Epizody(7)

Nelítostný bandita terorizuje Divoký západ při pátrání po bývalém členovi svého gangu, který začal nový život v tichém městě, kde žijí jen ženy. (Netflix)

lhotik

Moc fajnový westernový seriál, který mě opravdu bavil. Než jsem si pustil poslední díl. Tragikomická rádoby velká přestřelka a zbytečných 20 minut po ní do konce seriálu. Škoda... :( ()

lajkus

Je to WESTERN, takže automaticky za 5*... Je na seriálu vůbec něco špatného? Samozřejmě, ani nevím, kde začít... At už je to u feministicko-lesbického hašteření, krocení zlých koní, které zabere zhruba tak 1/6 celého seriálu, pitomého rozhodování postav a obrovských náhod... To všetko je mi ale volný, protože po dlouhý době vidím WESTERN a né artové nudné kraviny, které se jen náhodou odehrávají na divokém západě... ()

kotrlak

Po třech dílech kopec nudy. Aby to bylo politicky korektní, tak na divokým západě konečně vidíme v akci lesby. Doufám že v rámci politický korektnosti se nakonec ukáže že kovbojové byli pohlaví 'gender flow' a 'androgyne'. Celkově je to takovej výkřik do tmy. ()

Plechy

Naprosto parádní western. Scott Frank napsal a zrežíroval naprostou pecku, která vás po dvou dílech chytne a nepustí. Jeff Daniels je záporák jak má být a záverečnou přestřelku si užije snad každý. Za zmínku stojí i hudba, která je krásná a podtrhuje celé dění. Pokud máte rádi western, viděli jste Deadwood, Hell on Wheels a nevíte co dál, tento seriál je pro vás jasná volba. ()

LoArmistead

GODLESS je na jasnejch 5*. Proč? Protože má parádní atmosféru, protože bych nikdy nevěřil, že Jeff Daniels může být tak skvělej záporák, protože postavy mají duši a dostanou se vám pod kůži, protože příběh má hloubku a emoce, protože je tu spousta fantastických detailů (kdo si všiml šerifova stínu v posledním díle?), protože Michelle Dockery je hrozně krásná, protože "The Ladies of La Belle" je sakra chytlavá písnička a protože závěrečná epizoda je naprostá seriálová špička. Samozřejmě, najdou se tu i vady na kráse - tvůrci trochu moc tlačí na moderní notu feminismu, některé souboje působí až moc přehnaně a čas od času narazíte na hlušší a rozvleklejší pasáž, takže by seriál klidně mohl být o epizodu kratší, ale to jsou skutečně jen nepodstatné pihy. Zkrátka a jednoduše Godless dejte šanci, i kdyby vás divoký západ vůbec nezajímal. Já dokoukal dnes ráno a ještě teď cítím v obýváku kouř střelného prachu, zadek mám otlačenej od sedla, na botách bláto a na jazyku cítím whisky a tabák. ()

zekon

Špičkový western seriál a naprosto nečekaný. Nedá se přestat a nutno shlédnout jako celý film :) Jeden z nej westernů co jsem viděl. ()

sehnalkakac

První dva díly topovka :) ačkoliv na westerny moc nejsem a ani jsem od toho moc neočekávala nebylo to až tak hrozný. Kamera byla skvělá, ale občas tam byla scéna s tak hluchým místem, že jsem přemýšlela jestli ty koně mají v každé scéně jiný nebo jsou to ty stejní. Což myslet nad takovou krávovinou uprostřed seriálu není můj sen. ()

knoxvile

Škoda, že na Netflixu nejsou české titulky, pak by tento mistrovský kousek ve svém žánru byl víc znám i tady v ČR. Syrový a nelítnostný divoký západ je tu zobrazen v celé své kráse, tak jak si ho představuji. Rozhodně bych rád viděl nějaké volné pokračování této minisérie. ()

tulen

Vlastně nevím jak to hodnotit a to z důvodu, že zejména poslední díl už byl nějak moc, už to byl skoro Tarantino ... Seriál je skvěle natočený, lokace, kamera, herci, hudba. Líbily se mi pomalejší, meditativnější pasáže a celkově atmosféra. Ale proč jsou dneska všechny seriály tak vyhraněné z hlediska vraždění, psychopatického chování a naturalistického zobrazení násilí ? Už mně to unavuje a znechucuje. Zároveň to likviduje celý příběh a motivace postav. Méně by tady bylo rozhodně víc. Proto jenom 3 body, i když jinak je to nejmíň za 4. Jinak skvěle tady zahrála Merritt Wever. ()

Kritickej

8/10 Neuvěřitelně stylová záležitost s přesnými reáliemi a snad i důkaz, že klasický western ještě není úplně mrtvý žánr. ()

KraLuban

Totální pecka. Drsné, syrové...opravdu westernové. A snad každá postava stojí za to, aby si ji člověk zapamatoval. ()

trawson

Kdo má rád western, bude chrochtat blahem jako já. Ten seriál je ve všem promakanej do detailu. Vlastně je to 7 a půl hodiny dlouhej film. Michelle je s puškou prostě k sežrání. Pro mne letos jasně nejlepší seriál. Už se těším až si to dám znova. ***** ()

BStone

Pecka!!! Netflix oživuje žánr westernu ve velkém stylu. Skvěle zahráno, skvěle natočeno, parádní záběry, vychytaný scénář. Seriál v duchu té nejlepší westernové tradice. 85% ()

MZ91.EOLB83

Společně s Big Little Lies je Godles jednoznačně nejlepší nový seriál na který jsem letos koukal. Pocta westernovému žánru - některé záběry jsou skutečně ikonické. Jak je u Netflixu zvykem, úvodní znělka potažmo celá hudební složka je skvělá. Z úhlavního padoucha jde strach, ale zároveň ho nejde nemít rád. Obyvatelům (hlavně teda obyvatelkám) města La Belle jsem po celou dobu držel palce a každá z hlavních postav si během finalní přestřelky dojde pro svých pět minut slávy. Z úplného konce jsem pak měl ohromnou radost. Nejsilnější zážitek: Retrospektivní začátek epizody 4 a konec epizody 6 - z toho skutečně mrazí. ()

FIGO.K

Výborný seriál, který vtáhne do děje. Nebýt pár drobných chyb dal bych 5*. Jaké to jsou drobné chyby ? Jde asi o detaily, ale ve výsledku mě to pak celkem dost štvalo. První díl byl téměř nic neříkající, jako pilot působil na mě až druhý díl. V prvním díle si akorát říkáte, kurva o co tam vůbec jde jako ? Co to má kurva být, kde je La Belle ?Kde je město plné žen ? Absolutně zbytečný první díl ..... vyhozená hodina podle mě. Ani teď po shlédnutí posledního dílu a to jsem to sfouknul za dva dny, si nevzpomenu na jediný moment z prvního dílu. Po druhém díle to začne nabírat. Flashbacky byly výborným kořením a najednou jste začli utvářet názory na jednotlivé postavy. Co už tady v komentářích bylo zmíněno jako chybka.....dle mého hodně zbytečná ale ve výsledku součtem jsem za to odečetl hvězdu....Proč tak velká stopáž ? Hodně, ale hodně často sledujete pláň, záběr na stromy......pak záběr na Indiána se psem v dáli... pak stín, prach, pistole, náboje, šerif si utírá pot, vousáč čumí do okna, vousáč se drbe na klobouku, už ubíhají poslední minuty seriálu a vy čumíte na západ slunce a čumíte na to 3 minuty :D....tohle...je prostě vyhození vysílacího času .....každý díl mohl být kratší o 15-20 minut .....tím by splňoval nabytých 40-45 minut a ne ucouranou hodinu ...poslední díl se režisér řekl.....sakra lidi.....už jsme vydali 1. díl nic neříkající ....tak co k poslednímu nacpat půl hodinku navíc ?............. SPOILER ..........co je takhle po nabombenym konci hodit zpátky do nudy ? ..... můžeme tam dát scénu jak tam 3-5 minut fučí prach v ulici ....to bude určitě zajmavý .... pak posledních 15-20 filmu můžem dát jak hlavní hrdina jede přes hory doly ...sněhem i vánicí .....aby jsme pak do finále dali záběr jak čumí 5 minut v dáli......další vtipnou věcí je fakt....že do města přijede 30 banditů ...a oni jich postřílí 40 ? :D ...kdybych počítal vystřelené rány tak jich baby zabili snad 300 ..... snaha o gradiózní finále bylo až za hranicí brané reality ....ostřílení banditi kteří si prošli už tolika utrpeními ....že padnou po jedné ráně .....a ženský....tak zkurveně silný, že ikdyž to dostane frajerka puškou rovnou do břicha....tak vyleze na ulici a střílí bezhlavě jednoho banditu za druhým :D ...... Kurňa ! Proč ?? Po celou dobu jsem si říkal...dobrý...režisér se nebojí zabít sympatické postavy....měnit tak předpoklady diváků........ale pak z toho udělá western alá ženský nesmrtelný ? Ten největší bandita a drsňák po celou dobu přestřelky nehnutě stojí na místě a čumí jak jeho banda chcípá a nedělá vůůůůůůbec nic ....že by vzal pistoli a někoho zastřelil ? ....nebo rozdal pokyny ? ....néééé to je vůdce na správném místě....nevystřelí ani jednou....dokonce ani nepromluví...jen tak drsně čumí......dokonce ani ve finálové přestřelce nevystřelí.... u ní to vypadá jako by nejradši lehnul a chcípnul .... , žeby ho napadlo vzít kluka jako štít ?....nééééé on přece není hajzl ..... on jen vypálí, vyvraždí celé města ...ale tohle se k němu nehodí ...... nicméně má to výborný příběh a postavy jsou skvěle stvárněné .....nicméně je tam spousty hluchých míst ......méně čumění a více akce.....a méně hrdinských žen .....bylo by to za 5* .....takhle s přivřenýma očima 4* () (méně) (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Idris Elba míří na Divoký západ

Idris Elba míří na Divoký západ

21.11.2019

Netflix zaznamenal na poli drsných westernů poměrně solidní úspěch se svojí minisérií Godless od Scotta Franka a nyní se tak chystá na druhé kolo. Tentokrát vsadí na film The Harder They Fall, v němž… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Mindhunter a Stranger Things pokračují

Mindhunter a Stranger Things pokračují

03.12.2017

I letos Netflix vytasil řadu povedených seriálů. GLOW, Godless nebo Punisher sesbírali spoustu chvály, a to samé potkalo i Fincherova Mindhuntera, jenž má definitivně potvrzenou druhou sérii. Tým… (více)