wendus92

Lionel, maminka, Paquita, úchylný strýček, tuny zombíků, střev a kečupu, konečná likvidace sekačkou a to vše bráno s humorem. Přes všechno to, co se tam odehrává, je to prostě "prdel." Mám ráda gore filmy a tenhle je můj nejoblíbenější. Upozorňuji, že tenhle snímek je hlavně o "velmi detailních záběrech", čehož se očividně Peter Jackson nebojí. Takže kdo má slabý žaludek, nechť se přesune do jíné místnosti. :D No musím říci, že ač se to někomu možná na první pohled nezdá, je to velmi kvalitní film. Skvěle natočené (zombíci byli fascinující ), zahrané a skvělá byla i dobová atmosféra. Všechny také určitě zaujala ta sympatická Lionelova maminka...Já, protože nemusím trilogii LOTR, doporučuji Jacksonovi zůstat u tohoto žánru, protože od 90. let už nebyl natočen žádný film tohoto žánru podobných kvalit. ()

jamoje

ked som bol maly strasne som sa bal ked som pozeral horory... ale asi som nepozeral tie spravne horory :) tento film je jednoznacne jedno z najlepsieho co som videl. ked sa to skoncilo este dost dlho som sa pochechtaval a pozeral si niektore sceny znova a znova. peter jackson je genius a nie je to pre pana prstenov. a tie hlasky: "I kick ass for the Lord!" :)))) Ked Lionel tahal svojej matke z ust zbytky Paquitinho psa prislo prvykrat pocas film fakt blivno. ale potom: "Your mother ate my dog! -Not all of it." ()

oliveros

Balancujúc niekde na tenučkom pomedzí humoru a trápnosti sa dielo nakoniec zakotvuje v mojej mysli ako puding dobrej srandy, avšak s niečím zlým na koniec, čo mi podrazí dojem excelentnej chuti. ()

me3x®

Keď si mám predstaviť niečo strašne odporné, predstavím si hnis, exkrementy, krv. Teraz si to skúste predstaviť všetko dokopy. Akákoľvek predstava nie je dosť absurdná v porovnaní s tým, čo stvára Jackson. Zombík, zombiovia, a keď si myslíte, že už ich je akurát dosť, tak sa ich počet ztridsaťnásobí. Navzájom sa požierajú a pri ich likvidácií neexistujé nijaké tabu. Práve naopak, čím brutálnejšiu a nechutnejšiu scénu vymyslíte, tým je lepšie. Všetci filmoví fanúčikovia by si mali pozrieť tento úkaz filmovej dekadencie, ktorý je tak veľmi odporný, až je umeleckým (anti)dielom. Výrazné upozornenie pre slabšie povahy: jeden sáčok nestačí... vezmite si k tomu kýbel. ()

Ygan

Prostě kult gore maniaků, aj komediálních maniaků. Film, který určil můj nejoblíbenější žánr. Nejkrvavější film v celé historii a zároveň něco nehorázně zábavného. Vyhoupl Jacksona do mojí top a od okamžiku, kdy jsem to viděl už nechodím do zoo, nepřibližuju se k sekačce na trávu ani nejím pudink. Tfuj. :) ()

Weissik

Luxusní zábava. Talent mistra Jacksona a jeho tvůčí invence se nezapřou. Pokud pominu scénu se sekačkou na trávu (která je mimochodem opravdu tak zábavná, jak se říká - pozn. pro ty, co ještě neviděli), radost mi udělaly, možná záměré a možná také ne, odkazy na Věc (strýček Les) a Mortal Kombat :D ()

djbarrel

Brutální nářez ! Hektolitry krve stříkající po zdech, střeva plazící se po chodbách, kung-fu kněz, zombie mimino a mnoho dalšího ... a scéna se sekačkou , k tomu není slov. A navíc vtip a sranda kam se podíváš. Opravdu jeden z nejzábavnějších filmů co jsem kdy viděl. 5 hvězd zasloužených. 92 % ()

heavy66

Kamarád obdivuje "krémíček" neboli společné stolování se zombie maminkou a strýčkem. Já dávám přednost Lionelově procházce se zombie miminkem. No a samozřejmě finální zombie ragú pomocí sekačky na trávu, to se hned tak nevidí ! Ale proč rozebírat detaily filmu, který je geniální od začátku do konce. Při jeho sledování jsem se výborně bavil a rád se k němu vracím. Peter Jackson, velmistr krvavé řezničiny a zvrhlého humoru, je u mě jednička ! ()

kacir odpad!

Ja vam asi naozaj nerozumiem...obcas mam pocit ze pozeram uplne iny film ako vy..lebo moja kazdoranna potreba stoji za viac... ()

tremors

Film plný krve, vyhřezlích vnitřností a humoru. Jedno z nejlepších děl Petera Jacksona, pro mě dokonce lepší než Pán prstenů. Zakončení dovršuje brutálnost celého filmu a jsem rád, že je to tak. Škoda, že už se takovéhle horory nedělají. ()

yazik

Každý psychiatr by ze mě měl radost, kdyby mě pozoroval při sledování tohohle filmu, jak se směju, až se za břicho popadám. Jen ty hektolitry krve tryskající takřka ze všeho, nezapomenutelné :) ()

elanista1

Dost velky vrchol nevkusu a NEhumoru. Pardon, ale naozaj ma nebavi pozerat sa hodinu a pol na krvave divadlo, ktore sa mi nezda nicim zaujimave. Je to za 2/5, i ked viem pochopit aj vyssie hodnotenia, toto nie je salka mojej kavy. ()

CrazymanM

Výborná a velmi vtipná komedie,skvěle jsem se bavil,i když je film malinko starší,ale to vůbec nevadí!Chvílemi opravdu velmi brutální,člověk by skoro nevěřil,že stejný režisér natočil Pána prstenů nebo Pevné pouto.Jedna z kultovních záležitostí,kterou jsem,bohužel,viděl až nyní!!! ()

mgerlich

Velké zklamání... Chápu záměr i radost spousty lidí, nicméně já se nudil a na to téma jsem rozhodně viděl lepší kusy... ()

Prochy84

No jo, jak je to snadné, když se to umí. Jackson ve své rané fázi udělal radost nejednomu fandovi podobných filmů, jako je právě Braindead. Opravdová perla svého žánru, nadsazená, oddechová a vtipná. Podobný (ale stejně o mnoho slabší) pocit jsem zažil až o mnoho let později u Dawn of the dead. Jednoznačně pochvala. Docela bych si přál, aby po letech zkušeností v branži a po těch obřích projektech zkusil natočit dvojku:-) ()

E-Fox

Jackson je už asi prostě takový. Nemůže si pomoct. Musí Vám vyrazit dech. A je jedno, jestli úžasností Středozemě nebo nechutností toho, když se věci, co mají být uvnitř člověka, octnou venku. Asi ve dvacáté minutě si říkáte "tak tohle je vrchol, nic nechutnějšího jsem ještě ve filmu neviděl/a". A to si řikáte každých pět minut až do konce. Víte, možná, že i jiného tvůrce by napadlo nechat dvě rozkládající se zombie souložit. Ale jenom Jackson to udělá mnohonásobně, tak urputně a ještě je nechá si vysouložit zombie dítě, se kterým se hází v parku. Je to vlastně jedna velká přehlídka krve, slizu a tělních tekutin a orgánů. Kdyby Vám půl hodinky před koncem filmu z kanálů RGB přestaly fungovat G i B, ani byste si toho nevšimli. ()