The Wall

Běží poslední dny války v Iráku. Střelec a jeho dvojka pozorovatel jsou na misi. Někdo postřílel konstruktéry, kteří tam stavěli potrubí. Po nekonečných dnech, kdy se nic neděje, jde střelec na průzkum. Že to byla fatální chyba, se ukáže záhy. Jeho dvojka mu běží na pomoc, ale přijde přesnými zásahy o vysílačku, vodu a je zraněný na noze. Stačí se ještě skrýt za nedalekou zeď.Na jeho frekvenci se přihlásí nepřítel. A psychologická hra může začít. (PROCESOR)

intro

Paráda, přesně podobné snímky mám rád. Stačí pár herců, dobré kulisy, dobrý námět, napětí. Jo v jednoduchosti je síla. The Wall doporučuji. ()

XXXXXXXX

Následující text obsahuje kuřata obojího pohlaví o hmotnosti 1,5 Kg! Dělání, dělání, všechny kulky zahání, upeč třeba chleba, zbourej třeba zeď, ono se to podá, zastřelej tě hned. Po chvilkové akci, se několik ústředních postav pokusí divákovi vykecat díru do hlavy. A tak se kecá, kecá, sem tam si někdo schrupne, pak se zase kecá a do toho, a teď se jako podržte, se občas někdy, zato však docela nečekaně, vystřelí! Na závěr samozřejmě nechybí ani klišoidní útesový držák, což jistojistě vůbec nikdo nečekal! ()

stephano

Skvěle zahrané, bohužel na takto malém prostoru 60% času tvoří konverzace, ale středeční večer skvělé odreagování pro pány ()

Mamlas odpad!

Komorní válečné drama se 2 neherci hrajícími vojáky. Celou dobu jsou a vykecávají se na jednom místě, tím myslím pískoviště o pár metrech. Nudné jak super sviňa a totálně o rozteklém hovně. Náklady na vyrobení této sračky odhaduju na $1000. Nejdražší ze všeho byla asi SD karta do ruční kamery a půjčení kostýmů a plastových zbraní z armyshopu. Blejt, fuj, hnus. ()

Solverino

Ale přátelé moji, to vůbec nebylo špatné... příjemné překvapení se zajímavým koncem :) doporučeno k pokoukání. ()

vieriX

Nečekané, že tyto herecké dřeva bylo schopny vytvořit atmosféru a v podstatě s nepřátelským sniperem si utáhli film jak po stránce napětí tak i akce. ()

Hemlock

Opravdu milé překvapení. Tento kousek byl tak minimalistický, až byl skvělý. Dlouho jsem neviděl film, ve kterém by amíci dostali tak jednoznačně na prdel a ještě k tomu od jednoho jediného Mohameda. Oceňuji herecký výkon Aarona Taylor-Johnsona, který musel film odehrát prakticky sám a z toho válení se u kousku zdi musel být pěkně potlučený. Navíc jeho chování a projevené emoce jsem mu plně uvěřil, s každou další minutou stoupalo i celkové napětí a ten závěr prostě neměl chybu. The Wall rozhodně řadím mezi lepší válečné drama - 75%. ()

johnsnow

SPOILER ALERT: Dobrý minimalistický film, o niečo záživnejší než Mine. Taylor skvelý, tie vzájomné psychologické kecy majú šmrnc a svinský záver som tak nejak čakal, a práve preto, že tu nie je Happyend narozdiel od Mine, dávam 4* ()

kedu

sympatická hříčka pro všechny, kteří jsou přesvědčení, že musí vyhrát a prohry se jich netýkají ()

Maniax

Tak tohle mi hodně sedlo. Komorní, napínavý, a zajímavě ukončený. Myslel jsem, že to bue dlouhý na to, o čem ten film je, ale byl jsem přikovaný k televizi od začátku do konce. Super záležitost. ()

ShotgunED

Filmy s dějem na minimálním prostoru stojí na napětí a pohrávání si s divákem. "The Wall" v tomhle směru podráží nohy jeho přímočarost a absence většího napětí. Docela se mi to i líbilo, ale ta přímočarost společně s několika vojensko-technickými přešlapy to pro mě sráží na 3, jinak bych dal ty 4 rád. V závěrečné fázi jsem se bál, že ten konec posrali, ale dopadlo to příjemně. ()

Plaque

Ďalší minimalistický snímok s vojnovou tematikou a púšťou v poslednom čase. Teda ak môžem The Wall porovnávať s nedávno videným Mine. Tá mizerne postavená stena mala omnoho väčšie grády a ak sa aj dej odohrával na minimálnom priestore s absolútnym minimom postáv, tak to bolo šťavnaté viac než dosť. Áno, debaty obete a lovca miestami nedávali zmysel, ale zas až tak od veci to nebolo. Priebeh s nevideným a neobjavením zlom, o ktorom sme všetci vedeli len vďaka niekoľkým záberom cez jeho ďalekohľad (a kope mŕtvol, samozrejme), ma nesmierne bavil. Som rád, že ho neukázali ani na záver, že zostal skrytý až do konca. Len by ma zaujímalo či mu neodumreli časti tela, čo jedol, kam chodil srať a koľko tam vydržal. Iraku by totiž stačilo zopár takých snajprov a Sadám nemusel dostať dva kubíky na prsia. U mňa lepšie a luxusné tri hviezdy celkom oprávnene. ()

baclajean

Kvalitné, nevšedné, akcia na pár metroch celú hodinu a pol. Uhádnuť záver je prakticky nemožné, tvorcovia to pozliepali majstrovsky. ()

Karlos8

Dvojitý pohled nabízí tento nenápadný snímek. První pohled je tvořen samotnou hrou o přežití, která zde příliš mnoho zajímavého a nového nepřinese. Druhý pohled, jenž je nabízen vskutku v menším soustu, se zaobírá samotnou válkou, potažmo životním příběhem jednotlivých aktérů. Škoda, že tento pohled není ještě o něco více rozveden. Suma sumárum. Koukat se na to nechalo, atmosféra se povedla vystihnout, jediné co mě skutečno zklamalo, to byl samotný závěr. Pověstná třešnička na dortu jednoduše zklamala. ()

solisoli

Tak toto sa réžii podarilo. Dvaja herci s priemerným výkonom sa skoro hodinu a pol váľali po zemi, z toho jeden z nich, len cca 15 minút. Potom už celý dramatický dej od prezentoval po zemi sa válajúci seržant a na druhej strane asi režisér čo s nim akože cez vysielačku komunikoval. Po temer hodine a pol tohto mlandravenia, záverečná scéna a hotovo. S kludom si pri tom divák môže pospať o nič nepríde, ľahko sa vráti do deja. ()

rigby

Velmi komorní drama o jednom muži za kouskem kamenné zdi. Jen ten konec se mi nějak nelíbil, i když rozuzlení bylo zajímavé. Podařilo se skvěle zachytit tísnivou atmosféru s přítomností hrozící smrti. Naštěstí se dialogy vyvarovaly všech silných slov a amerických hrdinských gest. Zkrátka civilní drama. ()

BrusVejn

Výborný film, ktorý aj v minimalistickom prostredí dokáže nabudiť atmosféru a napätie. Po katastrofe, ktorú Aaron Taylor-Johnson predviedol v Godzille je toto už druhý film v rade (Nocturnal Animals) v ktorom si sakra napravuje povesť. Dobrá práca. ()

Ace.A.T.L.

Tak tohle je typ filmu, kdy je jasně vidět, že neni potřeba tuny efektů, kopa prachů, spešl hvězdy a kdo ví co ještě. Nenudí, přitáhne vás, nepustí a konec, jak má bejt. Rozhodně jeden z lepších filmů, v tomhle žánru. Nečekejte Americkýho snipera. Tohle je něco úplně jinýho, ikdyž ze stejnýho soudku. Člověk si chvílema neví rady, komu fandit. Za mě zasloužený 4* a DOPORUČUJU ()