Chrysopras

Řekl bych docela dobrý nápad, ale provedení žel pokulhává a zvlášt ta digi část byla dost hrozná - ta nejdigitálnější sekvence mi určitě snížila dojem aspoň o 1 hvězdu... ()

applause

Velké překvapení. Liam Neeson se do této role skvěle hodil a Vera Farmiga tu hrála pěknou mrchu. Byl to skvělý akčňak, kdy jste nevěděli, co bude dál. Mně se to moc líbilo, proto takové hodnocení. ()

M.i.k.e

do Cizince ve vlaku jsem nešel s nějak přehnaným očekáváním,ale vzhledem k tomu že mám rád jednak Neesona,tak filmy Jaume Collet-Serry,sem se těšil na další vydařený akční oddech ve stylu Non-Stop (což konečně sliboval i trailer).Realita je ovšem hodně vzdálená i nízkému očekávaní a Commuter je primárně neuvěřitelně hloupým filmem.V určitých momentech dokonce tak hloupým a neuvěřitelným,že jsem začal tvůrce podezírat že ze mě záměrně dělají blbce a Commuter je parodií na všechny předchozí Neesonovky.Bohužel není,ba co víc,film se viditelně bere extrémně vážně,což je ve výsledku ještě horší.Celkem si tu tak divák projde tři fáze - fáze 1 : divák neví o co jde a i když je film extrémně nepravděpodobný a ne moc pochopitelný,pořád ještě dokáže udržet zájem o děj budoucí.fáze 2 - hlavní zápletka se rozkrývá,film je pořád ne úplně pravděpodobný,ale divák si řekne budiž a snaží se přistoupit na rozehranou hru.fáze 3 - zvrat,rozkrytí,trocha akce a velká spousta WTF momentů a otázek proč.Tady už divák pouze kroutí hlavou nad tím jak se kupí jedna nelogičnost na druhou a postavy se chvovají extrémně hloupě.Ne snad,že bych od podobného druhu filmu očekával nějaký vyšší smysl.Vlastně by ani nemusel dávat smysl vůbec,pokud by šlo o svižnou zábavu,ale vše má svoje hranice a ty tady byly překročeny a Serra poprvé naplno zklamal a Neeson si zahrál ve svém nejslabším filmu za hodně dlouhou dobu...40% ()

kaposlav

Čakal som niečo lepšie. Myslím, že na to obsadenie sa to dalo ešte aj lepšie urobiť. Neviem či bol problém v scenári, ale potenciál nebol na plno využitý. ()

Figu

První polovina Cizince byla jedna mega svěží startovačka do světa akce, napětí a tajemna, ta druhá to definitivně sráží do kolen! Příběh se ze začátku tvářil velice zajímavě, trochu jsem čekal i díky Liamovi podobnej NON - STOP ve vlaku, ovšem to by tým okolo filmu nesměl totálně spackat závěr, kterej po náběhu filmu z řad áček, vykolejil jak ten Neesonův vláček do pangejtu označenýho písmenem B. Zaprvé, i já, kterej se většinou seru s odhalováním postav a dojde mi to až v závěru filmu, jsem to v tomhle bijáku dal hned z jedničky! Jak hlavního hajzla hned v hospodě, tak i hledanou slečnu při vyhoštění ze sedadla vlaku. První minus. No a ten, co mi to zesral nejvíc, opět vymazlený digital vykolejení vlaku alá laciná sračka, kdy mi při tom hnusu bylo opravdu líto a styděl jsem se, za ty prasata, co tohle vymysleli a poslali to dokonce před miliony očí do kin. Podotýkám, že je jednadvacáté století a takový hrůzy si pomalu nedovolili pustit do filmu ani v devadesátkách... To je za mě maximínus! Takže hodnocení tak nějak sedí. Jeden z nejslabších filmů Liama za poslední dobu, i když on je v tom úplně nevině! 65% ()

rakovnik

"Já nejsem Prim". Závěr filmu mě nakonec potěšil, byť předchozích cca 70 minut se stalo tím pádem téměř zbytečnými. Nebýt Liama Neesona, nestál by asi film příliš za řeč, nepřinesl v žánru v podstatě nic nového. ()

Havaj8

Podobnej film z vlaku, o něco lepší než Orient Expres, o něco horší než Zdrojový kód. Tohle se mi líbí, akční detektivka, v uzavřeným prostoru, spousta lidí, jeden tajemnej pasažér, žádný indicie pro diváka. Mělo to náboj, člověk neví, komu dřív věřit, o co vlastně jde. A Liam Neeson se na tohle přímo hodí. Vlastně i cením ten konec, kterej nám tu pointu nenaservíruje na podnose a já musím ještě u titulků přemejšlet, co se to stalo a ještě teď když to píšu, tak ani možná nevím, kdo byl kdo. Je důležitý nebýt tohodle žánru moc nasycenej, já tohle například dokážu ocenit, někteří ostatní už v tom viděj další a další kopii něčeho, co už jsme viděli dřív. ()

Martin741

Prekvapivo zly film, plane tempo, nudne chvile sa striedaju s tymi priemernymi, dialogy slabe a akesi slabomyselne. Nechapem ucast ludi ako Vera Farmiga a Patrick Wilson /The Conjuring/ . 20 % ()

Aljak

Psychologické filmy mám rád. Ale toto bola skôr psychiatria! Tendenčne preplácané akčné scény zabili akýkoľvek náznak kvality a uvrhli tento film do absolútnej priepasti hraničiacej s odpadom. To jediné, čo bolo azda vydarené, bola tá finálna pointa... Ale inak čistá paranoidná psychopatická zlátanina plná absurdných akčných scén a anti-realistických prvkov. To akože niekoho vážne baví sledovať niečo tak absurdné? 1* za pointu, inak niet čo pozitívne hodnotiť. ()

Streeper

Liam Neeson do těchto thrillerů prostě patří, je to jako psané pravidlo a i teď v tomhle věku mu to jde skvěle a stále úžasně vypadá, pořád by stál za hřích. Bohužel na rozdíl od Liama je samotný film průměrný, začátek je dobrý a napínavý, potom už to začínalo být zdlouhavé a nudné. Následně je to akční a to se mi moc líbilo, i když místy to bylo až moc přehnané a nereálné, vážně, kdyby mě někdo přetáhl trubkou po hlavě, tak padnu a nezvednu se a oni si v klidu bojují dál, to je velké mínus filmu. Navíc i konec je předvídatelný, ale Liam stojí za tu podívanou. ()

bourec

Po dalším skouknutí filmu musím dát jen tři umolousaný hvězdice,protože ten film je nuda sama,a jeden z nejhorších filmů mýho oblíbence vůbec.50%. ()

humanbeing

Jen taková malá poznámka k titulkům: vážně ostřelovač a ne odstřelovač? Už jsem si myslel, že to takhle napsané už nikdy neuvidím. K hodnocení: bod za sympatického Liama Neesona, jinak vcelku průměr. ()

dubinak

Při The Commuter jsem se cítila tak trochu jako na horské dráze, jednu chvíli čekáte na nějaký ten houpanec a najednou máte žaludek až v krku a krev vám tuhne v žilách. Liam Neeson zas a opět představuje utrápeného chlapíka, kterému se lepí smůla na paty. Těchto jeho rolí jsme už nejspíš přesyceni, bohužel už se pro ně narodil. Když přistoupím k režii, mělo to ve scénáři docela velké lapsy a logicky a snad i fyzikálně a vědecky tam dost věcí nebylo absolutně proveditelných. Když teda odpustím tyhle malé díry v ději, akčně to bylo na slušné úrovní a napětí tam taky téměř nechybělo. Naopak jsem se několikrát přistihla, že jsem byla napnutá jak struna a čekala, co tam Neeson zase natropí za parádu. Závěr byl k velké smůle bohužel protahovaný a ona pointa prostě nic extra. Po úděsných The Shallows to byl ale docela příjemný posun. Serra držet taktovku pořád ještě umí, a tak mu dávám do budoucna další šanci něčím mě překvapit, tentokrát bych zase uvítala nějaký horůrek. ()

C0r0ner

Vytknout by se tomu dalo kdeco, ať už reálnost celého příběhu, chování lidí, nebo zbytečná komplikovanost plánu padouchů, ale mě to prostě bavilo. Člověk je napnutý, co se bude dít, zajímá ho, jak to dopadne, a hrdinům fandí. Není to žádná přehlídka invence, ale jako jednoduchá zábava je to excelentní. 80% ()

necisty

Podle mého poctivá akční práce. Dokonce s velmi kvalitními efekty, troufám si tvrdit, že nebylo poznat, že je to vše dělané na pc, tímto mě opravdu potěšili. Nejspíš ušetřili spoustu prachů, když se 3/4 filmu odehrává ve vlaku. Menší zklamání byl pouze konec, kde se najednou vše záhadně vyřešilo. Vzhledem k tomu, že to bylo napínavé do poslední chvilky mě řešení zajímalo a tohle bylo slabé. Jakoby to tak překombinovali, že už sami nevěděli jak z toho ven. ... GA Cinema ()

fugazi

Zatim nejbéčkovější spolupráce Collet-Serra / Neeson. Když v devátý minutě je všem jasný, kdo je padouch, tak těch zbylých 95 je celkem utrpení ... 4/10 ()

zette

Namet dobry, cim dele se vsak na film divate, tim dej dostava cim dal vice trhlin. Pokud se od nich odprostite, dostanete solidni beckovy akcni film, kde o jakesi napeti neni nouze. Neeson stale dobry, celkove jsem ale cekal vice. ()

Juto

Začiatok filmu je zaujímavý a tajomný, ale rozuzlenie nemá logiku. Liam Neeson je stále aj vo svojom veku drsňák. Tak, že sa vo filme hodí, len scenár je nanič, postavy sa správajú hlúpo. 6/10 ()

PROCESOR

Tak, že to nebude normální cesta vlakem je jasné, jen co Neeson nastoupil. Líbil se mi psychologický začátek „ hry“. Možná, že kdyby zůstalo u toho a jen přemýšlel kdo do vlaku nepatří a odkrýval další indicie, tak by to také nebylo špatný, jenže to by byli všichni zklamaní, kdo čekali adrenalinovou jízdu. Takže se dočkáme opět akciček, jen musím upřímně uznat, že některý bitky působí trochu nevěrohodně. I když je to vysvětleno, že byl bývalý policista tak přece jenom už mu není dvacet. Nicméně film má spád a já se nestačil nudit. ()

laik_60

Napriek priemernym až podpriemerným hodnoteniam, u mňa - a to nebolo tou letnou horúčavou, počas ktorej som si krátil chvílki s týmto filmom - mal tento film gule. Jednoduchá scéna (vlak) zápletky a napätie. Dalo sa tušiť, že všetko napokon dobre dopadne len sa nedalo tušiť ako. Asi si to raz ešte kuknem a snáď prídem na to, kto zabil agenta vo vlaku. ()