Reklama

Reklama

American Horror Story - Freak Show

(série)
  • USA Freak Show (více)
Drama / Horor / Sci-Fi / Thriller
USA, (2014–2015), 10 h 44 min (Minutáž: 44–61 min)

Hrají:

Jessica Lange, Sarah Paulson, Evan Peters, Finn Wittrock, Kathy Bates, Michael Chiklis, Denis O'Hare, Angela Bassett, Emma Roberts, Naomi Grossman, Mat Fraser (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(13)

Obsahy(1)

V pořadí čtvrtá série s názvem Freak Show je zaměřená na jedno z mála posledních panoptik v Americe 50. let. Vypráví příběhy lidí a příšerek, kteří spolu putují po státech a vystupují, aby v tehdejším světě vůbec přežili. Lidé jim za vystoupení sice platí, zároveň jimi ale opovrhují a myslí si o nich jen to nejhorší, což jim dávají najevo především, když je potkají na veřejnosti. Právě lidé se mnohdy ukážou být většími netvory než samotné příšerky. Kromě tohoto životního údělu čelí ještě dvěma podvodníkům, kteří mají v plánu je zabít a vydělat si na prodeji jejich těl do muzea kuriozit a bohatému rozmazlenému psychopatovi, který je posedlý touhou získat pro sebe siamská dvojčata, která se k panoptiku nedávno přidala, a je pro to ochotný udělat cokoliv. Freak Show oproti prvním třem sériím sice funguje spíše na stinných stránkách lidské povahy, ale i tak zde nalezneme prvky nadpřirozena a dvě vyloženě duchařské epizody. (Bohnice05)

(více)

Recenze (169)

Trapper33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Achjo.. tak jsem se na to těšil a tak mě to zklamalo. Skončil jsem na nějakém 8mém díle a i k němu jsem se dostal spíš díky tomu, že jsem si pořád vnucoval jak bude příští díl lepší. Ale opak byl pravdou. Postavy mě až na pár výjimek vůbec nezaujaly a prostředí mi přišlo hrozně nevyužité. A ten příběh.. ona už třetí série na tom nebyla moc dobře, ale ta měla dobré charaktery a měl jsem tam pocit, že někomu fandím, kdežto ve Freak show, mi byli úplně všichni ukradení. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Z prvních čtyř sérií má tohle nejlepší úvodní titulky a je to nejkrvavější. Ale trochu, jak jsem se obával. Podobně jako druhá série mikropříběhy celou linii trochu rozdrobují (i když ne tak silně, jako Asylum) a někde ve druhé půlce se z příběhu vytrácí horror a přichází lehká nuda. Naneštěstí to nezachární ani svižnější závěrečná trojice dílů. Ale samotný konec je dost povedený. ()

Reklama

InJo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatím možná nejlepší série s nejlepším hlavním záporákem (tak odporně samolibý zdegenerovaný psychopatický zmrd se vidí málokdy, vůbec by mě nepřekvapila inspirace Joffreym ze Hry o trůny), ovšem za zmínku stojí i ti ostatní ("usměvavý" Twisty je vedle Kingova Pennywise asi nejděsivější klaun všech dob). Freak Show má obecně velmi zajímavé a nejednoznačné hlavní i vedlejší postavy, přičemž většina z nich je i skvěle herecky obsazena (Finn Wittrock, Michael Chiklis, Kathy Bates, Angela Bassett, Danny Huston aj.), a na rozdíl třeba od podobně zdařilého Asylum nepůsobí dějově ani motivicky nikterak přeplácaně. Navíc jsou zde nejednou k vidění ryze emocionální scény, z nichž některé jsou opravdu silné. A finální epizoda je vysloveně masakrální... ()

hous.enka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vítejte na přehlídce zrůd v Americe konzervativních 50. let, kdy se všichni chtějí bavit a smát... Že American Horror Story postrádá titulního hrdinu? Neřekla bych... Podle mě je hlavním hrdinou právě show samotná: kdo v ní bude vystupovat a kdo ji bude řídt (ke konci se řeší zejména ta druhá otázka, neb věci nabírají rychlý spád). Svou bizarností a množstvím mrtvol mě zasáhla Freak Show asi nejsilněji. Za velmi povedené považuji i (značně propletené) popsanou minulost každé z postav. No a pak jsou tu díly s rozesmátým klaunem a s návštěvou z 19. století, které se povedly na jedničku. AHS je pro mě takový seriál, u kterého vím, že si na něm něco najdu. A díky bohu (a tvůrcům) za to, že v tomhle díle nebylo (skoro) žádné nadpřirozeno. Takhle to bylo mnohem strašidelnější. ()

Michi88 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Don't call us freaks!" Popravdě u téhle série jsem dost v rozpacích. Z jedné strany se mi líbilo téma a i některé postavy jsem si celkem oblíbil, na druhou stranu mě to kolikrát ani nebavilo a nakonec mi bylo celkem jedno, jak to dopadne. Rozhodně se z přehlídky zrůd se dalo vytěžit mnohem více. Všechny ty ukázky byly lepší než seriál samotný. I když nemám hrůzu z klaunů, tak z Twistyho jsem nemohl dojít ani do postele. Takovou radost, jako když ho po pár dílech odpráskli, jsem už dlouho neměl. Zároveň to bylo pro mě překvapení, protože jsem si myslel, že bude hlavním záporákem série. Nejlepší postavy tu pro mě jsou Pepper, Ma Petite, Desiree a Eve. I přesto, že jsem Dandyho nesnášel, tak musím uznat, že Finn Wittrock ho zahrál skvěle. 70% - 4. nejlepší série ()

Galerie (456)

Zajímavosti (19)

  • Treťou postavou, ktorá dotvára osudy Elsy Mars (Jessica Lange) v tejto sérii, je nacistický doktor Hans Grouper, ktorého si pod menom Dr. Arden v druhej sérii Asylum strihol herec James Cromwell. (BlackTom)
  • O Else Mars (Jessica Lange) je známo, že má dřevěné obě nohy, o které v minulosti přišla, avšak v epizodě Opona padá (2015) jde vidět, že žádnou protézu nemá. Jedná se o část, kdy se Elsa hádá s manažerem o vystupování o Halloweenu a přitom se zvedá z gauče, kdy dává nohu přes nohu a kolena v místě ohybu nemají žádnou viditelnou protézu (Elsa má holé nohy). (Agressor69)
  • Téměř všechny "zrůdy" jsou inspirovány skutečnými postiženými lidmi. (samik81)

Reklama

Reklama