Velká výpravná česko-slovenská pohádka o dvou krásných princeznách, bohatém nápadníkovi a chudém zamilovaném mládenci... Princezna Diana (K. Kanátová) se má provdat za vévodu Filipa (J. Dobrík), se kterým je odmalička zasnoubená, ale nikdy ho osobně nepoznala. Její otec (P. Višňovský) je přesvědčený, že Filip bude pro Dianu vhodným ženichem a oporou. Jeho dcera má však pochybnosti a chce zjistit, jestli bude láska vévody k ní opravdu upřímná a jestli s ním bude šťastná. V předvečer jeho příjezdu se princezna tajně vydá na jarmark a využije náhodné nabídky tajemného kouzelníka (I. Romančík), který slibuje odpověď na otázky o její budoucnosti. Diana vypije jeho zázračný elixír, ale až na zámku se zděšením zjistí, že jí narostl ošklivý nos, který proměnil její dosud krásnou tvář. Diana se nechce nikomu ukázat, ani otci, ani Filipovi. V přestrojení za obyčejné děvče uteče ze zámku, aby co nejdříve našla kouzelníka a získala zpět svoji podobu. Musí se vydat až do sousedního království, kde vládne král Ĺudovít (M. Noga), jeho krásná dcera, princezna Adéla (P. Šimberová) a svérázná babička královna (I. Janžurová). Nahlédne do voňavé dílny, a také zjistí, že v lidech se skrývá i zloba. Potká lidi dobré i zlé, ale hlavně se přesvědčí, že její nos je vlastně zázračný… (Česká televize)

mira007

Parfén - příběh vraha říznutý Třemi veterány a mixlý dalšími známými pohádkami. Trochu moc postav a ošklivé paruky, ale výpravné, kostýmové, bohatě obsazené a dějově pestré ačkoliv předvídatelné a navzdory pomalejšímu tempu vyprávění ( uspávajícímu ) tak to byla asi nejlepší Vánoční pohádka, určitě lepší než ta kankánová Slíbená princezna. I zde dojde lehce na erotiku - princezna miss mokré tričko, ale je to decentní oproti tomu bordelu ze včera. Za hlavní hrdinku, která se mi líbila z letošních princezen nejvíc dávám jednu hvězdu navíc. ()

Johny303

Po letošních pohádkových průserech konečně i něco příjemného. Zázračný nos je překvapivě hezká pohádka. Kdyby tam nebylo pár hluchý míst, bylo by to klidně i za čtyři kousky. A dabing? Mně vůbec nevadil, naopak, české děti chtějí poslouchat u pohádek češtinu, ne slovenštinu. Ale dnes je holt moderní píčovan do dabingů obecně a kdejaká ovečka se toho chytá... ()

Mallinali

Jsem rád, že mají paní Kolmosová a pan Párnický nakoukaný Parfém: příběh vraha, který já osobně považuji za nejlepší evropský film od S čerty nejsou žerty. A rovněž jsem rád, že po slovenských pohádkách, které připomínaly spíš špatné sociální nebo vztahové drama, kde si ty nejretardovanější postavy občas zakouzlily, tu máme téměř plnohodnotnou pohádku. Ano, je to pomalé, je tam příliš mnoho postav, mohlo to být vtipnější, dabing nic moc a příběh moc nerespektuje pravidla žánru, protože vztahově to spíš připomíná komplikovanou telenovelu. A taky to má princovu elektronickou vychytávku, která je tam jediná a působí jako pěst na oko anglické královny. Ale zase to má solidní výpravu, princezna ujde, je přítomna logika a hlavně příběh drží pohromadě. Tři hvězdičky jsou to jen o fous a to i kvůli úhoru, který letošní televizní pohádky nabídly a jež ty slovenské s výjimkou Lásky na vlásku a Oresta z rodu čarodejníkov nabízejí už hodně dlouho. ()

mh.mail

50% — Po včerejší hrůze celkem normální pohádka, i když taky s dotykem moderní doby (to tam ten princ měl iPad nebo co?). ()

xtomas252

Asi to nejlepší, co se dalo letos z pohádek vidět. Možná je moje hodnocení lehce ovlivněno tím, že jsem v polovině vlivem silně akčního děje na chvíli odpadl, a tím pádem bylo těch 60 minut celkem snesitelných. Ale ani tak to prostě na tři hvězdy není, to bych musel spát minimálně o 20 minut déle. ()

Erinien

Nekriticky dávám 4, protože tohle je rozhodně pohádka letošních vánoc. Má hlavu, patu, příběh, sympatické herce, krásné exteriéry i interiéry. Chvílemi jsem pochybovala, že pochází z slovensko-české produkce a hledala jací němci jí natočili. Dojem podtrhovalo pro mě i naprosto neznámé obsazení, nebýt Janžurové, tak jsem čechy hledala lupou. Příběh nový, neokoukaný, v žádné chvíli se mi nestalo, že bych si řekla: hele to je jako popelka/mrazík/pyšná princezna, což se mi bohužel při některých nových českých pohádkách stává. A co vždycky oceňuju, je to, že hlavní postavy se na sebe jen nepodívají a hned vědí, že se chtějí vzít, ale že se trochu poznají a mají nějaký charakter. ()

grerar

Už to vypadalo na další propadák. Poslední dobou mám pocit, že se pohádky točí podle scénáře: vystavíme příběh na nějaké banalitě a uděláme z komára velblouda... Kvalita starých pohádek stojí na často brutálních, dobře známých kauzách, a pohádka měla sloužit dětem i dospělým jako ponaučení. Prostě byl v kraji hlad, a tak rodiče poslali své děti do lesa jako na maliny, aby je tam "dostala" divá zvěř. Jenže místo toho došli k bezservítkovým lidem, kteří kvůli hladu klesli ještě níž. Pravděpodobně skutečně ty dvě děti zabili a ti rodiče se s nimi (po sebevraždě) šťastně setkali. atd. Jenže vystavět příběh na tom, že se zvědavé princezničce zvětší nos z 1 na 1,3 (ne, opravdu jsem si nevšiml, že by takhle naaranžovaný nos tomu obličeji dominoval...), to mi přijde strašně málo. No. Ale pak to nějaké twisty dostalo. A škoda toho totálního dabingu (možná by bylo zajímavé dát obyvatelům jednoho království češtinu a druhého slovenčinu... ;) nicméně to studiu bylo (ne)slyšet už v asi třetím dialogu - bylo to nepřirozené). Takže nakonec plytkost nahradila plochost - lepší střed. 3* ()

Bozvav

Koukatelná slátanina, které velmi uškodil nesourodý příběh, nejistá dějová linka a povrchnost postav. Hlavní hrdinové jaloví, bez špetky náboje, triky které moc nezapadaly. Nicméně koukat se to dalo, ale děti to nebavilo. Za mne ne tak hrozné jako Slíbená princezna, ale horší jak Pravý rytíř. Dávám 50% max a s odřenýma ušima. ()

Richie24

Až obligátně typický průměr ve vánočním spektru pohádkových novinek na České televizi. Nenadchne, ale (na rozdíl od některých jiných případů) ani neurazí. Ale nač dabujeme slovenské herce, proboha?! 3 ***. ()

Danqo

Tento film u mňa ašpiroval na viac hviezdičiek, ale keď som počul Janžurku prehovoriť Božidariným hlasom, dviho sa mi žalúdok a z obývačky som ušiel ako pes pred vaňou. Rovnaký trend ako v ostatných rozprávkach: vezmeme rôznych hercov, pomiešame ich, vezmeme im hlasy a spravíme dve jazykové verzie. Podávame s gýčom a nevkusom. ()

Narciska

Budu přísná. Sleduji, jak se pohádky mění v souvislosti s tím, jak se přizpůsobují současnosti a zvykům dnešního diváka. Přesto si myslím, že miss mokré triko do pohádky nepatří a za tohle "sexistické prasátečko" dávám hvězdu dolů pohádce, která se jinak zasloužila být ohodnocena minimálně jako průměr. ()

Silencia90

Tahle pohádka si tak nízké hodnocení vůbec nezaslouží. Byla originální, hezká a nenašla jsem nic, co by jí chybělo. Takhle má správná pohádka vypadat. Chápu, že když se všeobecně zdá, že se letošní sváteční pohádky moc nepovedly, tak se všechny házejí do jednoho pytle, ale tahle pohádka rozhodně není k zahození. 4,5* ()

zdeny99

Zdlouhavě natočená pohádka se strašně ošklivou princeznou. A to nemyslím kvůli tomu jejímu dlouhému nosu, který ji pak narostl. [3094. hodnocení, 217. komentář, 54%] ()

slavista27

Co člověk, to názor a to je dobře. Tady totiž zase nechápu to vysoké hodnocení. Za mě to byly skoro dvě hodiny nudy s předabovanými slovenskými herci. V průběhu jsem se úspěšně ztratil v tom, kdo o čí ruku se vlastně má ucházet a našel jsem se až na konci. Nevím, nějak mě tahle pohádka nezaujala. Jedna hvězda za celkem hezkou hlavní hrdinku a druhá třeba za toho pejska. :-) ()

Wallis3 odpad!

Skoro dvě hodiny vám toto sebere ze života. Slíbená princezna byla kokotina a tohle jí zdárně sekunduje. Natahovaný děj vás ubije, vévoda Filip byl trotl, co vás zabije, voňavkář Tomáš vám ugřafne půl xichtu s tou svou hubou plnou zubů, čaroděj vás zavede do stanu plnýho spešl efektů, který tam sednou jak pěst na oko, do toho vám postavy budou meldovat blbiny do hlavy. Nejvtipnější moment byl s těma kadibudkama, kde se dozvíte něco z historie hajzlbáby. Kdyby to mělo hodinu, mohlo by to mít nějakej spád, ale takhle určitě ne. Jedině ty dvě princezny by stály za to, kdyby si ve skleníku mezi bílýma růžema stolistýma s kapkami rosy vylízaly chachrně. ()

Ben Nevis

Pořadí pohádek měli rozhodně přehodit, protože Zázračný nos, je ze tří vánočních premiér roku 2016 nejkoukatelnější. Příběh má hlavu a patu, záporáci mají rozumné motivace a je to trošku víc ze života - všichni se k sobě holt nehodí. Akorát bych od pohádky čekala víc morálky na straně kladných postav. Malý "cikánek" lže a krade, ale je to v pořádku, protože peníze má na vznešený účel. Princezna taky nevypadala extra ošklivá s tím frňákem. Oceňuji, že děj nebyl překombinovaný zbytečnými vedlejšími zápletkami, ale natahování na stopáž 100 minut filmu spíše škodí. ()

hazaba

Aspoň že poslední letošní vánoční pohádka zachránila čest nových pohádek. Bylo to vtipné, herci byli sympatičtí a i když to v paměti dlouho nezůstane, při sledování jsem se bavila. Mimochodem, když je princezna i s rádoby ošklivým nosem pěknější než Zlatovláska z předchozí pohádky, je asi něco špatně... ()

MickeyStuma

Pohádkový příběh, kde hlavním problémem je nos. Že by inspirace snímkem ´Tři veteráni´, kde také měla princezna s nosem co do činění? Vzhledem k faktu, že tu je i spousta dalších motivů ze starších i doslova pamětnických pohádkových filmů, je neslučitelnost z dávným názorem, že pohádkový žánr je zcela vyčerpaný, více než jasná. Například snímek ´Princezna se zlatou hvězdou na čele´ připomene scéna na konci příběhu, kdy se princezna Diana ptá Filipa, zda-li ji nepoznává a jestli jí nechce za ženu. Filip odpověděl zcela stejně jako kdysi král Kazisvět. Každopádně šli tvůrci zajímavou cestou, kde vytvořili vcelku vkusnou televizní pohádku, které by ale daleko více slušel filmový formát určený do kin. A to nejen kvůli své stopáži. Kostýmy jsou na pohádku tradiční a výprava také není k zahození. Tak proč ta televisnost? Známá pohádková šablona je zachována, takže pro starší diváky tu tkví jistá předvídatelnost. Příběh pohybující se kolem voňavek a typických lidských vlastností i přesto vytváří plynulou, romantickou a hlavně příjemnou podívanou, ke které se dá pravidelně vracet. ()