rexino

Kurnik šopa ja som na tomto filme vyrastal a videl som ho neskutočne veľa krát a vy tu hádžete odpady??? Choďte si hodiť odpady radšej vysoko intelektuálnym psycho-vepřo-knedlo-drámam zakomplexovaných, depresiou zničených, študentov múzických umení s tmavým filtrom a 100% koncom, ktorý ani Sigmund Freud nechápe. Pre mňa film, ktorý si vždy môžem pustiť, nikdy ma neprestane baviť, vždy sa zasmejem a hlavné postavy Chan s Cooganom si podľa mňa sadli. ()

Bozvav

Nenáročný film, ze kterého by se Verne poblil, ale fakt je, že jsem se nasmála. Jackie byl vtipný, Coogan zmatený, Arnold směšný. Věřím, že protagonisté si natáčení užili. Pro zasmátí dobré, takže lepší průměr. ()

zdeny99

Se slavnou předloho Julese Vernea to má společné leda tak název a že tam Phileas Fogg cestuje kolem světa. Jenže tohle není ten Phileas Fogg, kterého známe z knihy či z oscarového filmu z roku 1956 anebo toho slavného španělského kresleného seriálu. Phileas Fogg je největší puntičkář, který si potrpí na kdejaký sebemenší detail a dochvilnost. Tady tenhle se chová jak vychechtanej puberťák. A jen občas rozmýšlí nad cestou a spoji, což dělal klasický Fogg neustále. A když je v San Franciscu okraden, tak tam dokonce žebrá na ulici. Jeho kolegou je zde opět Passepartou, kterého ovšem hraje Číňan (Jackie Chan) a místo cirkusového artisty je to takovej pošahanej tajtrlík s černým pásem karate. Navíc on je tím zlodějem, který vykradl a ve skutečnosti se nejmenuje Passepartou, ale Luxing. A třetí osoba z knihy, vysvobozená indická princezna Aouda před smrtí, se ve filmu vůbec neobjeví. Místo ní je tu nějaká vychechtaná blonďatá Pařížanka. Komisař Fix se tu objevuje jen stroze a jeho pouť končí již v Indii a poté se vrací nazpět do Londýna. Je tu i mnoho dalších nesrovnalostí jako že vynechali slavnou scénu, kdy lokomotiva má přejet přes nedokončený most či přepadení vlaku indiány. To je nahrazeno totální blbinou, a to postaveným letadlem na lodi z lodních dílů při plavbě z Ameriky do Evropy. Podle filmařů se tedy už v roce 1873 (rok prvního vydání knihy) dalo létat letadly. Tento absolutně předělaný děj nahrazuje velkolepá výprava s překrásnými záběry na Londýn, Paříž, Istanbul, Indii, Čínu a čínskou zeď, San Francisco... a každý záběr ukazuje, kolik bylo do filmu vloženo peněz. Ačkoliv je to překopaný legendární příběh ve stylu akční crazy komedie, něco jako mix akčních filmů s Jackie Chanem a americkými road tripy pro puberťáky, tak sranda to byla. [25149. hodnocení, 425. komentář, 59%] ()

jasanka

Knihu jsem necetla, tak nemuzu srovnavat. Prvni polovina byla dobra, pak to sice nebylo spatne, ale neco tomu proste chybelo. ()

Puol

Nie veľmi podarený film, dá sa brať ako pocta klasickým dobrodružným filmom ale nejak to nieje to prave orechové. Zaujme zopár vizuálnych hrátok a samozrejme nenapodobiteľný Jackie Chan, ktorý predvádza to prečo ho jeho fanúšiakovia (včetne mňa) tak zbožňujú. Scéna keď sa opäť stretá so Sammom Hungom a nasledne boj s dreveným stolíkom vo mne vzbudila nostalgické spomienky na jeho začiatky. Nesaslúžilo si to byť takým prepadákom. Som zvedavý či sa ešte Jackie Chan odhodlá nakrútiť niečo v Amerike. ()

gumbo odpad!

5% Souhlasím s Tsunami_X. Bylo by to za 1 hvězdičku, ovšem musel jsem ještě ubrat, za to co v tomto filmu provedli s Jackie Chanem a mému oblíbenci s dětství a věčnému gentlemanovi P.Fogovi. ()

BerniX

Brát tento film jako Verneovku, pak je to odpad. Ale na vypnutí mozku a pobavení to stačí. 3* i za to, že mám rád Jackieho Chana. ()

Hapretor odpad!

Schwarzenegger postižený narcismem, mentálně retardovaný Jackie Chan, připitoměle nesympatický Steve Coogan a antisexy Cécile De France = total shit. ()

DETTO1976

Tento film je super. Aj ja chcem isť okolo sveta, ale nie za 80 dni, ale za 880 dni. Peniaze na cestu by som mál našetriť za 88880 dni. Všetko mám prepočitane. ()

MickeyStuma

´Cesta kolem světa za 80 dní´ je snad filmovými tvůrci nejpřitažlivější román Julese Verna a ohromný počet filmových a seriálových zpracování to jen dokazuje. V roce 2004 se na to tentokrát filmaři podívali krapet jinak a se zachováním dějové linie avšak s pozměněným dějem natočili ztřeštěný snímek, kde se nejvíce s vůlí sobě vlastní vyřádil Jackie Chan v roli sluhy Philease Foga. Příznivci verneovek zaskřípou zuby, ale není důvod. Tady nejde o věrný filmový přepis, ale jen o svižnou popkornovou zábavu se vším všudy, kterou si nenechali ujít ani mnohé herecké hvězdy. Třeba Arnold Schwarzenegger se spokojil s rolí prince Hapi, byť v tom kostýmu vypadá směšně, ale on si to viditelně užívá a dělá si legraci i sám ze sebe. Dále tu lze zahlédnou Roba Schneidera, Owena Wilsona, Luka Wilsona, Kathy Bates v roli anglické královny a v asijské části dokonce i Samoo Hunga. Film svojí místy až přepálenou ztřeštěností nepřilne k srdci každému, ale to už je takový přirozený filmový úděl. ()

GMVajgl

Film, který každým úderem tne vedle. Nesmyslně střídá tón - chvíli se snaží být komedií, pak zase dramatem, pak akčním filmem. Scénář je naprostý brak! Obsazení už snad nemohlo být hvězdnější, ale tohle nemohl zachránit nikdo. ()

char_t

Jasně, Verne to není, ani trochu. Ale jako akční komedie s Jackie Chanem, trochou cestování, pěknou Cécile a hromadou barviček a cameos to poslouží úplně v pohodě. Nenáročná zábava na zimní večer. 60 % ()

GrgaPitic

ˇHodnotím tak vysoko proto, že bezpečně vím, jak velkým zážitkem by ten film pro mě byl třeba v dvanácti letech. Dnes už mi to přijde jenom "celkem slušný" , ale film je určen spíše dětem, takže je to hodnocení adekvátní. ()