Barbie Růženka

Owen Hurley

Elana Lesser, Cliff Ruby

Scénografie:

Walter P. Martishius

Po komentáři Ninadel nevím co dodat, mluví mi z duše! Tyhle Barbie filmy nejsou tak špatné, jak by se na první pohled mohlo zdát a jako fanoušek pohádek se za ně stavím. 4 * jsou možná moc, pokud bychom srovnávali s českými pohádkami (ať už s televizními nebo filmovými), ale v rámci žánru animovaná pohádka pro holčičky je toto hodnocení adekvátní.(27.4.2009)

Jsem skalní fanoušek pohádek- kreslených i hraných- jen u málokteré pohádky se stane, že by se mi nelíbila a tahle je opravdu povedená( pokud od toho nečekáte víc než co to je- uvědomte si, že je to o barbie) PS: viděla sem to až po navlásku, tekže opravdu nechápu, proč to není přeloženo jako Locika, nebo aleson jak ve Shrekovi na Zlatovlásku(20.9.2011)

• Reesam

Řekne-li někdo Růženka, vzpomenu si na časy, kdy jsem měla panenku Barbie s dlouhými blonďatými vlasy právě jako Růženka, hřebínek, který hrát onu krásnou melodii pokaždé, když jsem ho zmáčkla. Takováhle pohádka byla jednou z mých nejoblíbenějších. Kdybych mohla, klidně bych se na ni podívala znova a vrátila se do tajuplného světa za obrazem. Vždy mě fascinovalo, jak je to krásně namalované a doteď je to taková má inspirace.(6.5.2013)

Náhodou teda... tohle vůbec není špatný! V porovnání s některými těmi animáky, které se poslední dobou vyrábějí, se mi to fakt líbilo a po dlouhý době jsem se výborně pobavila. No, přeložit do češtiny Rapunzel jako Růženku... k tomu snad nemám ani co dodat. Ale jinak mě překvapil i ten slušně akční závěr! A dost se to celý přibližovalo myšlence klasických českých pohádek, mělo to navíc hlavu a patu!(20.8.2013)

Příběh je oproti pohádce bratří Grimmů úplně přepsaný, zůstaly jen útržky, ale myslím, že se docela povedl. (Růženka nežije ve věži, žije v zámku, který je ukrytý pomocí kouzel, do věže ji Gothel uvězní až na konci, motiv dívky spouštějící své vlasy je použitý pouze ve snu, Růženka má ve filmu vlasy dlouhé jen asi po kotníky. Na konci filmu je chyba, pokud se zrušila všechna kouzla Gothel, tak měly vlasy Růžence narůst okamžitě a ne až na svatbě). Docela zajímavé je, že stejně jako v Disney animáku Tangled (Na vlásku), které je o 8 roků mladší a je také inspirovaný Rapunzel od bratří Grimmů, se také tato dívka ve svém zajetí baví tím, že kreslí. Náhoda?(29.6.2013)

• - Když Růženka s Penelopou a Hobbiem letí k zámku, říká: „Stefane vydrž, už letíme.“ Princ jí však své jméno nikdy neřekl, nemohla ho znát. (AriaLissaKie)

• - V pozadí filmu v jednom momentu hraje skladba od Antonína Dvořáka „Z nového světa“. Pravděpodobně jako odkaz na to, že vstupuje do „nového světa“. (lenochod6)