Reklama

Reklama

Vražedná konstelace

(seriál)
Trailer
Krimi / Drama / Thriller
Švédsko, (2016–2018)

Předloha:

Cilla Börjlind (kniha), Rolf Börjlind (kniha)

Hrají:

Julia Ragnarsson, Kjell Bergqvist, Johan Widerberg, Helena Bergström, Peter Carlberg, Dag Malmberg, Stefan Gödicke, Kjell Wilhelmsen, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Studenti policejní školy dostávají na prázdniny za úkol rozebrat nevyřešený, skoro třicet let starý případ vraždy mladé těhotné ženy. Olivia Rönning (Julia Ragnarsson) se do případu zakousne, byl to totiž jeden z případů, na kterém pracoval její nedávno zemřelý otec. Pomalu, s pomocí dalšího bývalého vyšetřovatele Toma Stiltona (Kjell Bergqvist), se začíná rozplétat tento složitý případ. (bllm)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (22)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Škandinávci málokedy sklamú, v krimi prostredí sú ako ryba vo vode, a tentokrát to znova potvrdili, hoci maximálna sláva to nebola, ale určite na tých 75% to stačí. Tento seriál má zaujímavo akoby odporujúce si dve série. Odporujúce v tom, že kým v prvej sa to do polovice trocha vlečie, v druhej polovici sa pridá na tempe a na konci príde aj nečakaný zvrat. Na druhej strane 2. séria začne totálne nadupane, aby v tej druhej časti zvoľnila. Ale posledná časť to zase napraví. Na seriál nezabudnem hlavne z dvoch dôvodov. Uhrančivé oči Julie Ragnarsson, ktorej by aj Rasputin závidel. A pre mňa ťažko melancholická skvelá úvodná znelka z pesničky No rest for me (Jonathan Johannsson). ()

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

Opravdu specifický seriál, doslova mě vcucnul do svého světa, ani nezvyklá řeč nerušila. Všechny postavy měly svůj charakter, význam, zajímal mě jejich životní vývoj. Napínavý závěr bohužel ukončil mé putování oním příběhem a světem. Scenáristický skvost uzavřelo překvapivé odhalení pověstnou třešničkou na hořkosladkém dortu...😎🤐😜🎂 ()

Reklama

sharky 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Oproti jiným severským seriálům to trochu zaostává (ale je to furt lepší než Monster), hlavně tam není ta typická atmosféra severských detektivek. Není to syrové, mrazivé, šedivé, ale spíš takové letní, barevné a teplé. Příliš mnoho motivů, vedlejších linií a postav není ve výsledku zúročeno a vyzní na prázdno. Chybí tomu tah na bránu a na pár místech měl seriál přitvrdit a být k postavám méně laskavý. Některé díly skončí dost vlažně a zábavnost případu to netáhne dál. A závěrečný twist je vysloveně dementní a zbytečný. Celkem se povedlo obsazení kladných rolí. Dvojice vyšetřovatelů „největší duhovky v Evropě“ + „tlustší verze Seana Conneryho“ je celkem charizmatická a zábavná, stejně tak jako srandovní vedlejší figurka „blonďák s náušnicí“. Naopak bych si dokázal představit mnohem démoničtější herečku v roli ředitelky těžební společnosti. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Další ze severských seriálů, kde mladá studentka policejní akademie dostala přes prázdniny za úkol popohnout jedním z mnoha nevyřešených případů z minulých let. Obětí byla tehdy mladá, těhotná žena, zahrabaná do písku v zálivu a zaživa pak pohřbena mořským přílivem, sledována několika lidmi. Vyskytuje se zde hodně bezdomovců, pochopitelně i na určitých vyšších místech nastává panika Postupně se nalézají svědkové, ale současně přibývají další mrtví, tak uvidím jak to bude po sedmém díle vyvíjet dál......zatím jsme spokojená a ani po ne zrovna očekávaném finále hodnocení neměním. A na Kjella se musím podívat v nějakém jiném filmu, protože toho bezdomovce hrál tak přesvědčivě, jako by to pro něj byl normál. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Springfloden sice nepřichází s tradiční sychravou atmosférou tolik charakteristickou pro severské thrillery, ale v tomto případě to nebylo vůbec na škodu. Seriál v několika prvních dílech představuje několik zdánlivě samostatných linií, které pomalu splétá do kompaktního celku a zároveň hraje s divákem hru na to, kdo a proč je vrah. A dělá to šikovně, takže si myslím, že asi nejsem sám, kdo se několikrát ocitl ve slepé uličce. Vyvrcholení, které přijde v posledním díle, se pak mnohým může jevit jako zklamání, ale mě přišlo logické a díky výborně natočenému výslechu jsem si ho užil. A to se dá říct i o totálním překvapení na závěr. Herecky naprosto perfektní a všemu naprosto suverénně vládne mladičká Julia Ragnarsson - jak píše kolega David Webb, ta holka má oči, na které se nedá zapomenout. 90% ()

Galerie (35)

Reklama

Reklama