The Wall

Běží poslední dny války v Iráku. Střelec a jeho dvojka pozorovatel jsou na misi. Někdo postřílel konstruktéry, kteří tam stavěli potrubí. Po nekonečných dnech, kdy se nic neděje, jde střelec na průzkum. Že to byla fatální chyba, se ukáže záhy. Jeho dvojka mu běží na pomoc, ale přijde přesnými zásahy o vysílačku, vodu a je zraněný na noze. Stačí se ještě skrýt za nedalekou zeď.Na jeho frekvenci se přihlásí nepřítel. A psychologická hra může začít. (PROCESOR)

eLeR

Koleno, fľaša, anténa ... no mal to premyslené ten strelec, a aj ten koniec vychytal. Film vôbec nebol márny, nenudila som sa. 3,5* ()

Chrustyn

Spíše než nedávný a na oko podobný "Mine", připomíná "Wall" herecky a scénariskticky slabší variaci na "Telefonní budku". Přestože film nijak nestrhne ani výrazně nenapíná, povedlo se tvůrcům z dané látky vytvořit zajímavý film o dvou (třech) hercích, kde potěší hlavně práce s kamerou a výborně zpracovanými zvuky okolí, které potěší více než nevýrazný Aaron Taylor-Johnson. Konec mě vyloženě zklamal, ale pořád to za jedno shlédnutí stojí. ()

TheEvilTwin

Atmosferický, dusný a autentický film z válečného prostředí, který si hravě vystačí s tak jednoduchým, přitom tak originálním nápadem hlavně díky výborně budovanému napětí. Uprostřed je to možná pár minut moc upovídané a hluché, ale začátek a závěr to dokonale kompenzují a na tak přímočaré a jednoduché “odstřelování’ je to víc než dostačující zábava. ()

SOLOM.

Vcelku slušné válečné drama/survival, které rozhodně dokázalo upoutat mou pozornost. Nejen kvůli tomu, že se odehrává na malém prostoru, kde hlavní prim hraje zbytek zdi, prach, poušť, nelítostný sniper a dvojice amerických vojáků (sniper, pozorovatel), kde se jejich mise promění v hru na kočku a na myš a smrt tu smrdí na sto honů. Místy to sice trošku postrádalo grády, jako celek to docela fungovalo. Mazaný závěr se mi taky líbil – já nemám rád happyendy - John Cena by se měl ale raději věnovat tomu hranému mlácení v ringu (pokud už teda není v důchodu), protože jako „herec“ je hrozný. Aaron Taylor-Johnson a tajemný hlas ve vysílačce jasně táhli celý film…Lepší průměr – 60%. ()

ARI50

Toto je přesně ten typ filmu který vás buď ohromý že nebudete moc spustit oči z obrazovky, a nebo ten typ kdy se vám chce spát a nudíte se. Nápad celkem dobrý ale pro mě nezaživný. ()

luka4615

Slušný válečný snímek, jehož hlavní devízou je verbální "přestřelka" mezi vojákem s mimikrami Aarona Tyalora-Johnsona a iráckého snipera, který zde plní úlohu neznámého a neviděného zla. Celý film se originálně odehrává pouze na stísněném prostoru oné proklamované zdi, přičemž filmu také hraje do karet fakt, že je oproštěn od všeho amerického patosu, takže ve finále dostaneme hutné civilní drama, které až na pár děr ve scénáři funguje přesně tak jak se od něj očekává. PS: John Cena zde předvedl celou dostupnou škálu svého herectví. Smekám! ()

Morholt

Válečná konverzačka ve vyhrocených podmínkách, ve které postřelený voják ukrytý za zdí odolává iráckému sniperovi, jenž se ho snaží zabít a skrze vysílačku i ukecat. Dokázal bych si ty dialogy představit vyšponovanější a Liman mohl jít i trochu víc do hloubky, ale na druhou stranu oceňuji, že nešlo o žádné heroické blábolení o hvězdách a pruzích, díky čemuž film působil v mezích možností reálně. A dobře zahrál i Taylor-Johnson, takže ačkoliv to není nic, co by ve mě zanechalo nějakou hlubší stopu, jsem nakonec spokojen. 65% ()

Ouwen

Působilo to dost nekompromisně, syrově a "správně" špinavě. Bez hudby, napjatá atmosféra. Bohužel, místama je to příliš velká nuda a naprosto to pro mě zabil ten závěr filmu. Předvídatelnej jako prase. Pochválit můžu akorát tak opět špičkové nazvučení zbraní. O chlup lepší, než Mine. ()

ledzepfan

I když mi to docela sedlo, je to objektivně někde mezi 3 a 4... Filmařina je to poctivá. Minutáž je velmi rozumná. Diváka to dokáže držet od začátku do konce... Snad jen zbytečně prvoplánový konec a celková nevýraznost trochu kazí dojem.. ()

agentmiky

Další potvrzení pravidla, že více herců nemusí znamenat lepší porci zábavy. Doug Liman je velmi zkušený režisér, tudíž je s podivem, že se rozhodl natočit takové minimalistické drama, kde se s rozpočtem šetřilo a ani moc herců si zde nezahrálo. Ale já vím, že takový typ filmů má něco do sebe a zajisté byste ho neměli ihned odsuzovat. Aaron Taylor-Johnson zde předvedl jeden z nejlepších výkonů, co jsem u něj doposud viděl. Jeho chování bylo uvěřitelné, jeho projevené emoce se zdály taktéž dost reálné. Dialogy mezi ním a nepřátelským sniperem měly pointu, nebyly to jen tupá bezmyšlenkovitá slovní spojení poskládaná do rozhovoru, tudíž scénář si zde může dát bod navíc. Příběh byl ucházející, pár zvratů bylo překvapivých, ale v celkovém součtu z toho nejsem nikterak vedle. Vizuál se jevil mrazivě přesvědčivě a autenticky, což není vždy pravidlem. Závěr byl trefou do černého, po dlouhé době slušná dialogová přestřelka s výbornými hereckými výkony a zpracováním na úrovni. Za mě dávám 74 % ()

kaylin

Docela odvážný pokus, jak natočit docela stísněný film. Skupina odstřelovačů bojuje o přežití. Pár postav na velmi malém prostoru, skoro se nic neděje, chtělo by s říct, ale přitom to vůbec není nudné a říkáte si, jak to asi dopadne. Taylor-Johnson a Cena předvedli svoje schopnosti a zaujali. Příjemně strávený čas. ()

salalala

Poměrně příjemná komorní válečná jednohubka, o níž je nejlepší nevědět vůbec nic. Liman tentokráte nijak neexhibuje, ale všechno nechává na atmosféře rozpálené pouště, dvou vojácích a jednoduchém příběhu, který se zaměřuje na psychologickou rovinu a minimum akce. Jelikož stopáž je přiměřeně krátká, není vlastně čas na nějaké sáhodlouhé vysvětlování, ale divák je rovnou vržen do centra dění, v němž se ocitá jeden jediný voják a nepřátelský odstřelovač ve sluchátku, nic víc tu nenajdete. Pozitivní je, že i když se vlastně ve filmu nic moc neděje, po celou dobu má spád a velmi dobře pracuje s motivem tajemné motivace hlavní postavy, kterou postupně odhaluje. Aaron Taylor-Johnson tu předvádí asi nejlepší výkon své prozatímní kariéry, nepřehrává, má potřebné charisma a celý film utáhne sám, neboť John Cena mu vlastně jen stínuje, protože nemá moc prostoru a šancí cokoliv předvést. Osobně se mi líbil i trochu nečekaný závěr, který je ale trochu devalvován určitou logickou nesmyslností, která už tu byla zmíněna, ale na první dobrou funguje dobře. Náročnější divák by možná chtěl nějaké protiválečné poselství, o to se ale asi tvůrce ani nesnažil, takže mu to můžeme vytýkat jen velmi těžko. The Wall tak je ničím převratná žánrovka, která splní svůj účel, je velmi jistě natočená a na nic víc si nehraje. 70 % ()

M.i.k.e

jak už bylo napsáno Phone Booth meets American Sniper v téhle překvapivě dobré válečně konverzačce prakticky o jednom herci.Aaron Taylor Johnson v jednom ze svých nejlepších výkonů...70% ()

bourec

Začátek mě dosti sral,protože Aaron jen heká,prská,a panikaří.Pak chvíli s třetí postavou filmu komunikuje vo hovně,a pak je závěr,a jdou titulky.No a co z toho máme.Nic.Je to nuda jako všechny filmy podobnýho minimalistickýho ražení.Ale na omluvu Limana to beru jako EP v hudbě před velkou deskou.30%. ()

Lenka.Vilka

Tak tohle byl poměrně zajímavý film. Ano, na začátku je taková pohodička v prachu, ale jakmile se dostaneme za zeď a začne konverzace s nepřátelským odstřelovačem, teprve to začne být zajímavé. A co se potom děje a jak se to děje, je strašně skvěle natočený. Navíc...závěrečná pointa celé situace...no, to bylo skvělý. Právě proto byl úplný konec o to drsnější. Twist skoro jako z hororu. A nebudu lhát, když jsem zmínila ten horor, ano, na začátku (než proběhlo to propočítávání odkud jde střelba a zjištění pointy) mě samozřejmě napadlo, že by to na konci mohlo být přesně jako v jednom z mojich nejoblíbenějších hororů (napadlo to víc lidí?) a to by bylo moc cool. Přesto...konec a poslední záběr jako potvrzení a jako poslední ráda do hlavy diváka, byl taky poměrně cool. Jenom v některých momentech jsem se přistihla (tak zhruba v polovině), že jsem ztrácela soustředění. Tak holt jenom 4,5/5. ()

PROCESOR

Běží poslední dny války v Iráku a na své misi je odstřelovač s pozorovatelem. Někdo postřílel dělníky při stavbě potrubí. Po nekonečných dnech, kdy se nic neděje, to jde sniper obhlídnout, že to byla chyba, se ukáže velmi brzy. Jeho dvojka pozorovatel mu běží na pomoc, ale přijde přesnými zásahy o vysílačku, vodu a je zraněný na noze. Stačí se ještě ukrýt za nedalekou zeď, když se na stejné rádiové frekvenci přihlásí nepřítel. A začíná psychologická hra. Výborně vykreslený stupňující se napětí na minimu prostoru, řadí tento snímek určitě k těm lepším. ()

laik_60

takmer jednoaktovka, postavena na špatnom spojení medzi vojakom v poli a jeho velitelstvom, a tak mal arab šancu, ktorú napokon aj využil. Blázniví Američania !!!!! pche !!! ()