The Wall

Běží poslední dny války v Iráku. Střelec a jeho dvojka pozorovatel jsou na misi. Někdo postřílel konstruktéry, kteří tam stavěli potrubí. Po nekonečných dnech, kdy se nic neděje, jde střelec na průzkum. Že to byla fatální chyba, se ukáže záhy. Jeho dvojka mu běží na pomoc, ale přijde přesnými zásahy o vysílačku, vodu a je zraněný na noze. Stačí se ještě skrýt za nedalekou zeď.Na jeho frekvenci se přihlásí nepřítel. A psychologická hra může začít. (PROCESOR)

wwii9

Recept na The Wall à la Dwain Worrell: vykradnite Phone Booth a The Hurt Locker (sniper scéna) a dostanete tento slabší odvar - The Wall. Ach jaj! wwii9 odporúča The Wall à la Roger Waters. ()

Krisslybear

Nie tak skvelé ako Buried, či Telefónna búdka, ale jednoznačne som si film užíval, vojnové prostredie mi sedelo, minimalizmus a realizmus na vysokej úrovni, psychologická hra, Aaron sadol do role jak uliaty, je to docela napínavé, dokážem si takúto situáciu reálne predstaviť a fakt skvelý koniec, úplne som to nečakal a strašne ma to potešilo. POZOR POZOR neviem ktorý dement strihal TRAILER, ale je v ňom dosť významný moment z filmu, čo mi docela pokazilo jeden mindfuck, takže NEPOZERAŤ TRAILER. Pokojne by som šiel do plného počtu bodov, ale časť zápletky je postavená na úplne nelogickom jednaní jednej z postáv čo ma donútilo ubrať hodnotenie. ()

stanyko

Z tych 400 fuckov si mohli odpoustit aspon polovicu. Film je totalna nuda, neponuka ziadnu myslienku a ani netusim o com to vlastne bolo - teda okrem bezduchej prestrelky na konci sveta. "Gradovanie deja" dosiahlo akurat to, ze som fandil irackemu snajperovi. Ak to bolo cielom filmarov, tak maju u mna 1* ()

Raziel811

Bohužel se pro mě nejedná o takovou pecku jako byl nedávný The Mine. Obojí těží z minima herců a maximum z prostředí. Zde jsem očekával více emocí díky Aaronu Taylor-Johnsonovi, kterému tato role mohla vyhovovat. Výsledek není špatný, leč mohl být lepší. ()

Reall

*Menší spoilery* The Wall.. pokud má někdo rád válečné filmy, tohle by mu v roce 2017 nemělo uniknout. Jsem rád, že ve filmu nejsou blbosti ohledně výbavy, taktiky a chování odstřelovačů. Příběhěm bohužel neoplývá, ten by se dal popsat pár slovy. Akce, napětí tomu nechybí, ale co mi kolikrát chybělo byla logika a dotaženost. --> Třeba záběr na J.Cenovo takřka čistej ksicht potom, co ležel nějakou tu hodinu v písečný poušti. Líbil se mi charakter Iráckýho odstřelovače, byl to trochu magor, ale promyšlený to měl pěkně. Konec filmu byl podle mýho názoru málo pravděpodobnej. Ten odstřelovač mi připadal, jak nesmrtelnej. Druhá helikoptéra ho mohla s klidem sesypat.. btw Pokud ten vystudovanej Haji byl fakt, tak dobrej mohl Cenu sestřelit rovnou a v klidu si pokecat s týpkem za zdí, kterýho mohl sejmout potom taky několikrát. A kam sakra zmizela druhá helina? o.O - 65% Za pohodovej kousek, u kterýho jsem musel přestat přemýšlet, abych si ho užil. ()

michael99

Strhující ! Mé emoce se vžili do hlavní postavy a zároveň vlastně i skoro jediné. Ta psychika toho vojáka musela být totálně rozvrácená a to jenom díky jedné jediné vysílačce. Filmy o jednom herci jsou skvělé, pokud ze sebe dokáže vytěžit maximum a v tomto filmu to dokázal. Za mě paráda, a kdybych měl dát procenta, tak je to krásných 85% ()

gatuso

Je videt ze u americkych tvurcu pomalu ale jiste dochazi k jiste sebereflexi ohledne opravnenosti anektovat cizi staty po rouskou posileni vlastni bezpecnosti a zavedeni jedineho mozneho a nejlepsiho systemu vladnuti a to zapadni demokracie. Stovky ba tisice zbytecne zmarenych zivotu vojaku ve valce o penize a zdroje...Konec filmu vyborny, presne vystihujici neresitelnost konfliktu. ()

terordemon

John Cena konečne našiel úlohu kde môže vyniknúť jeho "úžasný" herecký talent a charizma. Inak je to dobre vystavaný vojnový thriller zo zaujímavým záverom. Doug Liman ma stále viac prekvapuje. .. 74 % ()

Bogrant

Bola tu už mína, teraz je tu sniper. A druhý chlap na opačnej strane, ktorý sa snaží vyprosiť si, vymodliť si, ale hlavne vybojovať si život. Taylor-Johnson to s prehľadom utiahne, ešte aj pridá niekoľko nápadov a svojou rádiovou komunikáciou s "druhou stranou" drží diváka v napätí. Plus krátka stopáž tiež pomáha. Tentokrát minimalistický Liman vie, čo má robiť, vystačí si s minimom vybavenia a nepotrebuje nič prvotriedne, ľahko nadpriemerné spestrenie scenára stačí. I keď ten záver bol tak trochu absurdný a v mojom oku celý film zhodil o stupeň nižšie. ()

dezibook

Scénář sice jednoduchý a byla to taková jednohubka, ale do mojí noty to něčím prostě káplo. Scénu s helmou na pažbě a následný smích jsem si přetočil třikrát :D ()

pravda1

Film celkom v pohode aj keď sa tam toho veľa nedeje.Dvaja odstreľovači plus moslimský haji ktorý našich milých amíkov kosí ako malých chlapcov.Film bez klasického amerického pátosu o nekonečných hrdinoch o nezlomnej odvahe a iných prehnaných amerických blbostiach.Proste dá sa to pozrieť ale je skôr komornejšie........ ()

herdek550

Jedná se o velmi dramatický válečný snímek, avšak není plný akce, jako jiné akční filmy, ale je spíše o psychologii a myšlení vojáků. Konkrétně se jedná o válku v Iráku. Režisér Doug Liman (filmy: Na hraně zítřka a Agent bez minulosti) zde skvěle využil obyčejné zdi a vytvořil z ní hodinu a půl dlouhé drama. Film bych ohodnotil plným počtem bodů, ale to by nesměl být film v některých pasážích tak zdlouhavý, I když dlouhé čekání je jedno z stěžejních témat, tak kdyby měl jen 60 minut, bylo by to ideální. Také musím zdůraznit, že i když se téma války mezi snipery vyskytla již ve více filmech, tak tento je na vrcholu. ()

floppy4

Točiť takýto minimalistický film chce od režiséra ozajstný rozprávačský talent, avšak pánovi Limanovi sa podarilo akurát ma tak tým záverom nasrať. ()

Kajinek11

Na to o jak nepatrnou zápletku jde je to velice povedené dílo. Příběh sice asi nepravděpodobný, protože se jen tak se vydávat po radikorespondenci za protivníka nelze. Ale člověk se vžije do role hlavního hrdiny a byl jsem velice napjatý jak to dopadne, takže jsem si užíval každou minutku a zanechalo to ve mě hluboký dojem. Z ničeho natočit tak dobrý film umí jen mistři.. ()

burg

Musím říci, že je to snad po dvaceti letech první US válečky film, který mě dokonale chytl a až do závěrečných titulků nepustil. Jsem se hrabou všichni Mariňáci, Ostřelovači, či Hurtlockeři - tenhle film měl vše, co mě srdce přesně potřebovalo! ()

hypnos11

Aneb Telefonní Budka 2: Irák. Válečná variace na hru kočky s myší. Dobře napsané, skvěle natočené, a jakkoliv zní přirovnání s Schumacherovou Telefonní Budkou bláznivě, věřte, že není. ()

K1K0

Je to napínavé celkový dojem je v pohode bavilo ma to, celý čas som bol v zrtehu ako by som tam bol s ním za tou stenou a čakal čo sa stane ďalej, z misie v iráckej púšti sa stane boj o prežitie, mačka a myš, je to celkom výzva. ()