Barbie Růženka

Owen Hurley

Elana Lesser, Cliff Ruby

Scénografie:

Walter P. Martishius

Příběh je oproti pohádce bratří Grimmů úplně přepsaný, zůstaly jen útržky, ale myslím, že se docela povedl. (Růženka nežije ve věži, žije v zámku, který je ukrytý pomocí kouzel, do věže ji Gothel uvězní až na konci, motiv dívky spouštějící své vlasy je použitý pouze ve snu, Růženka má ve filmu vlasy dlouhé jen asi po kotníky. Na konci filmu je chyba, pokud se zrušila všechna kouzla Gothel, tak měly vlasy Růžence narůst okamžitě a ne až na svatbě). Docela zajímavé je, že stejně jako v Disney animáku Tangled (Na vlásku), které je o 8 roků mladší a je také inspirovaný Rapunzel od bratří Grimmů, se také tato dívka ve svém zajetí baví tím, že kreslí. Náhoda?(29.6.2013)

Druhý novodobý celovečerní film s Barbie je česky uváděn s naprostým nepochopením jako Růženka. Rapunzel sice možná nezní tak dobře, ale chci vidět ty naše odborníky, jak si poradí se zfilmováním skutečné Sleeping Beauty. Konečně, když neměli problém nepřeložit Thumbelinu jako Malenku, jsou to lidé naprosto mimo svůj obor. Každopádně rozumný divák si s tímhle problémem hravě poradí a ten, kdo si to zkusí i anglicky, získá jako bonus hlas Anjelicy Huston. Osobně bych sice Rapunzel viděla jako o něco horší film, než je předchozí Louskáček, ale pořád je tu velice dobrý komplexní příběh s rámcovým vyprávěním a zajímavou úpravou speciálně pro Barbie filmový svět. Takže proč ne? Znám dnes už odrostlejší slečny, které milovaly především ten kouzelný štětec :)(3.2.2009)

Jsem skalní fanoušek pohádek- kreslených i hraných- jen u málokteré pohádky se stane, že by se mi nelíbila a tahle je opravdu povedená( pokud od toho nečekáte víc než co to je- uvědomte si, že je to o barbie) PS: viděla sem to až po navlásku, tekže opravdu nechápu, proč to není přeloženo jako Locika, nebo aleson jak ve Shrekovi na Zlatovlásku(20.9.2011)

Barbie tentokrát v podobe inej princeznej s krajším a komplexnejším dejom, avšak s rovnako nekvalitnými animáciami. V dnešnej dobe už je ťažké si predstaviť, že dnešné deti siahnu po podobných rozprávkach v dobe prudko vizuálnej. Každopádne toto pohladí dušu nielen dieťaťa. Celkom milé a ústredná pieseň krásna. Stále to ale logicky nie je môj šálok kávy. 50 %(31.1.2017)

• Reesam

Řekne-li někdo Růženka, vzpomenu si na časy, kdy jsem měla panenku Barbie s dlouhými blonďatými vlasy právě jako Růženka, hřebínek, který hrát onu krásnou melodii pokaždé, když jsem ho zmáčkla. Takováhle pohádka byla jednou z mých nejoblíbenějších. Kdybych mohla, klidně bych se na ni podívala znova a vrátila se do tajuplného světa za obrazem. Vždy mě fascinovalo, jak je to krásně namalované a doteď je to taková má inspirace.(6.5.2013)

• - Když Růženka s Penelopou a Hobbiem letí k zámku, říká: „Stefane vydrž, už letíme.“ Princ jí však své jméno nikdy neřekl, nemohla ho znát. (AriaLissaKie)