Britannia

• USA Britannia
USA / Velká Británie, (2018–2021), 20 h 9 min (Minutáž: 41–70 min)

Hudba:

Neil Davidge

Ian McDiarmid, Kelly Reilly, David Morrissey, Eleanor Worthington-Cox, Nikolaj Lie Kaas, Julian Rhind-Tutt, Stanley Weber, Zoë Wanamaker, Hugo Speer (více)

Série(3) / Epizody(27)

Když Římané napadnou v roce 43 před naším letopočtem Británii, Kerra (Kelly Reillyová), dcera krále Kantiů, a její úhlavní rivalka, královna Antedia (Zoë Wanamakerová), musí zapomenout na své dřívější neshody a čelit útočníkům společně. Římané, v čele s generálem Aulem Plautiem (David Morrissey), jsou odhodláni uspět tam, kde se to Juliovi Caesarovi nepodařilo, a dobýt tuto mýtickou zemi ležící ve vzdáleném koutě Římské říše. Aulus je silný a nezlomný vůdce, ale skrývá hluboké tajemství, které ohrožuje jeho misi. Když se kmeny a Druidové sjednotí v boji proti Římanům, Kerra je nucena obstát v nejdůležitější roli svého života, zatímco stane v čele odporu proti ohromné síle Římské armády. (HBO Europe)

genSilver

Narozdíl od většiny zbytku komentujících (k 29.1.2018), jsem seriál viděl celý. Působí na mě jako kyvadlo. Některé pasáže jsou skvělé, jiné (především scény s Římany) jsou velmi, velmi nudné. Autoři se očividně snažili vybudovat velké tajemno okolo postavy Aula Plautia (David Morrissey), ale moc se jim to nepovedlo. No a po poslední epizodě se ukáže, že celá první série je vlastně pouhý prolog. Co mě však velmi zaskočilo je fakt, že popis obsahu od distibutora vůbec, ale vůbec nekoresponduje s dějem. ()

Barthezz

omg nehodnotte celej serial podle pilotu, 3/4 z vas to hned bezelo ohodnotit po prvnich 20ti minutach pilotu, uplne vas vidim ()

WugWugs

Pred pozeraním odporúčam zahodiť predpoklad, že názov Britannia sa vzťahuje k nejakým špecifickým okolnostiam z jej histórie. Nie, nie je to ani britský Game of thrones, Vikingovia alebo poučný historický dokument ako mnohí, súdiac podľa reakcí, zrejme očakávali. Religiózna psychedélia, monumenty, jaskyne, maľovanie na telo, na kamene, symbolika, hubičky, výpary, halucinácie, zdesená predstavivosť nepoznaného, nepredvídateľní krutí bohovia, krv, obete... týmto všetkým náš druh v istom období prechádzal (veľmi) a stále prechádza (trochu menej). Naviac som rád, že tu nemáme ďalších Vikingov, ktorí majú na môj vkus príliš veľa telenovelistických babských pletiek. Tu to kazí sprvu príliš okato jednorozmerná postava Amena. Zhruba od piateho dielu sa rozprávanie začne opilecky potácať (kostrbatejšie dialógy v spojitosti s čudnými prestrihmi v deji a scenáristickými kompromismi), no aj napriek tomu je Britannia zaujímavé prekvapenie. Hej, podivný siedmy diel vyznie ako nezamýšľaný úlet do magického realizmu, ale páčil sa mi :D Vizuál a atmosféra pozdvihujú slabšie prvky a nemám problém s vyšším hodnotením. Škoda, že prvá séria nie je viac uzavretá - ktovie, či sa dočkáme pokračovania. ()

Hekman

Doufal jsem v neco jako Rome, ale dostal jsem neco jako serial v lomu ! Ty montaze skalnich mest jsou usmevne. Vypada to jak Smoulov. ()

zekon

S01 vypadala zajímavě a dala se dívat i přes ty fantasmagorické výlevy. Byla to celkem splácanina ale originalita se cení. Za to S02, 3 díly a dost. Nejen že všemu vládne otřesná hudba která vůbec nedokresluje děj ale totálně jej zabíjí se nic neděje a je vidět že jde o lepení díl od dílu s žádnou poentou. ()

dlouheBidlo

Příjemná, rozvláčná fantasy pohádka pro dospělé. V mnoha ohledech inovativně pojatá. Trošku vtipná, trošku tajemná a občas i krvavá. Těžko srovnávat, svým způsobem jedinečné dílko. Nenudí .... ukolébává. Čistí hlavu. Dobře zahrané postavy,  sympatičtí herci, hezké exteriéry. Kokoti recenzenti, co se vytáčejí na "historických souvislostech", jsou ... inu kokoti. Ne každému sedne. Aby sedlo, je třeba vyzkoušet. Tedy vyzkoušejte! Jak přibývají série, tempo ani nápady se neztrácí.  Přijde-li 4. série, určitě shlédnu. ()

mjech odpad!

Z prdele vytažená nejvíc největší sračka, jakou jsou za hodně dlouhou dobu viděl. Celý je to mentálně na úrovni Mishových videí. Nepochopím, že persóny jako Ian McDiarmid tyhle mentály, co tohle napsali a natočili, neposlali do hajzlu. ()

bowow

Hruza. Opravdu hruza. Jeste vetsi hruza nez Knightfall. A to uz je velka hruza. Nudna slatanina cehosi co asi ma byt fantasy ale neni...? Zajimave je jen anglicke prostredi natacene v ceskych lokacich (lom Velka Amerika). ()

Pigface

Tušil jsem průšvih, dostal jsem průšvih. Víc k tomu snad ani není třeba psát. Snad se jen řečnicky zeptám: proč filmaři potřebují podceňovat diváky? ()

Cyco_Mike

S historií to má společné snad jen Římany v Avalonu... Ale po shlédnutí celé série, přičemž při sledování jsem vypnul mozek a přepnul na konzumenta, se mi to ve finále líbilo. Herci tomu dávají všechno, ačkoliv scénáristi byli asi ti dva týpci, co se sjížděli 4 měsíce v chýši šamana (minispoler sedmého a osmého dílu). Takže 4 hvězdy, ale pokud někdo čeká alespoň něco vzdáleně pojobného seriálu Já, Claudius, nebo Řím, tak se vyhnout obloukem. ()

Nyron

Po třech dílech bych hodnotil asi tak 3,5 z 5. Jelikož ale půl bodu nejde, dám 3. Seriál pasuje do mého gusta. Mám rád historické seriály, které ukazují jak barvarský svět kdysi výval. Když budu srovnávat s Vikings, tak Britannia zatím ztrácí. To ale neznamená, že na kvalitě ještě nepřidá. PS: co nemůžu vystát je intro. Ta hudba je otřesná a je to po dlouhé době intro, které se mi nezaryje do mysli. Kdybych byl povrchní, tak jim za to strhnu ještě jednu hvězdičku. ale neudělám tak :-). Pokud máte rádi tenhle žánr, nezklame. ()

Moretti

Dost nevyužitý potenciál ... Spíš než tolik jet na mystiku a fantasy měli to vzít víc na historii ... Druhá série by to mohla zachránit ... Ale musím říct že mě to bavilo víc než Řím ( aspoň jsem dokoukal sérii ) ale na vikingy nebo hry o trůny se to prostě nechytá ... ()

LennyCowler

No nic moc, spíše velká nuda a docela taková slátanina. Zbytečná ztráta času, možná se příště nejdřív mrknu jestli se to líbí rádoby hororovému odborníkovi "PSYCHOROVI" a pokud ano je jasné, že od toho ruce pryč, páč to bude na stopro nějaká krávovina. ()

Berserkr1111

2,5 hvezdičky, slabý scénář, ale pořád lepší scénář než u Avangers endgame. Dal jsem tomu šanci vyloženě kvůli Davidovi Morrissaymu. Ten to táhne, ale pak ho nervnou. Od 2. série totiž vytrvale všechno vysvětlují, čímž vytrvale až do konce ničí vešekerý tajemno a atmosféru. Postupně zničí Verana, Aula, druidy... A závěr je úplně blbý. Je to G.O.T. z Wishe. První série na jedno podívání a zbytek si radši vymyslete sami. ()

59. Zlín Film Festival se blíží

59. Zlín Film Festival se blíží

13.05.2019

59. ročník festivalu představí letos na 280 filmových snímků z 51 zemí světa. Hlavní téma bude s ohledem na sté výročí narození cestovatele Miroslava Zikmunda zaměřeno na objevování a poznávání.… (více)