Pán prstenů: Dvě věže

• USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

dom156

Tenhle díl oproti společenstvu má tu správnou šťávu. Velmi se mi líbila bitva, která dle uvedených zajímavostí zde, musela být velmi složitá na natáčení. Kladné hodnocení co jsem psal k prvnímu dílu platí i pro tento. Jediné co je nad moje síly je délka filmu, musel jsem to vždy vidět na 2x a to jsem tento díl viděl asi tak (7x), ale musím taky přiznat že jsem vždy viděl rozšířenou verzi filmu. Jasné je, že doporučuji. ()

Skip

A Frodo stále jen vykuleně čumí... Jinak nuda, akce tam sice je víc než ve Splečenstvu, ale ani ta závěrečná bitva nemůže nic zachránit. Triky jsou trapné, až na Gluma, který se opravdu povedl a je tak s novozélandskou přírodou to jediné, na co se dá koukat. ()

L_O_U_S

„Znám tvou tvář.“ Společenstvo se rozpadlo a nastal čas trochu budovat postavy. Mezičlánek v trilogii si stojí velice dobře a stejně jako první díl, i Dvě věže se postupem let proměnily z akční rubačky, jejímž největším prohřeškem bylo nedržení se předlohy, v úžasný příběh o boji dobra a zla se spoustou skvělých myšlenek. Člověk to ocení zvlášť v porovnání s naprosto vyprázdněným Hobitem. „I stín musí skončit. Přijde nový den. A až vysvitne slunce, bude svítit tím jasněji.“ (39.) ()

kajas

Druhá část trilogie mě sice zaujala nejméně, ale jako.. zrození Bílého čaroděje, Glumovy herecké kreace, bitva o Helmův Žleb, těch nezapomenutelných částí je zkrátka tolik, že tomuhle dílu přicházím každým dalším zhlédnutím víc a víc na chuť. A Aragorn byl vždycky mým skutečným miláškem. ()

Želik

Vynikajúci film, len má tú smolu, že vznikol medzi Spoločenstvom a Návratom kráľa a tak je podrobený porovnávaniu. Je to hlavne akčné, oproti Spoločenstvu až prudko akčné,čo možno nie každému vyhovuje, vizuálne dokonalé, hudobne opäť krásne. ()

higuain

Dvě věže mají oproti Společenstvu v leckterých ohledech navrch. Výprava je mohutnější, akce je tam mnohem víc a konečně se tu objevil Glum. Přesto to na plnej počet stále není. Opět lepší 4*. ()

marleyy

100% Kino. Málokdy je film lepší jako knižní předloha, v této trilogii o tom není pochyb. A propo - bitva o Helmův žleb měla ze všech bitev z LOTRA největší koule. ()

Dont

Dvě věže jsou všeobecně považovány za nejslabší díl trilogie. Já to tak úplně nevidím, především proto, že postrádají úvodní nudné a kýčovité obrázky z Kraje ze Společenstva Prstenu a přetažené patetické finále z Návratu krále, což oboje považuji za klad. Pozitivem je také grandiózně zpracované dobývání Helmova žlebu, hlavně pasáže s žebříky na hradbách a příjezd Rohirů, ale třeba i příchod elfských válečníků. Hodně prostoru dostává Glum a jeho vnitřní boj, což považují za vydařené stejně jako obsazení Karla Urbana do role Eoméra, nebo proměnu v prvním díle „ztraceného“ Gandalfa v ještě mocnějšího čaroděje. Velkolepé hudební motivy nebo výpravu asi netřeba komentovat. Triky jsou parádní, ale např. na vrcích bylo až příliš vidět jak jsou digitální. Tím se dostávám k nedostatkům. Legolas na štítu i Gimli na hradbách už tu byli komentovaní nesčetněkrát, já se přidávám k těm, kterým tyto zbytečně odlehčené scénky ruší dojem z filmu. Podobně i Pipin a Smíšek také nemuseli být vtipní pořád a za každou cenu. Celkově mi scénář u hobitů nesedl tolik jako ve zbytku filmu. Filosofické perly Sama Křepelky nebo neustálé snění o Kraji bych vystříhal. A abych nezapomněl dodat, poprvé jsem si nyní pustil extended verzi, a paradoxně k mé předchozí větě je opravdu lepší než verze, která šla do kin i do televize. Svou chvíli slávy zaslouženě dostal Boromir, více se dovídáme o jeho bratrovi Faramirovi, také o Aragornovi nebo Entech. ()

Aleee89

Opět se vydáme na krásnou pouť do Středozemě, i když teď už méně idylickou, protože se všude válčí. Znovu se jedná o skvělý film, důstojné pokračování, které prvnímu dílu dělá čest. Jedničku neshazuje, ale posouvá někam dále. Stále tu existují stejné atributy, kvůli nimž máme LOTRa tak rádi - herci, hudba, propracovaný vizuál a celková formální stránka. Scéna u Helmova žlebu dává tušit, co se bude dít dále, že Pán prstenů bude epičtější a epičtější. ()

Sokka_

Hudba mě nebavila, akce taky ne a Elijah Wood je ten nejnesympatičtější herec, kterýho jsem v životě viděl. ()

Anglie

Odchylek od knihy je hodně a i když tam jsou jen drobné chyby, je to dost na to, aby tenhle film ode mne nedostal absolutní hodnocení. Legolas na skejtu (nebo štítu?) kosící skřety je fakt divnej, ale budiž. Samozřejmě, že Gimliho humor tenhle film vítaným způsobem odlehčuje. Ale i tak tvůrci prokázali možná až moc invence a film není věrnou kopií knihy(což po filmových adaptacích knih požaduji). Za zhlédnutí ale stojí. ()

Eldrick

Sice to nerad uznávám, ale pokračování je téměř dokonalé - i když to nežeru jako vy. Lepší než první díl, u kterého jsem usínal. K tomu ještě nejlepší digitální herecký výkon všech dob v podání Gluma. ()

Mickalle

Chcete bejt udatný rytíř ? mocný čaroděj ? proradný skřet ? prosííím v tomhle filmu nic není problém, stačí se jen pozorně dívat, dát průchod fantazii a tenhle film vás úplně vcucne... ta přííroda, ty masky, ta kamera , ta hudba uuuaaaaa ()

Parlay

Dvě věže jsou zřejmě nejslabším článkem trilogie, ale i přesto se jedná o výjimečný snímek, který ohromuje svoji suverenitou, mnoha nezapomenutelnými momenty a přesně vybalancovanou měrou patosu, která nikdy nezabředne do kýčovitých rovin. Peter Jackson vyždímal z předlohy maximum. A scéna, kdy Rohirové přijíždějí na pomoc do bitvy u Helmova žlebu ? Panečku, vždyť kvůli takovým momentům se chodí do kina... ()

Lauri

Čím jsem starší, tím více mi tento film vyhovuje. Nemyslím, že bych předtím nebyla naprosto nadšená, okouzlená a dojatá, nicméně mé dětské já mě donutilo vždy nějaké pasáže přetočit. Kupodivu.. teď si je užívám nejvíce. Sice se vždy nejvíce nechám strhnout scénami s mým nejoblíbenějším Aragornem a jeho druhy, bitvou u Helmova Žlebu, krásnými záběry z Rohanu a neskutečně působivou scénou na konci, nicméně už jsem si více začala užívat scény s Glumem, Frodem a Samem, což mi dříve činilo menší problém. Samozřejmě dialogy, kamera, herecké výkony a tu nekrásnější muziku je zbytečné vychvalovat do nebes. ()

d-fens

oproti prvej časti mi už v tejto začala zapáchať štylizácia na spôsob fantasy počítačových hier, nové postavy okrem Gluma sa mi zdali ploché, nevýrazné, akoby bol tento diel iba taká "povinná jazda" k záverečnému vyvrcholeniu. Mystika a kúzlo sa pomerne vytratili, a to aj preto, že nosnou "rasou" v tomto príbehu sú obyčajní ľudia. Tak isto som nepochopil, že keď sú Elfovia nesmrteľní, ako mohli pri obrane pevnosti pred "skřetmi" umierať... Subjektívne sa mi najzaujímavejšia časť filmu zdal príbeh Froda s Glumom, a lesní obri stelesňujúci ekologické posolstvo filmu.... no opäť na moje prekvapenie som na časomieru pozeral aj napriek 214 minútam (akú to mám vlastne verziu? :) iba minimálne, čo je pri takej dĺžke filmu u mňa nebývalé :) ()

Zemřel herec Bernard Hill

09.11.2023

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)