Za mě super spin-off, 8 dílů stačilo, klidně mohli udělat v dalších sériích jiné spin-offs na jiné téma. Tahle dějová linka mě zaujala. Mám ale pár výhrad, kvůli kterým musím dát o hvězdu méně: Hlavním problémem pro mě je malé rozvinutí dějové linky, v 8 dílech jsem čekal trochu víc. Navíc se vlastně nevyřešil problém, který Tom jel řešit - proč se octl bez rodičů - , ještě k tomu příběh zůstal otevřený, a popravdě jsem konec na 100% nepochopil. Nicméně, spin-off jsem viděl po shlédnutí 4. série v době, kdy už se vysílá série sedmá. Dostalo se ke mě, že minimálně jeden díl téhle lince bude v páté sérii věnovaný, takže následně možná změním hodnocení, pkud se tyto dějové nesrovnalosti vyřeší.(19.11.2019)

Černou listinu neznám, i když po zhlédnutí tohoto se na ní pravděpodobně podívám. Pro mě vcelku příjemné špionážně-akční překvapení které bavilo a odsejpalo od začátku do konce. Příběh není samozřejmě nikterak hlubokomyslný, zejména první tři díly jsou takové naivnější, nicméně vše vyváží tempo, akce a z mého pohledu sice nesourodé ale dobře fungující postavy (kromě ústřední postavy Toma byla pro mě osobně zajímavá a dobře zahraná postava Solomona). I když s lehce odřenýma ušima tak stále 4* - tendle typ seriálů je zkrátka moje krevní skupina.(2.4.2018)

Béčkovější, v prvních dílech ale akčnější a lepší, než hlavní Blacklist. Věčná škoda, že po prvních třech solidních dílech přišel útlum, ze kterého se seriál nedostal. Jeho ukončení je logický krok. Fanoušci hlavního seriálu budou Vykoupení s Blacklistem srovnávat (a upřednostňovat originál) a pro ostatní jsou lepší a zajímavější seriály.(12.2.2020)

Černou listinu jsem nikdá neviděl a tento seriál mě rozhodně nemotivuje si něco takového prohlédnout. Seriál je sice akční, ale jak už to v amerických produkcích bývá...akční je na takové té profesorské úrovni. Tedy vše je dokonalé, všude se dá dostat, všechny pobouchat, vždycky to dobře dopadne, počítačový mág ovládne jakékoli elektronické zabezpečení a stačí mu jen dvakrát ťuknout do počítače. Je to tak dokonalé až to dokonale spíše unudí. Hlavní zápletka v podobě rádoby zavražděného manžela se docela táhne, aby v posledních třech dílech napravila co za těch zbylých sedm zameškala. Za mě nefunguje pořádně scénář. A konec je vlastně neukončený. Seriál Černá listina: Vykoupení je silně průměrná tvorba, která je dobrá akorát tak na vytvoření si zářezu s kolonkou splněno pro televizní fanoušky a maniaky.(2.4.2019)

Tak už to vím, proč tento spin-off je jen v modrých a nedosáhl na červené hodnocení. Díly 1-7 jsou skutečně za 3, poslední pak za 4 frčky. A o co tu jde? Tom Keen do teď neznal své rodiče a najednou se objeví taťka a pak i mamka. Jenže mezi taťkou a mamkou to jaksi profesně vře, rodičové si udělali agentskou agenturu, vedl ji taťka a pak mamka. A teď synáček je v tom jaksi prostředníkem. A navíc vlastně to, oč tu běží, je vězněný tvůrce kvantového počítače.(22.11.2017)