Vražedná konstelace

Švédsko, (2016–2018)

Předloha:

Cilla Börjlind (kniha), Rolf Börjlind (kniha)

Julia Ragnarsson, Kjell Bergqvist, Johan Widerberg, Helena Bergström, Peter Carlberg, Dag Malmberg, Stefan Gödicke, Kjell Wilhelmsen, Gustav Lindh (více)

Série(2) / Epizody(20)

Studenti policejní školy dostávají na prázdniny za úkol rozebrat nevyřešený, skoro třicet let starý případ vraždy mladé těhotné ženy. Olivia Rönning (Julia Ragnarsson) se do případu zakousne, byl to totiž jeden z případů, na kterém pracoval její nedávno zemřelý otec. Pomalu, s pomocí dalšího bývalého vyšetřovatele Toma Stiltona (Kjell Bergqvist), se začíná rozplétat tento složitý případ. (bllm)

Recenze uživatele Arsenal83 k tomuto seriálu (2)

Vražedná konstelace (2016)

Škandinávci málokedy sklamú, v krimi prostredí sú ako ryba vo vode, a tentokrát to znova potvrdili, hoci maximálna sláva to nebola, ale určite na tých 75% to stačí. Tento seriál má zaujímavo akoby odporujúce si dve série. Odporujúce v tom, že kým v prvej sa to do polovice trocha vlečie, v druhej polovici sa pridá na tempe a na konci príde aj nečakaný zvrat. Na druhej strane 2. séria začne totálne nadupane, aby v tej druhej časti zvoľnila. Ale posledná časť to zase napraví. Na seriál nezabudnem hlavne z dvoch dôvodov. Uhrančivé oči Julie Ragnarsson, ktorej by aj Rasputin závidel. A pre mňa ťažko melancholická skvelá úvodná znelka z pesničky No rest for me (Jonathan Johannsson). ()

Epizoda 1 (2016) (S01E01)

Suverénne najhoršie hodnotená časť celých dvoch sérií a právom. Tak slabý a málo výživný vstup do seriálu sa vidí len málokedy. Našťastie väčšina divákov vydržala, pretože potom sa to skvele rozbehne. Ale nejaké školenie z upútania pozornosti by tvorcovia mali dostať. ()