Třetí díl úspěšné série Fakju pane učiteli je bohužel nejslabším a vlastně i zbytečným. Dvojka film okořenila tím, že se jelo na výlet, ve trojce se děj soustředí zpátky ve škole, ale už to moc nemá koule. Vtipných scén je daleko méně než v předešlých dílech a měl jsem pocit, že už tvůrcům dochází nápady, jakoby ten film byl natočen z nutnosti vydělat další drobné, Na podívání pořád ok, Elyas M´Barek je pořád frajer a Gizem Emre je velkokočka. 60%(30.3.2018)

Německá bláznivá trilogie je za námi. Už v podstatě do kina na komedie nechodím, ale jednou za čas na něco tak bizarního a ujetého rád zajdu. Těžko třetímu dílu vyčítat absolutní vypatlanost ve všech směrech, tahle výstavní guilty pleasure vyloženě těží z toho, že se nebere vůbec vážně a je přiznaně debilní, asi to zmiňuju již potřetí, ale na německé prudérní poměry taky dost svěží a vizuálně nádherně natočená. Překvapilo mě, jak i třetí díl vyloženě srší nápady a herr Müller opět řeší dříve nemyslitelné patálie, a co víc, opět je vtipné, takovým tím infantilně idiotským způsobem, jehož příklon musí mít člověk už v sobě (a nebo nějaké omamné látky). Vynikající trojité kombo na pořádný opilecký večírek, lepších splachovacích komedií aby člověk pohledal..(14.4.2018)

Strávil jsem s postavami z Goethovky celý jeden den, celkem šest hodin, a za tu dobu mi nečekaně přirostly k srdci. Dostalo se jim důstojného odchodu na vysokou a bůhvíkam ještě. Oproti dvojce všem prospěl návrat do školy, rozšířila se morální stránka filmu o problémy šikany, problematických rodin a dalších, a i když vyřešení těchto problémů bylo dost pohádkový, bavilo mě to. A paradoxně humor se vedle vážnější polohy v některých chvílích přehoupl až za hranu anarchistického bláznění. Fakjů 3 proto nabízí vyváženou směs humoru o vážnějších věcech, která se absolutně nebere vážně, hloupé postavy jsou opravdu maximální retardi a všichni si svoje role užívají. Snad až na Elyase M'Bareka, který mi oproti prvním dvěma dílům přišel trochu unavenej a bez šťávy. Jo, nemusely tam být některé až příliš primitivní fórky jako zarážení čípku do zadku nebo nezvyklá obhajoba čipování dětí, ale zase ten důraz na poselství „můžeš změnit svůj osud“ to vyváží. (Jaký to rozdíl oproti českému sračkovitému Pepovi, co šel do kin ve stejný den, který naopak tvrdí, že se nikdy nic nezmění, a když, přijde to nějak samo nebo co.) I to je důvod, proč jsem se rozhodl dát trojce Fakjů hvězdu víc než předchozím dílům, byť to kvalitativně vidím zhruba na stejné úrovni. Čím víc se tohle bude vtloukat komukoli do hlavy, tím líp. A taky na rozloučenou partě z Goethovky.(15.4.2018)

Krásnej Elyas a jeho zoo.(23.3.2018)

Třetí Fakjů pane učiteli sice nenabízí žánrovou novost jedničky ani exotickou akčnost dvojky, a tak zbývá podotknout, že jde o průměrnou komedii, která ale i tak tvoří (v rámci žánru) solidní závěr "géťácké trilogie". Film se snaží být až přespříliš poučný a poukazuje na soudobé problémy ve školství, což je sice na jednu stranu super, ale na druhé straně to zabijí komediální potenciál filmu - nicméně scény s virtuálním sexem a zaváděním čípku mě vážně odrovnaly, stejně tak jako originálně pojatá titulková sekvence. Zkrátka Zeki, Chantal, Danger, Ingrid a další do třetice všeho dobrého i zlého aneb Pěkná závěrečná přehláska nad Göhtem.(2.4.2018)

Tímhle bych to zakončil protože už není co nabídnou slabší chvíle tam jsou někdy dojde na humor ale ve směs vše známe což je škoda.(20.4.2018)

Po příšerné dvojce se tahle německá blbost vrací tam, kde ji to svědčí nejvíce a to do školy. Je to svěží komedie, která se nebere vážně a je tím čím má být a to zábavou, která nenudí ale pobaví. Je to velmi vtipné. Nenudil jsem se. Je zde plno nezapomenutelných scén, ale přesto to má velmi nevyrovnané tempo, což je škoda. Ale přesto jsem rád že jsem to viděl. Tento díl pobavil ale hlavně ukončil tuhle sérii, tak jak si zaslouží, tj. Zavčasu. Na Němce to není vůbec špatné, ale další díl už ne...55%.(21.4.2018)

• tobykout

Jednička se mi líbíla. Dvojka byla podle mě v případě úspěchu připravená již dříve, pořád zde totiž byly nějaké nápady (ikdyž už to nebylo ono). A teď je tady poslední, třetí díl Fakjů pane učiteli. Jde vidět, že už ty nápady došly. Docela mi přišlo, jakoby byl scénář zhotoven během několika málo dní - usmál jsem se jen málokdy. Staré postavy totiž často sázely pořád na to samé, ty nové nebyly vtipné vůbec. Shrnul bych to tak, že už se jedná pouze o nudnou trapnou teen komedii, která byla zhotovena jen pro úspěch minulých dílů. 40%(29.3.2018)

• Aleee89

Trilogii už dochází dech. Jednička byla zjevením, dvojka ještě docela dobrá, tady to už s vtipy vázlo, působilo to násilně, ten humor... Pořád stejné schéma, nic moc nového... Nápady holt došly, tak snad už další díly vznikat nebudou a kruh se opravdu uzavřel.(8.4.2018)

• DA_NO

Klasický případ ždímání peněz. Tohle je film absolutně o ničem, působí to jenom jako sled spousty "vtipných" situací, které můžou přijít vtipné asi 10ti letému dítěti. Hlavní motivy jsou totiž babičky a podobná "vtipná" klišé. Postavy jsou absolutně nereálné a šíleně jednoduše napsané, takže mají většinou jednu "vtipnou" vlastnost typu, že mu smrdí z podpaždí. Vůbec to nepůsobí jako ucelený film, ale spíš jako sbírka šíleně predvídaltených momentů, které spolu mají málo společného. Ale ve výsledku to vlastně nepůsobí tak špatně, je to takový oddychový film, u kterého se nemusí moc přemýšlet a ani to moc nenudí. 43% PS: Jen jsem potom večer koukal na Přelet nad kukaččím hnízdem a říkal jsem si, co se to dneska točí za filmy....(16.4.2018)

Očividně to udělalo velkej boom i po druhým díle, tak proč nenatočit trojku. Bohužel už to ale nedokázalo jet v zajetých kolejích. Jasně, člověk se celkem zasmál, ale přitom spousta těch joků bylo strašně na sílu. Příběh se točil čistě kolem příprav na maturitu a dalšího zavření školy, ale to nebylo to podstatný. Oni se snažej každou scénou trumfovat tu předchozí, a ne vždycky se to holt povede. Bral bych to jako konec německý trilogie, která se jim mimořádně povedla a dál bych to nepokoušel.(12.4.2018)

Slabší, ale pěkný závěr.. Hodně pěkných okamžiků.(6.4.2018)

Do třetice opět za 5. Pravděpodobné uzavření trilogie režijní, scenáristické a herecké kulometné palby satirických komedií o boji mezi zkaženou mládeži a učiteli za pomocí ironie a černého humoru. Souhlasím, že poslední díl je i zároveň nejslabším. Možná proto, že není už tak čerstvý a originální jako díl první. Stále jde ovšem o nadprůměr v žánru jak pojmout film o adolescentech, který není jak z Disney Channelu.(8.4.2018)

Ne až tak hloupé jako dvojka, ale pořád to zdaleka nedosahuje kvalit parádního prvního dílu. I když neposlušní studenti tažení na laně za autem a další kraviny se mi moc líbily. Dějově je to bída, ale nikdo asi nic jiného nečekal, takže výsledek vidím jako hodně jednoduchou nenáročnou zábavu. 65%(3.4.2018)

• M.i.k.e

už u dvojky sem nechápal jak se po výborném prvním dílu,kde spousta postav prozřela,mohl děj ubírat tudy kudy se ubíral.U třetího dílu to pak nechápu opětovně.Trojka sice není tak agresivně hloupá a nepůsobí jako sled nahodilých scén (dokonce ve své druhé polovině začíná dávat i trochu smysl a postavy se konečně vyvíjejí směrem kam dospěli na konci prvního dílu),ale ani to nic nemění na faktu,že všichni...opravdu všichni...se chovají jako asociální hovada a absolutní kreténi a budí tak dojem,že v německu je ok vláčet spoutané děti za autem,nebo je čipovat jako psy.Nenudil sem se tak extrémně jako u dvojky,ale zároveˇsem se ani nebavil jako u jedničky.Teď už jen doufat,že žádný další díl nebude...50%(22.3.2018)

• filmfanouch

Někdy se má končit s jedním dílem ale ne táhnout to na trilogii. Ano, jednička Fakjů pane učiteli nebyla žádná bomba ale měl zábavný nápad s tím, že se z kriminálníka stane učitel. Jakmile se z toho stal hit muselo se samosebou vymyslet pokračování. A nikoho nenapadlo nic jiného než poslal všechny do Thajska. I přesto, že dvojka je ale znamenitě horší než jednička má alespoň nádherné thajské kulisy. A na ty už trojka sázet nemůže. Třetí díl je ze všech nejhorší. Při tom zajímavých nápadů nemá málo. Těžce ale habruje mezi tím jestli být komedie nebo sociální drama kde by se mělo řešit rodičovské násilí, šikana a nedůvěra sama z sebe. Pořád je to při tom všem ale šílená komedie kde se studenti čipují čipy na psy! Neříkám, že Fakjů pane učiteli 3 není film ve kterém by nefungoval žádný vtip. Například sex o virtuálním 3D sexu byl celkem fajn. Do toho se ale vlečou dětinské fórky které po hodině přestávají být vtipné (a to ten film trvá brutální 2 hodiny!) Zamrzí to především kvůli tomu, že například v závěrečných titulkách je vidět, že do toho obsazení dalo všechno, je vidět, že jde o skvělou partu která si dala na filmu záležet, většina podává uvěřitelné výkony... ale všechno se to ztrácí v nevtipné kaši která prostě neměla vzniknout. Fakjů pane učiteli 3 je bohužel zbytečné pokračování které nemá šťavnatost prvního dílu a ztratilo i tu drzost co měla alespoň dvojka. Celkem tedy zamrzí, že zrovna tenhle film zaznamenal nejsilnější start roku v německy mluvících zemích. Vyložený průšvih to ale není a například hlavní hrdina Zeki Müller v podání Elyase M'Bareka je pořád fajn.(13.4.2018)

Třetí díl bohužel zklamání. Karoline Herfurth to asi tušila a tak radši šla točit Malou čarodějku. Děj je nuda, všichni se chovaj úplně dementně a už to postrádá humor z předchozích dílů. Nejlepší je asi scéna jak chlapec skáče ze střechy a přitom hraje píseň I Believe I Can Fly, ale to už bylo v traileru, takže nic nového. Robota a tu erotickou virtuální realitu radši ani neřeším. Zbytečný díl. 55%(22.3.2018)

Němci konečně vymysleli nějakou komedii, která není trapná. Asi by za to měli dostat zvláštní ocenění. Mě se celkově trilogie líbí a vždycky je tam nějaká scénka, která mě rozesměje.(1.4.2018)

Trochu to je jako samostatný film, protože se vracíme prostředím i nápady k jedničce, ale samozřejmě se snahou o jiné uchopení. Vtipy jsou pořád dobré, téma a krize hlavních představitelů pořád stejné (no co, že měli původně maturovat už v jedničce :-D ). Svěží, vtipné a humorem nabité více než dvojka (jedničku to nepřekoná, ale to se dalo čekat). Ve dvojce zase ale byly vidět lépe vývoje postav. Sem tam se tu vyskytne trapná klišovitá scéna, ale je hned vzápětí rozbitá humorem a nadsázkou, takže to není rušivé. Pro mě velká škoda, že tu chybí postava Lisi Schnabelstedt, (trochu to za ní povahově supluje postava její mladší sestry, ale je to trochu násilné). Ale ten náboj mezi Zekim a Lisou, škoda že tomuhle filmu chybí. Nová postava učielky Bigi, je v mnoha ohledech velmi podobná Caře z jedničky a dvojky, která na rozdíl od Lisi zmizela z děje bez vysvětlení, což je taky škoda. Elyas M´Barek se do téhle role snad narodil. Velmi zábavné zakončení učitelské trilogie. 80%(20.4.2018)

Od třetího dílu populární německé komediální série jsem dostal zhruba to, co jsem očekával. Popravdě, moc toho nebylo, ale schéma, jak by mohl film vypadat, se vyplnilo podle předpokladů. Trojika Fakjů už viditelně vaří z vody a oproti průměrné komedii nepředvádí nic navíc. Daří se jí ovšem využívat vlastností postav, které již známe a přidáním několika nových postav se jí alespoň trochu daří zamaskovat absence scénáristické kreativity. Některé vtipy jsou vydařené a nejednou jsem se u filmu zasmál, bohužel jsou ale prokládány těmi nevhodnými (fekálními nebo hloupými). Co se týče příběhu, první půlka filmu postrádá stabilní dějovou linii a tak sledujeme jen spleť náhodných gagů, využívající právě postavy z předchozích dílů. Zeki sice trochu měkne a už se stává tím klasickým nudným učitelem, ale ústřední čtveřice studentů dokazuje, že lidská tupost nezná hranice. Primitivní gagy ale celý film zachránit nemohou, obzvlášť když se rozhodnete natočit dvouhodinovou komedii. Naštěstí druhá polovina přináší zajímavé zvraty, trochu toho dramatu a celkově dokázala zbytek filmu postavit na nohy. Hlavně aby už holky nekoukaly na Netflix. Milý a lehce dojímavý "všehovšudy konec" se vryje do paměti, 4 hvězdičky ale kvůli němu udělit nehodlám. Trojika u mě lehce překonala první díl, ale když si vzpomenu na opakování vtipů se smradem a neustálých narážek na uprchlíky (to se sem fakt nehodilo), zůstanu na skoupých třech hvězdách. A to i přesto, že mě některé části motivovaly k mé nadcházející maturitě.(24.4.2018)

<< předchozí 1 2 3 4