Barbie Růženka

Owen Hurley

Elana Lesser, Cliff Ruby

Scénografie:

Walter P. Martishius

Po komentáři Ninadel nevím co dodat, mluví mi z duše! Tyhle Barbie filmy nejsou tak špatné, jak by se na první pohled mohlo zdát a jako fanoušek pohádek se za ně stavím. 4 * jsou možná moc, pokud bychom srovnávali s českými pohádkami (ať už s televizními nebo filmovými), ale v rámci žánru animovaná pohádka pro holčičky je toto hodnocení adekvátní.(27.4.2009)

• Reesam

Řekne-li někdo Růženka, vzpomenu si na časy, kdy jsem měla panenku Barbie s dlouhými blonďatými vlasy právě jako Růženka, hřebínek, který hrát onu krásnou melodii pokaždé, když jsem ho zmáčkla. Takováhle pohádka byla jednou z mých nejoblíbenějších. Kdybych mohla, klidně bych se na ni podívala znova a vrátila se do tajuplného světa za obrazem. Vždy mě fascinovalo, jak je to krásně namalované a doteď je to taková má inspirace.(6.5.2013)

Růženka a nebo Rapunzel? Do Růženky to má bohužel daleko. Nechápu, proč jí nenechali její jméno, aby i české děti znali pohádku o Rapunzel. Je to trochu krkolomné jméno, ale neseděla mi tam Růženka. Jinak se mi příběh líbil. Čarodějka jí odstříhne její vlasy, aby následně na svatbě s princem jí opět kosmickou rychlostí narostli. To je jediná věc, která mě na tom vadila.(15.1.2012)

Druhý novodobý celovečerní film s Barbie je česky uváděn s naprostým nepochopením jako Růženka. Rapunzel sice možná nezní tak dobře, ale chci vidět ty naše odborníky, jak si poradí se zfilmováním skutečné Sleeping Beauty. Konečně, když neměli problém nepřeložit Thumbelinu jako Malenku, jsou to lidé naprosto mimo svůj obor. Každopádně rozumný divák si s tímhle problémem hravě poradí a ten, kdo si to zkusí i anglicky, získá jako bonus hlas Anjelicy Huston. Osobně bych sice Rapunzel viděla jako o něco horší film, než je předchozí Louskáček, ale pořád je tu velice dobrý komplexní příběh s rámcovým vyprávěním a zajímavou úpravou speciálně pro Barbie filmový svět. Takže proč ne? Znám dnes už odrostlejší slečny, které milovaly především ten kouzelný štětec :)(3.2.2009)

Příběh je oproti pohádce bratří Grimmů úplně přepsaný, zůstaly jen útržky, ale myslím, že se docela povedl. (Růženka nežije ve věži, žije v zámku, který je ukrytý pomocí kouzel, do věže ji Gothel uvězní až na konci, motiv dívky spouštějící své vlasy je použitý pouze ve snu, Růženka má ve filmu vlasy dlouhé jen asi po kotníky. Na konci filmu je chyba, pokud se zrušila všechna kouzla Gothel, tak měly vlasy Růžence narůst okamžitě a ne až na svatbě). Docela zajímavé je, že stejně jako v Disney animáku Tangled (Na vlásku), které je o 8 roků mladší a je také inspirovaný Rapunzel od bratří Grimmů, se také tato dívka ve svém zajetí baví tím, že kreslí. Náhoda?(29.6.2013)