Život v časech "Panství Downton" (TV film)

The Manners of Downton Abbey

Dokumentární

Velká Británie, 2014, 2x52 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

Svět anglické aristokracie v bouřlivé první polovině 20. století. Bylo příjemné vidět evoluci místo revoluce a slyšet, že alespoň tehdy ještě existovala pevná vazba mezi privilegii a zodpovědností. Seriál Panství Downton se mi líbil pro svou autentičnost, pro tu naprostou věrnost a dokonalost ve vykreslení prostředí a dobové atmosféry. A v tomto dokumentu jsme viděli, jak toho bylo dosaženo. Ve všem se poradce A.B. vyznal a na všechno měl měřítko přesně na milimetr, nejen na prostírání stolu. Na to jak mluvit, jak jíst, pít, jak se oblékat, pohybovat, bavit, jak vychovávat děti, jak (ne)pracovat... Na všechno, jen znalostí o katolické víře se mu jaksi nedostávalo. Jak jinak by mohl dopustit, aby za kmotra při katolickém křtu byl přizván nekatolík, což je věc nemožná i dnes, kdy katolická církev sice zažívá mnoho otřesů zvenku i zevnitř, ale něco takového je prostě nemyslitelné!(31.12.2016)

Neobyčejně zajímavý film o detailech života ve viktoriánské době.(12.1.2017)

Skvělá možnost nahlédnout, jak se tvořil návrat do minulosti - úžasného seriálu s brilantním arbiter elegantiae - jakým byl Alastair Bruce!(14.7.2018)

Původní premiéra tohoto dokumentu mi unikla ač Panství děsně žereme. Pozdě, ale přece. Mám velikou radost, že tyto dva díly dokumentu mi daly odpověď na otázku, kterou jsem tušil, co chybí tvůrcům našich historických počinů a to třeba ponoří-li se jenom do hloubi několika málo let. Ta odpověď zní: Chybí jim historický poradce Alastair Bruce! Mají-li ti naši někoho takového, evidentně nedbají jeho pokynů. A to je problém – prvorepublikový policajt se chová (a mluví) jako blb, prvorepublikové dámy se oblékají, pohybují a chovají daleko hůř než tehdejší služky... No nic, Panství se na poradce zmohlo a tvůrci přesně chápou proč potřebují jeho služeb a nám se nikdo nemůže divit, proč se těšíme na další řadu.(4.1.2017)

Zajímavý pohled do života britské aristokracie kolem 1.světové války- pro mě však příliš prudérní a snobské - hlavně zlatý fast food....80%(26.12.2016)

Film o filmu, přesněji seriál o seriálu. Tady se v podstatě dostaneme daleko hlouběji do život britské aristokracie na začátku 20. století, jak se oblékali, jak se stravovali, jak jednali se služebnictvem a tak nějak všechno o dobové etiketě. A to je mnohem zajímavější, než samotný seriál.(30.12.2016)