Western is not dead. Never was, never will be. Na Godless bude zřejmě vzpomínáno jako na "neskutečně nádherně vypadající western s památihodnou finální přestřelkou". Což by byla škoda, protože tohle je od úvodní prologové scény po finální záběr absolutní esence všeho co dělá z westernu ze staré školy western ze staré školy; tedy čiré žánrové blaho z něhož musí každý fanoušek chtě nechtě slintat více než mimino, kterému se prorážejí zoubky. Srdcovka stavící na ambivalentních postavách, která ví že bez respektuhodného záporáka osudový western nevystavíš (ten zdejší je ryze mccarthyovský), která se ráda lyricky opájí scenériemi i hudbou, nebojí se zpomalit stejně jako přitvrdit dramatickou linku, nezapomíná na osobní vendetty, umí odlehčit dění i nechat postavy rochnit se v beznaději, blátě a prachu a přesto je nechat povstat z popela, je syrová i nekomprosminí, zvládá držet hubu stejně jako naopak vyhmátnout přesně ten moment, kdy lépe šáhnout po winchestrovce a rozpoutat peklo v Bohem zapomenuté osadě... Prostě pravověrná špinavá žánrovka, která staví na dobře prověřených základech, klišé a osvědčených archetypech. Jediným zádrhelem je, že ve finále ne všechny postavy dostanou adekvátní prostor s ohledem na to, kolik důrazu a času jim bylo věnováno. A tak některé vedlejší linie (resp. spíše postavy; především Logan, Truckee, babka a indián se psem) jsou utnuty náhle či vyzní poněkud do ztracena. Newesternové publikum Godless na pravou víru neobrátí, ale právě pro ty poctivé základy se diváctvo na westerny přísahající v posledních dekádách nedočkalo mnoha lepších filmů. Ano, filmů. Pravda, jde sice papírově o uzavřenou minisérii, ale tohle je regulérního film (výstavbou i výpravou) akorát na ploše bezmála osmi hodin.(26.11.2017)

Další netlixácká pecka. Scott Frank si sám napsal a zrežíroval skoro osmihodinový western toho nejvíc old school střihu: má úderně přímočarý příběh, zajímavé prakticky všechny postavy (včetně naprosto famózního záporáka Jeffa Danielse), úchvatnou kameru, bombastickou závěrečnou přestřelku a prostě dokazuje, že tenhle už několik desetiletí odepisovaný žánr vlastně ani není potřeba nijak (post)moderně vylepšovat. Stačí svěřit ho schopným tvůrcům, co jej mají rádi.(26.11.2017)

Zmaratonováno bez dechu. A taky bez jediné výtky od herců přes jasnou režijní ruku, úchvatnou kameru (ty scenérie!!) a melancholickou hudbu. Drsný příběh je možná jednoduchý, ale o to razantněji vtáhne do obrazu (už úvodní scéna svým knockoutem složí nejednoho diváka) a nedává prostor k sebekratšímu oddychu. Godless není seriál na sedm týdnů, nýbrž spanilý sedmihodinový film, díky němuž se bude ke konci roku po dlouhé době znovu zaslouženě mluvit o westernovém žánru. Jakože hodně. Kdo potřebuje listopadový výprodej na Steamu, když se po letech konečně hecnul k předplatnému Netflixu? Nechápu, jak jsem mohl tak dlouho odolávat, teď už mě od televize nic nedostane!(25.11.2017)

Westernový žánr už poslal do světa hodně dlouhou řadu padouchů, ale jen jeden z nich byl horší než samo peklo a tím byl Frank s obličejem Henryho Fondy. Po takřka padesáti letech se objevil záporák, který jeho zdánlivě neotřesitelnou pozici ohrožuje a nejspíš není náhoda, že se jmenuje také Frank. Jeff Daniels podal jednorukého banditu fantastickým způsobem, což mu umožňoval i samotný fakt, že jeho postava byla výborně napsaná. A to se dá říct i o postavě Michelle Dockery, kterou nouze donutila k emancipaci či pro sympatického desperáda v podání Jacka O´Connella. Výborně zahráli i herci ve vedlejších úlohách. Sice dostali mnohem méně prostoru, ale i tak dokázali svým postavám vtisknout jedinečné charaktery. Další věcí, na kterou může seriál sázet, je dokonalá westernová atmosféra, která člověka pohltí a Scott Frank zároveň ukazuje, že když to člověk umí, stačí i omletá žánrová historka. Pokud dojde na střílení, tak ani tady není co vytknout a i když chápu některé uživatele, kterým počet létajících kulek nestačil, tak já byl spokojen. Závěrečná přestřelka patří do zlatého westernového fondu. Nejlepší western od Hatfields & McCoys. 100%(17.12.2017)

Western kde sa síce moc nestrieľa, no záver v tomto smere ohromí finálnou prestrelkou. Celkom akoby si nechával guľky až nakoniec... Svojou vlastnou produkciou opäť raz Netflix zahviezdil. V poslednom čase neviem ani o jednom príklade, ktorý by ma od nich sklamal...Godless predstavuje netradičný western nielen svojou formou, ale i koncepciou dejovej linky, pri ktorej sú divákovi servírované informácie ohľadom minulosti hlavných postáv pekne pomaly a postupne na báze flashbackov, pričom spolu tak zaujímavo dotvárajú hlavnú os príbehu. Formálna stránka tiež nadchla. Dlhé statické zábery kamery, krásne scenérie, zmysel pre farebnosť... to všetko bolo super. Som spokojný aj s hercami, hlavne záporák bol zaujímavý, dokonca sa mi pozdával viac ako hlavný kladný hrdina, ktorému by trochu viac charizmy navyše neuškodilo. Na druhú stranu je ale tiež pravda, že miestami sa mi tempo snímku zadalo až príliš lenivé, pričom niektoré scénky mi prišli ako zbytočné, nebolo to však nič hrozné, ide čisto iba o vec vkusu a subjektívny pohľad. Verím tomu, že väčšina ľudí ocení všetko od prvej až po poslednú minútu. Silný nadpriemer, s dlhým váhaním nad plným počtom. 85/100(18.12.2017)