Velká výpravná česko-slovenská pohádka o dvou krásných princeznách, bohatém nápadníkovi a chudém zamilovaném mládenci... Princezna Diana (K. Kanátová) se má provdat za vévodu Filipa (J. Dobrík), se kterým je odmalička zasnoubená, ale nikdy ho osobně nepoznala. Její otec (P. Višňovský) je přesvědčený, že Filip bude pro Dianu vhodným ženichem a oporou. Jeho dcera má však pochybnosti a chce zjistit, jestli bude láska vévody k ní opravdu upřímná a jestli s ním bude šťastná. V předvečer jeho příjezdu se princezna tajně vydá na jarmark a využije náhodné nabídky tajemného kouzelníka (I. Romančík), který slibuje odpověď na otázky o její budoucnosti. Diana vypije jeho zázračný elixír, ale až na zámku se zděšením zjistí, že jí narostl ošklivý nos, který proměnil její dosud krásnou tvář. Diana se nechce nikomu ukázat, ani otci, ani Filipovi. V přestrojení za obyčejné děvče uteče ze zámku, aby co nejdříve našla kouzelníka a získala zpět svoji podobu. Musí se vydat až do sousedního království, kde vládne král Ĺudovít (M. Noga), jeho krásná dcera, princezna Adéla (P. Šimberová) a svérázná babička královna (I. Janžurová). Nahlédne do voňavé dílny, a také zjistí, že v lidech se skrývá i zloba. Potká lidi dobré i zlé, ale hlavně se přesvědčí, že její nos je vlastně zázračný… (Česká televize)

Luk Skywalker

Poměrně spletitý děj (možností jak to bude se nabízelo vícero), ale dramatických situací mnoho není, přesto mě sledování nenudilo. Tentokrát se to Slovákům povedlo dobře. ()

tranquill

Vidím, že zdejší tuto slovenskou pohádku nemuseli. Ale mně se naopak líbila. Třetí vánoční večer byl o dvě třídy lepší jak ty naše "televizní"... Pěkná, neotřelá, se sympatickými postavami a skutečně výpravná pohádka zachránila letošní pohádkové Vánoce :-) ()

feryk

Taková průměrná hezká pohádka, kterou úplně zabil dabing. Navíc spousta načrtnutých věcí a možných dějů nebyla dotažena do konce, což je škoda. ()

anitae

Třetí a nejlepší vánoční pohádka - aspoň působila pohádkově, i když byla dlouhá a celé to působilo rozpačitě. Hodně slabé 3 hvězdy za atmosféru ()

Torgal

Pre človeka hýčkaného Hollywoodom bolo sledovanie tohto diela miestami dosť útrpné, ale v zásade je to nezávadná rozprávka klasického strihu. Na môj vkus trochu pomalé a s nedostatočne zaujímavou zápletkou, ale prežiť sa to dalo. Za minulého režimu to ale išlo podstatne lepšie. 4/10 ()

GlamourCat odpad!

Už jedna taková pohádka o princezně, co jí naroste frňák existuje. A lepší. Vůbec to nebylo nápadité, logické, ani vtipné, ani vizuálně zajímavé. Otrava. A ještě tací nesympatičtí herci, ten Ján Dobrík, ten se mi teda vůbec nelíbí. ()

Ziggy Zagg

Nechápu proč kydat na českou kupu pohádkového hnoje dovoz ze Slovenska. Rozvleklý děj, toporní herci tragický dabing. To je jen hrubý výčet do očí bijících nedostatků. Scéna s hajzlbábou před středověkým WC dokládá zoufalost a prázdnost děje. ()

quixote

Zpočátku rozpaky a téměř nuda, ale pak se to rozjelo, i když stopáž byla přece jen příliš dlouhá a nelíbil se mi dabing. Příjemná pohádka, která si nehraje na velkofilm, vystačí si jen s několika málo kouzly a má co říct. Dobré to bylo. ()

markotter

Konečně v poslední vánoční svátek pohádka, jak bych chtěl, aby vánoční pohádka vypadala. Hezká výprava, sympatičtí herci, 2 hezké princezny (Diana byla hezčí, ale Adéla byla pro mně v těch růžových šatech nejprinceznovatější princezna všech dob) a příběh, který se dal bez problémů sledovat. Skoro všichni tam byli kladní, zlo zastupoval jen jeden nekňuba a člověk se nakonec dočkal dokonce dvou šťastných konců. ()

bearmeedek

Z letošních vánočních pohádek ta třetí a alespoň trochu dívatelná. Protože jako jediná více lidská. Ale radost se nekoná. 50%. ()

RajAthen

Chápu, že udělat lidovou pohádku se srdcem není lehká věc, a nechci na někoho nasazovat, avšak prostě toto dílko těžko zlidoví. Proč by? Teoreticky je vše na svém místě, ale prostě to pro mě nefungovalo, a to hodně. Nikdo mi moc sympatický nebyl, princezna zas tak velký nos neměla, všichni mužští představitelé byli nesympatičtí a vlastně celý děj se rozběhl, jakmile šel jeden z nich na veřejný, placený záchod, a druhý zakopl a omdlel z toho... Tyto Vánoce opravdu ukázaly, jak propastný rozdíl je mezi starší a novou tvorbou. Je snad žánr přežitý, jak někteří naznačují? Nemyslím si, několik výjimek totiž občas objeví. Mimochodem, neměla voňavková princezna nějaký zvláštní hlas (asi o deset let mladší), ponechme stranou dosti bídné voiceovery? ()

caba

Po včerejší pohádce ..Slíbená princezna ,kterou jsem musela přepnout...nedalo se dodívat,měla tato pohádka hlavu a patu a dokonce přinesla něco poučného .Dodívala jsem se a to je jisté plus. ()

Jonatána

Pěkná pohádka, i když trochu moc dlouhá. Věvoda frajer, voňavkář trochu nudný, ale budiž. Princezny byly konečně pohledné, jen při každém slově hezoučké princezny Adélky jsem nadskočila. V kombinaci dětského hlásku s její plochou hrudí jsem měla pocit, že koukám na pěknou žábu z osmé třídy. Jinak prima. ()

ZnalecH odpad!

Ne, nechápu to. Může mi někdo vysvětlit, proč je Slíbená princezna tak kritizovaná? Ve chvíli, kdy jsem shlédl toto, a byla to sakra fuška dokoukat to až do konce, jsem s láskou vzpomínal na obě pohádky pouštěné tyto Vánoce. Nebudu tady vyjmenovávat vše, co se mi nelíbilo, to by bylo na dlouho, ale řeknu to tak, že se mi pohádka celkově nelíbila. ()

E lan

Co toto? Pohádka? Slovenská pohádka s českými herci. Totálně nezajímavý scénář, mizerné nevýrazné herecké výkony, drasticky nepovedený dabing. No, tento rok si ČT s pohádkami za rámeček nedá, je to bída s nouzí. ()

Ceberus

Lituju dámské divačky, protože můj jmenovec Tomáš stejně jako já není úplně vzorem neodolatelného chasníka. Na druhou stranu pánové po koupeli hlavní hrdinky na moment zahlédnou něco, co bych v pohádce nečekal. Jinak jde o celkem průměrnou zapomenutelnou pohádku, na níž je ale vidět nezanedbatelný rozpočet, tak to alespoň vypadá lépe než tucty všemožných studiových pohádek. Malý bonus bych mohl díky Buchlovicím udělit za mihnutý erb s pávem patřící pánům z Petřvaldu, odkud pocházím. Mimochodem, dabovat slovenskou pohádku mi přijde poněkud redundantní a vtipné, ale rozumím tomu. ()