Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  *****

  Western is not dead. Never was, never will be. Na Godless bude zřejmě vzpomínáno jako na "neskutečně nádherně vypadající western s památihodnou finální přestřelkou". Což by byla škoda, protože tohle je od úvodní prologové scény po finální záběr absolutní esence všeho co dělá z westernu ze staré školy western ze staré školy; tedy čiré žánrové blaho z něhož musí každý fanoušek chtě nechtě slintat více než mimino, kterému se prorážejí zoubky. Srdcovka stavící na ambivalentních postavách, která ví že bez respektuhodného záporáka osudový western nevystavíš (ten zdejší je ryze mccarthyovský), která se ráda lyricky opájí scenériemi i hudbou, nebojí se zpomalit stejně jako přitvrdit dramatickou linku, nezapomíná na osobní vendetty, umí odlehčit dění i nechat postavy rochnit se v beznaději, blátě a prachu a přesto je nechat povstat z popela, je syrová i nekomprosminí, zvládá držet hubu stejně jako naopak vyhmátnout přesně ten moment, kdy lépe šáhnout po winchestrovce a rozpoutat peklo v Bohem zapomenuté osadě... Prostě pravověrná špinavá žánrovka, která staví na dobře prověřených základech, klišé a osvědčených archetypech. Jediným zádrhelem je, že ve finále ne všechny postavy dostanou adekvátní prostor s ohledem na to, kolik důrazu a času jim bylo věnováno. A tak některé vedlejší linie (resp. spíše postavy; především Logan, Truckee, babka a indián se psem) jsou utnuty náhle či vyzní poněkud do ztracena. Newesternové publikum Godless na pravou víru neobrátí, ale právě pro ty poctivé základy se diváctvo na westerny přísahající v posledních dekádách nedočkalo mnoha lepších filmů. Ano, filmů. Pravda, jde sice papírově o uzavřenou minisérii, ale tohle je regulérního film (výstavbou i výpravou) akorát na ploše bezmála osmi hodin.(26.11.2017)

 • Morholt
  *****

  Westernový žánr už poslal do světa hodně dlouhou řadu padouchů, ale jen jeden z nich byl horší než samo peklo a tím byl Frank s obličejem Henryho Fondy. Po takřka padesáti letech se objevil záporák, který jeho zdánlivě neotřesitelnou pozici ohrožuje a nejspíš není náhoda, že se jmenuje také Frank. Jeff Daniels podal jednorukého banditu fantastickým způsobem, což mu umožňoval i samotný fakt, že jeho postava byla výborně napsaná. A to se dá říct i o postavě Michelle Dockery, kterou nouze donutila k emancipaci či pro sympatického desperáda v podání Jacka O´Connella. Výborně zahráli i herci ve vedlejších úlohách. Sice dostali mnohem méně prostoru, ale i tak dokázali svým postavám vtisknout jedinečné charaktery. Další věcí, na kterou může seriál sázet, je dokonalá westernová atmosféra, která člověka pohltí a Scott Frank zároveň ukazuje, že když to člověk umí, stačí i omletá žánrová historka. Pokud dojde na střílení, tak ani tady není co vytknout a i když chápu některé uživatele, kterým počet létajících kulek nestačil, tak já byl spokojen. Závěrečná přestřelka patří do zlatého westernového fondu. Nejlepší western od Hatfields & McCoys. 100%(17.12.2017)

 • misterz
  ****

  Western kde sa síce moc nestrieľa, no záver v tomto smere ohromí finálnou prestrelkou. Celkom akoby si nechával guľky až nakoniec... Svojou vlastnou produkciou opäť raz Netflix zahviezdil. V poslednom čase neviem ani o jednom príklade, ktorý by ma od nich sklamal...Godbless predstavuje netradičný western nielen svojou formou, ale i koncepciou dejovej linky, pri ktorej sú divákovi servírované informácie ohľadom minulosti hlavných postáv pekne pomaly a postupne na báze flashbackov, pričom spolu tak zaujímavo dotvárajú hlavnú os príbehu. Formálna stránka tiež nadchla. Dlhé statické zábery kamery, krásne scenérie, zmysel pre farebnosť... to všetko bolo super. Som spokojný aj s hercami, hlavne záporák bol zaujímavý, dokonca sa mi pozdával viac ako hlavný kladný hrdina, ktorému by trochu viac charizmy navyše neuškodilo. Na druhú stranu je ale tiež pravda, že miestami sa mi tempo snímku zadalo až príliš lenivé, pričom niektoré scénky mi prišli ako zbytočné, nebolo to však nič hrozné, ide čisto iba o vec vkusu a subjektívny pohľad. Verím tomu, že väčšina ľudí ocení všetko od prvej až po poslednú minútu. Silný nadpriemer, s dlhým váhaním nad plným počtom. 85/100(18.12.2017)

 • KoRner
  ****

  Krásne remeslo tradičného westernu pre moderného diváka. Šesť častí si režisér nechal na predstavovanie hlavných postáv, ich pohnútok, aby v poslednej časti sa ich nechal postrieľať ako poplašené kurence. Tá je nakoniec postavená bez prípravy, či gradácie a preto stráca na očakávaní. Ja som si najprv myslel, že som musel preskočiť nejakú scénu. Okrem krásnych scenérií a atmosféry sú tu najmä herecké výkony. Všetci sú výborní, aj s ich osudmi postáv. Mňa najviac bavil poloslepý šerif. Škoda, že sa režisér nepohral trochu s Danielsovou bandou, spoznáme iba dvoch bratov-mäsiarov. Westernov je málo, takže ľahko nadhodnotím a budem dúfať, že nabudúce to bude ešte lepšie.(20.12.2017)

 • Skleena
  ****

  Osvědčená spolupráce Jeffa Danielse a Sama Waterstona se po skvělém Newsroomu vyplatila i tady. Nejedná se sice u obou dvou o ústřední role, ale minimálně ten Daniels v roli hlavního záporáka skutečně exceluje. Krom nádherných scenérií, vkusně zvolených hudebních motivů a moderně zpracovaných přestřelek se v rámci žánru nedočkáme ničeho překvapivého ani nového - na druhou stranu tam je ale všechno to, proč se lidé na westerny dodnes dívají. A kdo ne, měl by tomu dát minimálně v tomhle případě šanci.(8.1.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace