poster

Vražedná konstelace (TV seriál)

 • Švédsko

  Springfloden

 • angličtina

  Spring Tide

Krimi / Drama / Thriller

Švédsko, 2016–2018

Předloha:

Cilla Börjlind (kniha), Rolf Börjlind (kniha)

Hrají:

Julia Ragnarsson, Kjell Bergqvist, Johan Widerberg, Helena Bergström, Peter Carlberg, Dag Malmberg, Stefan Gödicke, Kjell Wilhelmsen, Gustav Lindh, Iggy Malmborg, Dar Salim, Josefin Iziamo, Angela Kovács, Björn Andrésen, Malena Engström, Jessica Zandén, Michael Segerström, Lars Andersson, Richard Sseruwagi, Filip Berg, Gustave Lund, Josephine Bauer, Lisbeth Johansson, Vincent Wettergren, Ulf Stenberg, Claes Elfsberg, Jonatan Blode, Frederik Nilsson, Christian Fiedler, Mats Andersson, Isabela Duarte Nilsson, Per Ragnar, Michaela Thorsén, Cecilia Nilsson, Carina M. Johansson, Anna Wallander, Robert Follin, Jonathan Andersson, Arvin Kananian, Niklas Hjulström, Ola Wahlström, Rikard Björk, Rasmus Luthander, Mattias Silvell, Patricio Arenas, Dakota Trancher Williams, Niklas Jarneheim, Edith Ciobanu Stein, Paloma Winneth, Richard Turpin, Margareta Olsson, Peter Edin, Görel Crona, Göran Parkrud, Dominik Henzel, Leonard Samuelsson Heinemann, Sara Klingvall, Bernal Garcia, Alexander Morgan, Ruben Campbell, Sydney Machado, Arnaldo Ramos, Rocio Carrenza, Sasha Becker, Saga Samuelsson, Marie Berto, Mats Blomgren, Alexander Gustavsson, Ida Johansson, Alexandra Rapaport, Kardo Razzazi, Pascal Rozand, Siham Shurafa, Frida Röhl, Jonas Sjöqvist, Robin Stegmar, Nemanja Stojanovic, Per-Henrik Arvidius, Pär Brundin, Yvonne Lombard, Cecilia Frode, Mark Grosy, Najeh Hrichi, Charles Salvy, Jean-Yves Tual, Anna Tulestedt, Thibault Villette, Ola Normelli, Mårten Klingberg, Björn Andersson, Anna Bjelkerud, Reine Brynolfsson, Rafael Edholm, Per Grytt, Amanda Ooms, Rebecka Englund Teper, Leonie Vincent, Nicky Naudé, Lisa Sjöholm, Mirja Burlin, Tove Wiréen, Sanna Ekman, Emmeli Johansson Stjärnfeldt, Mia Eriksson, Eddie Hallgren, Charlotte Olsson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  *****

  Springfloden sice nepřichází s tradiční sychravou atmosférou tolik charakteristickou pro severské thrillery, ale v tomto případě to nebylo vůbec na škodu. Seriál v několika prvních dílech představuje několik zdánlivě samostatných linií, které pomalu splétá do kompaktního celku a zároveň hraje s divákem hru na to, kdo a proč je vrah. A dělá to šikovně, takže si myslím, že asi nejsem sám, kdo se několikrát ocitl ve slepé uličce. Vyvrcholení, které přijde v posledním díle, se pak mnohým může jevit jako zklamání, ale mě přišlo logické a díky výborně natočenému výslechu jsem si ho užil. A to se dá říct i o totálním překvapení na závěr. Herecky naprosto perfektní a všemu naprosto suverénně vládne mladičká Julia Ragnarsson - jak píše kolega David Webb, ta holka má oči, na které se nedá zapomenout. 90%(12.7.2016)

 • Roman.Ticka
  *****

  Opravdu specifický seriál, doslova mě vcucnul do svého světa, ani nezvyklá řeč nerušila. Všechny postavy měly svůj charakter, význam, zajímal mě jejich životní vývoj. Napínavý závěr bohužel ukončil mé putování oním příběhem a světem. Scenáristický skvost uzavřelo překvapivé odhalení pověstnou třešničkou na hořkosladkém dortu...😎🤐😜🎂(17.2.2017)

 • bettyragy
  *****

  Springfloden - opět vynikajicí švédský seriál. I když zde není vidět severská krajina i tak seriál upoutá. Příběhy několika lidí se splétají dohromady, výborné herecké obsazení kladných i záporných rolí. Především Kjell Bergqvist hraje svou roli opravdu přesvědčivě. Doufám, že bude i druhá série, myslím, že by to stálo za to.(13.7.2016)

 • emma53
  ****

  Další ze severských seriálů, kde mladá studentka policejní akademie dostala přes prázdniny za úkol popohnout jedním z mnoha nevyřešených případů z minulých let. Obětí byla tehdy mladá, těhotná žena, zahrabaná do písku v zálivu a zaživa pak pohřbena mořským přílivem, sledována několika lidmi. Vyskytuje se zde hodně bezdomovců, pochopitelně i na určitých vyšších místech nastává panika Postupně se nalézají svědkové, ale současně přibývají další mrtví, tak uvidím jak to bude po sedmém díle vyvíjet dál......zatím jsme spokojená a ani po ne zrovna očekávaném finále hodnocení neměním. A na Kjella se musím podívat v nějakém jiném filmu, protože toho bezdomovce hrál tak přesvědčivě, jako by to pro něj byl normál.(13.7.2016)

 • sharky
  ***

  Oproti jiným severským seriálům to trochu zaostává (ale je to furt lepší než Monster), hlavně tam není ta typická atmosféra severských detektivek. Není to syrové, mrazivé, šedivé, ale spíš takové letní, barevné a teplé. Příliš mnoho motivů, vedlejších linií a postav není ve výsledku zúročeno a vyzní na prázdno. Chybí tomu tah na bránu a na pár místech měl seriál přitvrdit a být k postavám méně laskavý. Některé díly skončí dost vlažně a zábavnost případu to netáhne dál. A závěrečný twist je vysloveně dementní a zbytečný. Celkem se povedlo obsazení kladných rolí. Dvojice vyšetřovatelů „největší duhovky v Evropě“ + „tlustší verze Seana Conneryho“ je celkem charizmatická a zábavná, stejně tak jako srandovní vedlejší figurka „blonďák s náušnicí“. Naopak bych si dokázal představit mnohem démoničtější herečku v roli ředitelky těžební společnosti.(7.1.2019)