Barbie Růženka

Animovaný / Rodinný

USA, 2002, 84 min

Owen Hurley

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Elana Lesser, Cliff Ruby

Scénografie:

Walter P. Martishius

Růženka a nebo Rapunzel? Do Růženky to má bohužel daleko. Nechápu, proč jí nenechali její jméno, aby i české děti znali pohádku o Rapunzel. Je to trochu krkolomné jméno, ale neseděla mi tam Růženka. Jinak se mi příběh líbil. Čarodějka jí odstříhne její vlasy, aby následně na svatbě s princem jí opět kosmickou rychlostí narostli. To je jediná věc, která mě na tom vadila.(15.1.2012)

Barbie tentokrát v podobe inej princeznej s krajším a komplexnejším dejom, avšak s rovnako nekvalitnými animáciami. V dnešnej dobe už je ťažké si predstaviť, že dnešné deti siahnu po podobných rozprávkach v dobe prudko vizuálnej. Každopádne toto pohladí dušu nielen dieťaťa. Celkom milé a ústredná pieseň krásna. Stále to ale logicky nie je môj šálok kávy. 50 %(31.1.2017)

Náhodou teda... tohle vůbec není špatný! V porovnání s některými těmi animáky, které se poslední dobou vyrábějí, se mi to fakt líbilo a po dlouhý době jsem se výborně pobavila. No, přeložit do češtiny Rapunzel jako Růženku... k tomu snad nemám ani co dodat. Ale jinak mě překvapil i ten slušně akční závěr! A dost se to celý přibližovalo myšlence klasických českých pohádek, mělo to navíc hlavu a patu!(20.8.2013)

Po komentáři Ninadel nevím co dodat, mluví mi z duše! Tyhle Barbie filmy nejsou tak špatné, jak by se na první pohled mohlo zdát a jako fanoušek pohádek se za ně stavím. 4 * jsou možná moc, pokud bychom srovnávali s českými pohádkami (ať už s televizními nebo filmovými), ale v rámci žánru animovaná pohádka pro holčičky je toto hodnocení adekvátní.(27.4.2009)

Jsem skalní fanoušek pohádek- kreslených i hraných- jen u málokteré pohádky se stane, že by se mi nelíbila a tahle je opravdu povedená( pokud od toho nečekáte víc než co to je- uvědomte si, že je to o barbie) PS: viděla sem to až po navlásku, tekže opravdu nechápu, proč to není přeloženo jako Locika, nebo aleson jak ve Shrekovi na Zlatovlásku(20.9.2011)

• - V pozadí filmu v jednom momentu hraje skladba od Antonína Dvořáka „Z nového světa“. Pravděpodobně jako odkaz na to, že vstupuje do „nového světa“. (lenochod6)

• - Když Růženka s Penelopou a Hobbiem letí k zámku, říká: „Stefane vydrž, už letíme.“ Princ jí však své jméno nikdy neřekl, nemohla ho znát. (AriaLissaKie)