Westernová pecka, ktorá je pre fandov žánru sázka na istotu, bežný divák možno nájde zaľúbenie v žánri, v ktorom sa doteraz nevidel. Režisér S. Frank neprišiel s ničím objavným, ale všetkým postavám vdýchol život a ponúkol priestor natoľko, aby vás jednoducho dostal tam kam chce. Všetky postavy vo filme, či už zlé alebo dobré, majú svoju dávku charizmatu. Najväčšiu radosť som mal, keď som zistil, že seriál má "iba" 7 dielov. Fakt nemusím tie seriály s nekonečným množstvom sérií, pozrite kam to dotiahol taký Walking dead - spočiatku pecka, ktorá sa postupne utopila vo vlastných sračkách a dnes to už ani nesledujem. Toto tu nehrozí. Celý film postupne smeruje k záverečnému finále, ktoré je veľmi kvalitné, drsné a krvavé. Dosť ma zaujala herečka Merrit Wever, tá chlapská postava v ženskom tele jej výborne sadla a nielen jej. Hudba rovnako výborná . Jeff Daniels bol s výsledkom určite spokojný, v ničom lepšom ho asi neuvidíme. Max, spokojnosť a hneď ako vyjde dvd alebo bluray tak kupujem a vychutnám si to v plnej kráse. +++ Film obsahuje výborne natočenú nezabudnuteľnú a neočakávanú scénu, v ktorej zomrie jedna z dôležitých postáv, nechcem spoilerovať, ale scénu som si pustil niekoľkokrát. Prezradím iba, že v tom hrá dôležitú úlohu slnko. Budete vedieť o čo ide. 100%.(2.5.2018)

Seriál přišel se zajímavým formátem: šest epizod+ celovečerní film na závěr. Jednotlivé díly byly o něco málo delší, než jsem zvyklý, děj byl místy doslova líný, akce bylo pomálu, ale přesto jsem se dobře bavil od první části až po akcí prosáklý závěr. Musím pochválit obsazení, všechny postavy působily naprosto přirozeně, zvlášť dobrý mi připadal šerif Bill McNue a samozřejmě Alice Fletcher, protože Michelle Dockery já můžu. Zaujal mě zvláštní zvyk v městečku La Belle: když chceš chlapa, střel si nějakého. Netradiční, ale zjevně funkční.(10.2.2018)

Žiadalo by sa mi tam viacej prienikov do postáv. To je jediná výtka. Inak je to poctivá žánrová záležitosť so sympatickými postavami, krásnym prostredím a niektorými chuťovými scénami. Dokonca je tu priestor aj pre akýsi magický realizmus, čo ma potešilo. Finále skvelo natočené, ale čo vo mne zarezonovalo najviac je posledných 10 minút. Má to v sebe predzvesť nových začiatkov aj toho, že nič v zásade nekončí. Scott Frank si odbil srdcovú záležitosť. A je to cítiť z každého políčka. Možno nie je taký scenárista, ktorý by kecal a rozvetvoval príbeh do väčšej komplexnosti, ale to vôbec nevadí. Pozerá sa na to dobre. Je to jeden z tých uzatvorených seriálov, ktoré netlačia na pílu, nenaťahujú zbytočne dej a pritom sú verné svojim postávam aj ústrednej dejovej línií. Jeff Daniels ako zloduch je perfektný a Jack O´Connell mu perfektne sekunduje ako jeho protipól. Páčilo sa mi to. A snažím sa zohnať soundtrack, lebo hudba je tu parádna.(9.3.2018)

Westerny mám rád a vítám tedy každý nový počin, jenž vyvrací tvrzení, že tento žánr je již mrtvý a nemá čím zaujmout moderního diváka. Godless je zdařilou minisérií, v níž se to hemží zajímavými postavami. Pochválit musím i samotné zpracování, zejména kameru a hudbu, avšak herecké výkony jsou též na skvělé úrovni. Příběh je sám o sobě povedený, ovšem dle mého je jeho roztažení do sedmi epizod spíše méně šťastnou volbou. Celému seriálu chybí pravý spád, jenž jsem měl rád třeba na starším počinu Hell on Wheels či Hatfields & McCoys. Z toho důvodu tedy nemohu dát plné hodnocení, avšak i přesto jsem za každý podobný kousek vděčný.(30.12.2017)

Jednoruký bandita s partou desperátů lační po krku zatoulané ovečky ze svého stáda a zanechává za sebou spoušť jako z apokalypsy. Pomalý, vláčný, atmosférický western první kategorie s famózní přestřelkou v závěru. Jeff Daniels je v roli ústředního psance dokonalý a ten zbytek sekunduje na výbornou. Další obrovská paráda z programové nabídky Netflixu.(3.1.2018)