American Horror Story - Freak Show

(série)
  • USA Freak Show (více)
USA, (2014–2015), 10 h 44 min (Minutáž: 44–61 min)

Jessica Lange, Sarah Paulson, Evan Peters, Finn Wittrock, Kathy Bates, Michael Chiklis, Denis O'Hare, Angela Bassett, Emma Roberts, Naomi Grossman, Mat Fraser (více)

VOD (1)

Epizody(13)

V pořadí čtvrtá série s názvem Freak Show je zaměřená na jedno z mála posledních panoptik v Americe 50. let. Vypráví příběhy lidí a příšerek, kteří spolu putují po státech a vystupují, aby v tehdejším světě vůbec přežili. Lidé jim za vystoupení sice platí, zároveň jimi ale opovrhují a myslí si o nich jen to nejhorší, což jim dávají najevo především, když je potkají na veřejnosti. Právě lidé se mnohdy ukážou být většími netvory než samotné příšerky. Kromě tohoto životního údělu čelí ještě dvěma podvodníkům, kteří mají v plánu je zabít a vydělat si na prodeji jejich těl do muzea kuriozit a bohatému rozmazlenému psychopatovi, který je posedlý touhou získat pro sebe siamská dvojčata, která se k panoptiku nedávno přidala, a je pro to ochotný udělat cokoliv. Freak Show oproti prvním třem sériím sice funguje spíše na stinných stránkách lidské povahy, ale i tak zde nalezneme prvky nadpřirozena a dvě vyloženě duchařské epizody. (Bohnice05)

kajas

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po tragickém "Covenu" jsem si tímhle panoptikem trochu spravila chuť, ale první dvě série zůstávají dál nepřekonány. Možná je dobře, že se Jessica rozhodla ze seriálu odejít, nepozoruji u jejích postav žádný progres. Pořád mě ale baví "Quicksilver" Peters a nejlepší zrůdou (zajímavý obrat) vyhlašuji siamská dvojčata Sarah Paulson. Hodně zaujal také mazánek Dandy, budu se těšit na Finnovy další herecké kreace. Zkrátka, na čtvrté AHS se dalo dívat, ale reprízy vyhledávat nebudu. ()

tron

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pre mňa po Asylum najlepšia séria. Ako Coven, aj Freak Show ku koncu jemne šumí do prázdna a nie je ukončené až tak dobre, ako by si zaslúžilo (hoci samotná Jessica Lange, zrejme navždy sa lúčiaca s touto sériou, to zvládla dojemne a na úrovni). Ale to prostredie! Freak show! A tie postavy! V čele s vraždiacim psychopatickým klaunom! Trocha zvláštne a alarmujúce každopádne je to, že aj najpozitívnejšia postava tu niekoho zabije alebo sa stane "aspoň" spolupáchateľom. Prečo to až tak vyhrotili, podľa mňa nemuseli, nebolo to nutné. Chcelo to aspoň jednu normálnu, kladnú, pozitívnu postavu. ()

JohnnyD

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Toto je asi moje zbohom kedysi geniálnemu seriálu. Bohužiaľ Freak Show je príklad totálneho vyčerpania nápadov. Jessica Lange hrá po štvrtý krát tú istú postavu. Akurát teraz je okorenená komicky hrozným fejkovým "nemeckým" prízvukom. Postavy (s výnimkou Kathy Bates a Emmy Roberts) nemajú žiadnu psychológiu. Sú to len jednorozmerné karikatúry. Príbeh, ak tu niečo také bolo, je len sledom deus ex machina zvratov a samoúčelných šokov. Kam sa podela psychológia a história postáv z Murder House a prepracovaná meta-kritika spoločnosti zo záveru Asylum? Nič také tu nie je, len exploatačná posadnutosť nechutnosťami a morbiditou. Najsmutnejšie je, že 83 rokov starý a cca 60 minút dlhý film Freaks má lepšie napísané a zahraté postavy ako táto 650 minútová monštrózna prehliadka tvorivej vyčerpanosti. ()

ledzepfan

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je pravda, že je to "slabší" kousek, ale pořád se tu bavíme o tom nejvyšším kvalitativním levelu... Třináctidílný celek sice ve výsledku ukáže, že se to celé odehrálo tak něják odnikud nikam a do ztracena, ale v průběhu jsem se prostě parádně bavil a ty některé scénaristické nešikovnosti hravě vynahradí chytlavá, dobově nevyhraněná stylizace a velmi vkusně vypůjčený David Bowie......... ()

Mr.Bulanek

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

.Freak Show, nebylo to špatné, jen mě to nedokázalo držet celou dobu, místy jsem se nutil do dalšího dílu, ale jako všechny utekl rychle. Ale závěr série měl super dojezd. (3 1/2*). Všechny "zrůdy" jsem si hned od začátku oblíbil, jinak by to asi bylo horší. Další série bude zajímavá, protože začnu pracovat v hotelu. Ale teď už se pojďme připravit na ubytování v AHS Hotelu. ()

• Treťou postavou, ktorá dotvára osudy Elsy Mars (Jessica Lange) v tejto sérii, je nacistický doktor Hans Grouper, ktorého si pod menom Dr. Arden v druhej sérii Asylum strihol herec James Cromwell. (BlackTom)
  • Edward Mordake, známy aj ako Mordrake, ktorý sa objavil v tretej a štvrtej epizóde, naozaj trpel diprosopiou. Išlo o jedinca so zdvojenou tvárou. Jeho druhá tvár, ktorá sa nachádzala na zadnej časti hlavy síce nedokázala jesť či hovoriť, dokázala sa však smiať a plakať. Mordrake prosil doktorov, aby mu druhú tvár odstránili, pretože mu vraj našepkáva strašné veci. Nikto mu však nevedel pomôcť a vo veku 23 rokov spáchal samovraždu. (Carol Pifková)
  • Prvý diel sledovalo 6,13 milióna divákov, čo je zatiaľ najviac zo všetkých sérii. (Fyffy2000)