Šovinistické prase proti feministce s chlupatýma nohama, takhle neodolatelná nabídka se nedá odmítnout. Začátkem 70. let je sexuální revoluce v plném proudu, v tomto případě dochází mezi muži a ženami ke vzácnému a oboustranně příjemnému souznění a shodě. Ovšem společenská rovnoprávnost žije často jen v představách žen. A tenis není výjimkou, spíše zářným příkladem. Bobby Riggs je ztělesněný testosteron, představuje vše mužské, proti čemu jakékoliv ženské hnutí vždy bojovalo, bojuje a bojovat bude. Bývalý tenisový šampion, gambler, floutek a velkohubý šoumen je známý větou: „Žena patří do ložnice a do kuchyně. Přesně v tomto pořadí.“ Billie Jean King je moderní žena, která jakoby do příběhu spadla z jednadvacátého století. V tom, co dělá, je výjimečná, angažuje se, prosazuje lepší podmínky v ženském tenise, řeší milostné vztahy s muži i ženami. Dva póly, které se odpuzují, až se nakonec přitáhnou. Bobby totiž v tenisové exhibici poráží ženskou světovou dvojku a zápas je posměšně nazýván „Masakrem na Den matek“. To je moment, kdy Billie Jean King zvedne hozenou rukavici a rozhodne se nakopat mu zadek. V následné monstrózní show už nejde jen o tenis, ten je pouhou zástěrkou. Rozehraje se zábavná bitva mezi mužským a ženským světem, která sice nemůže vyhrát na věky vedený střet... ale každý podařený kopanec do koulí se počítá. (Bontonfilm)

Fifer

Bál jsem se, že to bude příliš návodná nalejvárna současného diskurzu (žena-dobro, muž-zlo). Sice se mé obavy místy naplnily, ale i přesto je to dobrý film - navíc se tu ještě řeší i otázka LGBT práv v minulosti a to je nosné téma. Tvůrci si sice v jednom případě pomáhají manipulací (či falšováním historie), ale to je v Hollywoodu normální. Tou manipulací myslím fakt (tohle ve filmu není, takže to není spoiler), že ve skutečnosti milenka svoji lásku (když byla odvrhnuta) zažalovala a vysoudila z ní těžké peníze a přinutila tak B.J. King hrát ještě několik sezón, aby na prohraný soud měla. Nebylo by to realističtější a vyváženější, kdyby to ve scénáři bylo a postavy nebyly tak trapně genderově rozdělené? Ale to by nesedělo do černobílého směřování scénáře, který byl jasně dán: zlí šovinističtí muži vs. hodné ženy bojující za svá práva. I přesto mě film bavil a dělá osvětu ve vesrkze pozitivních věcech - historie ženské ligy WTA, boj za vyšší platy a rovnoprávnost.Steve Carell jako hlavní padouch je perfektní. ()

jiri.twist

Tento film jsem s chutí zhlédl a mohu říci, že sice není žádná bomba, ale přesto je důležitou poctou Billie Jean - "předchůdkyni" Martiny - a jistě si takovou poctu bývalá světová tenisová lesbická hvězda zaslouží. Dominantou snímku, i když ne u mě na úplnou desítku, jsou herecké výkony a za nimi potom příběh, námět. Cz dabing byl tentokráte pro mě spíše průměrný a u zpracování mi nevadilo ani to, na co si stěžují někteří jiní na jiných serverech (že hlavní hrdinové místo tenisu jen "pinkali"), neboť u závěrečného zápasu už je vždy z dálky vystřídali skuteční tenisté, ale spíše ten příliš americký závěr, kdy aby vystupňovali primitivnějšího (amerického) diváka, minuty se vleče rádoby sladkobolné "drama", jakoby měl nastat konec světa, a přitom každý ví, jak to dopadne. Vcelku pěkně a vkusně byl zpracován vztah mezi Billie a Marylin a pro mě byla moc milá postava manžela Billie - Larryho Kinga. Austin Stowell ji zahrál s takovou pokorou, jakoby postava tušila, co jí v budoucnu čeká ... 7866 ()

Sydonai

Kdyby vedlejší postavy dostali vice prostoru, budu šťasťnější. I tak se ale jedná o povedený životopisný příběh s milým obsazením, příjemnou retro atmosférou a překvapivě povedeným Stevem Carellem (ano, uhádli jste - nemám ho rád). 65% ()

BOURQUE

Film inšpirovaný podľa skutočných udalostí, teraz na pôde tenisových kurtov, je pomerne dobre zvládnutý. E. Stone a S. Carrel sú výborní! Avšak celkovo film pôsobí dosť pomalým a občas nejednotným tempom. Milostný vzťah medzi hlavnou hrdinkou a jej „priateľkou“ tu slúži iba na vyplnenie času stanovenej dĺžky filmu. Škoda, že toto nebolo lepšie zakomponované do príbehu. Pre milovníkov tenisu (a hlavne príbehu, ktorý je inšpirovaný skutočnými športovými udalosťami) však odporúčaná záležitosť. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Rockerman

Pokud se chlapi před čtyřiceti a více lety chovali k ženám jako Bobby Riggs, pak se vůbec nedivím té vlně radikálního feminismu a ani tomu, že v současnosti se i gentlemani považují za sexisty. Billy Jean Kingová se nezasloužila jen o zrovnoprávnění žen, ale i o zviditelnění a rovnoprávnost homosexuálů. To je druhá dějová linka filmu a ta mě bavila skoro víc, než ta hlavní. BJK však nedávno hodně přestřelila, když se postavila za hysterku Serenu Williams. ()

gombarix

- - - Battle of the Glasses! Tak určitě sympatický počin, i když mi přijde, že v reálu nosí Emma S. ještě silnější brýle než tady! ()

Pat_rick_fan

Celkom milý film, ktorý podľa mňa viac ako na feministickú emancipáciu kladie dôraz na humanizáciu svojich dvoch protagonistov. Páčilo sa mi, že dobu a prostredie, prípadne iné legendy (Margaret Courtová ako villain si zaslúži vlastný spin-off :D) priblížil film viac ako iný tenisový snímok Borg vs. McEnroe, na druhej strane tu bolo viac zbytočného pátosu. Emma Stone a Steve Carell idú ale bomby, bez nich by to bolo o dosť slabšie. ()

HenryIvan

Páni, ako dokázali urobiť z krásnej, dychberúcej Emmy Stone niekoho ako je ....... Billy Jean King ?? Naozaj netreba očakávať film, ktorý je hlavne o tenise, toho tam je trochu a bolo to veľmi pekne prevedené, keď zoberieme do úvahy stupeň amaterizmu hercov ( myslené v dobrom ), no nie je ani zďaleka hlavnou témou. Tu sa hlavne rieši život Billy Jean King, jej lovestory a podobne ( inak jej muža mi bolo fakt ľúto ) a sociálne postavenie žien v tej dobe a to nie len v sfére tenisu. Emma Stone opäť podáva fenomenálny výkon a konečne sa zaradila medzi to najlepšie, čo nám môže Hollywood dnes ponúknuť. Za zmienku tak isto stojí performance Steva Carella, ktorý akoby Bobbymu Riggsovi z oka vypadol a stvárňuje jeho osobnosť nanajvýš vierohodne. Treba tiež spomenúť, že stopáž vážne uberá tento film o čaro a niekedy to je trochu nezáživné. Mne ten pocit ale vykompenzoval celkový námet ( keďže mám rád tenis a tieto historické športové udalosti ma vždy dostanú ) a hlavne herci. Nie ten najlepší životopis ( ak to môžem tak nazvať ), ale zato obzvlášť osobitý a svojim spôsobom kúzelný. 75 %. ()

Torpid

Emma Stone hraje skvěle, ale jinak mě to úplně minulo. Celej ten marketingem vyhoněnej zápas mi přišel debilní a pokryteckej. V prvni řadě jde vždycky o prachy. Zas a znova o boji homosexuálů nebo na střídačku holoukost, až i normálním tolerantnim lidem to bude k zblití. ()

tranquill

"Napadlo mě, stanu se tou nejlepší, pak dokážu věci změnit!" Zprvu se tohle feministické drama zdálo nezajímavé, ale s přibývajícími minutami můj zájem i hodnocení rostlo. ()

Biopler

Pekná sonda do 70s kedy sa formovala WTA ako odpor voči nerovnému prerozdeľovaniu prize money. Je to milé predstavenie, ktoré ma poučilo o hlavných postavách príbehu, ktorý dospel až na hranu v tom, že medzi sebou bojovali muž a žena v tenisovom zápase. A to rovno dvakrát. Ženskú rolu skvele zvládla Emma Stone, no ešte o čosi lepšie zahviezdil Steve Carell, ktorý si rolu sexistu a šovinistu užil a mnohými kúskami a hláškami vyčaril úsmev na tvári. Škoda nezvládnutého zápasu, ktorý mal byť vrcholom, no prevedenie vyznelo ako z tréningu seniorov, ktorí si raz za týždeň idú pinknúť. Taktiež postava Gladys Heldman, ktorá ťahala celú sebranku tenistiek ako svoje stádo z turnaja na turnaj. Jej zjavenie sa na scéne nebolo patrične vysvetlené, skrátka asi prízrak fenimizmu. ()

Maximilianus

Film ani nie tak o tenise ako o boji za zrovnoprávnenie pohlaví. Bolo zaujímavé nahliadnuť trochu za záves tenisového prostredia v minulosti, keď nebol hráč ako hráč a tenis bol na zlomkovej úrovni oproti súčasnosti. Už len zostáva otázkou, koľko z toho bolo reálne zobrazená skutočnosť a čo bolo prifarbené. 7/10. ()

mira.l

Ve svojí podstatě film podobného ražení jako Já, Tonya. Je to docela podobné v tom, že film řeší jistou skutečnou událost, která se ve sportu odehrála. Narozdíl od Já Tonya, která mě chytla a nepustila, i když krasobruslení nějak nesleduju, tohle šlo dost mimo mě. Protože tenisu nerozumím a nesleduju ho?? Já nevím, jestli to byl ten hlavní důvod. Emmu Stone mám rád, tady jsem jí ale nějak nemoh přijít na chuť, lhostejno, jestli se své skutečné předloze docela podobá nebo ne. Steve Carell? Ve všech asi 7 filmech, kde jsem ho zatím viděl, jsem s ním měl celkem velkej problém. Pořád stejnej, unylej, bezvýraznej, znuděnej ksicht. Bál jsem se toho i tady. Paradoxně to byl asi první film, kde mi z tohoto hlediska až tolik nevadil, možná díky těm brejlím a licousům jak Franc Josef ten ksicht nebyl tolik vidět... Ale jak moc ten film řeší tu historickou sportovní událost? Ono je to tak trochu o rovnoprávnosti ve sportu, o lesbickém vztahu/nevztahu, o tenise, od všeho něco a od ničeho pořádně nic. Nemělo to šťávu, bylo to dlouhý, nudný. ()

Likan7

Emma Stone hraje dobře, Steve Carell hraje dobře, dobová atmosféra je z toho cítit na 100 honů, jenže všechno ostatní je neuvěřitelně zoufale nudný a nezáživný. Čekal jsem spíš komedii o souboji mužů a žen, a místo toho jsem dostal dvouhodinovou nudu, u které jsem se co 10 minut díval kolik zbývá do konce. ()

radeckator

Obyčejný životopisný popis jedné sportovní události. V podstatě dokument. Nahlížet na toto jako tvůrčí umění nelze. ()

bearmeedek

Dost mě to zklamalo. Televizní podání, žádný náboj. Lesbické scénky podávány na trapném pozadí romantické hudby a nasládlého obrazu. Ale jinak všechno takové chladné a dokumentárně kamenné. Až ten závěr byl víc filmový. ()

Warhaus

Velmi mě zklamala přímočarost filmu a nevyužitý potencionál. Poukázat na problém pouze tak, že téměř všichni muži byli sexisté, je celkem směšný a vlastně nebyl vůbec představen background celého příběhu (nebo minimálně se založením WTA) a ani nebyla pořádně představena postava Rigse, tedy nebyla představena ve světle jeho minulosti. Pokud si chcete pustit kvalitní film z tenisové historie, pak radši šáhněte po Borg vs McEnroe, než po této subjketivně natočené blbosti. ()

RAFT

Filmy podle skutěčných událostí některé mě baví jiné bohužel ne.A tenhle skutečný příběh o nejznámějších tenisových zápasů všech dob mě jak si nebavil a tenis mě nebaví vůbec.I když škoda že,vedlejší postavy nedostali ve filmu více prostoru . 50% ()

Paul Rudd vs. dvojník

Paul Rudd vs. dvojník

13.08.2018

Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému… (více)