American Horror Story - Cult

(série)
USA, 2017, 8 h 31 min (Minutáž: 41–51 min)

Kamera:

Gavin Kelly

Hudba:

Mac Quayle

Sarah Paulson, Evan Peters, Billie Lourd, Alison Pill, Adina Porter, Colton Haynes, Cheyenne Jackson, Billy Eichner, Leslie Grossman, Chaz Bono (více)

Epizody(11)

Ve Spojených státech amerických ohlásili výsledek prezidentských voleb, a zatímco někteří prožívají nečekanou euforii, ostatní jsou v šoku. Je rok 2016. Na první pohled obyčejnou sousedskou komunitu žijící na typicky americkém předměstí rve na kusy nebezpečný kult. Jeho tajuplný modrovlasý vůdce Kai (Evan Peters) využívá strach jako ničivou zbraň. Hrůzné řádění děsivých sadistických klaunů těžce dopadá na vyděšenou Ally (Sarah Paulsonová). Jako by nestačilo, že po zvolení Donalda Trumpa prezidentem trpí tato liberálně založená matka malého Oze nezvladatelnými úzkostmi a léčí se s několika různými fobiemi. Najednou se musí bát nejen o svůj život, ale také o život svého synka a manželky Ivy (Alison Pillová). Sedmá série oblíbeného televizního hitu American Horror Story je opravdovým americkým hororovým příběhem, tentokrát bez nadpřirozených prvků. Skutečnost je přece dost děsivá sama o sobě. (TV Prima)

Cuzan

Spíš než American Horror Story je to taková American Story - na téma moci, rovnoprávnosti mužů a žen, šílených psychopatů, kterými je historie USA protknutá, a příběh jednoho z nich sledujeme i v této sérii. Evan Peters hraje zabijáka a vůdce kultu, kterému se podaří stát se radním a usilovat dál o moc. Za všechny ty série mě v této roli herecky bavil asi nejvíce, i s tím, že si švihnul Warhola a Masona. Zvrácenost a zároveň grotesknost celého kultu pro mě představuje "pinkie power", kdy se chytnou za malíčky a říkají si pravdu. Bavil mě i malý exkurs do feministického hnutí. Dokonce mě bavila i Sarah Paulson, po tom, co se zklidnila a začala si jet svou hru. Jen pořád nechápu tu americkou věc s klauny - mít je rád, stejně tak jako z nich mít panickou hrůzu je pro mě věc za kulturní bariérou, tak vzdálená jako Amerika samotná. ()

Bohnice05

Tohle má už s hororem pramálo společného. Vznik této sezóny tak dle mého stojí pouze na zvolení Trumpa prezidentem a snaze tvůrců ho diskreditovat. Čemuž se nelze divit, ale do AHS to prostě nepatří. ()

Hapretor

Peters zajímavý, pár ostatních postav také ... ze začátku dobré ... tvůrci zajímavě naroubovali dění ohledně zvolení nového prezidenta - nedivím se, že v Americe mají takový bordel - jedna polovina obyvatel vymatlaná - druhá psycho na palici ... pak už jen ujeté samoúčelné nudné ... dokoukáno ze setrvačnosti a pro zabití času ... ()

Vabr

Roanoke = Cult +Hlavní postava je Sarah Paulson +Téma volby a nenávist +Fóbie +Klauni (masky a jejich vraždy) +Lesby -Většina postav byla špatná -Evan Peters opět -Sekta -Nelogičnosti -Trapný řvaní -Většinou zkazili pointu něčeho (atentát na Evana Peterse) -Trapný malíčky -Konec BACHA BUDOU TEĎ SPOILERY!!!!!!! DALŠÍ SPOILEROVÉ POZNÁMKY: Stejně jako u 6. série dobrý začátek i námět, ale špatné využití a druhá polovina to vedla jiným směrem. Nejlepší díly byly 1,2,3,7. 6. díl byl taky vcelku dobrý. Ostatní díly byly většinou dost průměrný nebo podprůměrný a i špatný. Díly, ve kterých nebyla Sarah Paulson nebyly dobrý. Líbí se mi na této sérii feminismus, nenávist vůči lidem, kvůli jejich volbě prezidenta, fóbie, začátek. Fóbie byly hodně málo využité. U SP (Sarah Paulson) nechápu to jak dlouho její postava, dokázala předstírat, že je se sektou. Jak je na konci práskla úplně! I její hraná postava umí kure*sky dobře hrát! Ale je to blbost. To by nikdo tak dlouho nedokázal. Od tý doby, kdy se SP připojí do sekty, tam vůbec není Oz. Né že by jsem ho měl nějak rád, ale mohli to mít víc vychytaný. Ty chemický auta jsem moc nepochopil. K čemu to jako vůbec bylo. Žádný důležitý využití to ani nemá, když to jezdilo jenom v noci. Četl jsem si, že je prej tady SP ubulená a ukřičená, ale mně se to vůbec nezdálo. Spíš byla ubrečená a uřvaná v 6. sérii. Chůva a EP (Evan Peters) byly hrozně špatný postavy. Ty jejich malíčky tak trapný! Ze začátku mi to tolik nevadilo, pak už to bylo strašný. O Donalda Trampa a Hillary Clintonovou tu ani tolik nešlo, myslel jsem, že víc. Ale nevadilo to vůbec. Tohle je trochu jak s 6. sérií, začátek naběhlej dost dobře, ale druhá polovina nic moc. Poslední díl byl špatnej. Co je to za debi*ní věznici, že se dostal ven? Nechápu, že tam mohl dostat nějakej obdiv. Divím se, že ta černá policistka byla nakonec proti němu. Když se poslední díl blížil ke konci, tak to tak strašný nebylo, ale mohlo to být lepší. Zase konec s televizí. Nevím, jestli to má něco znamenat, ale skoro ve všech sériích to končí s televizí! Nečekaný zvraty zde byly ve stylu COŽE?! Byly spíš divný než překvapující. Divím se, že EP zabil svoji sestru, bylo jasný, že ona není špeh. A pak jak bulí, to je fakt trapák! Dokonce jsem to i věděl, že bude bulet! Série není úplně špatná, ale Roanoke bylo lehce lepší, i přesto dávám =. Zvraty a další věci byly čekané. VYHODNOCENÍ: UKÁŽU NA TEBE MALÍČEK!!! ()

tranquill

"Chce to sílu, ostražitost a krutost!" A ke zhlédnuté této série i docela silnou náturu. Tentokrát je hlavně první polovina série pekelně syrová, až brutální. A za tu návaznost na minulé i současné (nejen) politické události v USA dávám hvězdu navrch. Páni tvůrci se dozajista jen někoho nezaleknou... ()

pumpkinqueen

Cult je důkazem toho, že v AHS nejsou žádné meze. Za mě se jedná asi o nejšílenější a nejsurovější série ze všech. Téma politiky je od začátku hnané do extrémů všemi směry, ale postupně ubývá na vážnosti a je skoro až říznuté komedií. Ze začátku to slibovalo docela zajímavou podívanou a přestože jsme oproti předchozím sériím viděli horor bez nadpřirozených prvků, stále to bylo děsivé a brutální. Postupně se to ale zamotávalo, ztráceno napětí a původní myšlenka se vypařila kamsi do neznáma a nám zůstala jen spletitá situace, která nabízela tolik zvratů, že přestaly být překvapivé. V polovině série jsme dostali feministický "příběh v příběhu", který byl absolutně zbytečným plýtváním času, zatímco události posledního dílu se seběhly zbytečně rychle. Tvůrci by udělali lépe, kdyby se zmíněným událostem věnovali už třeba tři díly před finálem a nematlali zbytečně tolik věcí do jedné. ()

andrew88

AHS Cult je pro mě po pár nepodařených sériích krásný odraz ode dna! Hlavní téma je zajímavé, scény děsivé a flashbacky do minulosti boží :) Z Evana šla dost hrůza.....Také mě potěšil krátký návrat Emmy Watson a nástup Billie Lourd do série! ()

WheX

Krásně to začalo, všechno vypadalo slibně, Kaiovi pohádky na dobrou noc byly nadherné, Mansonův "duch" tomu dodal ten správný psychotický nádech a pak přišel konec posledního dílu, s ním zklamání nad promrhanými možnostmi a nepřesvědčivou finalní zápletkou, jedna hvězda hold musí dolů. ()

lusa

S AHS to ide dole vodou. Časy, kedy som trhala dni z kalendára a nedočkavo čakala na novú časť sú preč. To, že majú Američania arogatný, narcistický kukuričný klas miesto prezidenta, to vieme (ono povestné aký pán taký krám platí totižto aj naopak..). Lenže ich nekončiaca onania nad touto volebnou tragédiou nikoho mimo samotných Američanov nezaujíma. Cult mne nemal čo ponúknuť. Sfilmovaná wikipédia okolo Mansona či Warhola, mizivá logika správania sa hlavných aj nehlavných hrdinov, ktorí tým pádom pôsobili ako pohlavní... btw. neviem, či niektorí z tvorcov trpí nejakou fóbiou, skôr nie, lebo fóbie sa nezbaví človek z minúty na minútu, preto je to fóbia. To však scenáristom vôbec nevadilo. Nekutočne ma sral Evan Peters, ktorý to poňal ako onemanshow a celého Kaia strašne až iritujúco prehrával. Nehovoriac o uvrešťanej Sarah Paulson. Ale aby som to zhrnula v jednej vete. Cult je o tom, ako ti z výhry jedného demetného kokota môže tak zajebať, že stratíš zábrany, cit a ľudskosť. Všetko pre vlasť a lepšiu budúcnosť. Amen. 2* ()

Gamekeeper77

Snad spíš American Thriller Story, protože veškerej koncept předchozích let založenej na děsech ať už pozemských nebo těch nadpřirozených je fuč. Stala se z toho politická kriminálka, kde slovo Cult znamená sice přesný vyjádření veškerý podstaty řady, ale bohužel i ztrátu osobitosti tohohle seriálu. První půl série mě i přesto dost slušně bavila, aby ta druhá upadla do celkem nezajímavýho a několik dílů stagnujícího děje plnýho masovýho fanatismu nepříliš originálně připomínajícího Klub rváčů. Až na ten strach z neznámýho, schovávající se pod maskama prvních dílů mi tahle řada nepřišla ničím zvlášt výrazná a zajímavá. Z herců stahuje veškerou pozornost trio Peters, Paulson, Lourd, který je vážně bez výhrad, ale co tu kromě jedinečnosti AHS ještě navíc chybí, je bohužel napětí, náboj a Hudba! Škoda. Ale i když na poměry svých předchůdců o dost slabší, ve srovnání s okolním filmovým a seriálovým světem je to pořád ještě dost slušná podívaná. 70%. ()

Dslike

Po šiestich vydarených sériach bola táto siedma troška sklamanie. Možno som to len celé nepochopil, ale namiesto nejakého tajomna a mystérie to bolo celé trápne. Hysterické. Neveril som nikomu nič, tie postavy a dej boli veľmi slabé. ()

hrumsrt

Nelze si nevšimnout toho masivního posunu oproti předchozí Roanoke, ale celkově jsme přeci jen někde na průměru. Murphy a celé osazenstvo okolo AHS měli snahu udělat z toho přeci jen hodně kampaňovité rozhodnutí, což mě asi až tak nevadilo, ale v USA to nemuselo být u každého přijato. Ale co mi vadí je, jak vlastně nehorrorovitá tahle série vlastně je. Naprosto rozumí, jak moc tahle sezóna může někomu nesednout, ale mě se prostě i tentokrát líbilo, co hrála Sarah Paulson, bez ní bych se už trápil. Tentokrát tady je absence toho velkého twistu, na který jsme zvyklý v téměř každé sezóně a i příběhově je to hodně nahodilé, čemuž nepomáhá ani rozdrolená časová linka. Ale nakonec se to prorvalo až k kvalitě a závěr už mě bavil. Nejoblíbenější postavy - Ally Mayfair-Richards (Sarah Paulson) a Kai Anderson (Evan Peters). 60% ()

ostravak30

Kult mě zatím zaujal jako nejméně povedená série. Nevím, zda filmaři vycházeli z osobního pocitu nespokojenosti po amerických volbách, či je spíše zaujaly následné protesty. Tak jako tak se celý děj točí okolo voleb a novou osobností, která se z řad občanů dere na slunce. Ta si okolo sebe tvoří kult. Když už ale takový název čekal bych větší sektu. Tvůrci se rozhodli poukázat na možnosti používání strachu jako prostředku k vítězství ve volbách nebo získání moci či přívrženců. Též se dotkly síly médií a populistických prohlášení. Jenže za mě se děj točil v kruhu a opravdu děsivé byly snad jen úvodní dvě, tři epizody, kdy se nám vrátil i klaun. ()

MT_Y

AHS - Cult dle mě nebyla sice ne nejhorší ale ani nejlepší řada. Celý seriál jsem Dokoukal jen díky Evanovi, Sarah a no prostě Winter. Tato řada pro mě nebyla moc záživná a celkem jsem se v AHS zklamal. Některé herecké výkony, těm se občas nedalo ani věřit, dále jen mě obrovským způsobem začíná iritovat, jak seriál se bohybuje od 5. Série především okolo sexu a díky nebo i díky tomu mě seriál přestává bavit. Zhrnutí - Ano, je skvělé ukázat nějakého psychopata a zasadit ho do dnešní doby, ano co uznávám je hezky se podívat na lidskou psychiku, kterou předvedla (Skvělé předvedla Sarah) a na houpačku mladé dívky, která chce jen aby ji někdo vlastně měl rád. Ale nic víc v tom seriálu opravdu nemělo potenciál, je mi líto. AHS Cult - 3 ✨ a cirka 37% To vše díky zmíněným postavám a hrající se psychikou. ()

Birter

Stejně jako loni s Roanokem, ani letos se Murphy moc nevycajchnoval. Ale když to vezmu v porovnání tak duchové, tv seriál nebo strach o dítě je mnohem záživnější než politika, kult, klauni a feminismus. Takže i když se mi to špatně říká: Zlatej Roanoke. Scénář téhle série byl strašně béčkový, kvalita céčková a úmrtnost postav (která by mě asi měla díl co díl fascinovat) byla v takové míře, že ani nebylo možné aby se rozvinuly jejich příběhy nebo názory. Styl byl chabý, celé (hlavně s asistencí klaunů) to vypadalo jako ''hudba pro masy'' a citujíce jednu postavu z knihy Prázné místo ''Vy jste ztělesněním všeho co je ve společnosti špatné''. Pokud jste nepochopili, tak já jsem, jakožto zatvrzelý ''homofób'', zděšen pokořením letošního rekordu nacpání homosexuálů do příběhu, přičemž jsem našel asi tak 3 heterosexuální postavy v celém příběhu. Občasný potenciál např. v epizodě 11/9 nebo Kaiova opozice ''Kefflerka'' byl velmi nevyužitý a série mi dokázala znechutit i takové věci jako klauny, Evana Peterse, nebo mikáda. A ani postavy nestály za moc. Kromě toho, že se nechovají vůbec logicky (převážně Ally), tak v první částí nás svým fňukáním irituje Ally a ve druhé části zase Kai, trpící syndromem Farmy zvířat. No a nelogičnosti jako ta se Zodiacem, který se objevil v Hotelu nebo finále přes kopírák Asylu, kvalitu moc nepřilepšili. Největší zklamání je ale určitě epizoda Valerie Solanas Died for Your Sins: Scumbag, která sice nedávala žádný smysl, ale byl tam náznak nějakého potenciálu. Např. se mohl použít systém flashscének jako v Asylu, ne jen to odvyprávět v jedné epizodě a pak to 2x použít jako důvod pro maso no mlýnku. Pochybuji dokonce že něco takového mohla být ucelená myšlenka, protože to v podstatě nemělo, kromě zmíněných dvou obětí, žádný impakt na příběh, a soustředilo se to zase jen na dvě ústřední postavy, čož bylo oproti ostatním strašně nevyrovnané a i vás to pak ani nezajímalo. Jediné čeho si cením je, že si Murphy uvědomuje jak nesmyslné bylo zvolení Trumpa. Ale udělat o tom celou sérii a ještě k tomu špatně? Pardon, to fakt ne. ()

DexMASTER094

Dokonalé! Je děsivé, jak moc je to uvěřitelné. Možná právě proto, že by se to mohlo reálně stát komukoliv. Po utahaném hotelu a Roanoke je Murphy zpátky v plné síle. Pilot byl otřesný, ale druhý díl nasadil laťku. Od sedmého dílu jsem to absolutně hltal. Naposledy jsem takhle hltal seriál Ztraceni (moje srdcovka) v roce 2005. Murphy je na dobré cestě. Po murder house a covenu asi nejlepší série. Jen tak dál. 5* ()