V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

M.a.t.t.

Sympatický hlavný hrdina, zaujímavo vystavaný svet a jeho mytológia a sú hlavnými dôvodmi, prečo sa pokračovaniu rozhodne nebránim. Nabudúce by to však už chcelo skutočnú zápletku, menej ťažkopádnych pokusov o o sociálny presah a funkčnejšie hlášky neokopírované z tých najtuctovejších policajných filmov. Nezaškodila by ani výmena režiséra. Ayerovi totiž ďaleko viac sedia realistickejšie kulisy, kde nemá taký problém s tempom rozprávania. 50% ()

choze

L.A. BRIGHTEST. Ayerovy policejní filmy mám rád, ale do tohohle se mi moc nechtělo, protože fantasy nemusím a SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL byl otravnej nudnej shit. Max Landis ale ve scénáři zábavně zkombinoval drsné ayerovské cop buddy movies s gangy spolu s fantasy světem (kterážto kombinace i postava dobráckého orkského poldy připomenou LEBKOUNY) s night runaways, dodal sympatické hlavní postavy a akční děj svižně se pohybující z jedné lokace na druhou, kde se fuckuje a střílí jako o závod. A Ayer to řemeslně natočil. Jen ta záporačka je totálně plochá. ()

Gilmour93

Fairy fucking tale, která v sobě nese něco z mizery Willa Smithe i Lebkounů s Patinkinem. Ayer osázel své oblíbené fízlovské pole žánrem fantasy a po Suicide Squad začíná být jasné, že by na některé plodiny vůbec neměl brát dotace. Bez jiskry, bez pohlaví a bez zájmu a to imbecilní dění kolem svítícího rampouchu sebou stáhne i alegorii na sociální tenzi. Policejní kentaur měl tuhle demonstraci autorské síly potlačit.. ()

Botič

Hodně mělká parafráze na současnou Ameriku. David Ayer by už taky mohl přestat točil jeden a ten samý film pořád dokola. ()

3DD!3

Ayer po nepřehledném Sebevražedném oddílu znovu ve formě. Mix policejního akčňáku a Warcraftovské fantasy funguje překvapivě hladce. Smith hláškuje jak v Mizerech a krev teče proudem. Silné v detailech a zábavné. ()

Spiker01

Dá se říct, že na Bright jsem se těšil celý rok. Nikdo filmu neodpáře, že je to nejdražší a nejambicióznější filmový projekt Netflixu a jak si mě jinak líp získat než angažmá Davida Ayera a Willa Smithe...Noo, jenže výsledek, dlážděný vesměs nespokojenými prvními ohlasy, mě prostě nedokázal úplně strhnout a to bych přitom na Ayera přísahal. Balancoval jsem mezi 3-4*, ale výš jít prostě nemohu. Fantasy svět naroubovaný na všední Los Angeles sice víceméně funguje poměrně neokoukaně a už od prvního traileru to celé působilo poměrně originálně, ale mně to prostě přišlo divné a nekorespondující v celkovém hledisku. Přitom má můj oblíbený rejža od začátku dobře našlápnuto, stejně jako loni u Suicide Squad hned na úvod začne film na pozadí chytlavého songu (což na mě prostě funguje vždycky a končí stejně tak) a objeví se motherfucker Smith a všem ukáže jakej je borec...jenže je to s ním k nevydržení, tak jako parťáka nafasuje hnusnýho orka, kterýho nemá vůbec nikdo rád. A dokonce po nich jde Noomi Rapace, která mě nedávno tak potěšila v 7mi životech, ale tady je to víceméně jen karikatura. Všecko prostě funguje jen na půl plynu, ani ta akce není strhující a Smithovy hlášky taky tentokrát patří do nižší ligy. Ale tu dvojku si v budoucnu také dám, potenciál tam je. PS : Édgar Ramírez vypadá fakt komicky, nemůžu si pomoci. ()

castor

Chlapíky z Patroly (od stejného režiséra) čekaly rovněž perné chvíle v nebezpečných ulicích. Jenže z nich byly ony obavy skutečně cítit. Tady svištíme za cool hávem, ovšem bez opravdové syrovosti film ztrácí trochu na věrohodnosti a působí tak trochu usedle (i když jde o eRko a o krev není nouze). Navíc nabízí pozoruhodný mix. Vedle klasických smrtelníků totiž po světě pobíhají i elfové, orci a další magické bytosti. Přidejme si k tomu kouzelnou hůlku i snahu oživit Temného pána, Willa Smithe nebo vůbec prvního orka, jenž se rozhodl dát k policii, nějaký ten ultra drsný pouliční gang, a máme z toho docela zajímavý guláš. Rozhodně ovšem mohl a měl být poživatelnější. Ústřední duo totiž od jistého momentu jen přebíhá z místa na místo, někoho sejme, jiného seřeže, chemie mezi nimi ani ze čtvrtiny nedosahuje hašteření mezi odepsaným detektivem Joem Hallenbeckem a hráčem amerického fotbalu Jimmy Dixem z Posledního skauta, pak se objeví Noomi Rapace, která mrknutím oka rozkrájí SWAT jednotku, ovšem naše dvojka ji úspěšně vzdoruje, fantasy finále pak už dokonale nudí. Netflix pomýšlí po několika seriálových peckách na velké projekty a snaží se tak stát důležitým hráčem na filmovém kolbišti. Nevím, zda se tady na jedné straně dbalo o představení nového světa a vysvětlení jeho pravidel a na druhé zapomnělo na nosný příběh, ovšem mě chybělo i to, co jsem psal na začátku: špinavé ulice plné zoufalců a vrahů nemají atmosféru a akce rozhodně není tak intenzivní a živočišná jako u dřívějšího Ayera. ()

D.Moore

"Nejsme v žádným proroctví, jasný? Jsme v ukradený toyotě." Příjemná akční krimi komedie se odehrává ve fantasy alternativní realitě a je vlastně dobře, že ta fantastika na sebe tolik nestrhává pozornost a stále jde hlavně o příběh. Ačkoliv tedy neříkám, že bych nechtěl vidět v akci jízdní policii kentaurů nebo že by mě nezajímalo víc o drakovi, který krouží nad městem. Ale co. Will Smith je výborný a rád jsem ho zase sledoval v té nejosvědčenější herecké poloze, Ayerova režie je svižná a na nějakou nudu není čas. Je pravda, že bych celý ten svět rád prozkoumával, ale na druhou stranu mi nepřipadal nevyužitý jako třeba v U.R.N.A. - naštěstí měl daleko blíže k Mužům v černém a Hellboyovi. ()

kulyk

Místo rasismu druhismus, to by si některé neziskovky teprve chrochtly! Jinak docela solidní hříčka s přehnanou nesmrtelností gerojů a přepálenou rolí náhody. Dotáhne-li se pokračovačka, nevynechám. ()

Davies182

Ale jo, povedlo se. Ani minuta nudy, odsejpá to jedna báseň, svět i mytologii se podařilo načtrtnout velmi obstojně, a celkem to je prostě takový blboučký guilty pleasure. Jenom mě holt furt přepadá smutek, když si vzpomenu, že má za sebou tenhle člověk Drsný časy, Street Kings a Patrolu... a teď točí "tohle". ()

pepo

Od renomovanych tvorcov som uz dlho nic horsie nevidel. Vyzera to hnusne, ten uzasny napad nie je rozpracovany ani do podoby solidneho nametu a ma to neskutocne tazku rit. Od polky som sa uz iba nudil, facepalmoval a pri zaverecnej scene v nemocnici som sa prepadal od hanby ako pri lubovolnej casti kamenaku. 3/10 ()

Xmilden

Nápad dobrej, ale přiznejme si že David Ayer už v minulosti svých 5 minut slávy prožil. Will Smith hlavně zpočátku dokáže ještě podat nějakou tu zajímavější repliku "Předveď mi ksicht Orka, kterej prostě kurva zavře hubu, nekecá kraviny a prostě jede do práce... Jo, to je vono! To je vono! Tenhle ti jde!" Svět, který vlastně vychází z událostí Pána Prstenů několik stovek let poté, ovšem za jedno podívání určitě stojí. 50% ()

juta

Ale jo, taková alternativa našeho světa, kde jsou elfové, orkové a lidé vedle sebe nebyla vůbec špatná. Jen škoda že to byla taková jednorázovka, kde se další ukázky z tohoto světa zřejmě nedočkáme. ()

Fiftis

Snímka o počiatočnej nenávisti, prazvláštnym priateľstvom, vzájomnej nedôvere, ktorý razí motto - nesúďte podľa vzhľadu! Will Smith vnáša svoj špecifický humor a s Joelom Edgertonom sú perfektne zohratí. Smith sa do úlohy policajtov hodí, ten jeho chlapčenský zjav a nigga angličtina nikdy neomrzí. A ako rýdzo policajný film to bolo natočené, takže nejaké extravagantné blockbusterovské efekty a vôbec vymoženosti tu proste nie sú. Takými filmami náročný divák bude veľmi sklamaný. O zlý film sa však v žiadnom prípade nejedná. Naopak. Má myšlienku, thrillerový dej a dobrú výpravu. A hlavne zasa usádza film od masovosti na skromnejšiu úroveň, ako to bolo kedysi. Film je úplne v pohode. Universum je pekne nahodené. Orkovia, elfovia a ľudia zmiešaní v jednom kotli. Postavy dobré. Veľmi pekné. ()

filmfanouch

Je to oukey ale nic víc. Potenciálu tam je hodně ale všechen není využit (Ano chápu, chystáme další díl!). Will Smith to táhne, Joel Edgerton je fajn. Výborných myšlenek jako rasizmus vůči orkům je tam spousty. Ale přijde mi, že si Ayer ukousl moc velký sousto a po chvilce už mi vlastně bylo jedno co je zač Noomi Rapace a co plánuje (čímž neříkám, že Noomi Rapace není fajn, naopak je to fajnová záporačka) už kvůli tomu, že prozkoumávání tohoto světa bylo zajímavější . Na druhou stranu hláškování a chemie Smitha a Edgertona je na jedničku a nemám problém s tím vidět dvojku která by mohla být fajn. Netflix však přece jenom vypouští lepší seriály než filmy a právě seriálový kabát by možná Brightu slušel víc. ()

JohnnyD

Nápad fajn, ale prevedenie mizerné. Svet orkov/elfov/ľudí spolunažívajúcich tisícročia je absolútne nevyužitý. V Los Angeles tejto alternatívnej reality nie je okrem poletujúcej víly nič fantastické. Všetky fantazíjne prvky sú vtesnané do hlavnej línie. Celé to pôsobí, akoby prítomnosť elfov a orkov nijako neovplyvnila svet. Samotná buddy línia je pomerne suchá a chémia medzi Smithom a Edgertonom s výnimkou záveru vôbec nefunguje. ()

Stegr

80% - Kéž by z toho udělali seriál. Má to obrovský potenciál, který nemohl být ve dvou hodinách pořádně využitý... ()

Cappuccino

Celkom zábavná buddy komédia s niekoľkými fajn nápadmi, ktoré však neboli dotiahnuté do konca. Netradičná mytológia bola napríklad príšerne okrajová a vôbec nevytvárala komplexný svet plný fantasy stvorení, v aký som pôvodne dúfal. Pobaviť sa ale pri sledovaní určite dá. ()

Rominator

Příběh se odehrává v alternativním světě, kde spolu žijí lidé, víly, elfové, orci a další mytická stvoření. Losangeleský policista Daryl Ward (Will Smith) dostane za partnera vůbec prvního orka, kterým je Nick Jakoby (Joel Edgerton). Ward z toho nemá vůbec žádnou radost, ale musí poslechnout nadřízené... Noomi Rapace byla k nepoznání a podařilo se mi ji identifokovat teprve po přečtení závěrečných titulků. Zápletka není nějak komplikovaná, ale ten svět nabízí možnosti, které by bylo škoda nerozvést v dalším pokračování. HODNOCENÍ 70% (Netflix) ()

Mi Nü-Chai

Vůbec to není Shadowrun a mj. proto vypadá elfí fedarál jako Lofwyr, ale tím si nebudeme kazit náladu a mně to fsktučnosti nevadí. Celková nekonzistence a nelogičnost zejména chování a abilit postav mi už vadí, o místy trapných humotech nemluvě. Někdo to někde nazval 'jako by někdo přehodil Shadowrun ze stolu přímo na plátno' - ano, přesně tak to vypadá, včetně momentů, kdy si GM řekne sakra, souboj s tou partou asasínů mi družinka nedá, musím je nerfnout, jen nikomu nedošlo, že ve filmu to bude vypadat troška blbě. Ale jo, na druhý díl bych se podívala. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

07.05.2022

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (více)