Šovinistické prase proti feministce s chlupatýma nohama, takhle neodolatelná nabídka se nedá odmítnout. Začátkem 70. let je sexuální revoluce v plném proudu, v tomto případě dochází mezi muži a ženami ke vzácnému a oboustranně příjemnému souznění a shodě. Ovšem společenská rovnoprávnost žije často jen v představách žen. A tenis není výjimkou, spíše zářným příkladem. Bobby Riggs je ztělesněný testosteron, představuje vše mužské, proti čemu jakékoliv ženské hnutí vždy bojovalo, bojuje a bojovat bude. Bývalý tenisový šampion, gambler, floutek a velkohubý šoumen je známý větou: „Žena patří do ložnice a do kuchyně. Přesně v tomto pořadí.“ Billie Jean King je moderní žena, která jakoby do příběhu spadla z jednadvacátého století. V tom, co dělá, je výjimečná, angažuje se, prosazuje lepší podmínky v ženském tenise, řeší milostné vztahy s muži i ženami. Dva póly, které se odpuzují, až se nakonec přitáhnou. Bobby totiž v tenisové exhibici poráží ženskou světovou dvojku a zápas je posměšně nazýván „Masakrem na Den matek“. To je moment, kdy Billie Jean King zvedne hozenou rukavici a rozhodne se nakopat mu zadek. V následné monstrózní show už nejde jen o tenis, ten je pouhou zástěrkou. Rozehraje se zábavná bitva mezi mužským a ženským světem, která sice nemůže vyhrát na věky vedený střet... ale každý podařený kopanec do koulí se počítá. (Bontonfilm)

blackkocour

Kdo vyhraje? Feministická fuchtle, která má bobra až po pupku nebo šovinistický gamblerský prase, které má pár let do důchodu.. Ušetřím vám trápení, vyhraje Billie, Billie Jean Kingová. Nejsem příznivcem tenisu, ale jsem hráč. Amíci musí z každého a z čehokoliv velké dráááma. Hele, nemám nic proti, když se ženská snaží o něco, co víc zvládají muži. Jsem taky za rovnoprávnost u mužů a stejně tak u žen, ale když mi to kurva někdo cpe do rypáku, strašně silným a odpuzujícím způsobem, mám chuť všechny prostřílet.. Zápas století, těchto už bylo.. nebyl první a ani nebude poslední, nedělejte z toho sebevětší šaškárnu. Steve Carell a Emma Stone, byly nejlepší výběr pro Billy Jean a Bobbyho Riggse, nikdo jiný by je nedokázal dobře ztvárnit jako oni. ()

herr_carter

Další z řady zkurvených ratingů jenom díky tomu, že 80 % uživatelů zde hodnotí v první řadě tenis a ten důležitý podtitul "drama", o kterém to vlastně celé je, už potom nevidí. A to mě mrzí. Carell a Stone v pomalu životních rolích, svoje tenisové legendární předlohy ztvárnili více než dobře.......................moje hodnocení = 8 z 10. ()

sedm.1

Opravdu zvláštní film´. I když to vypadá, že zde jde v první řadě o sport, konkrétně o tenis, není to ani trochu pravda, v popředí celého filmu se totiž drží boj muž vs žena. A tak tu máme na jedné straně bandu zhýralých zbohatlíků, které si o ženském pokolení myslí jen to nejhorší, a na té druhé pak feministické mužatky, s neholenýma nohama, s kňourem v podpaždí a pod nosem, které si myslí, že každýmu chlapovi nakopaj prdel bez mrknutí oka. Každá z těch stran má spoustu svých zástupců a obdivovatelů, ovšem do popředí se dostanou jen dva z nich, na každé straně jeden. A shodou okolností jsou to oba přední světoví tenisté, kteří se onen boj za rovnoprávnost mezi mužem a ženou rozhodnou rozlousknout na kurtě. Jak to dopadne, musí být již od úplného začátku každému jasné, a to i bez znalosti historických faktů, tady jde spíš o to, na čí stranu se divák přikloní a v tom je hlavní zádrhel, neboť ani jedna z těch stran není vůbec sympatická. Pánové, zastoupení Bobbym Riggsem, v podání krutě přehrávajícího a odpudivého Stevena Carella, se zde představují jako nekontrolovatelný hovada, kteří možná i ve skutečnosti v tom svém názoru jeli, ale zde to fakt až přeháněli a třeba právě většina Carellových výstupů zavánělo až neskutečnou absurditou a nepřesvědčivostí. Ženské pokolení pak zastupuje slavná Billie Jean Kingová, která své názory prosazuje daleko kontrolovatelněji a přijatelněji, ovšem ani Emma Stone nepůsobila dvakrát přesvědčivě a důvěřivě, nehledě na to, že řešení její sexuální orientace tu působilo jakoby zcela navíc. Já si zkrátka s touto podívanou nevím příliš rady. Nemohu tvrdit, že bych se u ní nudil, že by mě to nebavilo, ale zároveň mě štvali postavy, štvali mě jejich představitelé, ten zápas mi přišel jako strašný úlet, až se mi nechce ani věřit, že se něco takového vážně uskutečnilo, a navíc za takové světové pozornosti, zpracování pak chyběla dynamika, nápaditost, stylovost a především i emoce, je to prostě asi na každém jednotlivci, jaký postoj k tomuto poměrně nevšednímu snímku zaujme, já tak alibisticky lupnu průměrné hodnocení, ale myslet si o tom budu své. ()

Sdoom

Na tohle jsem se těšil, mám rád životopisné a eště k tomu sportovní filmy. K tomu připočíst autory mého superoblíbeného filmu Malá Miss Sunshine a Carrella s Emmou a je tu potenciál pro pětihvězdičkový film jak vyšitej. Leč bohužel výsledek je nakonec spíše zklamáním. Problém je scénář, který je roztahaný, příliš se zabývá jednou rovinou osobního života Billie Jean a chybí zde nějaké vtipné, chytré dialogy. Potom vše ostatní přichází tak trochu vniveč. Takže výsledkem je celkem obstojný, ale snadno zapomenutelný film o jedné slavné epizodě z tenisové historie. (HD, orig.) ()

Hanys_

Vypiplané retro drama, navíc Emmu fakt můžu a ani tady coby Billy Jean nezklamala. Další zajímavá porce us historie, i když zápas samotný byl spíš takovou estrádkou. ()

Gogo333

Tento tenisový duel je pro mě neznámý, takže jsem byl zvědav o co přesně půjde. Emma je tady docela šereda. Samotný film ničím nevyniká, nějaký napětí nebo něco zajímavého se tam neděje. Jak to dopadne je jasný i pro neznalce jako já a moc toho tenisu se tam taky neděje. Takový zbytečný film. 50% ()

666Carnage

Tenisové drama podle skutečné události o ženě, která bojovala za práva žen v tenise a taky o to aby byly stejně placeny. Film je to zajímavý. Dobré herecké výkony hlavních představitelů. Koho baví tenis mlže si nějaký to procento přihodit. 65% ()

jakeer

Životopisný film verne zahraný. Áno, obaja hlavní predstavitelia hrajú veľmi slušne. Ale to je asi tak všetko, ten príbeh nie je podľa mňa tak silný - aby naplnil tie ambície, ktorý snímka mala. Pritom dej je boostovaný kadečím - homosexualitou Jean Kingovej, komplikovanou povahou Riggsa... Ale na oscarový drive málo, skôr je to príjemná oddychová limonádka, ktorá ponúka retrospektívu do 70. rokov (a toto v hollywoode točiť vedia). ()

F.W.Colqhoun

Druhé pohlaví LIGHT. Rather easy win against motherhood and women's liberation. Rovnoprávnost bude mít naději, pokud jí nebudou házet klacky všichni včetně těch, kteří ji považují za žádoucí stav. Třeba tvůrci mizerných filmů. Souboj pohlaví hraničí se sabotáží. Vyčítat filmu žánrovou nevyhraněnost netřeba, v tom jeho slabost není. Slabinou je to, že nezvládl ani jednu polohu, je stejně mizerný jako (historicky nevěrný) dokument, (málo legrační, patetická) komedie, (vlažné) drama i (podlézavé a povrchní) angažované dílo. Souboj pohlaví postrádá půvab dokonce i jako (utahané) sportovní drama - jak být napnutý u triumfu světové jedničky nad prostořekým dědulou? Aby toho málo nebylo, herecky to celé oddře své předloze zázračně podobný představitel šovinistického prasete Steve Carell a hrdinka jménem Billie Jean se nápadně podobá Michaelu Jacksonovi v nikoliv nejlepších letech. Mother's Day massacre. Alespoň že někoho napadlo trochu relativizovat, kdo je kdy vlastně na koni a nevykreslit všechny mužské postavy jako hovada. Na to, aby z klaďasů neudělali jedním tahem bačkory, už nestačili. Ve všem tom optimismu velmi smutné. I'm gonna put the "show" back in "chauvinism". ()

Miller

Co se skvělými výkony, když k nim přidáte nenápaditou výpravu, absolutně strašnej soundtrack a ne moc dobře odvyprávěnej příběh? Musim se přiznat, že na konci mě už BJK absolutně vytáčela a doufal jsem, že ji Riggs natrhne koule, docela blbý, když cíl filmu byl, aby to bylo naopak. Po delším rozvažování, jestli to jsou lepší 3 nebo hodně slabý 4 jsem si řekl, že sebelepší herecký výkony prostě nemůžou film vytáhnout o 2 hvězdy. Hodně promarněný, protože s jinym režisérem a scénáristou by mohlo jít o jeden z nejlepších sportovních filmů dekády, příběh je to totiž fakt skvělej. ()

Prochy38

Dost se tu píše o tom, že šlo o sázkařský podvod. Věřím, nevím, neslyšel jsem... Je to fuk. Film se veze na perfektní retro atmosféře. Kostýmy i vše kolem krásně zpracováno. S. Carell i E. Stone výborní. Je to celé o výkonu těch dvou, vše ostatní jde tak nějak do pozadí. Ale ono to o nich taky bylo, že? Jak to ve skutečnosti bylo fat nevím. Ale asi je mi to jedno. Ona dosáhla čeho chtěla a on teda asi taky. Moc pěkná práce, nenudil jsem se. ()

prezdivaka

Moc dobře odehrané od obou protagonistů a také se mi moc líbila kamera, která byla navíc v barevně v sedmdesátkách. Trochu jsem se divil, že se v dnešní době natočil film "podle skutečné události", která ale skutečná moc nebyla. Tahle záležitost byla spoustu let tabu, protože byla na piedestalu ženských emancipačních hnutí. Až po mnoha letech vycházelo najevo, jak to asi doopravdy bylo. Nehledě na to, že byl Bob dávno za tenisovým důchodem a Billie byla na vrcholu, kdo ví, jak by vše dopadlo, kdyby hrál tak jak asi mohl. Podle expertů hrál neskutečně naivně a podivně, což film ukazuje a vlastně Kingové většinu míčků posílá na raketu. Na zápas vůbec netrénoval a chodil spíš na party. Ve hře bylo hodně peněz a Riggs se podle některých historiků dohodl na tom, že zápas prohraje. Škoda, že to ve filmu nebylo ani naznačeno a film vyznívá trochu jako objednávka metoo. ()

mira007

Dobře obsazené, zahrané, pěkný retrovizuál, zajímavý námět souboje tenisty veterána a tenisové jedničky. Problém je , že samotný souboj by neutáhl tu šílenou stopáž dvou hodin, takže se na to nabalí vznik organizovaného ženského tenisu, romantická lesbická vztahová linka, trocha macho šaškování Carella, Jenže výsledkem je dost nudný film. ()

aLPaC

Zajímá mě tenis, a proto jsem si to nakonec pustil. Na ty debilní feministický kecy jsem byl připraven, ale stejně mě děsně iritovaly. Nejsem proti rovnosti a rozhodně podporuji, aby ženy dělali, co je napadne a neseděli doma u plotny. To už dnes ani nejde. Ale kolikrát mi přijde, že toho trochu zneužívají a když se jim to hodí, to je zase muž silnější či něco a musí udělat to a to. V tenise konkrétně bych ale stejné odměny na grandslamech nedával, a to proto, že muži hrají na tři vítězné sety, kdežto ženy jen na dva. Tudíž vyhrát granslam z pozice muže stojí mnohem více úsilí a času stráveného na kurtu. Navíc v současné době je mužský tenis na naprostém historickém vrcholu a tolik skvělých hráčů (Federer, Nadal, Djokovič, Murray) co je dnes, dřív v jednom období nikdy nebylo. Je mnohem sledovanější a uznávám, že třeba na mužské i ženské finále se prodá stejně vstupenek, ale už tam zapomněli dodat, že vstupenky na mužské finále jsou mnohem dražší. Takže proč neudělat rovnost i v tomhle a mít vstupenky za stejnou cenu? Navíc mě film štve v tom, že zapomíná či schválně nevěnuje pozornost některým skutečnostem, které se mu nehodí do krámu. Například to, že ten zápas byl dost možná prodaný. Nebo že se z té lesbické přítelkyně postupem času vyklubala vyděračná mrcha, co šla po penězích. Ale přece nebudeme očerňovat menšiny že, to se v současném Hollywoodu nesmí. Já si tu nakonec užil hlavně skvělého Carella, který bezvadně hlásil. ()

filipvrbik

Nevím, no - o tenisu to nebylo, bylo to o vztazích Billie Jean King... No nevadí, alespoň to není ten typický sportovní film. Ale ten zápas na konci- Bobby Riggs byl 55letý stařec, porazil bych ho snad i já... Jako komedie to celkem funguje, jako životopisné drama ne...50% ()

Marys

Príbeh bol aj v celku fajn, no prevedenie ma až tak veľmi nezaujalo. Herci boli výborný ale scény sa menili celkom mdlo a nevýrazne, až som na konci filmu nemal blažený pocit z dobre strávených minút pred televízorom. Škoda. ()

kamil.i

I see what you did there :) Súboj pohlaví nie je ani tak o sexizme a zrovnoprávňovaní žien v športe ako o akceptácii homosexuality, odlišnosti, či samého seba v spoločnosti a v rodine. Pekne zahrané i natočené. Rovnako ako záverečný tenis, ktorý je už len čerešničkou na torte. Nadchnú hlavne herecké výkony, kde má Carrel napriek menšiemu priestoru mierne navrch- už len preto, že v takejto roli ho často nevidíme a je mimoriadne presvedčivý. ()

Paul Rudd vs. dvojník

Paul Rudd vs. dvojník

13.08.2018

Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému… (více)