Velká výpravná česko-slovenská pohádka o dvou krásných princeznách, bohatém nápadníkovi a chudém zamilovaném mládenci... Princezna Diana (K. Kanátová) se má provdat za vévodu Filipa (J. Dobrík), se kterým je odmalička zasnoubená, ale nikdy ho osobně nepoznala. Její otec (P. Višňovský) je přesvědčený, že Filip bude pro Dianu vhodným ženichem a oporou. Jeho dcera má však pochybnosti a chce zjistit, jestli bude láska vévody k ní opravdu upřímná a jestli s ním bude šťastná. V předvečer jeho příjezdu se princezna tajně vydá na jarmark a využije náhodné nabídky tajemného kouzelníka (I. Romančík), který slibuje odpověď na otázky o její budoucnosti. Diana vypije jeho zázračný elixír, ale až na zámku se zděšením zjistí, že jí narostl ošklivý nos, který proměnil její dosud krásnou tvář. Diana se nechce nikomu ukázat, ani otci, ani Filipovi. V přestrojení za obyčejné děvče uteče ze zámku, aby co nejdříve našla kouzelníka a získala zpět svoji podobu. Musí se vydat až do sousedního království, kde vládne král Ĺudovít (M. Noga), jeho krásná dcera, princezna Adéla (P. Šimberová) a svérázná babička královna (I. Janžurová). Nahlédne do voňavé dílny, a také zjistí, že v lidech se skrývá i zloba. Potká lidi dobré i zlé, ale hlavně se přesvědčí, že její nos je vlastně zázračný… (Česká televize)

Vědma

Parfém - příběh bezbřehé nudy... Ale nakonec díky sympatickému páru (kupodivu rozmazlené princezny a vévody Filipa, který měl být asi tragéd, ale úspěšně se tomu vzepřel) to nebyla taková hrůza. Naopak hlavní dvojice princezny Diany a voňavkáře tak nějak nesmrděla - nevoněla. ... tú najkrajšiu z voňaviek l´ahko rozoznám, voniaš mi nocou rán... to mi to trvalo, než jsem tu písničku poznala. ()

kajas

Letos byli slovenští bratři lepší a na jeden ze svátečních večerů připravili nefalšovanou pohádku s krásnými a slušně oblečenými princeznami a originálním námětem. Velmi slušné. ()

dyfur

......celý čas "kuchtili" vonavky ....už som čakal nech teda už pre zľutovanie namiešajú tú pravú,princezná sa zbaví nosa a nech už je koniec.Nudááááá...... ()

easaque

1* tyto Vánoce jsem zkusil dvě nové pohádky ze tří a jen dokládají hodně nízkou úroveň současné rychlotvorby. Jedna z nich byla tato slovenská pohádka, které by určitě češi bez dabingu nerozumněli. Ale to vem čert. Ze začátku to vypadalo nadějně a hezky se to rozjíždělo. Bohužel po půl hodině se děj začal hodně tahat a nic podstatného se nedělo. Po hodině jsem to už nevydržel a přepnul. I tak si troufnu hodnotit, protože opakování mě neláká. Ve výsledku mu dávám tedy aspoň 1 hvězdu za snahu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

pakobylka

Vyprávěnka, která má (kupodivu !) alespoň rámcovou představu, jak by taková správná pohádka měla vypadat. Jistě - neoplývá fantazií ani kreativitou a počíná si maličko amatérsky ... jakoby znovu a znovu hledala, kudy a s jakou písničkou se vydat dál. Leč nepolevuje ve svém úsilí, navzdory dílčím omylům a nebohaté výpravě je pevně odhodlaná odvést dobrou a poctivou práci - a na výsledku je to znát. Nikterak výjimečné, nicméně vcelku pohodové 3* ()

zette

Nejvice ocenuji prostredi vyroby parfemu, to v pohadkach zase tak casto neeviduji. Pomale tempo, pretazena stopaz a celkem dost nuda. ()

otík

Premiérově vysíláno 26.12.2016. Pohádka zalitá sluncem, úsměvy, příjemnými hrdiny, trochou inspirace u parfémového vraha a snad i Třemi veterány. Zní to šíleně, ale vyšel z toho příjemný pohádkový příběh, kde konečně není žádné výrazné zlo, nikdo s nikým nebojuje, nikomu nenadává a kde to špatné je přeci jen jaksi potrestáno (ne sice tak jasně, ale budiž). Škoda jen určité dialogové škrobenosti, chybí přirozenost a obyčejné chování. I tak ale lze říct, že vznikla pohádka příjemná pro oko diváka mladšího i staršího a že konečně má být Česká a Slovenská televize na co hrdá. Natáčelo se také na zámcích Lednice, Buchlovice a hradu Buchlově, poděkování patřilo obyvatelům měst Smolenice, Trnava, Buchlovice, Buchlov (to ale není město ani vesnice, jen název hradu!!!) a Mikulov. ()

misulka03

Jsem sice silně ovlivněná letošní "pohádkovou" podívanou, ale i s tímto ohledem jsem byla s touto pohádkou velice spokojená. Bylo to opravdu milé. ()

SeanLSD

Spojenie slov "slovenská", "televízna" a "rozprávka" rozhodne nie je niečo, čo by budilo moju dôveru alebo ma nebodaj lákalo, ale náhodné vianočné zhliadnutie nie je kvôli tomu ohodnotené omnoho veľkorysejšie, než by si zaslúžilo. ()

kocik1

Mezi slepými jednooký králem a to platí i v případě téhle vánoční pohádky. Ne, výborná nebyla a nebyla ani dobrá. Byla především dlouhá a místy nudná. Přesto alespoň trochu dávala smysl a nebyla trapná. Při letošní nabídce vánočních pohádek je známka konečně aspoň dostatečná. ()

Skuby47

Tak jsme se na třetí pokus přece jen letos dočkali normální pohádky. Nebylo to špatné i když k dokonalosti to mělo ještě daleko. Nebudu se zabývat dabingem slovenských herců, slovenština mi nevadí, ale dětem by možná ano. Kladem je jakási originalita námětu, krásné přírodní lokality v nichž se natáčelo, slušná výprava a kostýmy a snad i výběr méně známých hereckých osobností. Jako zápor hodnotím komplikovaný příběh, nedostatek pohádkové atmosféry, určitou rozvláčnost a absenci humoru, který k pohádkám také patří.. Být to vtipnější a o čtvrthodinku kratší, získalo by to větší spád. Dnes bylo k vidění na všech televizích tolik pohádkových skvostů, že v této konkurenci to má nová neokoukaná pohádka těžké. ()

Lopezka1982

Pohádka ušla, žádný zázrak, ale špatná také nebyla, řekla bych takový průměr... musím říct, že princezna Adélka byla jedna z nejhezčích princezen poslední doby a dokonce to byla češka Petra Šimberová, to mne velmi potěšilo, ale škoda, že ji neobsadili i do jiných princezen, fakt roztomilá :) jinak příběh nebyl špatný, akorát dost předvídatelný... ale i tak děkujeme :) ()

HonzaBez

Parfémový motiv ano, kvalitní výprava v podobě krásných exteriéru a interiéru rovněž. Na poprvé se se mi to asi i proto líbilo víc než teď podruhé. Tentokrát mi přišlo, že se to místy trošku vleklo a nesedly mi ani některé herecké výkony. I taková Iva Janžurová (po většinu času na kolečkové křeslo - nevím proč?) nebyla podle mě žádný zázrak. ()

Johnny.ARN

Také pekné rozprávkové, či prostredím, či kostýmami. A je fajn, že sa niečo také točí. Dokonca to miestami aj bavilo. 3 z 5 ()

LadyPupu

Parfém: Příběh vraha šmrcnutej hromadou cukrkandlu s motivem ukradeným ze Tří veteránů a se scénářem jak z pera uspávače hadů. Jedný princezně vyroste nos o centimetr, což stejně nikdo nevnímá, protože ty její divný pysky zůstaly stejný, druhá princezna vypadá jak dvanáctiletá konkubína, vévoda paří na tabletu, no a zubatej kudrnáč je taky úchvatnej. Obzvlášť při závěrečném vyznání lásky princezně. Jaký schválně neřeknu, protože za a) by to byl spoiler za b) chvíli to vypadalo, že tam bude každej s každym. Jo a fuck off dabing. Howgh. ()

Mishqo

Scenáristicky čisté peklo. Exteriéry, kostýmy a celkový vizuál krásny. Kika Kanátová je charizmatická a hranie jej sedí. :) ()

Master19

Popravdě jsem neviděl větší rozdíl ve verzi s nosem a bez nosu. Ale nutno uznat, že jsem si docela dlouho myslel, že jde o pohádku německou, protože výprava je opravdu velkolepá. Současně vykazuje i další neduhy německých pohádek a to absence humoru, inertní postavy, nuda a natahovaný konec. Nejlepší je samozřejmě hlavní záporák (jestli jsem to dobře pochopil) Jastraban a pěkně vybrané exteriéry. Znovu vidět netřeba. ()

zdenny

Podle názvu jsem si myslel, že půjde o novodobou princeznu Bosanu z „Tří veteránů“ . Princezninou návštěvou tržiště mi to zase připomínalo „Starou bambitku“. Nakonec mě pohádka příjemně překvapila příjemným nenásilným příběhem (až na ten dabing blonďaté princezny). Celkově byla pohádka malou náplastí na rány způsobené loňskou vánoční katastrofou. PS: Princezna byla šikovná a v jedné scéně dokonce ukázala ňadro. ()

Pedross800

Tož dnešní princezna nebyla sice žádná extra krasavice taky, ale ve srovnání s tím, co za pometla jí letos předcházely to byla hotová miss Universe :-) A i co se samotného příběhu týká, byl zdaleka nejpohádkovější ze všech nových co nám ČT naservírovala. Žádný zázrak to sice nebyl, ale koukat se na to dalo. Jen ten tablet na konci si mohli odpustit. Celkově ale letos nové pohádky velká bída, ještě že za rok nás asi čeká Anděl páně 2, to si všichni spravíme chuť. ()