Barbie Růženka

Elana Lesser, Cliff Ruby

Scénografie:

Walter P. Martishius
  • Reesam

Řekne-li někdo Růženka, vzpomenu si na časy, kdy jsem měla panenku Barbie s dlouhými blonďatými vlasy právě jako Růženka, hřebínek, který hrát onu krásnou melodii pokaždé, když jsem ho zmáčkla. Takováhle pohádka byla jednou z mých nejoblíbenějších. Kdybych mohla, klidně bych se na ni podívala znova a vrátila se do tajuplného světa za obrazem. Vždy mě fascinovalo, jak je to krásně namalované a doteď je to taková má inspirace.(6.5.2013)

Náhodou teda... tohle vůbec není špatný! V porovnání s některými těmi animáky, které se poslední dobou vyrábějí, se mi to fakt líbilo a po dlouhý době jsem se výborně pobavila. No, přeložit do češtiny Rapunzel jako Růženku... k tomu snad nemám ani co dodat. Ale jinak mě překvapil i ten slušně akční závěr! A dost se to celý přibližovalo myšlence klasických českých pohádek, mělo to navíc hlavu a patu!(20.8.2013)

Po komentáři Ninadel nevím co dodat, mluví mi z duše! Tyhle Barbie filmy nejsou tak špatné, jak by se na první pohled mohlo zdát a jako fanoušek pohádek se za ně stavím. 4 * jsou možná moc, pokud bychom srovnávali s českými pohádkami (ať už s televizními nebo filmovými), ale v rámci žánru animovaná pohádka pro holčičky je toto hodnocení adekvátní.(27.4.2009)

Skvělý díl: má to mluvícího králíka, dráčka, draka, kouzelný štětec a záporáka nějakou starou mrchu s fretkou nebo cotodoprdeleje. No a ten moment, kdy se ta baba chytne do vlastního kouzla (protože Barbie to prostě pálí a ví jak na to), to je promyšlené jak cyp. Takže dramaturgicky prostě oukej. Má to napětí, má to šmrnc, šťastný konec, zlí jsou potrestáni, králové si uvědomí, že války jsou fuj a uzavřou příměří, já si nemůžu stěžovat.(13.8.2013)

Jsem skalní fanoušek pohádek- kreslených i hraných- jen u málokteré pohádky se stane, že by se mi nelíbila a tahle je opravdu povedená( pokud od toho nečekáte víc než co to je- uvědomte si, že je to o barbie) PS: viděla sem to až po navlásku, tekže opravdu nechápu, proč to není přeloženo jako Locika, nebo aleson jak ve Shrekovi na Zlatovlásku(20.9.2011)

• - V pozadí filmu v jednom momentu hraje skladba od Antonína Dvořáka „Z nového světa“. Pravděpodobně jako odkaz na to, že vstupuje do „nového světa“. (lenochod6)

• - Když Růženka s Penelopou a Hobbiem letí k zámku, říká: „Stefane vydrž, už letíme.“ Princ jí však své jméno nikdy neřekl, nemohla ho znát. (AriaLissaKie)