

Vince Vaughn mě rozesměje již v okamžiku, kdy jej poprvé vidím, jeho výraz, jeho mohutná postava a lišácký úsměv jej řadí mezi nejlepší komiky. Mládí v trapu však nepatří mezi jeho nejpovedenější komedie, jakými jsou Vybíjená, Nesvatbovi nebo Rozchod. Námět mi připomněl Bezva vejšku, která byla natočena o něco později, takže o vykradení nápadu se hovořit nedá, avšak připadá mi, že tvůrcům se nepodařilo "vytřískat" maximum ačkoli měli k dispozici takové slušné trio komiků doplněné o padoucha Pivena. Některé vtipy byly třeskuté a la Vybíjená, jiné bohužel trapné. Vince Vaughn mě však nezklamal, ale příště si raději zopakuji Vybíjenou. ()