The Wall

Běží poslední dny války v Iráku. Střelec a jeho dvojka pozorovatel jsou na misi. Někdo postřílel konstruktéry, kteří tam stavěli potrubí. Po nekonečných dnech, kdy se nic neděje, jde střelec na průzkum. Že to byla fatální chyba, se ukáže záhy. Jeho dvojka mu běží na pomoc, ale přijde přesnými zásahy o vysílačku, vodu a je zraněný na noze. Stačí se ještě skrýt za nedalekou zeď.Na jeho frekvenci se přihlásí nepřítel. A psychologická hra může začít. (PROCESOR)

mira007

Jeden zraněný hekající voják za zdí, neznámý hlas iráckého odstřelovače, který je kdesi 1,5km před zdí a jeden postřelený americký voják, který je drtivou většinu času v bezvědomí. Tak tohle je situace 70 minut z 81minut filmu a přesto je to strhující. Dialog mezi lovcem a loveným je psychologická deptačka, která když začne být trochu zdlouhavá, tak se probere ten z bezvědomí a drahnou dobu se snaží pohnout o dva metry. A nakonec to dospěje do celkem neamerické překvapivé pointy. Hodně zajímavý film, který ač na malém prostoru se dá označit komorní strhující minimalistické drama? ()

MiaMahoney

"Wí dount nýd nou edjukejšn", řekli si v libovolném Zkurvystánu na Bohužel-až-příliš-Blízkém-Východě a s pevnou vírou, že vzdělání je fuj a jediná znalost, kterou mladí teroristé potřebují, než se rozletí do světa, je znalost zbraní a výbušnin, zbourali jedinou místní školu, ze které zbyla jenom ta jedna Zeď. Za tou si na schovávanou s neviditelným nepřítelem hraje prototyp mačistického emerického vojáka, zatímco jeho parťák si řekne, že to nemá Cenu a zabalí to už před Zdí. No a náš hrdina chytne povídavou a záhy už na vysílačce ladí muslimskou linku důvěry, aby poté, co vyplýtvá svoje pětiapůlmilimetrové argumenty, své nitro zcela otevřel tomu hodnému Abdulovi Ibn Kozomrdovi dřív, než čerstvě zamilovaná buzna balení kakaových věnečků. Pruhovaně-hvězdičkovaný, bílomodročervený patos z toho jen kape, avšak díky zbytečně nenatahované stopáži je tento minimalistický filmík koukatelný a ačkoliv se ve finále stane jen další cihlou ve zdi podobných filmů, zaslouží si přece jen trochu víc, než jen odstřelit ránou z milosti. ()

zahadum

Správne natočený film o dvoch US sniperoch ktorí zažijú niečo na spôsob " telefónnej búdky. Našťastie bez známych amerických klamstiev o hrdinoch a zlých teroristoch....fandil som sniperovi...šum a fuk ktorému...to je moja vec...ale záver je správne TOP !!! ()

TheSpearCZ

Na to, že je film prakticky jen o třech postavách (z toho jeden není vidět a druhý je John Cena), tak jako celkem překvápko. Byl jsem zvědavý na jaké fígle Aaron Johnson přijde v tak nevýhodné situaci oproti kempícímu sniperovi a nezklamal samozřejmě. I když konec spíše zklamal bohužel (očekával jsem nějaký takový závěr), tak to byl určitě super strávený čas a doporučuji. PS. chtěl jsem dát 4*, ale ten konec byl prostě slabší podle mě. Lepší 3* ()

fisus

Podobné,jako film Mina,ale řekl bych,že o maličko lepší.Malá zítka,za ní se krčící voják a jeden sniper.Více netřeba. ()

Kopi1

Podle traileru jsem dostal na tento film chuť a byl jsem zvědav jak se to vyvine. Musím říct, že jsem se během filmu nenudil a čekal jsem, co Isaac je schopen vymyslet v nevýhodné situaci. Snipera se dobře poslouchalo a rozhovor měl celkem štávu, čekal bych ale nějaký dobrý soundtrack, hlavně ke konci mohla být hudba napínavější. Jinak ten konec je top! ()

Hapretor

Nuda a blbost. Voják, co ho hrál John Cena, by snad ani neměl existovat. Takový by nepřežil snad ani den. Mám podezření, že tam někde je vynikající sniper a já se budu procházet na otevřeném prostranství jako babička v lázeňském parku. Buď jsem tedy úplný debil, nebo chci spáchat "pasivní" sebevraždu ... ()

MickeyStuma

Americký sniper se chybou kolegy v poušti dostane na mušku profesionálního odstřelovače. Mezi nimi je jen malá nestabilní zeď. Po snímku ´Pohřben zaživa´, ´127´, či z válečné zóny ´Mina´ tu máme další drama jednotlivce na pokraji hrůzy a vlastní smrti. Dramatický velice napjatý příběh jedné postavy ve velmi vyhrocené situaci. Absolutně reálný příběh poukazující na fakt, co může v akci způsobit frajeřina, netrpělivost či absolutně banální chyba. Dostat se na mušku odstřelovači, který ví co dělá, není žádná legrace. Svým způsobem příběh připomíná snímek z roku 2002 ´Telefonní budka´ a to tím, že se ohrožená postava baví se svým nepřítelem přes aparát. Jedná se o unikátní pohled na souboj sniperů ve válce, jaký tady ještě nebyl. Po celý ten dlouhý čas u diváka v hlavě šramotí otázka a tím i zvědavost, jak šach ze strany nepřítele skončí. Je to drsná a psychologická hra, do které je potřeba se vcítit, což je jednodušší pro toho, kdo byl někdy na vojně. Snímek ve vyprávění jednoduchý, pro akčně založené jedince nudný, ale realisticky ve svém psychologickém obraze snahy přežít velmi dobře naložený. ()

HenryIvan

Nazval by som to komornou drámou dvoch osôb, tretia tu je v podstate do počtu. Dalo by sa povedať, že tu Aaron Taylor-Johnson predvádza akúsi one man show, no to sa týka iba obrazu. Zvukovo to je psychologický „ battle lovenej myši s predátorom.” Podarené a vzhľadom k priebehu deja pozerateľné, no nijak nestrhujúce. Chýba tomu istá kvapka napätia. Tuna je to bohužiaľ dosť veľká kvapka. 75 %. ()

Cinematrix

Hle, co to letí vzduchem? Pravá noha s levym uchem! T o je válka v Iráku, kde jeden pošahanej arabskej ostřelovač snaží se sejmout co nejvíc americkejch čuráků... A jelikož je náš sniper hravé povahy a navíc ukecanější, než starý báby v čekárně u doktora, rozvine se nám tu hodinová konverzačka, která ke konci vyústí až v téměr hororové finále. Škoda, že toho ostřelovače za celý film neuvidíme, asi pro to, že takovýho debila, kterej si zapomněl všimnout, že už je příměří, nikdo nechtěl hrát. ()

Kingjiri

Dva herci, poušť, torzo zdi a sluchátko. Potěší, že jsou ve filmový branži pořád lidi, který z mála dokážou udělat víc než by koho napadlo a k uspokojivýmu bijáku nepotřebujou velkej rozpočet s hvězdnym castingem. V tomhle případě stačí nápad a jeho komorní zpracování. Pravda, od Johna Ceny jsem čekal aspoň nějakou efektní akční scénu, přičemž je ve výsledku jeho úkolem téměř bezvládně ležet uprostřed pouště. Nicméně Aaron Taylor-Johnson hraje jako o život a sekunduje mu efektní hlas ze sluchátka. Škoda až moc přepálenýho finále (často jsem měl pocit, že Juba je tak úspěšnej jenom díky tomu, že jsou americký mariňáci velký mamlasové, který mu vždycky skočej na špek) a absence aspoň symbolický fyzický konfrontace s nepřítelem, tři silnější hvězdy. ()

emdvojka

Vojenská variácia na Phone Booth, ktorá je ale nudná a nezáživná. Snajperová pohnútka spoznávať nepriateľského vojaka mi príde nelogická a všetky rozhovory medzi týmito dvoma ľudmi nemali vôbec nijaký dôsledok na dej. Čudné. No koniec vcelku zaujal a aj keď je týchto konverzačiek, ako maku aspoň tie dve hviezdy si to zaslúži. ()

DAPDO

Psychologická hra kočky s myší, kdy kočka může myš v průběhu filmu sejmout několikrát, ale místo toho si počká na víc myší. Ten závěr se dost povedl. ()

Franc1s

A tak mohlo to skončit i hůř :) Dva snipeři, jeden kočka a druhej je myš, schovaný za polorozpadlou stěnou. Nemá vodu, ani neví kde je ten druhej a pomoc nikde. A tak se spolu tito dva rozprávají.. Párkrát se vystřelí, někdo zemře, takové to komorní drama z války v Iráku. 7/10 ()

Likan7

Překvapivě dobrý. Dlouho jsem na The Wall hledal chuť a nakonec jsem spokojený. Můžeme se donekonečna bavit o inteligenci velitelů, kteří posílají jednotky stále dokola na jedno místo, kde je kosí sniper jak dřevorubec stromy, nebo o přepáleným konci, ale mě se to prostě líbilo. Taková vážná konverzačka uprostřed války mezi nepřáteli, prostě proč ne. Aaron Taylor-Johnson to zvládl s přehledem a John Cena je snesitelný. Válečná jednohubka trochu jinak. ()

vikino1

Něco mezi Telefoni budkou a Burried. Bohužel film o jednom člověku na malém placku musí mít něco navíc.. což tento nemá...Skoda ()

vozralec

Dva američtí poloburani proti iráckému sniperovi. Údajně měli výcvik, ale moc to tak nevypadalo podle jejich chování. ()