American Horror Story - Freak Show

(série)
  • USA Freak Show (více)
USA, (2014–2015), 10 h 44 min (Minutáž: 44–61 min)

Jessica Lange, Sarah Paulson, Evan Peters, Finn Wittrock, Kathy Bates, Michael Chiklis, Denis O'Hare, Angela Bassett, Emma Roberts, Naomi Grossman, Mat Fraser (více)

VOD (1)

Epizody(13)

V pořadí čtvrtá série s názvem Freak Show je zaměřená na jedno z mála posledních panoptik v Americe 50. let. Vypráví příběhy lidí a příšerek, kteří spolu putují po státech a vystupují, aby v tehdejším světě vůbec přežili. Lidé jim za vystoupení sice platí, zároveň jimi ale opovrhují a myslí si o nich jen to nejhorší, což jim dávají najevo především, když je potkají na veřejnosti. Právě lidé se mnohdy ukážou být většími netvory než samotné příšerky. Kromě tohoto životního údělu čelí ještě dvěma podvodníkům, kteří mají v plánu je zabít a vydělat si na prodeji jejich těl do muzea kuriozit a bohatému rozmazlenému psychopatovi, který je posedlý touhou získat pro sebe siamská dvojčata, která se k panoptiku nedávno přidala, a je pro to ochotný udělat cokoliv. Freak Show oproti prvním třem sériím sice funguje spíše na stinných stránkách lidské povahy, ale i tak zde nalezneme prvky nadpřirozena a dvě vyloženě duchařské epizody. (Bohnice05)

William_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čtvrté řadě se povedlo překonat příběh z minulé série (Coven), který byl takový "nemastný a neslaný", ale furt se nemohu zbavit dojmu, že první dvě řady byly prostě TOP-zlatá špička. Opět musím pochválit hudbu, herecké výkony herců které známe z předešlých řad, ale i ty které tu jsou nové (Finn Wittrock, N. P. Harris atd.) Také mě zaujalo že v seriálu hráli "zrůdy" které v reálném životě jsou takové, jako v seriálu např: Amazon Eve- Erika Ervin nebo Ma Petite-Jyoti Amge atd.... I proto této řadě dávám plnej počet. ()

M.i.k.e

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

spíše průměrná série, která celou dobu působí jako když si připravuje půdu pro něco velkého a to nakonec nepřijde.Vyloženě nuda to není,freaks jsou ve většině případů celkem sympaťáci,stejně jako Dandy a klaun jsou slušně psycho, ale celé to spíš tak pluje po povrchu a žádnou extra velkou hororovou show plnou napětí bohužel nenabídne...60% ()

Carol Pifková

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No ako úprimne nebola som z toho prvého dielu nadšená. Nevidela som ho síce až tak tragicky ale proste nebola som ani spokojná. Ale u AHS si človek nemôže byť ničím istý a ja do tejto série vkladám nádej. Dúfam, že ma prekvapí tak ako Coven. Nasledujúca veta obsahuje spoiler: Toho postihnutého klauna (nie ten rozmaznaný chuj) mi bolo naozaj ľúto. Nie len, že rozplakal démona Mordrakea, rozplakal aj mňa (samozrejme, že nerevala som pri tom ako keď zomrel Mufasa ok?). A to ja s ľuďmi súcitím akosi pomenej. Bolo mi ho proste ľúto a som tak trochu sklamaná, že tam už nebude. Vyzeral skvelo. Koniec vety obsahujúcej spoiler. Naozaj ale naozaj neviem aké hodnotenie mám dať. 3* sa mi zdajú veľa na to, že pri tejto sérii som sa dosť nudila, na druhej strane boli tu aj svetlé chvíle. Herci neherci, ktorí ozaj trpeli niečím boli naozaj dobrí. Mordrake sa mi páčil, takisto Finn Wittrock bol naozaj úžasny psycho maniak. Ale vzhľadom na to, že sa tu na môj vkus veľa spievalo, dosť často som sa nudila a téma freaks ma síce zozačiatku ohúrila ale nepresvedčila dávam 2* ale sú to také lepšie i keď v hodnotení to proste nezaváži a stále to budú akoby iba 2*.. Dúfam, že ma Dandy za to nezabije. Ale čo ma najviac vlastne vytočilo bolo to, že Pepper a Mary Eunice hrali tie isté postavy z druhej série, pričom ostatní hrali niekoho iného. Prišlo mi to, že je to proste na hovienko. ()

hous.enka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vítejte na přehlídce zrůd v Americe konzervativních 50. let, kdy se všichni chtějí bavit a smát... Že American Horror Story postrádá titulního hrdinu? Neřekla bych... Podle mě je hlavním hrdinou právě show samotná: kdo v ní bude vystupovat a kdo ji bude řídt (ke konci se řeší zejména ta druhá otázka, neb věci nabírají rychlý spád). Svou bizarností a množstvím mrtvol mě zasáhla Freak Show asi nejsilněji. Za velmi povedené považuji i (značně propletené) popsanou minulost každé z postav. No a pak jsou tu díly s rozesmátým klaunem a s návštěvou z 19. století, které se povedly na jedničku. AHS je pro mě takový seriál, u kterého vím, že si na něm něco najdu. A díky bohu (a tvůrcům) za to, že v tomhle díle nebylo (skoro) žádné nadpřirozeno. Takhle to bylo mnohem strašidelnější. ()

kajas

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po tragickém "Covenu" jsem si tímhle panoptikem trochu spravila chuť, ale první dvě série zůstávají dál nepřekonány. Možná je dobře, že se Jessica rozhodla ze seriálu odejít, nepozoruji u jejích postav žádný progres. Pořád mě ale baví "Quicksilver" Peters a nejlepší zrůdou (zajímavý obrat) vyhlašuji siamská dvojčata Sarah Paulson. Hodně zaujal také mazánek Dandy, budu se těšit na Finnovy další herecké kreace. Zkrátka, na čtvrté AHS se dalo dívat, ale reprízy vyhledávat nebudu. ()

• Při scéně, kdy Dandy (Finn Wittrock) zabíjí monstra, vystřelí z pětiranného revolveru nejméně třináctkrát bez jediného přebití. (Oxik49)
  • Tato série je propojena se sérií Roanoke (2016) skrze rodinu Mottových (Finn Wittrock a Frances Conroy), jelikož je nám v ní představen jejich dávný předek Edward Philippe Mott (Evan Peters), stavitel slavného domu, po němž pravděpodobně Dandy sdělil své násilné sklony. (hansel97)
  • Téměř všechny "zrůdy" jsou inspirovány skutečnými postiženými lidmi. (samik81)