Dobré místo

• USA The Good Place
TV spot
USA, (2016–2020), 19 h 46 min (Minutáž: 21–54 min)

Tvůrci:

Michael Schur

Kristen Bell, Ted Danson, William Jackson Harper, D'Arcy Carden, Jameela Jamil, Manny Jacinto, Marc Evan Jackson, Tiya Sircar, Ruman Kazi, Amy Okuda (více)

Série(4) / Epizody(50)

Díky chybě se sebestředná Eleanor Shellstrop po smrti dostane na Dobré místo. Chce tu zůstat, takže se snaží stát se lepším člověkem. (Netflix)

mAt3s1302

Za mě jeden z nejlepších seriálů, který jsem viděl. Nejvíc mě dostal konec 1.serie, ale celý seriál provázely díly a činy, u kterých jsem nechápal a říkal si, že tohle je už moc. Vždycky se ale vše vysvětlilo a všechno dobře dopadlo. A závěr byl překvapující a úžasnej. Užil jsem si to!!! ()

Sly_Izer

Jsem jediná, kdo si u tohohle Netflix sitcomečku občas pustil slzu nejen smíchy a ještě si malinko sáhl do svědomí? Zdánlivě pitomoučký ale neotřelý námět, vtipné narážky na různá témata od filosofie přes Sám doma po téměř nepostřehnutelný stojan Biscottie Pippen. Prostředí a znělka jak z pohádky pro děti. Pořád mi to hlava nebere, ale já jsem se bavila královsky. ()

Thalin

Prvních pár dílů mi přišlo takových nijakých a tak jsem od toho zase ustoupila, ale po pár týdnech jsem se k seriálu vrátila a dobře jsem udělala. Eleanor, která má příšerný charakter a právě tím mi hrozně lezla na začátku na nervy, se postupně vyvíjí, stává se snesitelnou a vlastně docela sympatickou, ale pořád si udržuje svůj osobitý smysl pro humor. Ostatní postavy mě taky začaly mnohem víc bavit a děj se vcelku posouval. Trošku mě nebavily věčné restarty na počátku druhé série, ale zase to mělo několik povedených momentů, které to vyrovnaly. Má to nápad, fajn postavy i humor. Já se bavila. ()

JoeHalenbeck

Seriál jsem po dvou dílech vzdal. Po měsíci jsem tomu dal znovu šanci a slušně se to rozjelo, ale příchodem druhé série to jde už jen dolů... už mne nudí i poprsí Jameela Jamilové, drží to tam vesměs jen vynikající Ted Danson. Momentálně (18.01.2018) chybí ještě 3 díly do konce série, ale nějak nevěřím, že by mohla být další série, která je údajně plánovaná. Nechám se překvapit. Mělo to náběh na 4/5, ale kvůli pro mne nepovedené druhé sérii dávám 3/5. ()

DannyBlakely

Jak jsem to pořád ignorovala a nechtěla se na to podívat, že to bude blbost, tak ve finále jsem zkoukla celé dvě série asi za tři dny a netrpělivě čekám na další. ()

Rathe

What the fork is that? Člověk se na začátku chytá za hlavu a diví se, na co že se to vlastně dívá. Může něco být opravdu perfektní? Utopie? Haha. Ne. A Eleanor jen dokazuje, že každé nebe má své mouchy a je jedno, jestli jednu, dvě a nebo čtyři. Nádherné městečko s tisícem druhů jogurtů postupně odkrývá všechny své tajemství. Nicméně ne všichni hlavní hrdinové mi naprosto sedli. Ale Eleanor, Jason a Janet nemají chybu. Jsem rád, že tvůrci seriál nijak nenatahovali, protože 20-minutové epizody dokáží pokrýt vše potřebné. Tempo je dobré a po 2 sériích jsem natěšený na další pasti pekla. ()

dragon'88

Prva seria: Najvacsie minus pre mna je, ze "nekorektny" humor mi neprisiel zabavny a k tomu vyuzitie kontrastu Kristen a jej postavy ma nebavil, ale mierne iritoval. Drzal ma teda hlavne mildly amusing plot, zaujimave mi to prislo az ked vysoko nepravdepodobne postavy sa zacali dostavat zo svojich schem prvoplanoveho humoru. Vtedy aj vtipy a situacie zacali byt originalnejsie a celkovo to nabralo trochu rozmer frasky, ktory ja mozem - koniec ceresnicka na torte a nakoniec som tak trochu rad, ze som vydrzal a som zvedavy co bude dalej. Ked si odmyslime zaver, tak max. 3*. Druha seria: Zaciatok velmi dobry. Eleanor ostala attitude, ale uz nie flashbacky. Prvych niekolko epizod bez vycitiek, potom tempo spomalilo. ()

tehol

tahani, tahani, tahani. ted danson aka george christopher aka michael. tenhle sitcom povysuje zanr sitcomu, presahuje jej. obvykle staci skvela skupina lidi (ktera tady je taky, jason mendoza, chidi anakonda, eleanor roosevelt, ta prava eleanor, janet, shawn a samozrejme adam scott v (konecne!) odlisne uloze. a mohl bych pokracovat dal), jenze tady se jde nekam mnohem dal, konec prvni serie to hodi do uplne jineho prostoru a mimo vtipy jsem si musel zacit uzivat ty nekonecne zaplavy myslenek, ktere tento serial vyvolava. jednoduse revoluce. big ps.: jde snad nemilovat serial, ve kterem je jako nejlepsi film vsech dob zminen prerek travolty adele dazeem? ne. ()

Hacienda

Super seriál s krásnými lidmi, pokaždé mi zlepšil náladu. Jameela Jamil, na to že to je její prvná herecká příležitost, je úžasná. Rozhodně doporučuji. ()

josiah

jen z top seriálů... Už dlouho jsem si neužíval dějové zvraty a vývoj jako tady. Trvalo mi vlastně celou první sérií, než jsem tomu naprosto propadl... SPOILER Nemůžu přestat uvažovat nad variantou, že to celé bylo vlastně Michaelovo Bad Place... ať byl kde byl, v podstatě trpěl... ()

lil7minmin

Původně jsem si myslela, že mě seriál absolutně nebude bavit, protože jsem se do něj nijak nedokázala s chutí ponořit. Eleanor mi připadala otravná, stejně jako několik dalších postav, které jsem nemohla vystát a celkově mě seriál nijak nebavil až do sedmého dílu první série. Dívala jsem se tedy ze začátku jen proto, abych zjistila, jak seriál skončí. Pak mě ale začal nehorázně rozesmívat. Tolik referencí, narážek a easter eggů jsem snad v životě nezažila. Všechny postavy, příběh, nezvyklou zápletku, humor a propracovanost jsem si naprosto zamilovala. Z původního hodnocení 2,5/5 skáču na 5/5 a můžu říct, že jsem 4 večery karantény nemohla strávit lépe. *SPOILER* Možná jsem si malinko přála, aby Jason a Janet odešli spolu (a vím, že Janet není člověk a není to pro ní možné). A to samé platí o Chidim a Eleanor. ()

mistr97

Dobré místo mě velmi příjemně překvapilo. Po doporučení, ať si pustím tenhle seriál, jsem nevěděl, co od něj mám čekat. Hned první díl mi to ale ukázal a získal si mě. Bavily mě všechny zvraty, které nastaly, o překvapení tu rozhodně není nouze. Zvědavost mě pak nutila sledovat pořád další a další díl. Jedinečný je koncept seriálu otevírající cestu k mnoha situacím, které by se jinak nemohly stát a vlastně by nikoho ani nenapadly. Každý z herců, který ztvárňuje některou z hlavních postav, je úplně jiný a ve spojení se skvělými výkony je to překvapivě dokonalá kombinace, na které byla založena spousta humorných situací. Zvláštní pochvalu zaslouží Kristen Belll, kterou jsem, přiznám, dosud neznal, a právě ona se svou energií výrazně podílí na celkovém pozitivním vyznění všech dílů. Ostatně celý seriál provází taková příjemná atmosféra, která ve mně budila dobrou náladu. Co se týče humoru, tak se příliš netlačí na to, aby se střídal jeden vtip za druhým, což je jedině dobře. Díky tomu jsem se nedočkal žádných trapných pokusů o vtip, ale jen skutečně zábavných vtipů. Co ve zkratce Dobré místo nabízí? Chytrý humor, skvělou kombinaci herců, zajímavý koncept, příjemnou atmosféru a plno zvratů. 95 % ()

To_byn

První série mě neskutečně bavila. To se už ovšem nedá říct o těch dalších, kdy už druhou jsem nedokoukala. Celkově je nápad opravdu skvělý a bavil mě od začátku - jen toho pokračování, kde už se do za mě jen zbytečně natahuje, je opravdu škoda. ()

Debreno

Naozaj krásny, veselý, seriál, ktorému aspoň pre mňa naozaj nič nechýba. Okrem toho, že je to oddychovka, zároveň vás núti tešiť sa na ďalší diel kvôli zvedavosti, ako bude príbeh pokračovať, čo je - pokiaľ môžeme hovoriť o sitcome - veľmi neobvyklý jav. ()

vanislav

Musím říci, že po cca páté epizodě dostávám z Dobrého místa svědění po celém tělě a mám nutkání celé sousedství vypálit do základu a omlátit jim o hlavu knížku na téma pokrytectví. Doufám, že se někde v seriálu začne řešit, proč se na Dobré místo dostávají jen samí psychopati, kteří trpí očividně duševní poruchou. EDIT: Proč dostává člověk nutkání Dobré místo vypálit se vysvětlí na konci první řady :) ()

tonysawer

Něco tak milého a vtipného jsem dlouho neviděl. Připomínalo mi to Stopařova průvodce po galaxii. Zamiloval jsem si ty postavy vyloženě a všechna čest, že příběh v pravý čas ukončili. ()

premhel

Opět budu asi krapet neobjektivní, protože jsem se dodíval asi do 5. minuty 2. epizody.  Je to takové pěkné a všude plno světla a zářivých barev, ale hlavní hrdinka, jejímž hlavním úkolem je očividně být pronikavě vtipnou, je spíš jen skoro vtipná. Je to pronikavě multikulti a to muselo dát spoustu práce. Lidí, nebo snad duše, které se za odměnu dostaly po smrti na Dobré místo, jsou dobré takovým tupě nudným, naivním způsobem až je to trapné a ostře to kontrastuje se sobeckou, závistivou a prostě nedobrou osobností naší povedené hrdinky. Když se seriál dostal k dvojici spřízněných duší, kterou tvořili dva roztomilí chlapíci, neměl jsem už sílu počkat na odhalení dvou svatoušků gayů a raději jsem to ukončil. A ano, říct černochovi, který pochází ze Senegalu JE rasistické! ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019