Barbie Růženka

Animovaný / Rodinný

USA, 2002, 84 min

Owen Hurley

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Elana Lesser, Cliff Ruby

Scénografie:

Walter P. Martishius

Po komentáři Ninadel nevím co dodat, mluví mi z duše! Tyhle Barbie filmy nejsou tak špatné, jak by se na první pohled mohlo zdát a jako fanoušek pohádek se za ně stavím. 4 * jsou možná moc, pokud bychom srovnávali s českými pohádkami (ať už s televizními nebo filmovými), ale v rámci žánru animovaná pohádka pro holčičky je toto hodnocení adekvátní.(27.4.2009)

Barbie tentokrát v podobe inej princeznej s krajším a komplexnejším dejom, avšak s rovnako nekvalitnými animáciami. V dnešnej dobe už je ťažké si predstaviť, že dnešné deti siahnu po podobných rozprávkach v dobe prudko vizuálnej. Každopádne toto pohladí dušu nielen dieťaťa. Celkom milé a ústredná pieseň krásna. Stále to ale logicky nie je môj šálok kávy. 50 %(31.1.2017)

Druhý novodobý celovečerní film s Barbie je česky uváděn s naprostým nepochopením jako Růženka, ačkoli jde o Lociku. Ale Disneyovka Na vlásku inspirovaná stejnou pohádkou bratří Grimmů vyšla bohužel až o osm let později. Do té doby jen málokdo tušil, jak jméno právě téhle princezny překládat. Pokud nicméně vzdáte ten český nesmysl, v originále vám může být odměnou hlas Anjelicy Huston.(3.2.2009)

Růženka a nebo Rapunzel? Do Růženky to má bohužel daleko. Nechápu, proč jí nenechali její jméno, aby i české děti znali pohádku o Rapunzel. Je to trochu krkolomné jméno, ale neseděla mi tam Růženka. Jinak se mi příběh líbil. Čarodějka jí odstříhne její vlasy, aby následně na svatbě s princem jí opět kosmickou rychlostí narostli. To je jediná věc, která mě na tom vadila.(15.1.2012)

Skvělý díl: má to mluvícího králíka, dráčka, draka, kouzelný štětec a záporáka nějakou starou mrchu s fretkou nebo cotodoprdeleje. No a ten moment, kdy se ta baba chytne do vlastního kouzla (protože Barbie to prostě pálí a ví jak na to), to je promyšlené jak cyp. Takže dramaturgicky prostě oukej. Má to napětí, má to šmrnc, šťastný konec, zlí jsou potrestáni, králové si uvědomí, že války jsou fuj a uzavřou příměří, já si nemůžu stěžovat.(13.8.2013)

• - Když Růženka s Penelopou a Hobbiem letí k zámku, říká: „Stefane vydrž, už letíme.“ Princ jí však své jméno nikdy neřekl, nemohla ho znát. (AriaLissaKie)

• - V pozadí filmu v jednom momentu hraje skladba od Antonína Dvořáka „Z nového světa“. Pravděpodobně jako odkaz na to, že vstupuje do „nového světa“. (lenochod6)