Zaklínač - Série 1

(série)
Trailer 3
USA / Polsko, 2019, 7 h 57 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvůrci:

Lauren Schmidt

Předloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Henry Cavill, Freya Allan, Joey Batey, MyAnna Buring, Anya Chalotra, Eamon Farren, Adam Levy, Jodhi May, Lars Mikkelsen, Mimi Ndiweni, Wilson Mbomio (více)

VOD (1)

Epizody(8)

Trailer 3

Zek

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Abych se přiznal, tak knížky jsem nikdy nečetl. Hru jsem kdysi hrál a nějak mě to přestalo časem bavit. Proto svět zaklínače byl pro mě vlastně novinka a musím říct, že mě seriál mile překvapil. Občas jsem tedy měl problém se orientovat v příběhu, kdy se co v jaké době odehrává, ale to bylo vše postupně dovysvětleno. Cavil mi na Zaklínače parádně sedl a hlavní děj mě hodně bavil už se nemůžu dočkat druhé série. ()

Jaro.Krafcik

Pre niekoho sklamanie a pre ďalšieho spokojnosť. Predlohu som nečítal, nakoľko som prešiel hru divoký hon a načrtol dvojku tak do detailu witchera nepoznám. Hlavný herec Geralta mohol byt lepší, a keď už tak mohol byť na scéne viac času. Ďalej nevýrazne postavy hlavne vďaka obsadeniu, Ciri a Triss. Yennefer bola fajn. Marigolda a jeho piesne v češtine radšej fakt nekomentujem. Určite pridu aj ďalšie série a budú o čosi lepšie, aspoň dúfam. 4* ()

Martrix

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Neznám ani knižní předlohu, ani hru...prostě mám rád fantasy a tak trochu jsem podlehl té mediální masáži. A výsledek? V náznacích vidím veliký potenciál, ale velmi to kazí scénáristi, kteří buď počítají s tím, že Zaklínače dobře znáte, nebo se spoléhají na to, že když rozehrají několik příběhů, tak diváka upoutají. To by klidně mohlo fungovat ... pokud by nebyla polovina postav které vypadají důležitě, hned v první epizodě odpravena. Takže to funguje asi takto...toto je matka tamté, co si její jméno nepamatuju, necháme ji říct pár vět, naznačíme nějakou skrytou hrozbu a šup...kaput. Toto je nějaká pipina, která má dilema...necháme ji se vykecat a šup...kaput. A tímto stylem je naloženo s několika postavami, které považujete za budoucí hráče a oni to jsou jen panáci na vykuchání. Naštěstí tady máme Geralta, který nejspíš do příští epizody vydrží a princeznu...tam to jisté není, ale třeba taky. Jinak Cavill je v pohodě, byť se tváří jako starší brácha Legolase. Zatím to je podivně tuhé a divácky nevstřícné. ()

Alementina

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Absolutně nechápu ten povyk okolo tohohle seriálu, nehrát v něm Hanry Cavill, kterýho jako chlapa fakt žeru už od Tudorovců, tak na to fakt nekoukám No první seriál roku 2020 je pro mě spíše zklamání. Předlohu neznám, takž mi chvili trvalo než jsem zjistila, žeje tam několik časových linek .... a pořád mi tam určitě dost věcí uniká, ale co už :) ()

Spiker01

Sper to ďas! Od Zaklínače jsem jako nefanoušek očekával velkolepé fantasy, které čtenáři odsoudí za svou nevěrnost předloze, ovšem já z něj budu nadšen. A kupodivu jsem dostal úplný opak. Jelikož jsem nikdy nepronikl ani do her, natožto do původního polského seriálu, dost jsem se ztrácel v postavách a hlavně v časovém kontinuu. Co jsem tak četl, mělo s tímto problém více lidí a sedmý díl, který měl zřejmě přinést toto odhalení časové posloupnosti, už na mě taktéž nefungoval, jelikož jsem si do té doby už stačil zjistit co a jak. Naprosto mi vyhovuje osmidílná stopáž a za 2 roky se budu těšit na druhou řadu. Snad s ještě více akčními scénami, jež mi přijdou to nejlepší na tomto seriálu. PS : ač nemám moc rád Henry Cavilla už od Tudorovců, musím smeknout, že jako Geralt je výborný a kolikrát jsem si v některých dílech říkal, že mohl toho prostoru dostat ještě více. ()

• Jeremy Crawford, představitel Yarpena Zigrina, měří 153 cm a nemusel tedy být pro svou roli uměle zmenšen. Nicméně netrpí poruchou růstu, jako někteří ostatní představitelé trpaslíků, kteří mají disproporcionálně kratší končetiny oproti tělu. Tomuto jevu se říká nanismus, neboli disproporcionální trpaslictví, a je nejčastěji způsoben achondroplazií, dědičnou poruchou způsobující zpomalenou a nedostatečnou přeměnu chrupavek na kosti (enchondrální osifikace). Na tuto nemoc již existují léky, například Voxzogo. (vojtaruzek)
  • Oproti knižní předloze dračí mládě bylo již narozené. Matka mláděte navíc nebyla zabita. Tvůrci navíc příběhy více propojili a v posledním rozhovoru s Borchem (Ron Cook) odkázali i na džinovo přání a Dítě překvapení. (Geralt z Rivie)