Reklama

Reklama

Vražedná konstelace

(seriál)
Trailer
Švédsko, (2016–2018)

Předloha:

Cilla Börjlind (kniha), Rolf Börjlind (kniha)

Hrají:

Julia Ragnarsson, Kjell Bergqvist, Johan Widerberg, Helena Bergström, Peter Carlberg, Dag Malmberg, Stefan Gödicke, Kjell Wilhelmsen, Gustav Lindh (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Studenti policejní školy dostávají na prázdniny za úkol rozebrat nevyřešený, skoro třicet let starý případ vraždy mladé těhotné ženy. Olivia Rönning (Julia Ragnarsson) se do případu zakousne, byl to totiž jeden z případů, na kterém pracoval její nedávno zemřelý otec. Pomalu, s pomocí dalšího bývalého vyšetřovatele Toma Stiltona (Kjell Bergqvist), se začíná rozplétat tento složitý případ. (bllm)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (22)

Stillborn83 

všechny recenze uživatele

Veľmi dlho som plánoval pozrieť tento seriál. Prvá séria sa akoby až príliš chcela podobať na populárny Bron (Most) – to zelené športové auto (paralela s Porsche Sagy Norenovej), mi neskutočne liezlo na nervy.  Postupne sa rozohrala veľmi silná ruleta s odkrývaním starého prípadu, spoločne s aktuálnou dejovou linkou, no niekedy mám pocit, že si scenárista a režisér vzali na svoje plecia veľa. Je tam pár absurdít, nedotiahnutých dejových liniek a to rozuzlenie, ach.., ale, viete čo? Odpúšťam im to, bavilo ma to. Seriál ťahal najmä Jelle v podaní Kjella Berqvista a mňa zaujala aj sympatická Julia Ragnarsson (hrala aj v spomínanom seriáli Bron - ďalšou spojitosťou je hudba a hlavná nelka, ktorú v oboch prípadoch robil Johan Söderqvist), potešila aj dĺžka jednotlivých častí. Reálne je to na ***, ale seriál si získal moje sympatie aj napriek výhradám....... S radosťou som šiel na druhú sériu, no tu musím konštatovať ako viacerí - v podstate bola úplne zbytočná. Potešilo, že viacmenej ostali všetky postavy so season 1 a mierne ich rozvinuli, ale motanice a odbočky okolo hlavnej témy - vraždy, okrem toho xy ďalších príbehov - nie, nefungovalo to až tak a bolo to príliš prekombinované a hlavne v mnoho prípadoch naivné a neuveriteľné. Škoda. Celkovo reálne druhá séria za 2 hviezdy, ale tak obľúbil som si hlavných dvoch hrdinov, tak som prižmúril oko a dal ***. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele

Dalsia zaujimava i napinava svedska zalezitost. Nesmierne ma potesila slecna Ragnarsson z Broen-u. Posobi uveritelne, autenticky a aj uzasne vyzera. Hlavna linia, odvijajuca sa na osudoch zdanlivo nepreviazanych, postupne dostava kontury az po paradne finale. Mam rad ked vychadzaju na povrch pochovane hriechy z minulosti. Bergqvist ako bezdomovec a byvaly policajt je dalsou bravurne zahranou postavou. Serial som zhltol za dva dni, takze odporucam. Nadsene pat-hviezdie, napriek obcasnym logickym "barlickam", ktore by to dali objektivne zrejme nizsie. :) ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Další ze severských seriálů, kde mladá studentka policejní akademie dostala přes prázdniny za úkol popohnout jedním z mnoha nevyřešených případů z minulých let. Obětí byla tehdy mladá, těhotná žena, zahrabaná do písku v zálivu a zaživa pak pohřbena mořským přílivem, sledována několika lidmi. Vyskytuje se zde hodně bezdomovců, pochopitelně i na určitých vyšších místech nastává panika Postupně se nalézají svědkové, ale současně přibývají další mrtví, tak uvidím jak to bude po sedmém díle vyvíjet dál......zatím jsme spokojená a ani po ne zrovna očekávaném finále hodnocení neměním. A na Kjella se musím podívat v nějakém jiném filmu, protože toho bezdomovce hrál tak přesvědčivě, jako by to pro něj byl normál. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Springfloden sice nepřichází s tradiční sychravou atmosférou tolik charakteristickou pro severské thrillery, ale v tomto případě to nebylo vůbec na škodu. Seriál v několika prvních dílech představuje několik zdánlivě samostatných linií, které pomalu splétá do kompaktního celku a zároveň hraje s divákem hru na to, kdo a proč je vrah. A dělá to šikovně, takže si myslím, že asi nejsem sám, kdo se několikrát ocitl ve slepé uličce. Vyvrcholení, které přijde v posledním díle, se pak mnohým může jevit jako zklamání, ale mě přišlo logické a díky výborně natočenému výslechu jsem si ho užil. A to se dá říct i o totálním překvapení na závěr. Herecky naprosto perfektní a všemu naprosto suverénně vládne mladičká Julia Ragnarsson - jak píše kolega David Webb, ta holka má oči, na které se nedá zapomenout. 90% ()

bllm 

všechny recenze uživatele

Nijak zvlášť mě to neuchvátilo. Seriál je natočený podle knihy (Skočný příliv - Cilla a Rolf Börjlindovi) a řekla bych, že to tak nějak celé občas šustí papírem, co je snesitelné v knize, nemusí být na plátně. Vše se vyvíjí zbytečně pomalu, se zbytečnými, pro hlavní případ nepodstatnými zápletkami, některé se nakonec ani nijak nevyřeší, některé postupy policie působí dost nevěrohdně a nerealisticky. A to finále? to už je přitažené na za všechny vlasy, co mám. Asi tři epizody mi trvalo, než jsem přišla na to, co mi připomínají ty divný oči Julie Ragnarsson, pak mi to konečně docvaklo - ty oči, co měl Boleslav Polívka v Romingu. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (2)

  • Séria sa natáčala v Štokholme, Göteborgu, Grisslehamne (Švédsko) a Kostarike. (Arsenal83)

Reklama

Reklama