Božský Bruce

• USA Bruce Almighty (více)

Bruce je oblíbeným reportérem televizního zpravodajství na 7. kanálu v Buffalu. Problém je v tom, že on svou práci nesnáší a viní Boha z nedostatku štěstí. Na dveře mu klepe čtyřicítka, on touží být moderátorem hlavních zpráv. Když se jeden z moderátorů chystá odejít do důchodu, Bruce vycítí svou šanci. Zdá se, že se jeho šťastná chvilka blíží, má poprvé vysílat živě z Niagarských vodopádů. Těsně před vstupem se ale dozví, že moderátorské křeslo bylo obsazeno, rozčílí se a všechno pokazí. Místo vavřínů dostane vyhazov. Aby toho nebylo málo, venku ho zmlátí parta chuligánů a zničí jeho auto. Bruce pak označí Boha za příčinu všeho zla a nespravedlnosti, co se dějí na Zemi. Ten jeho spílání vyslyší a dá mu na týden svou moc a vládu nad světem, aby mu mohl Bruce dokázat, jak se to dá dělat lépe a s humorem. (TV Nova)

Eddard

Nenáročná, příjemná komedie opírající se (ač trochu vratce) o moralismy - s velkou mocí přichází velká zodpovědnost a kdo chce kam, pomozme mu tam. Slušná porce zábavy stojí především na Jimově obligátním komeickém výkonu (i když mi daleko víc sedí jeho vážnější role) a několika scénáristickým vychytávkám - třeba scéna "moderátorské břichomluvectví", aneb jak potopit konkurenty z práce když máte božské schopnosti - je skutečně lahůdková. Jinak se nejedná o nic co by vybočovalo z řady hollywoodské manufaktory. P.S.: Pro příznivce půvabů Catherine Bell povinnost :-) 60% ()

castor

Režisér Tom Shadyac byl vždycky zárukou poměrně slušné nenáročné zábavy (a svými komediemi hlavně královsky vydělával), tentokrát si jeho televizní reportér stěžuje na nepřízeň Boha, až se dotyčný naštve a svěří mu načas svůj úřad. Takže jsme svědky několika slušných nápadů i hluchých míst a Carreyho komediálních kousků v dobách, kdy ještě fungoval jako kasovní a kvalitativní jistota!! ()

MM_Ramone

Jim Carrey, Morgan Freeman a Jennifer Aniston - prvotriedne hollywoodske hviezdy v hlavných úlohách, profesionálne filmové triky, kvalitné hudobné podklady, bohatá produkcia, ale na môj vkus dosť nedopilovaný, povrchný scenár. Príbeh o tom ako na niekoľko dní workholický, televízny spravodajca Bruce Nolan z Buffala nadobudol, vďaka svojmu sprosému rúhaniu, schopnosti Pána Boha a stal sa z neho "Bruce Všemohúci", ma moc nenadchol, ani nepobavil. *** ()

ripo

Pohodová, nenáročná rodinná komédia s trhnutým Carreym. Tento film som videl z DVD a môžem vám povedať, že po zhliadnutí Nepoužitých scén to je len šťastie , že ich Shadyac do konečného zostrihu nezaradil, lebo by to bolo hlllllboko pod priemer. ()

freddy

Tak tahle komedie mne hrozně bavila. Úžasný Jim Carrey ve všech scénkách, neméně úžasná Jennifer Aniston a samozřejmě suprový Morgan Freeman. Tleskám tomu, kdo vymyslel tento scénář, protože jsem se neměl čas nudit a smál jsem se od začátku do konce a se mnou celý kinosál. Prostě tohle je jedna velká jízda bez zastávky. Co více k tomu dodat? Dávám čtyři hvězdičky, protože tohle byla po dlouhé době komedie, která mne dokázala zaujmout a na jejíž každou televizní reprízu se těším jak malé děcko na Vánoce. Prostě super film. ()

Spooner

Docela dobrá oddychovka nemyslíte.I když pravda od dua Carrey a Shadyac bych čekal trochu víc(to už je asi síla zviku),ale zase předvedli dobrý námět.No řekněte co byste s touto mocí provedli vy.Ale je fakt že se všichni zúčastnění snaží jak mohou a někdy se člověk opravdu dost dobře pobaví.Dávám za 3 :-) ()

HOCKEYKA

Neviem si pomôcť,ale sú filmy,v ktorých mi typická Carreyho komická poza vrátane jeho mimiky a ,,reči tela"pripadá byť viac než nepatričná.Bolo to fajn v Maske alebo Zvieracom detektívovi,ale toto je fakt film,ktorý by si od svojho hlavného protagonistu zaslúžil trochu viac hereckej úcty a vážnosti.Námet výborný,príjemná a nevtieravá romantická zápletka,Morgan Freeman ako Boh naprosto skvelý,Jennier Aniston ako vždy krásna a rozkošná,no...milučké.Dala by som vyššie hodnotenie,nebyť toho neodpustiteľného a povedzme si,že aj dosť opozeraného Carreyho predvádzania.Dosť sa čudujem režisérovi,mohol z neho vytlcť oveľa hodnotnejší výkon,Jim Carey predsa disponuje obrovským hereckým talentom a stačí ho len využiť.Tri hviezdy,hoci film ako taký by si zaslúžil viac. ()

gogo76

Takáto komédia občas dobre padne, v období vianoc zvlášť. J. Carrey nikdy nebol môj obľúbenec, ale tieto úlohy mu sedia. Samotný námet filmu je výborný, ale na druhej strane dokáže mnohých sklamať tým, že ponúkaná šanca je využitá na 50%. Tento námet totiž ponúka nekonečné množstvo vtipných nápadov, ktoré vo filme mohli byť, keby...Občas je to vtipné, občas dojímavé, ale nikdy nie toľko, koľko by mohlo byť. Trochu škoda, ale aj tak sa prikláňam k slabším štyrom. 70%. ()

pepo

absolútne sklamanie.nato koľko sa z tohto námetu dalo vyťažiť je tento film hanba.ešteže je tu carrey ()

Xmilden

Opět dost výrazný nadstandart v podání Jima Carreyho. Ten herec mě prostě umí vždy rozesmát. A Jennifer Aniston je kočka ze všech největší. Jen škoda toho přílišného pánbíčkování. Mě na víru stejně neobrátí:) 70% ()

sepp

Bohuzel J.Carrey posledni dobou stagnuje a i kdyz se jedna o kvalitnejsi podianou nez napr. Liar Liar, nijak vas nenadchne. Scena se zvetsenym poprsim J.Anistonove se mi ovsem vryla do pameti - no priznejme si to, kdo z nas by nechtel mit tu moznost takhle vylepsit svoji pritelkyni? ;) ()

-bad-mad-wolf-

Z "dramatického" hlediska tuze blbé - ústřední kretén (postava) projde zásadním twistem až deset minut před koncem a neobejde se to bez polopatického moralistického blátíčka. Jinak celkem fajn, bavil jsem se, Shadyac už to s Carreym umí. Anistonka potěšila. ()

Nevada

Komedie, u které jsem se nebavila. Jaksi jsem nezjistila, čím bych měla. Carreyho moc nemusím a jeho připitomělé škleby je to jediné, co je tam vidět. A přitom námět zněl dost slibně. ()

Hrabka

Celkem povedená romantická komedie. Carrey ani Aniston nezklamali, no a Freeman jako BŮH? Tak to je mazec. Děj je nápaditý a dá se říci, že i zajímavý. Jsou tam některá hluchá místa, ale jinak je to taková oddechovka. Pocit, že můžu cokoliv co chci (kromě lásky), navozuje myšlenky, které u mě naposledy vyvolala Arabela, její kouzelný prsten a podobná udělátka. :-) 75% ()

nunka

To, že túto šialenosť videlo 15 ľudí z mojej ťažko zaslúženej a vydretej TOP 20 hovorí skoro za všetko, tak ako aj moje hodnotenie. ()

juta

Určitě jedna z nejlepších komedií. Jsem sice nevěřící, ale i filmy s náboženskou tématikou se mi můžou líbit. Jim opět jede! Jestli se vám to nelíbí, tak si trhněte mailem. ()

Fiftis

Je to proste ďalšia skvelá komédia s Jimom Carreym. Tentokrát je samotným bohom a že je to set sakramentsky dobrá komédia. ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

20.07.2007

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (více)