Reklama

Reklama

American Horror Story - 1984

(série)
Trailer 2
USA, 2019, 7 h 7 min (Minutáž: 41–60 min)

Kamera:

Gavin Kelly

Hudba:

Mac Quayle

Hrají:

Emma Roberts, Gus Kenworthy, Billie Lourd, Leslie Grossman, Cody Fern, Angelica Ross, John Carroll Lynch, DeRon Horton, Matthew Morrison, Orla Brady (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(9)

Obsahy(1)

Je leto roku 1984 a vo večerných hodinách sa uprostred Los Angeles odohráva lekcia aerobiku. Na tejto hodine sa po prvý krát stretávajú aktéri tohto príbehu. Aerobiková fanatička Montana (Billie Lourd), atléti Chet (Gus Kenworthy) a Ray (DeRon Horton), ambiciózny herec Xavier (Cody Fern) a Brooke (Emma Roberts), ktorá sa do LA prisťahovala len nedávno, takže sa snaží zapadnúť. Po tréningu sa partia rozhodne, že je treba vyskúšať niečo nové, a preto si zvolia kemp Redwood ako miesto, kde strávia leto ako vychovávatelia. Tento kemp je známy tým, že sa tu v roku 1970 odohral brutálny masaker. Teraz, o 14 rokov neskôr, sa jedna z preživších Margaret Booth (Leslie Grossman) rozhodla kemp znovu otvoriť. Krátko po príchode noví táborníci zisťujú, že v Redwoode nie je všetko v poriadku a čoskoro opäť potečie krv. (Marceloo)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (57)

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sezóna „American Horror Story: 1984“ ukazuje, že je možné slasher natočit originálně. Nutně to nemusí znamenat, že se to bude každému líbit, ale tohle je nápadité, vrazi tu nejsou špatní, ale hlavně tu jsou postavy, které jsem si opravdu oblíbil. Nemluvě o tom že je tu skvělý osmdesátkový look a do toho hrají ještě parádnější osmdesátkové fláky. Ale jasně, pořád je to dost překombinované. ()

MikyAff 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Lepší tři hvězdy. Průběh děje mi chvílemi moc neseděl, herečky mi často lezly na nervy a nebyl tam takový feeling, jako u těch lepších řad. Příběh celkem předvídatelný a pokud chtěl být fádní vyvražďovačka, povedlo se. Dost mi chybělo již klasické propojení s jinými sériemi a absence oblíbených hvězd. Místo toho má ale 1984 jeden z nejlepších konců, což aspoň vyzdvihuje celý koncept, ale k vyššímu hodnocení mu nepomůže. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No, ke spokojenosti jsem měl zase jednou hodně daleko. Soudě podle průběhu obou posledních sezón, došla tvůrcům seriálu invence, která jim zpočátku rozhodně nechyběla, a tak se, bohužel, stále častěji vraceli k "osvědčenému" postupu z Roanoke (chybí- li atmosféra a napětí, ať alespoň teče krev). Devátou řadou prý chtěli autoři scénáře vzdát čest osmdesátkové hororové klasice, tomu rozumím, proč v tom případě nenatočili něco s hororovou atmosférou, to už nechápu. Neužil jsem si to, ale jak se znám, na desátou sezónu se stejně podívám (pokud se jí dožiju), abych zjistil, jestli to vydržím. ()

novoten 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery - Že se nebude jednat o obyčejnou parafrázi na slasher, bylo jasné už od oznámení tématu, přesto mě autorský záběr příjemně překvapil. V rámci převyprávění teenagerovských horrorových osmdesátek se totiž jedná o první díl, o přestřelené pokračování, o parodii sama na sebe, o nečekaný origin i o nostalgický návrat po letech. A přesto je mi to málo. Hutná atmosféra, která jindy k AHS neodmyslitelně patří, se totiž dostavuje až v poslední třetině a místo toho sledujeme cosi, co připomíná trochu vyšeptalou neuskutečněnou sezónu Scream Queens. Hlášky cílí zbytečně často na první dobrou, zvraty nepřekvapí, protože přepálenosti se střídají už od samého úvodu a i když mě potěšilo, že jsem nejraději sledoval postavu, která mě v úvodu nezajímala vůbec (Jingles), nezůstalo ve mně z Camp Redwood téměř nic. Díky alespoň za dotažené, dopointované a překvapivě dojemné finále, které celý příběh nenásilně zamyká do vlastní krabičky. Že mě v tu chvíli už z neúspěšných veletočů téměř bolela hlava, je věc druhá. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Aktuálně jsou populární osmdesátky. Příští rok dokonce vyjde Wonder Woman 1984. Éra plná aerobiku, duhových potítek, trvalé, hravé hudby... dnešní mladé určitě šokují způsoby namlouvání tehdejší mládeže, která tehdy musela fungovat bez mobilů atd. A i když intelektuálnější část diváků rok 1984 směřuje spíš k Orwellovi, pro AHS je to synonymum pro letní vyvražďovačku na táboře. Estetika plakátů připomíná ty lepší obálky ze Stop hrůzy a přesně taková je i atmosféra nové řady. Jako celek AHS 1984 opět dokáže překvapit, v prvních dílech v téměř reálném čase vypráví události oné dramatické noci a v druhé polovině série se dozvídáme co a proč k tomu vedlo. Samozřejmě jsou zpět staří známí, Emma Roberts a nakonec i Lily Rabe. Některé vtípky jsou prakticky geniální, gloriola se pak nejvíc vznáší nad scénami z videopůjčovny. ()

Galerie (156)

Zajímavosti (40)

  • V policejním autě hraje „Blue Highway“ od Billy Idol. (Duoscop)
  • Z gramofonu hraje „Knock On Wood“ od Amii Stewart. (Duoscop)

Reklama

Reklama