American Horror Story - Freak Show (série)

Freak Show

Drama / Horor / Thriller

USA, 2014 - 2015, 10 h 44 min

Jessica Lange, Sarah Paulson, Evan Peters, Finn Wittrock, Kathy Bates, Michael Chiklis, Denis O'Hare, Angela Bassett, Emma Roberts, Naomi Grossman, Mat Fraser, Grace Gummer, John Carroll Lynch, Wes Bentley, Neil Patrick Harris, Danny Huston, Erika Ervin, Jyoti Amge, Christopher Neiman, Ben Woolf, Skyler Samuels, Ross Britz, Erica Curtis, Dane Rhodes, Jamie Bernstein, James DuMont, Levy Easterly, Celia Weston, Miles Doleac, Lee Tergesen, Heather Langenkamp, Malcolm-Jamal Warner, Lily Rabe, Gabourey Sidibe, Jamie Brewer, Rose Siggins, Chrissy Metz, P.J. Marshall, Patti LaBelle, Drew Rin Varick, Brandon Stacy, Mattie Liptak, David Burtka, Billy Slaughter, J.D. Evermore, Molly Conarro, Bryan Blasingame, Meghan Wolfe, Sadarias Harrell, Sharon Landry, John L. Armijo, Ike Jackson, Major Dodson, Lara Grice, Thomas Francis Murphy, Laura Flannery, Michael Petted, Matt Bomer, Angela Sarafyan, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Richard Holden, Lyle Brocato, Matthew Glave, Mare Winningham, Frances Conroy, Pancho Moler, Lucy Faust, Rhonda Laizer, Bill Martin Williams, Mariana Paola Vicente

Pořád si nemůžu zvyknout na stále stejné tváře opakující se v seriích v jiných rolích...je to prostě trochu divné, ale jinak celkem spokojenost. Příšery nic moc, nejlepší byl klaun s okouzlujícím nasazujícím úsměvem, kdy každému bylo hned jasno, že tenhle klaun není úplně v pořádku a ten zazobaný fracek byl zahraný taky výborně o tom žádná. Děj trochu předvidatelný, ale na hororový seriál prostě dobrý, pořád je to povedenější než kde jaký film(8.1.2017)

• honajz2

SPOILERY: Hodnotím po jednom díle. Nevím, jestli se bud chtít dívat dál. Ze začátku to vypadalo zajímavě, prostředí pouti, zajímavé postavy, pak to ale však začne kazit ženská, která vypadá jak děvka. A pak už to byla táhlá nuda, bez ničeho zajímavého. Třeba ta děvka byla skutečně děvka. Mentálně nemocný klaun, kterej tam stejně umřel, byla jedna z těch zajímavějších příšerek. Tenhle styl hororu však není můj oblíbený, protože já si pod názvem horor vybavím něco jiného, než nudnou vyvražďovačku. Ale tohle si přesně vybavím pod název American Horror, takže se to dá čekat. Žádná snaha o napětí zde bohužel není.(13.7.2015)

• Mimomisu

po utnuti storky s klaunem se to rozsypalo, po rozjeti storky s uchylnym Dandym se pak nakonec pred finale odmlci na tri dily- Pribyvani a ubivani postav bez motivace a vysvetleni. Posledni dil to dramaturgicky zabil vsecko (libila se mi ukonceni linky Elsa Mars asi)....Tahle serie mela byt kratsi a hlavne je STRASNE citit, ze ji chybel dramaturg(23.1.2015)

Zatím možná nejlepší série s nejlepším hlavním záporákem (tak odporně samolibý zdegenerovaný psychopatický zmrd se vidí málokdy, vůbec by mě nepřekvapila inspirace Joffreym ze Hry o trůny), ovšem za zmínku stojí i ti ostatní ("usměvavý" Twisty je vedle Kingova Pennywise asi nejděsivější klaun všech dob). Freak Show má obecně velmi zajímavé a nejednoznačné hlavní i vedlejší postavy, přičemž většina z nich je i skvěle herecky obsazena (Finn Wittrock, Michael Chiklis, Kathy Bates, Angela Bassett, Danny Huston aj.), a na rozdíl třeba od podobně zdařilého Asylum nepůsobí dějově ani motivicky nikterak přeplácaně. Navíc jsou zde nejednou k vidění ryze emocionální scény, z nichž některé jsou opravdu silné. A finální epizoda je vysloveně masakrální...(4.9.2017)

Není to tak špatný, ani ten průměr to není, ale tohle téma mi prostě nesedlo. Originálních prvků bylo dost, žádný ale nebyl dotažen do toho pravýho ořechovýho. Lange tu končí a jde to vidět, hraje naprosto nad rámec a schopnosti ostatních kolegů. Její verze Gods and Monsters od Lany Del Ray je hodně přísná. Škoda toho promrhaného potenciálu...(17.2.2016)

• - Postava sestry Mary Eunice, ktorú hrá Lily Rabe, bola už druhou postavou, ktorá sa "presunula" z druhej série do štvrtej. Tou prvou bola Pepper, ktorú stvárnila Naomi Grossman. (Carol Pifková)

• - Postava Jimmyho, ktorú hrá Evan Peters v štvrtej sérii, vznikla podľa skutočnej osoby. Ide o chlapca známeho ako Lobster boy. Grady Stiles mal však i deformáciu dolných končatín. (Carol Pifková)

• - Ben Wolf, ktorý stvárnil Meepa, sa objavil v prvej sérii ako znetvorené dieťa Thaddeus Montgomery, známy aj ako Infantata. (Carol Pifková)