Reklama

Reklama

Vražedná konstelace

(seriál)
Trailer
Švédsko, (2016–2018)

Předloha:

Cilla Börjlind (kniha), Rolf Börjlind (kniha)

Hrají:

Julia Ragnarsson, Kjell Bergqvist, Johan Widerberg, Helena Bergström, Peter Carlberg, Dag Malmberg, Stefan Gödicke, Kjell Wilhelmsen, Gustav Lindh (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Studenti policejní školy dostávají na prázdniny za úkol rozebrat nevyřešený, skoro třicet let starý případ vraždy mladé těhotné ženy. Olivia Rönning (Julia Ragnarsson) se do případu zakousne, byl to totiž jeden z případů, na kterém pracoval její nedávno zemřelý otec. Pomalu, s pomocí dalšího bývalého vyšetřovatele Toma Stiltona (Kjell Bergqvist), se začíná rozplétat tento složitý případ. (bllm)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (22)

emma53 

všechny recenze uživatele

Další ze severských seriálů, kde mladá studentka policejní akademie dostala přes prázdniny za úkol popohnout jedním z mnoha nevyřešených případů z minulých let. Obětí byla tehdy mladá, těhotná žena, zahrabaná do písku v zálivu a zaživa pak pohřbena mořským přílivem, sledována několika lidmi. Vyskytuje se zde hodně bezdomovců, pochopitelně i na určitých vyšších místech nastává panika Postupně se nalézají svědkové, ale současně přibývají další mrtví, tak uvidím jak to bude po sedmém díle vyvíjet dál......zatím jsme spokojená a ani po ne zrovna očekávaném finále hodnocení neměním. A na Kjella se musím podívat v nějakém jiném filmu, protože toho bezdomovce hrál tak přesvědčivě, jako by to pro něj byl normál. ()

Sharleen 

všechny recenze uživatele

Prvá epizóda taká čajová, ale oplatilo sa pokračovať. Dobrý herecký výber v hlavných aj vedľajších úlohách. Kjell Bergqvist (Tom) vyzeral, ako by bývalého detektíva a terajšieho bezdomovca nemusel ani hrať. Olivia alias Julia Ragnarsson niekedy pôsobí, že nemá žiadny pud sebazáchovy, ale inak jej to myslí a jej uhrančivé oči významne dotvárajú celkovú atmosféru. 1. séria: je tu viacero dejových línií, čo niekedy pôsobí trochu rušivo a niektoré veci zostanú na konci akoby nevysvetlené, ale záver celkom prekvapí 2. séria: u mňa lepšia ako prvá. Prepracovanejšia, všetko do seba nakoniec zapadne. SPOILER: Neuveriteľne hlúpe mi ale prišlo, ako ľahko sa Olivia vlúpala do domu miliardára ako i to, že tam vôbec išla, keď už mala tú česť, čo je to zač. Piatu hviezdičku pridávam za to, že ma to bavilo natoľko, že som posledné dni toho zase moc nenaspala. ()

Reklama

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

Opravdu specifický seriál, doslova mě vcucnul do svého světa, ani nezvyklá řeč nerušila. Všechny postavy měly svůj charakter, význam, zajímal mě jejich životní vývoj. Napínavý závěr bohužel ukončil mé putování oním příběhem a světem. Scenáristický skvost uzavřelo překvapivé odhalení pověstnou třešničkou na hořkosladkém dortu...😎🤐😜🎂 ()

kokofek 

všechny recenze uživatele

Severský detektivní seriál.který je na rozdíl od ostatních tak nějak více barevný.Není tak vizuálně ponurý,ovšem svým obsahem syrovosti a otevřenosti se od většiny podobných neodklání.Mám osobně velmi ráda tento styl.Jsou to krajiny nedotčené katolickým puritánstvím a to je mi velmi blízké.Zatracená Bílá hora. ()

bllm 

všechny recenze uživatele

Nijak zvlášť mě to neuchvátilo. Seriál je natočený podle knihy (Skočný příliv - Cilla a Rolf Börjlindovi) a řekla bych, že to tak nějak celé občas šustí papírem, co je snesitelné v knize, nemusí být na plátně. Vše se vyvíjí zbytečně pomalu, se zbytečnými, pro hlavní případ nepodstatnými zápletkami, některé se nakonec ani nijak nevyřeší, některé postupy policie působí dost nevěrohdně a nerealisticky. A to finále? to už je přitažené na za všechny vlasy, co mám. Asi tři epizody mi trvalo, než jsem přišla na to, co mi připomínají ty divný oči Julie Ragnarsson, pak mi to konečně docvaklo - ty oči, co měl Boleslav Polívka v Romingu. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (2)

  • Séria sa natáčala v Štokholme, Göteborgu, Grisslehamne (Švédsko) a Kostarike. (Arsenal83)

Reklama

Reklama