Proč? 13x proto - Série 2

(série)
Drama / Mysteriózní
USA, 2018, 12 h 38 min (Minutáž: 55–70 min)

Tvůrci:

Brian Yorkey

Předloha:

Jay Asher (kniha)

Dylan Minnette, Katherine Langford, Alisha Boe, Kate Walsh, Brandon Flynn, Christian Navarro, Michele Selene Ang, Ross Butler, Devin Druid, Tommy Dorfman (více)

Epizody(13)

Obžaloba školy končí před soudem a při výpovědích studentů vychází najevo znepokojivá tajemství. Claye pronásledují vzpomínky na Hannah. (Netflix)

Nikolas__

Je pro mě až neskutečně těžké uvěřit, jak někdo může na druhou sérii nadávat. Postavy pořád parádní a je tu tolik silných momentů, že druhá série za tou první opravdu příliš nezaostává. ()

taibrek

konečne som si našiel čas na druhu sériu a neľutujem. Zhltol som im to aj s navijakom. Vynikajúco zahrané postavy a charaktery. Už aby tu bola tretia séria :) Ďalej sa pýtam, ako môže byť soundtrack Lord Huron - The Night We Met, tak krásny a zároveň tak smutný, depresívny - neskutočná skladba :) ()

Plechy

Ne že by 2. série neměla o čem vyprávět. Ale způsob jakým to dělá je přinejmenším nešťastný. Překopávají se zde věci, které jsme se o jednotlivých postavách v 1. sérii dozvěděli a někdy se tu tvoří drama z ničeho. To je jediné větší výtka. Jinak je tu opět perfektní soundtrack a když už dojde na silné scény, tak opravdu běhá mráz po zádech. O něco horší ale pořád kvalitní 2. série, která stojí za zhlédnutí. ()

Jancaa01

Rozhodně lepší než první série, ve které některé z Hanninych důvodů k sebevraždě byly řádně přitažené za vlasy. Ve 2 sérii nevidíme jen její pohled na věc, dozvídáme se mnohem více o ostatních postavách, které jsou až děsivě reálné. Nic není černobílé, stejně jako v životě.. A proto se mi tato série tak moc líbila. ()

KatInTheBox

Po skvelej prvej serii je to velke sklamanie. Hlavne mi vadi niektore sceny, ktore sa vracaju do minulosti a uplne zmenia, a casto nelogicky, vyznam toho co bolo v nich v ramci prvej serie. Naviac niektore nedavaju v pohladu prvej serie vobec zmysel. Zatial co prva seria vo mne zanechala prijemny dojem zo skveleho scenara a vybudovanej atmosfery ktora gradovala a pritiahla k sledovaniu, tak druha je jedno velke mis mas, co nema poriadne hlavu ani patu. Tretiu ak bude, uz urcite nebudem sledovat. Za mna by stacila iba prva seria, ktora bola dejovo dostatocne ukoncena a nie toto umele natahovanie.. ()

LadyCarousel

Vadí mi jedna věc. Spíše jedna osoba. A tou je Hana. Vážně z ní museli udělat postavu, u který si pokaždý řeknu, aby už konečně táhla? Neskutečně mi leze na nervy a i když pokud vezmu seriál z celkového hlediska tak se mi líbí, ale ty postavy jsou tak strašně hloupé... Další bych mohla jmenovat Claye... No nic, z nějaké mě neznámé povinnosti si seriál shlédnu, protože jsme přece viděla první sérii, no ne? Připomíná mi to Pretty little liars, vůbec mě to ke konci nebavilo ale když už jsme tomu věnovala tolik času..Tam mi alespoň ty postavy nepřišly tak hloupé a nesympatické. ()

korinek

Po úspěšné první sérii jsem se těšil na sérii druhou, ikdyž jsem věděl, že první je podle knižní předlohy, tak jsem nevěděl jak se druhá vyvrbí. Velké zklamání přišlo už s první epizodou, kdy jsem si říkal, o čem to vlastně bylo? Série, která nám prakticky nic nového neukázala, jen přitvrdila v chování středoškoláků. První série, kdy Hannah nahraje kazety nezní tak úplně reálně, ale ve druhé sérii, kdy Clay vidí a povídá si s Hannou, která mu pomáhá s řešením problémů nezní realisticky už vůbec a přesně tahle věc mě nejvíce na druhé řadě zklamala. Jinak herecké výkony opět na jedničku, proto alespoň 1 hvězda, když děj je nezajímavý ()

atrrej

SPOILERY : 2.séria nám ukázala, že na Hanniných kazetách nieje vždy prerozprávaný celý príbeh a tak sa nám jednotlivé príbehy rozšírili o výpovede ľudí z kaziet. Na tom by nebolo nič zlé pokiaľ by väčšina týchto doplnení nehádzala obrovské logické medzery do chovania jednotlivých postáv či už v 1. alebo 2.sérií. Až do posledného dielu teda sledujeme to ako 2.séria veľakrát vyvráti to čo bolo povedané v 1. Pri pozeraní posledného dielu som naberal pocit, že Tyler nabehne do školy a trocha si zastriela a seriál celkom elegantne dokáže prejsť z problému znásilnenia do problému streľby na školách (rovnaký dátum plesu v seriáli ako masaker Columbine) ale po tomto konci vážne netuším o čom bude 3.séria ale skôr mi to začína pripadať ako veľký chaos z ktorého sa už ani scenáristi nevymotajú. ()

Tobias18

Neúcta k předloze i k první sérii. Zbytečné fiasko. Ke konci sice dobře rozjeté, samotný závěr však jede tak ne na půl, ale spíš na čtvrt plynu. A těch prvních devět epizod bylo fakt utrpení. Se seriálem končím. 35%. ()

BlackLucky

Tahle série trpí stejným problémem, jako poslední série Hry o trůny. Už to nemá knižní předlohu. A to, co nemá knižní předlohu, často spěje k nezdaru. ()

BelugaXFW

Popravde som nevedela čo od druhej série očakávať, snáď som čakala ďalšiu samovraždu a ďalšie pásky, lebo inak mi ten názov a k tomu pokračovanie až tak zmysel nedávalo, no je to inak. Dozvedáme sa mnoho vecí, zisťujeme čo nám bolo možno zo strany Hannah podané veľmi jednostranne a prehnane. A že vlastne nie celý jej život bol jedna veľká čierna diera, no boli to problémy, s ktorými sa dnes stretajú mnohí a ona ich nedokázala spracovať a nedokázala nájsť adekvátnu pomoc. Síce nie až tak dobré ako prvá séria, ale stále veľmi dobré. ()

L.petr

Asi by mi bohatě stačila první série, tím že se k tomu přidala druhá se ztratilo "kouzlo" kazet. Ovšem druhá série ukázala jaká byla Hana doopravdy a že ne všechno co bylo na kazetách bylo i ve skutečnosti. Tato série už není tak napínavá, ale ještě je pořád koukatelná. ()