V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

Darth Revan

Asi takhle měl Ayer natočit Suicide Squad. Bright je vynikající erkový výplach, kde se to krví a nadávkami jenom hemží. Díky Netflixi! 5*. ()

bourec

Pravda,ve filmu je několik skvělejch okamžiků,ale jinak ten film je celkem mišmaš,a navíc mi dost neseděl edgerton v masce orka,to byl pro mě hodně rušivej element.Nic co bych chtěl ještě vidět.60%. ()

Nach

Film s nevyužitým potenciálem. Opravdu, tak nabitý svět plný nápadů a zajímavostí se jen tak nevidí. Naše alternativní současnost ve fantasy stylu. Za to tvůrcům tleskám. Též mohu chválit za chemii mezi ústředním hereckým duem a akci. Jenže bohužel to hlavní, tedy zajímavý děj, kde se o postavy budete bát či jim fandit, to jsem zde nedostal. Prostě jsem čekal, kde se naši hrdinové objeví, co je potká a jak si s překážkami poradí. A to je pro mě trochu málo na nadprůměrné hodnocení. Tedy není to opravdu špatný film. Je to dobrý film, který by si zasloužil pokračování bez negativ, které výše popisuji. Bohužel je tento snímek má, a tak je jen dobrý, není chvalitebný nebo výborný či boží. Přesto palec nahoru. 70% ()

Rodriguez

Nápad se mi líbil, ale to zpracování je nějaké nemastné neslané. Pořád mě tam něco chybělo... Škoda, třeba Smith předvede svoje umění v Bad Boys 3. 45% ()

Streeper

Na film jsem se chtěla podívat pouze kvůli Willu Smithovi, jako herce ho mám moc ráda a v akčních filmech mi sedí nejvíce, tak jsem se těšila jaká paráda mě čeká, ještě navíc s Joelem jako jeho parťákem a navíc s tou mytologií kolem, no a jsem hodně zklamaná. Z té mytologie tvůrci nevytěžili vůbec nic. Po celou dobu filmu se jen utíká a chrání se kouzelná hůlka, která se mohla už několikrát použít, aby jim ulehčila útěk, ale její pravá moc se ukazuje až na konci, kdy se "nečekaně" z jedné postavy stane mocný "Bright". Čistá nuda bez jiskry, zajímavosti a napětí. ()

C0r0ner

Objektivně si to tu pátou hvězdičku nezaslouží, ale ten kurevsky dokonalý a originální mix Patroly a Pána Prstenů prostě musím ocenit maximem. Příběh i se všemi zvraty se dal čekat od začátku, ale ten nápad, fóry, brutalita, 18+ provedení a detaily typu drak nad Los Angeles a kentauří obrněný policajt jsou prostě zasraně geniální. 95% ()

cubajz

Mohlo to být o dost lepší, na mě moc moc chaotické, cool a zkratkovité. Třeba se s dvojkou Netflix polepší. ()

fugazi

Tak se potvrdilo, že Ayer je naprosto netalentovanej břídil, kterej nedokáže vytvořit napětí, drama nebo jedinej zapamatovatelnej záběr ani když má naprostou svobodu od Netflixu. Režírovat to někdo jinej, mohla to bejt pecka. Takhle je to pouze akční fantasy tuctovka, kterou nezachrání ani Rková akce a ani výbornej Edgerton ... 5/10 ()

Pajky3

Po všech směrech průměrné a Will Smith si svoje odehrál. Dokáže to zabavit a pobavit, ale za pár ní zapomenete na to, že jste to viděli. ()

Martrix

Už v okamžiku, kdy se objevila věta jen Jasný může kontrolovat sílu hůlky, mi bylo jasné, jak moc popletení tvůrci jsou. Nevím jak hůlka Ayera a Landise, ale ta moje je v pořádku a její sílu kontroluje vcelku pravidelně má partnerka. Zato hošani by měli občas vyjít mezi lidi, resp. mezi dospělé muže. Jak se dá z tak atraktivního námětu, stvořit tak jalová věc? To už byl lepší Sebevražedný oddíl, ale klidně i Poslední lovec čarodějnic. A tohle jde stejně jako Sebevražedný oddíl, plně na triko režiséra. To je jeho práce, prodat scénář tak, aby byl výsledek zábavný, dynamický, měl dramatický oblouk a aby dialogy fungovaly. Má si pohlídat, aby to celé dávalo smysl a nevyznělo pateticky. Vybrat kvalitní a relevantní hudbu... . Místo toho pohřbil další film, který by klidně mohl vyústit v zajímavé pokračování. Na toho chlapa si budu dávat pozor, typický americký prznič. Bohužel se díky VOD dělá tak velké množství projektů, že se dostanou ke slovu i takoví hrobaři...opakovaně. ()

Wormboy

Prazvlastny zanrovy kokteil, o ktory by clovek za normalnych okolnosti radsej ani nezakopol. Ayer vsak akcnaky vie, tandem Will Smith a (nespoznatelny) Joel Edgerton funguje, ale cele je to take bizarne, ze ako celok som to nezozral. No a ked miestami mi film od topkoveho rezisera pripomina Lundgrenovho Punishera z minuleho tisicrocia, nieco asi nie je uplne dobre. 2,5/5* ()

campix

Všechno nasvědčovalo tomu, že bych mohl být potěšen. Líbí se mi, jak to Netflix dělá a pojem televizní film už je naprosto jiná káva než tomu tak bývalo dříve. Zároveň mám rád styl Davida Ayera a podobná látka by mu také měla sedět, zároveň obsazení vypadá na papíře poměrně zajímavě. Kvituji také snahu o vytvoření celého paralelního vesmíru jehož základy jsou poměrně zajímavě nastřeleny a pokud budou pokračování, jakože nejspíše budou, tak by to ve finále mohlo fungovat. Akce je místy velice povedená, ale nějak jsem nedokázal přistoupit na hru tvůrců a popravdě čekal jsem více. Místy mi vadila velká teatrálnost a přeafektovanost. Například Édgara Ramíreze. Tady byla opravdu tenká hranice mezi kultovkou a nesmyslnou splácaninou. Překlonil jsem se k tomu druhému, ale rozhodně budu sledovat další počíná ohledně Bright. ()

animaxis

Nápad má film celkem originální, ale jeho provedení naopak jakékoliv originality naprosto pozbylo. Alternativní historie by mohla působit zajímavě, bohužel tu skoro vůbec není rozvedená. To by ještě nemuselo být špatné, pokud by děj, který ve filmu sledujeme, byl sám o sobě zajímavý. Bohužel minimálně mě moc nezaujal. Je pravda, že nemůžu říct, že bych se nudil. Co se zábavy týče, tak Bright funguje relativně dobře. Nicméně se nemůžu zbavit dojmu, že tady došlo k nevyužití velkého potenciálu. Hlavní kladné postavy tu působí velmi stereotypně, přestože jeden z nich je ork a jedna z nich je elfka. Záporné postavy jsou na tom ještě hůř, protože působí totálně mdle a vlastně ani nemají pořádnou osobnost. Svět jako takový nevypadá špatně, ale je toho tady z něj ukázáno málo. I kvůli tomu si ale myslím, že by nějaké další filmu z tohoto světa nemusely být úplně špatné, kdyby se jich zhostil nějaký pořádný scénárista s jasnou vizí. Tady jistá vize sice očividně je, ale o jasné představě co se provedení týče se tu vůbec nedá mluvit. ()

mortak

První čtvrt hodiny to vypadá na temnou sociální alegorii, ale naštěstí se to rychle překlopí do béčkového akčního výplachu. Smith s Edgertonem utíkají, střílí a hláškují (díky Smithovi za rozšíření slovní zásoby - unfuck this - s tou předponou jsem to ještě neslyšel). Finále bylo sice dost přeplácané, ale jsem zaháčkovanej, a těším se na další díly. Na prohlídku elfího města, na to, jak to vlastně je s federály (tady byli jen v roli diváků, co všude jezdí pozdě), na orčí klan... Rozehrané je to dobře, tak snad to dalšími díly nepošlou pod kytičky. ()

BoXBe

Částečně rozhodně dobrý nápad, v části filmu v dobrém provedení, ale chvílemi velmi špatná televizní slátanina, až s podezřením, že část filmu je točená jiným režisérem nebo se sníženým rozpočtem nebo bez kontroly kvality. ()

majo0007

Totálna pichovina, ale niektoré hlášky stoja za to. Bohužiaľ si Ayer oproti sračkovému Suicide Squad oveľa nepolepšil. ()

alchac

Je mi nesmírnou úlevou konstatovat, že Ayer je po své předchozí Sebevražedné laktační psychóze zpět v plné síle a audiovizuálně znetflixlovat Warcraft tak, aby nebylo třeba platit autorské výpalné Blizzardu, se mu zkřížením s Training Dayem vtipně osazeným ústřední dvojkou negrů (resp. negrem a negrem na druhou) povedlo celkem velmi. A jelikož metroobjímače buků a jiných stromů soukromě považuji za morovou ránu fantasy globálního rozsahu, nemám nyní žádného důvodu neudělit velmi zaslouženou čtyřku. A příště bych byl zvědavej třeba na to, jak by si naše vypečená černozelená noční hlídka střihla trojku s Gotrekem Gurnissonem v o pár desítek mega tučnějším nášupu. ()

Deyw

Bylo to slusny..dost me to prislo jako ta patrola - dva partaci pod tlakem prez celej film - na mensim placu je nahanej vsichni a chtej je sejmout a kluci utikaj a nemaj pomalu kam..akce byla skvela..gore super..svet jako v omalovance kde jsou elfove snobove a orci verbes bylo skvely a komicky.. :D chybela tomu duse, nebo nvm jak to nazvat..proste je to hodne dobry ale na 4 to podle me neni.. jinak herecky default - smith je dobrej takovej klasickej fucker a joel ma blba orka, kterej obcas hodi dobrou hlasku.. zrovna nedavno sem nadaval na konec u snehulaka..tak tady ten blbec ma vybornou hlasku - hm ja sem dojel.. :D kdo videl vi :D ()

StanislachKo

Heh. Každý Ayerov film som asi s výnimkou Suicide squad viac či menej zožral a to z prostého dôvodu, že mi každý jeden prišiel technokratický a naturalistický. Tu tomu nebolo inak ( + prihodil riadny kýbel GuyRitchinoviny), ale drsný film z drsného prostredia postapokalyptického L.A. zasypal fantasy monštrami v duchu Warcraftov a WoW-kami... Nápad tak bizardný, až som krútil hlavou. Pojem rasizmus tu nabral úplne iný rozmer. Fairytales sú iba otravný hmyz vyžierajúci vtáčikom zrno z búdky (A bežne sa ich vieš zbaviť v župane na dvorku ranou po pysku... to bolo veľmi vtipne), Elfovia v nablýskaných kvádrach ovládajú ekonomiku a vlastne celý svet, potom sú bežní ľudia, potom černosi a na samom spodku orcovia. Jeden sa snaží vymyknúť stereotypu a z politických dôvodov ho zavesia na krk práve Willovi Smithovi, asi aby si mohol zopáknuť už snáď legendárnu postavu z "I, robot". A k čomu to zákonne musí vyústiť? Tadá: bromance, friendship, brotherhood a blah blah... Strieda sa vo mne dilema dať hore za odvahu, originalitu a fakt výbornú akciu, ale dole to zas ťahá tá čarodejnícko fantasmagorická stránka A ešte k tomu nejakou magic wound. Takže nechávam ako je. Jo a mimózny Edgerton bol tiež btw skvelý, iba aby som nezabudol. ()

Remivsremi

Jednoduchý ale zajímavý příběh je ubit nezvládnutým scénářem a chaotickým přístupem. Někdo si načrtl pár momentů ale jaksi pozapomněl na posloupnost a návaznost. Proto se hrdinové brodí z jedno místa na druhé, ani přitom nikdo neví, jak se tam mohli dostat či ocitnout. Je to škoda, protože v tom stále vidíte ten potenciál, na který se prostě vykašlalo. Mít to v ruce šikovnější pisálek, věřím, že by z toho Ayer vytřískal novou hvězdičku Netflixu. Takto se z toho stal druhý Sabotage. 40% ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

07.05.2022

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (více)