The Wall

Běží poslední dny války v Iráku. Střelec a jeho dvojka pozorovatel jsou na misi. Někdo postřílel konstruktéry, kteří tam stavěli potrubí. Po nekonečných dnech, kdy se nic neděje, jde střelec na průzkum. Že to byla fatální chyba, se ukáže záhy. Jeho dvojka mu běží na pomoc, ale přijde přesnými zásahy o vysílačku, vodu a je zraněný na noze. Stačí se ještě skrýt za nedalekou zeď.Na jeho frekvenci se přihlásí nepřítel. A psychologická hra může začít. (PROCESOR)

LasT_Olt

Nechápu to. On tam Aaron Taylor-Johnson hraje schizofrenika nebo co? Furt tam mluví sám k sobě. Přitom podle čsfd tam hraje i John Cena...but i cant see him (tu turutuu). ()

alchac

Přesně dle mého gusta minimalistická, cynická a mírně zvrhlá verze Flojdí legendy o tom, kterak si jeden vyšinutý ručník vlastnopuškovně s gustem skládá another and another ... prick in the wall. Konec vysloveně potěšil, takže nakonec čtyřka. ()

Deyw

Celkem OK, cekal sem zajimavejsi konec teda..ze se to nejak vyresi..no to je jedno..bavila me kazda chvilka, kdyz resili co a jak, kde muze byt atd..super, ale ten konec...kurva vazne ?! ()

UhLee

(8,5/10). Miluju filmy ve kterých vystupují odstřelovači, takže zde jsem si přišel na své. Na konci jsem opravdu věřil, že ho Aaron sejmul a je po něm. Chudák kluk a další, kteří se stali obětí snipera ze smetiště. ()

Tosi

Zajímavý střet mezi americkým vojákem a iráckým odstřelovačem. Jednoho vidíme od prvního do posledního záběru, druhý je jen slyšet. Bývá oříšek, aby jeden herec dokázal diváka zaujmout celý film a tady se to povedlo tak lepší průměr. Občas sice hvízdla kulka, ale víc než nějakou akci, jsme mohli studovat charaktery zúčastněných. Já čekal víc. ()

Lachtaan

Nářezova hodina nadměrného nadávání na pozadí nejautentičtějšího filmu z války, se kterým jsem prozatím měl tu čest. Sofistikovaný psychický nátlak od neviditelného krutého útočníka, který si přišel vylít zlost za krutosti osudu z minulosti. Prakticky neviditelný snímek s přiměřenou stopáží ale poselstvím, které ve mě zanechalo nemalou stopu. Znalost o skutečných drsnostech, jež se v Iráku mohou dnes a denně stát. ()

Yoshimitsu

Jednoduchý, přímočarý thriller z válečného prostředí. Bál jsem se, že se budu nudit při té diskuzi zabijáckého snipera s postřeleným seržantem za zdí a ono to jako poměrně fungovalo a bylo zajímavé, jak se chce zabiják dostat seržantovi do hlavy. John Cena ukázal, že jeho místo je v ringu, kde se válí na zemi a zakončení filmu dopadlo, jak jsem čekal, což jsem rád. Dávám 60% ()

svobik

Liman jede! Pro mě možná i lehce nad The Edge of Tomorrow. I když je to jen stylistické cvičení, velký palec nahoru, že tenhle chlapík celou tu one man show ladně odkormidloval, neztratil moji pozornost a naopak ve vypjatých scénách mě zarazil do sedačky. ()

m.a.t.o.

K americkým military filmom pristupujem väčšinou s dešpektom, ale treba povedať, že The Wall klame telom. Doug Liman buduje počas takmer 90 minút na minimalistickom priestore napínavú story medzi dvomi snipermi stojacimi proti sebe, ktorá skončí skôr, než by začala nudiť... a vôbec... koniec je na tomto filme tá úplne najlepšia časť. A to nemyslím nijak ironicky, pretože na americký film je práve záver taký... neamerický. 60 % ()

drackula

Asi prvý film v ktorom ma John Cena a jeho herecký výkon neštvali. :D Minimalistická záležitosť, ktorá príjemne prekvapila. 70% Amazon ()

sedm.1

The Wall musím jednoznačně porovnávat s o rok starším Mine, jelikož námětově jde prakticky o totožnou záležitost, kdy se osamocený voják dostane na nepřátelském území do opravdu kurevsky nezáviděníhodné situace, ze které vyváznout živý se rovná až zázraku, no a v tomto srovnání vychází The Wall jako jasně prohrávající podívaná, a to prakticky ve všech ohledech. Každopádně abych zmínil alespoň ty nejzásadnější, tak The Wall není ani zdaleka tak napínavá podívaná, a to především kvůli minimu opravdu vygradovaných scén, kterými naopak Mine disponoval prakticky po celou dobu, celé se to tu i dost často až táhne, což jen přinášelo nezanedbatelné množství nezáživných scén, ohrožení v Mine mi pak přišlo i důvtipnější a pro film samotný poutavější a nápaditější, zde je prostě ale jen voják za zdí a hovno z toho, a i emočně je na tom The Wall též o několik levelů hůře, v Mine jsem s ústředním hrdinou dokázal skutečně sympatizovat a přál jsem mu, aby se z té šlamastyky dostal, tady mi byl ale naopak osud hlavní postavy zcela fuk, prostě jsem se tu s ním a jeho situací nedokázal úplně ztotožnit a nemalý podíl na tom pak mělo jistě i obsazení, kdy mi Armie Hammer z Mine přišel přeci jen o dost více sympatický a herecky výraznější, než zde přítomný Aaron Taylor- Johnson, který nejednou zbytečně přehrával a nepůsobil tak příliš přesvědčivě. A to ani nemluvě o pointě, která je v Mine doslova luxusní, tady je to ale nuda a šeď. The Wall tak zkrátka sice není úplně špatný snímek, pokud bych ale na stejné téma měl někomu takovýto typ filmu doporučit, tak Mine by byla jednoznačně má volba. ()

Lukoboss

A zase jsme u výbornýho nápadu, kterej je minimalisticky zpracovanej, protože, když se to tak vezme, celej film odehraje (víceméně) jen jeden člověk válející se uprostřed pouště u kousku rozbořené zdi. Zní to divně? Jo, zní, ale vyloženě nuda to není, to rozhodně ne. Ukazuje to určitou absurditu války a zároveň rozklad osobnosti v extrémních podmínkách, nicméně zase se nevyhneme některým nesmyslům a divným úvahám (např. hned na začátku rozhodnutí "seru na to, už mě tady nebaví ležet, tak prostě jdu na otevřený prostranství, kde je mě vidět na 20km daleko, až se samozřejmě dostanu do problémů..."). Ale musím uznat, že boj s neviditelným nepřítelem má určitý grády, přičemž si v hlavě přehrajete několik variant, jak to bude pokračovat, resp. jak to může skončit. Já mám k tomu konci určitý výhrady, protože neumím pochopit, proč věta "běžte to prohledat tam a tam, musíte to jít zkontrolovat!!" nebyla vyslyšena a podle toho to taky dopadlo, ale možná je to jen můj problém, těžko říct. Pro mě je to ovšem další důvod, proč nejít přes 3*. ()

Hanys_

Dost dobrý a přitom nenápadný thriller, který chtě nechtě tu Telefonní budku vážně připomíná. Kick-Asse jsem nepoznal - docela nám chlapec zmužněl, a moc jsem mu tu situaci teda nezáviděl. Takhle v nočních hodinách fakt parádní a hlavně nečekaný zážitek. ()

aquiver

Minimalistické syrové drama bez hudby, patosu a prakticky bez akčních scén. Jeden z důkazů, že pro natočení napínavého filmu není třeba rozpočet, postačí třeba jen jeden herec, zde je to voják s vysílačkou skrývající se za zdí před nepřátelským odstřelovačem... škoda některých momentů a hlavně závěru, který nepatřil mezi chytré a logické... 65 % ()

666Carnage

Na začátku se něco semele a pak už je vlastně koukáte na rozhovor amerického vojáka a arabského snipera. Sniper je velice chytrý a dost tomu přidává i konec snímku. Psychologická hra je zajímavá a snímek mě bavil a na to, že se tam toho zase tolik neděje to dost uteklo. Čekal jsem nějakou nudu ale ta nějak nepřišla protože mě zajímalo co bude, jak to bude a proč to bude a najednou byl konec. 70% ()

Prochy38

Velmi milé překvapení! Aneb jak pomoci minimalismu vytlačit naprosté maximum. One Man Show v podání A. T. Johnsona na jedničku s hvězdičkou ale hlas, asi tedy L. Nakli, zahájil luxusní konverzačku. Je vidět, že se na ničem nešetřilo, realisticky zmáknuto taky na výbornou. Nadšení! ()