Jak básníci čekají na zázrak

• angličtina How Poets Wait for a Miracle (více)

Štěpán, Kendy a Karas zůstali i po dvanácti letech sami sebou. Jsou to nerozluční kamarádi s nevyčerpatelným smyslem pro humor i schopností sebeironie, i když už s lehkým nádechem skepse. V něčem jsou však jiní. Dospívají, ale svým typicky básnickým stylem. Je jim padesát a cítí, že by měli dát svým životům nějaký řád a splnit si svoje touhy a přání. A jak je známo, zázrakům je třeba pomáhat! Kendy už má plné zuby reklam a jako buldok jde za svým snem o natočení celovečerního filmu. Karas se rozhodl hýčkat své vysněné auto Blue dream již pouze virtuálně. Více ho zajímá pohledná učitelka Drábková. Štěpán dělá zástupce primáře v nemocnici, kde urputně válčí s neústupnou ředitelkou. Tou není nikdo jiný než Vendulka Utěšitelka! Štěpánovou největší starostí je však jeho třináctiletý syn Junior, kterého po smrti Aničky-Zrzečky vychovává sám. Tedy samozřejmě za vydatné pomoci strejdů Karase a Kendyho. Na lásku a psaní básniček už Štěpán rozhodně nemá čas ani věk. Nebo ano? (Bioscop)

Pitryx

PRVNÍ DOJEM: Au, au, au. Tohle už asi nemělo vzniknout.Na skoro dvě hodiny tři až pět ucházejících vtípků. Jinak prostě skoro o ničem. Jen mi to připomnělo, jak stárnu a že za chvilku budu taky v kopru. Nebo už v něm taky jsem. V každém případě mrknu ještě jednou, třeba nemám dnes tu správnou náladu. Hezká muzika, připočítávám do do těch zatím dvaceti procent. No dobrá, zvedám na čtyřicet, zas taková katastrofa na dvacet to není. ()

Felisr

Slabý básnický (pod)průměr. Nedávno jsem četla stejnojmennou Pecháčkovu knížku a u té jsem se bavila více. Zvláštní nepřirozené herectví Juniora filmu také nepřidalo. ()

KillHurt

Co je nejhorší pro oblíbenou postavu, která měla šťastný konec? Přát si pro ni pokračování. A tak každý díl hořkne na patře o něco víc. Přesto se jedná o milou komedii o životě, jeho starostech a slastech. ()

Petule3

No nic moc. Nelibilo se mi, jak tam narvali vsechny herce (teda ty, co jeste ziji), ze vsech predchozich dilu, jen aby okate docilili snad nostalgie v ocich divaka nebo co, ale na me to teda nezapusobilo, naopak. Pribeh o nicem, Stepanek uz moc unaveny a zestarly :(. Ovsem Denisa Nesvacilova, to je kost :). No...mel byt s Pistalkou a basta! ()

macetoma

Tak tohle je důstojné rozloučení s celou sérií básníků. Chápu a dávám tři hvězdy. Díky všem zúčastněným, že šli do stejné řeky ještě jednou. Nejlepší byl asi Josef Somr - tak krásně a pravdivě to všechno shrnul. ()

Tominni

Po dvanácti letech se Dušan Klein s Ladislavem Pecháčkem rozhodli nám ukázat, jak to vlastně je s básníky kolem padesáti. Štěpánek, který vychovává sám syna, má přeci šanci na lásku. I díky Lindě Rybové to nakonec je ke koukání a Dušanovi Kleinovi se podařilo udržet alespoň průměrnou úroveň posledních dílů a nesklouzává níže a níže. Jen to samozřejmě otevírá otázku, kolik těch dílů vlastně nakonec bude..... ()

subic

Nová postava a nakonec i nová manželka Linda Rybová a mě se právě v takových rolích moc líbí. Navíc tentokrát je ten děj tak jednoduchý a bez nějakých zvratů a nečekaných komplikací, že od začátku je diváku jasné, jak to vlastně nakonec dopadne. ()

RigorMortis

Oproti prvým dielom Básnikov (spojeným s akousi zvláštnou nostalgiou za niečím, čo som nikdy nezažil) na mňa toto pôsobilo síce príjemne, ale unavene. Hlavný hrdina už má dieťa, hľadá lásku a spolu s kamarátmi rieši krízu stredného veku (námet v českých komédiách x-krát omieľaný). Film na víkendový večer, ktorý nenadchne, ale ani neurazí. ()

Leonora

Jako každá víc a víc ždímaná série to samozřejmě slábne... Tohle už je spíš plicní výpotek. S*ačka jako Starobrno, trapná sbírka reklam proložená vtipy jak z Kameňáku a písničkami, jaké obvykle autor protlačí do dětského pořadu před Večerníčkem jen díky své popularitě. ()

Snowball odpad!

I ja čakám na zázrak - kedy Česi konečne prestanú točiť tieto sračky a vlastne všetko. Tento národ by mal mať povolené natáčať maximálne tak televízne noviny, všetko ostatné je totiž psychickému zdraviu škodlivá žumpa nekonečných rozmerov. Čudujem sa sám sebe, že som tomuto hnusu dal šancu. ()

jungewolf

Musím dát 4 * a 72 % , tenhle 6.díl série je vtipný, dobře jsem se bavil. Eva Jeníčková je pořád sexy, Linda Rybová taky ... . ()

pafka

Proste mile, vtipne, s krasnou hereckou v hlavni roli. Reziserova ruka je stale znat, ovsem dost casto nevite, jestli nahodou jste mezi tim neprepnuli na nejaky nekonecny serial v soukromych televizich, protoze se tam dost casto, takove sceny spichnute horkou jehlou, objevuji. Ta atmosfera basnicka je stale pritomna, ovsem neni ji mnoho. To je velka skoda, ale presto je to hodina a pul velmi slusne a solidni zabavy, ktera se rozhodne nepodbizi (az na naprosto zoufaly product placement - to snad ani neni pravda-copak to jinak nejde?). Nesklouzava do nejakeho prihloupleho podpasoveho vulgarniho humoru, coz je jedna z nejvetsich deviz. Za me 70proc. ()

srolyma

Nejen básníci čekají na zázrak. Bohužel ten opět nepřichází a tak předrevoluční básnická klasika zůstává i nadále o flotilu parníků vepředu. Ano je tam Štěpánek, Kendy a Vendulka utěšitelka, jsou tam animované pasáže a rádobyromantická básnička, ale to je tak všechno. Vtip, poetika, nadhled, všechno pryč. A nezachrání to ani bezúčelná nahota. Už toho nechte, nikoho to nezajímá. ()

dsaiko

Překvapilo. Básníci se vinou celým mým životem, první díl jsem viděl, když jsem byl ještě hodně malý a z toho světa dnes už nic nezůstalo.... Díl číslo pět jsem radši ani neviděl, ani zde jsem neměl mnoho očekávání, ale celek na mne nakonec zapůsobil velmi elegantně, nenuceně a lidsky. Hezké (asi) rozloučení s celou sérií. I když vlastně proč, další díl za deset let bych si asi znovu rád pustil... ()

Eire

Jo. Dostojny koniec sagy. Lepsi nez 5-ka aj 4-ka... Aj ked ORIGINALNU TRILOGIU sa uz Kleinovi prekonat nepodarilo 75%. ()

heavy66

A hele, tak zase jednou, po letech, koukatelní Básníci! Štěpán Šafránek st. měl vždycky štěstí na krásné přítelkyně a Zuzanka Rybářová je ozdobou tohoto elitního klubu! ()

Muff

Předchozí dva díly mne příliš nenadchly, neboť místo lehké noty nabídly jen přehled klišé z porevolučního života. Ale poslední díl, to bylo něco jiného. Příběh se rozvolnil, odlehčil, přestal tlačit na pilu a podle mne se vrátil k příjemnému tónu prvních tří dílů. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám