Stranger Things - Season 2

(série)
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2017, 7 h 47 min (Minutáž: 46–62 min)

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Noah Schnapp, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Sadie Sink, Natalia Dyer, Charlie Heaton (více)

Epizody(9)

Od podivného Willova zmizení uplynul téměř rok. A život v Hawkinsu se ještě nepodařilo uspořádat. Ani zdaleka. (Netflix)

Helmutek

Důstojnej nástupce první série - jak v tom dobrym, tak v tom "špatnym". Vysloveně špatnýho na tom samozřejmě neni nic, jen mně osobně ani druhá série nepřijde tak dokonalá jako očividně všem okolo... Pro mě je to pořád "jen" nadstandardní, zato ale skvěle atmosférická, polomysteriózní náladovka. (POZOR, TROLEJ) Bohužel ani ve druhý sérii si tvůrci neodpustili otevřený ne zadní vrátka, ale přímo vrata - jako alibi a takovej něžnej teaser pro další série. Škoda je, že to tam působí trochu násilně - "tak, teď nám to všechno tak hezky končí, tak tam zase narvem něco, co ty lidi zase trochu napne a kvůli čemu bude točit další sérku, ne?": Bylo to v první sérii a je to bohužel i v sérii druhý. Za mě je to mezi 3 a 4* a tentokrát bych se spíš klonil k těm 4*, za ten sedmej WTF díl ale dám jen ty 3* - ten se totiž fakt nepoved, a to nemyslím "jen" tu jeho šroubovanost na ostatní příběh a to, že by se to bez tohodle dílu fakt obešlo (důvody typu "bylo třeba ukázat, že se Jedenáctka musela pro něco rozhodnout a tomudle jejímu dilematu nebo rozpolcení se věnovat víc", to moc neberu, dalo by se to totiž udělat jinak), ale timhle failem myslim i to, že ten díl svym vyzněním, ale i provedením nepůsobí vůbec uvěřitelně, a extrémně nesympatický jsou tam dokonce i postavy - samozřejmě s tou její "sestrou" v čele (přemoudřelá, životní moudra rozsévající třináctka Kali včetně celý tý její badass partičky plný skvělejch lidiček, i když kdysi vyvrhelů, která najednou Jedenáctku bez jakejchkoli skrupulí přijme jak jejich dlouholetou známou od piva/kakaa). K tomu si musim přičíst na rok 2017 trochu nedotažený efekty stran obludky (hlavně ještě za časů v teráriu, ještě než vyrostla), pak třeba afektovaně přehrávající zrzku Max, která byla na facku už od první scény, nepřesvědčivý chování a herectví Jedenáctky v roli jiný než psycho-tajemný-neznámý-asexuální-divnoholky, nekonzistentnost reakcí "chobotnice" na vnější vjemy (aspoň co se týče projevů na Willovi - nejdřív tam tu příšeru šerif a spol. pálej pochodněma a Willovi je to celkem egál, při další scéně s ohněm o něco pozdějc se z toho už ale může zesrat - i když tady mi KNTRFKT vysvětlil, že to je vlastně zvyšující se propojeností Willa s tím dobrým stvořením z jiného světa, takže dejme tomu); další scénou odpovídající spíš filmům pro děti je ale třeba deset střílejících policajtů a tajnejch agentů na obyčejnej van, aniž by byli schopný prostřelit aspoň pneumatiky anebo se do čehokoli/kohokoli trefit, zatímco pasažéři vevnitř si dál seděj u okýnek, jako kdyby seděli v Panduru na vejletě k Mácháči... Ona obecně ta schopnost desetiletejch dětí naněkolikrát zachraňovat svět a vůbec komplexně řešit životní situace všeho druhu je trochu přitažená za vlasy, ale tak co už. Vyzdvihnout naopak musim herce-kluky (jak jejich výběr, tak jejich výkony), Winonu i šerifa Harboura, a nakonec i toho Seana Astina, kterej je prostě sympaťák k sežrání i tehdy, kdy člověk od začátku tuší, že hraje epizodní roli odsouzenou k nějakýmu efektnímu a vnitřnosti obsahujícímu konci. A třeba nalákání důvěřivejch oveček-kamarádů do pasti uvnitř chobotnice bylo fakt skvělý, a to po všech stránkách - scénářem, režií a tim, jak se s tim kluci (Will!) poprali. Tohle všechno pro mě prostě nejsou důvody, proč by ST podle mě byly špatný, ale proč pro mě nejsou životní nebo kultovní, a přestože se u sledování bavim a líbí se mi to, tak označit to za nejlepší věc evr by mě nenapadlo ani náhodou. () (méně) (více)

Lachtaan

Na startu série jsem si nebyl úplně jistý, kam se tentokrát ubere a jestli mě tak očaruje jako ta první, jakmile se ale dostal do většího popředí Dacre Montgomery, veškeré obavy vymizely jako pára nad hrncem. Takhle se tvoří mile obsazený, lokacemi pestrý a hudbou vyšperkovaný seriál. ()

MikyAff

Druhá série není horší, není lepší.. Je jiná a svým způsobem skvělá a zároveň k naštvání. Objevují se staré známé postavy, pár nám jich tu přibylo, jako třeba Max, která je si mě ihned získala a nebo statečný Samvěd Křepelka (ne, tenhle herec se té nálepky prostě niky nezbaví a tečka! :D). Akorát se nám tu trošku opakuje bláznící Winona Ryder, která nyní, namísto se světélky, si zahrává s obrázky, ale stále jí to věříme. Sice si spousta lidí myslí, že hlavním tahounem tohoto seriálu jsou dětští herci, ale osobně to přisuzuji zejména jí. Mou největší slabinou ale zůstává Dustin, jehož linka s Dartem mě neskutečně nadchla a ve finále i lehce dojala. V celé sérii se vyskytuje několik pamětihodných scén, ale pochybuju že jakožto celek se zaryje tak hluboko, jako ta první. Nyní následuje pár spoilerů.. Kdo mi ale celou dobu neskutečně rozčiluje je Eleven. Hází na každého svoje nasupěný pohledy, chová se jako spratek a vyrazí si na trip, kde jí čirou náhodou vlastně dojde, kde je její opravdový domov. Přijde si na poslední chvíli jako největší badass a zase zachrání svět. To je vlastně celý a jediný její úděl a celá linie s hledáním matky a ségry by se mohla klidně postrádat. ()

venison

Sice moc seriálů z dílny Netflixu nemám nakoukaných, ale série „Stranger Things“ jsou nejlepší, co jsem zatím viděla, a to nejen na tomto kanálu.. Druhá série se statečně drží za sérií číslo jedna.. Vedlejší postavy z jedničky dostávají více prostoru, přibývají postavy nové.. Miniseriál je osmdesátkovější než pravé osmdesátky.. Muzika, retro atmosféra, kostýmy, auta a dokonce i styl vyprávění v dnešních dospělcích znovu otvírají (chtíc/nechtíc) téměř zapomenuté dětství.. Všechny srdcové filmy, známé vůně a nostalgické melodie, tím vším je seroš prošpikovaný.. Dvojka není lepší než jednička, ale ani horší a navíc má o díl víc, tudíž je to prostě božejší :-D Začátek série je trošku pomalejší, ale na mě působil jako oťukávání s nejlepším kámošem v první školní den, se kterým jsem se jedno celé dlouhé léto neviděla, takže rozhodně nenudí.. Potom se děj plynule rozjíždí, aby se trošku ustálil, zamotal, odbočil.. Tvůrci si jen připravují půdu před závěrečnou jízdou.. S mou gaučovou polovičkou jsme hlídali titulky, abychom mohli doslova HLTAT další epizody.. Dvojka se noří více do temnoty, prohlubuje hororovou stránku, rozvíjí svůj svět, snaží se být humornější.. Trošku mě zklamalo, že kostra příběhu se de facto opakuje, jen je obalena do nového pláště.. Pomalu vyhlížím trojku, jen by to chtělo znovu to samé neopakovat, ale zkusit odbočit z ověřeného.. Herecky stejně peckové jako jednička.. Naprosto si mě získala postava Dustina, kterej je prostě výrazově nejlepší.. „Stranger Things“ je prostě příběh, ve kterém chemie maximálně funguje.. Doporučuji všem filmovým fandům, kteří hltali porevoluční pop-kulturu na plátně a milují jí dodnes.. Co k tomu víc říct? Miluju to každou buňkou mého těla :-* PS: Nemá cenu začínat druhou řadou, ale rozhodně má cenu si obě série pustit během jednoho víkendu :-D ()

Pavlínka9

Za mě o hvězdičku méně - nějako mě prostě odrovnala "jednička" a "dvojka" je již prostě jen omýlané dokola, co jsme již viděli - to je můj úhel pohledu a dost se bojím, že jako "trojka" pro mě už nebude ničím novým. Neříkám, že to není skvělé - to je - ty osmdesátky jsou fakt síla :D :D A hlavní monstrum paralelního světa - tak to jsem si stopla a přetáčela mnohokrát, abych ho detailně viděla - a to je fakt děs :) Kluci jako skvělá parta - ti jsou k sežrání :) ()

Eleanor05

OBSAHUJE SPOILERY! Divák si u Stranger Things nemůže stěžovat na špatné postavy, špatné herce (i Winona už naštěstí trochu ubrala, oproti první sérii) nebo špatnou hudbu (ve druhé sérii je soundtrack ještě lepší, než v první), ale problémem se stává schematičnost. Pokud je mi jasné, že se tvůrci neodváží zabít žádnou z postav, která je tam už od jedničky a poslední dva díly v podstatě jen varijují závěr první série, pak to pro mě není zábavné. Výborné scény (Will naláká vědce do pasti, Will vyklepává morseovkou vzkaz) se tady navíc střídají s v podstatě hodně trapnými, (celé dění okolo postavy Boba v laborce, Eleven začíná být nejotravnější postavou, linie s Nancy a Jonathanem přebývající u "konspiračního maníka") a zatímco jsme v první sérii měli jen jedinou, velmi málo viditelnou nestvůru, z níž šel strach, a která dala všem zúčastněným pořádně zabrat, tady jsou monster sice mraky, ale atmosféra není zdaleka tak strašidelná a ani postavy se nezají být vyvedené z míry. Přece jenom, co je to za hrozbu, když si s ní poradí pár malých dětí s šátky a baterkami? Jak je možné, že kopa "demo-psů" útočících na personál laboratoře nevyvolává žádné emoce ani obavy o hlavní postavy? Komu z nás nebylo jasné, že El zavře bránu a všichni se s "upside down" světem poperou tak nějak v celku v pohodě? V první sérii šla z "upside down" světa větší hrůza, strach byl hmatatelnější, postavy se chovaly reálněji a sympatičtěji. To ale neznamená, že by Stranger Things nepatřil v současnosti k nejlepším seriálům, s velmi výjimečnou osmdesátkovou atmosférou, a že bych se netěšila na následující sérii. Jen bych příště uvítala více hororovosti a více originality v ději a v osudech postav. /// Trošku slabší, než první série, čisté 3*. ()

hroubek

Výborná jízda. Sedlo mě to více, než jsem čekal a královsky jsem se bavil. Seriál šlape ve všech ohledech, má luxusní atmosféru, skvěle pracuje s postavy a to ať s novými nebo se starými, humor, motivace, odkazy a pocty, a z mého pohledu hlavně emoce. Není to dokonale, ale k dokonalosti to má docela blízko, a i ta sedmá epizoda se dá zkousnout, jako připravení si půdy pro nadcházející řadu. Takže běžte do toho a zjistěte, proč jsou Stranger Things jedním z nejlepších seriálů současnosti. ()

VanTom

Strhávám hvězdičku za prvních pár epizod, jež vyplňovaly zoufale otřepané osobní trable starých známých, přičemž nevynechaly snad jediné, ať už školní či vztahové/kamarádské, "osmdesátkové" klišé. Že se budu až nudit, to jsem vážně nečekal. Ovšem jejich postupné sbíhání při rozkrývání "podzemní nákazy" z druhého světa nabralo na naléhavosti a vygradovalo v intenzivní, skvěle natočenou akční parádu, která mě přikovala k obrazovce. ()

vyfuk

toto je neuvěřitelně těžké hodnotit. Druhá série byla jedna z nejočekávanějších věcí tohoto roku. Pro mě stoprocentně. Už z principu zde jde o to, že se ztrácí originalita, jelikož se s hrdiny vlastně znáte. A hlavně i s tím, co je může čekat. Celé to působí hlavně až nostalgicky. Opět ty samé postavy. Stejná hudební část. Jede si to ve svých kolejích, ale objevuje to pro nás nové a až zvláštní stanice. Postavy se musí vypořádat s novými trably, které sice dávají smysl, ale možná vyzní se stereotypy. Taky je asi problém, že v první sérii jsem se směřovali jenom na to, kde je Will Byers a kdo je Eleven. To jsou dejme tomu dvě dějové linky. Druhá série St se v tomto spíše podobá Game of Thrones. V podstatě každá postava má svou linku a své trable. Ty se buď zkříží nebo ne, a nebo si ještě ke všemu na to musíte počkat. Je důležité říct, že z né každého mraku bude věčně pršet. Na druhé sérii se podepsala menší kreativní vyčerpanost. Mluví za to i to, že postavy se mnohdy chovají irelevantně. Tvůrci třebas totálně pohřbili Dustinův charakter. Samotnému se mi to nerado říká, ale myšlenkové pochody některých dávají stejný smysl jako mnohých postav ve Walking Dead a to už je urážka největšího kalibru. Je to zbytečná a obrovská škoda. Stále ale zde hraje jistá vlna z té první série. Tato je oproti originální o poznání horší, ale pořád jde o jedno z nejlepších, co jsme mohli tento rok a možná i celkově vidět. S velkou láskou budu doufat, že tato série byla poslední. Alespoň s našimi hrdiny z Indiany. Nedá se než poděkovat za skvělé dva roky. ()

Tft

Druhá série Stranger Things je právem po úspěchu první série větší, bohatější a ambicióznější, to však nemusí v každém případě přinést pouze pozitiva. Příběh pokračuje rok po událostech první série a na první pohled se tváří spíš jako druhý díl ságy než druhá série seriálu. Stranger Things i tak vystupují, obě série vyprávějí poměrně uzavřené příběhy, znalost předešlých událostí samozřejmě velice pomůže, ale druhá série dokáže fungovat samostatně i bez té první. Hned od první epizody bratři Dufferovi sázejí na to co fungovalo dříve a násobí to dvakrát, nějakou dobu se tak buduje prostředí, atmosféra a vibe osmdesátých let, chvíli tak trvá než druhá série najde pevnou půdu pod nohama, ale první tři potažmo velká část čtvrté epizody jsou natolik zábavné a vděčné k fanouškům první série, že to delší čekání na rozjezd vlastně nikomu nevadí. Následuje asi nejsilnější část celé série a to epizody 5,6, které spojují to nejlepší z první série, využívají rozjetého děje z prvních čtyř epizod a trefují pro mě přesně tu notu, kvůli které je pro mě tenhle seriál výjimečný. To co přichází v epizodě 7 jsem naprosto nepochopil, epizoda naprosto vytržená z kontekstu, celého seriálu. Objevuje se v ní parta naprosto otravných, nudných a hloupých postav a upřímně doufám, že jestli byl nějaký plán zakomponovat je do třetí série, hodně rychle ho bratři Dufferovi smetou ze stolu. Naštěstí závěrečné dvě epizody vracejí sérii zpět do sedla a jsou už jen čistým payoffem celé předešlé snahy, ovšem povedeným a velmi zábavným payoffem. Druhá série je tak jako celek velmi funkční, znovu láká na atmosféru, která chytne a nepustí, zkouknout tak celou sérii na jeden zátah není vůbec žádný problém. Nově představené postavy sice nemají tak silné kouzlo, některé z nich jsou tu jen proto, aby splnili svůj jeden účel ve finále série, ale stará garda z první série a jádro, kvůli kterému si seriál tolik lidí zamilovalo pořád funguje na jedničku. Největší proměnou prochází Eleven, která má jednoznačně nejslabší a scénáristicky nejhorší příběhovou linku a je to ohromná škoda, protože po první sérii měla našlápnuto nejlépe. Parta kluků jede na podobné vlně jako v sérii první, znovu řeší nejzajímavější problémy a jejich dějová linka je znovu tou nejzábavnější. V čem druhá série trochu zaostává je příběhová linka dospělých a teenagerů, ta je sice dostatečně poutavá, ale na kvality první série nedosahuje. Matt Duffer a Ross Duffer i tak dokázali úspěšně navázat a posunout děj Stranger Things o kus dál, provázelo je při tom pár zaškobrtnutí a kotrmelců ve scénáři, nicméně zábava je to pořád výsostná a ve finále se stejně budu na příští rok s napětím těšit. 84% (více v deníčku) ()

Killda

Druhá série se snaží být epičtější a velkolepější, jenže právě komornost hrála první sérii tak skvěle do karet. Všechny ty nesmyslné a mnohdy i podstatně nudné a předvídatelné části bych tomu snad i rád odpustil, ale chybí tu i to nejpodstatnější - charaktery. Staré postavy již nemají co nabídnout a ty nové jsou zcela zbytečné. A i když stále jde o vizuálně luxusní podívanou, Stranger Things se ve druhé sérii postupně mění na thrillerové béčko, což je velké zklamání. ()

Dagoussek

Skvělé a dokonce krapátko i lepší a akčnější než jednička. Napínavé a i zároveň hororovější, strašidelnější a tajemnější. Musím přiznat, že se už těším na trojku a věřím, že bude skvělá. Jen doufám, že obsazení zůstane nadále stejné, všichni jsou úžasní. ()

Jaro.Krafcik

Druha séria mala o niečo lepší úvod. Prepojenie s halloweenom seriálu poriadne sedel. Postavy parádne aj tie staré ktoré uz poznáme ale aj nové. Len ten dej nebol taký zo začiatku taký výrazný ako v prvej sérii . Ale keď sa malý demogorgon rozrástol séria nabrala parádny rozbeh a určite prekonala aj tu prvú. Ale musím uznať že obe série sa mi páčili a vtiahlo to človeka až tak, že si vždy mal chuť pustiť ďalšiu časť. Seriál na ktorý nezabudnem a určite patrí do top priečky. 5* ()

TroiMae

Jen mám poznámku, že v první řadě to bylo snesitelné, ale ve finále druhé řady ta heteronormativita exploduje do tváře :) Škoda, že to neskončilo jako v Carrie. Ale nač si stěžovat, v retru z 80. let by jediná LGBT postava přišla stejně o kejhák. Amatonormativity is the privileging of romantic relationships and people in romantic relationships over all other types of relationships and single people. It perpetuates toxic messages, like: You can’t be happy without romantic love and Your life is empty and has no meaning without romantic love and You’re worthless unless someone loves you romantically. ()

P1tr

Tvůrci dokazují, že kvalita první série nebyla náhoda a znovu si pro nás připravili excelentní sci-fi jízdu, která využívá oblíbené věci z minula a některé složky dokonce ještě vylepšuje a druhá série tak přirozeně rozšiřuje mytologii světa, posouvá příběhy postav vpřed a to vše v mnohem lepším a svižnějším tempu, než minule. Jedinou kaňkou je nepovedený a zbytečný sedmý díl, který zbytečně přibrzdí děj před jeho vyvrcholením a působí jako z jiného seriálu, nebo jako tzv. "back door pilot" pro spin off. Ať už byly úmysly za touto epizodou jakékoliv, byly kždopádně chybné. Krom toho si ale není na co stěžovat. ()

Soweek

První série mě bavila hodně. Z žádného jiného seriálu jsem neměl pocit, jak kdybych znovu koukal na první Krotitele duchů. Osmdesátá léta se povedly vystihnout bravurně a já si zasnil, že bych chtěl zažít tu dobu, kdy Walkman byl nejvíc a Váš rekord v arkádové herně psaný třemi písmeny zůstal aspoň týden nepokořen. Jenže... Druhá sérii se na prezentaci osmdesátých let soustředí tak moc, že zapomíná na vše ostatní. Dějová linka už zdaleka není tak zábavná, z 9 dílů je jeden absolutně nepodstatný a může být uplně vynechaný, první 4 díly se v podstatě nic neděje a vy tak marně čekáte, kdy se něco začne dít. Po úspěchu první série se koneckonců není čemu divit. Stranger Things jsou momentálně nejvýdělečnějším dítkem Netflixu, takže Vám je od začátku jasné, že druhá série není sérií poslední a několik let tu s námi bude. Doufejme, že vlažný rozjezd druhé série znamená pouze příprava dějové linky na série další. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů