Zaklínač - Série 1 (série)

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA / Polsko, 2019, 7 h 57 min (Minutáž: 47–67 min)

Dlouho očekávaný netflixovský seriál, ke kterému jsem přistupoval spíš se skepsí po zhlédnutí trailerů. Obavy se zcela nenaplnily, ale že bych Zaklínače zařadil do nějaké fantasy topky, to rozhodně ne. Na vině je především slabý vizuál, některé scény vypadaly opravdu hodně televizně a to je v dnešní době opravdu velké mínus. Tvůrci radši vynechali některé potenciálně zajímavé bitky s monstry, což se ani nedivím po lacině vyhlížející bitce v bažině hned na začátku 1.dílu. Dlouho mi trvalo, než jsem se dostal do děje, což by tolik nevadilo, kdyby tu nebylo celkem dost nudnějších pasáží. Jinak některé postavy jsou docela zajímavé, Cavill je ve své roli fajn. Výsledkem jsou slušné 3 hvězdičky, ale nevím nevím, zda budu chtít sledovat tenhle seriál i nadále. (Netflix 4k, orig.)(30.1.2020)

První série se povedla nad očekávání. Představení postav, výběr příběhů a děje, to všechno si sedlo více než skvěle. Herecké obsazení je povedené u hlavních postav (Geralt, Yenefer, Cyrila a Marigold), ale taková Triss je prostě na pikaču. A kvůli Zarikánkám mi vadí to přečernochování.(6.1.2020)

Obsahuje spoilery: "Meč osudu má dvoje ostří a ty jsi jedním z nich." Henry Cavill jako GERALT Z RIVIE! Nečetla jsem knihy, nehrál jsem hru a z polského seriálu jsem neviděl ani ň. Naskočil jsem až teď z mužem z oceli, kterému role sedla, jak trenky na prdel. Sledoval jsem fantasy, kde Cavill putuje světem a za prachy loví příšery. Vizuální stránka a hudební doprovod uchvacující. Kouzla, draci a všemožné příšery jsou na úrovni. Výtku mám k Anya Chalotra, která věčně ukazuje cecky, přičemž je tou nejodpudivější ženou zde. Pak dlouhé scény, jak dcera královny bloudí lesem či to zmatené prolínání děje minulost přítomnost. - 70%.(31.12.2019)

• zigíš

Zvláštní, kvalitou hodně nevyrovnaný zážitek. Na jedné straně přehledně nasnímané souboje (není jich mnoho) a charismatický Cavill, na straně druhé levný vizuál, iritující herecké výkony a on i ten příběh, je poměrně slušná blbost, všechny ty kecy typu: ´ta holka je tvůj osud´ ´osudu neutečeš´ ´co je spojené osudem, si cestu k sobě vždy najde´ uff vrcholem byl ten ´zákon překvapení´ :Prastaré právo zaklínačů požádat člověka v nouzi (obvykle otec rodiny mimo domov), který potřeboval pomoci, o "věc, která mu (t.j. otci) patří a o které dosud neví, že mu patří". Řízením osudu byl danou věcí téměř vždy syn dotyčného, který se později musel stát zaklínačským učedníkem. Pokud otec syna odmítl vydat, zaklínač nic nenamítal; později však potkala rodinu (bez zaklínačova přičinění) opravdu strašná pohroma. (tolik ofiko citace z Witcher fandom wiki) A příklad v seriálu: Královna potřebuje provdat princeznu, uspořádá ples a pozve prince z celého království, náhodou/řízením osudu je na plese i Geralt. Princové jeden po druhém předstupují před královnu a nárokují si princeznu. Poslední předstoupí rytíř v helmě, odmítá ji sundat, říká, že to bude překvápko až po svatbě. Královna ho donutí, k sundání helmy a my vidíme, že se pod ní skrývá nelidská tvář. Rytíř je antropomorfní ježek. Princezna ježka miluje, jak se dozvídáme, královně se to nelíbí, princezně se nelíbí královnina nelibost, načež použije kouzlo -to jsme netušili, že má takový skill- vyletí s ježkem ke stropu kde se chvíli kroutí a upřeně na sebe civí. Kolem je hrozný čurbes, Geralt, jako jediný ho zastaví, mladí milenci sletí dolů. Královně dojde, že se mýlila, požehná jim a všechno se zdá být v cajku. Geralt odchází, ježek ho zastaví, prý je jeho dlužníkem a splní mu cokoliv Zaklínač, nic nechce ale jak ježek naléhá, řekne Geralt ´zákon překvapení !´ Princezna se poblije, páč je těhotná ..s Geraltem :D To nevymyslíš ! :) Zlatá Hra o Trůny.(26.12.2019)

• SpaceOdyseus

To byla bida. Zaklinac se nesmyslne utapi v nudnych originech Yennefer a Ciri. To co by slo sfouknout par minutovym flashbackem roztahuje na nekolik dilu. A tak nam nezbyva moc casu na to, co delaji dobre. A to je Geralt honici monstra. Striga byla super, dzin chvilemi taky, ale kdyz dojde na celkovou story, tak usinam. Netflix na tom ocividne setril. Z vetsiny zaberu je videt, jak je to levne. Chybi mi tu nejake celky na prirodu a hlavne na mesta. Nechtelo se jim stavet biv kulis? Pocitace nemohli vyrenderovat vic chalup? Mrzelo me, jak dopadli me oblibene povidky. Cela zalezitost s drakem je ponizena na beckovou romantiku. Uplne se vytratila stezejni temata z knizek! Je to proste rozredena stavicka, ktera nedosahuje kniham a hram po kotniky. A co je nejhorsi, je to nuda!(6.1.2020)

• - Lauren Schmidt chtěla představit Ciri (Freya Allan) už v první řadě, ale kdyby dle jejích slov šla podle knih, mohla by Ciri představit nejdříve ve druhé sérii: „Kdybychom zpracovali všechny důležité povídky a pak zpracovali několik setkání Ciri a Geralta (Henry Cavill) z „Meče osudu“, tak bychom vám Ciri představili nejdříve na začátku druhé série. Což dává smysl všem, kteří četli knihy. Takto to proběhlo a je to skvělé, ale pro účely televize jsme to museli udělat jinak. Diváci by jinak v první řadě sledovali jen Geralta a až pak by poznali Yennefer a Ciri, což by mohlo způsobit mírný zmatek. Nevadí nám, že fanoušci nesouhlasí s našimi změnami, ale chci, aby si uvědomili, že tyto změny byly pro nás těžké. Nic nebereme na lehkou váhu.“ [Zdroj: Edna.cz] (Geralt z Rivie)

• - Marigold (Joey Batey) se narodil v roce 1222 a na začátku příběhu je mu 18 let. První série končí, když je mu 41 let. (Geralt z Rivie)

• - V knižní předloze nevystupoval jako Geralt (Henry Cavill), ale jako Ravix ze Čtyřrohu. (Geralt z Rivie)