Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(7)

Nelítostný bandita terorizuje Divoký západ při pátrání po bývalém členovi svého gangu, který začal nový život v tichém městě, kde žijí jen ženy. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (169)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

nejsem úplně fanda westernu,ale občas mě přepadne chuť se na nějaký podívat a zatím mám to štěstí,že když si nějaký vyberu,je to bomba.A ani Godless není výjimka.Tahle minisérie sice stojí na klasických westernových klišé,ale vůbec to nevadí,protože jsou tu dobře napsané a zahrané postavy,dobrý a silný příběh,skvělý záporák Jeffa Danielse,výborné přestřelky a celé to navíc sakra dobře vypadá.Ono to vlastně ukazuje,že na westernovém žánru není potřeba nic moc měnit a pokud se ho chopí někdo kdo ho má rád a umí to,bohatě to stačí na to aby vznikla parádní čistá žánrovka...80% ()

Soweek 

všechny recenze uživatele

Tak si takhle 2 dny po Oskarech dokoukávám Godless a říkám si jaká je to hrozná škoda, že se do nominací nemohou dostat výkony ze seriálů. Jeff Daniels by totiž Garyho Oldmana ( nic proti němu, Oskara si zaslouží ) smetl ze stolu. Tak charismatického záporáka, z kterého mi skutečně běhal mráz po zádech jsem neviděl už několik let. Přičtěte si k tomu ještě výborně napsaný scénář, který si bere to nejlepší z westernového žánru a zároveň se nedrží žádných ohraných klišé. Godless je prostě poctivě řemeslně odvedená práce. Jediné co seriál zbytečně sráží od plného hodnocení je uspěchaný závěr poslední epizody, který by se klidně dal rozpustit do dalších 3 dílů, aby se všem dějovým linkám dostalo pořádného zadostiučinění. ()

Reklama

Kothy 

všechny recenze uživatele

Nejsem sice moc fanda westernových seriálů, ale tohle jsem si nenechal ujít. Rozjez a celé tempo seriálu je dost pomalé, ale postupně pronikneme do jeho děje. Název ho dokonale vystihuje. Vše se točím kolem města plného žen a jednoho bandity. Toho honí parta šílených lupičů, kteří nemají s nikým soucit. Honba za pomstou je vlastně hlavní téma. Postupně se dozvídáme pozadí historie města a jednotlivých postav. I když tam moc akce není, finále nám to skvěle vynahradí. Je tam luxusní přestřelka, kterou jim může závidět leckterý western. Obsazení není moc hvězdné, ale atmosféra je celkem hutná. Rozhodně se to Frankovi povedlo. Taky musím vyzdvihnout skvělou hudbu. "Umí to s koňmi." ()

Ratemus 

všechny recenze uživatele

Nejsyrovější western, který jsem viděl, opravdu, takhle mě tento žánr ještě nebavil. Akce je realistická, naturalistická a s ničím se nepáře, postavy výborně zahrané a to především Jeff Daniels, který je jako padouch absolutně famózní, já žral každou jeho scénu a slovo, opravdu skvěle zahrané a napsané. Bylo tam teda opravdu hodně hluchých míst, kde jsme sledovali většinu stopáže ježdění na koních, ale to prostě přebila akce. Co se týká finální přestřelky, tak to je vrchol seriálu, nekompromisní akce a to vše pod nádhernou hudbou a dobře řemeslně zvládnutou kamerou....maximální spokojenost. ()

IviDvo 

všechny recenze uživatele

Western nepatří mezi mé oblíbené žánry, ale jednou za čas se objeví nějaký skvost, který mě přesvědčí o tom, že to vlastně není uplně tak špatný žánr. Po upoutávce jsem nabila dojmu, že se bude jednat o ryze feministický western, ale není tomu tak. Celé je to skvěle vybalancované a všechny důležité postavy, a že jich není málo, mají svůj prostor. Tento western nerozděluje jen na dobro a zlo... zápletky, ale i postavy jsou komplexní, i proto například hlavního nelítostného záporáka budete mít svým způsobem rádi. A co ještě musím vyzdvihnout je hudba a kamera - nádherný vizuál a scénérie, mnoho zpomalených záběrů natáčených z netradičních úhlů pohledu... pastva pro oči. Rozhodně doporučuju! ()

Galerie (259)

Zajímavosti (3)

  • Hlavní motiv minisérie není smyšlený. Scenárista a režisér filmu Scott Frank při pátrání v historii Nového Mexika našel několik případů, kdy se podobná tragédie ve zdejších důlních městečkách skutečně stala. Ta myšlenka města bez mužů ho nadchla natolik, že se rozhodl ji použít jako hlavní motiv pro svůj chystaný western. (Sidarius)
  • Mnoho jmen odkazuje na slavné westernové nebo westernově laděné filmy a zároveň souvisí se scenáristou a režisérem snímku Scottem Frankem. Hlavní záporná postava se jmenuje Frank, tedy stejně, jako hlavní záporák v Tenkrát na Západě (1968), a je to také příjmení scenáristy a režiséra filmu. Hlavní kladná postava (ne bez poskvrnky) má příjmení Goode (což odkazuje na film Hodný, zlý a ošklivý, 1966) a hlavní námezdní pistolník těžařské společnosti má příjmení Logan, což je odkaz na westernově laděný komiksový film Logan (2017) (na jehož scénáři se Scott Frank podílel). (Sidarius)
  • Námezdní pistolník Ed Logan vypadá (a to nejen obličejem, ale i oblečením a hlavně charakteristickým kloboukem s úzkou zaoblenou krempou) jako o cca 14 let starší verze námezdního pistolníka Butlera z westernového filmu Krajina Střelců (2003). Obě role ztvárnil herec Kim Coates, takže jde o zcela zjevný záměr tvůrců Godless a pocta staršímu westernu. (Sidarius)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

Idris Elba míří na Divoký západ

Idris Elba míří na Divoký západ

21.11.2019

Netflix zaznamenal na poli drsných westernů poměrně solidní úspěch se svojí minisérií Godless od Scotta Franka a nyní se tak chystá na druhé kolo. Tentokrát vsadí na film The Harder They Fall, v němž… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým… (více)

Mindhunter a Stranger Things pokračují

Mindhunter a Stranger Things pokračují

03.12.2017

I letos Netflix vytasil řadu povedených seriálů. GLOW, Godless nebo Punisher sesbírali spoustu chvály, a to samé potkalo i Fincherova Mindhuntera, jenž má definitivně potvrzenou druhou sérii. Tým… (více)

Reklama

Reklama