• xxmartinxx

Další scénář, kde si Kolečko plete tupou amorálnost s cool kontroverzi a nekorektním humorem - film, kde nesympatické a zlé postavy dostanou přesně to, co chtějí, jako obměnu za to, že to začnou chtít. Další film plný legračního product placementu, stylizovaný způsobem, že před dvaceti lety by už to bylo vyšlé z módy. Adam Mišík je tragický neherec a film si to uvědomuje, tak jeho hlavní postava prakticky nic nedělá, aby bylo napácháno co nejmíň škody, čili se vyprávění rozpadá, protože v jeho středu je jen černá díra. Říkal jsem si, že tomu dám třeba jednu hvězdu, protože na rozdíl od Dezertéra to má aspoň začátek, prostředek a skoro i konec, ale pak začal najednou zpívat Mišík cover na Večernici, ačkoliv nemá s dějem nic společnýho, a už jsem se v tom nějak ztratil.(19.10.2017)

• NinadeL

Vysloveně slabá záležitost, nicméně s velmi aktuálními trendy, ve kterých se mladší diváci snadno identifikují. Aneb youtubeři, lesby, černošky, heterosexuální coming outy, trapné brněnské vtipy, vztahový chaos, nevšední komunikace rodičů s dětmi. Analytik by se vyřádil.(9.11.2017)

Muhehehe! Tohle jsem si s rodinkou opravdu užil maximálně. Nejprve jsem si samozřejmě jako všichni ostatní říkal, jaktože se k něčemu takovému upsal zrovna Petr Kolečko, ale opak je pravdou. Jasně, že se k Bajkerům musí člověk trošku uvolnit a naladit se na vlnu české komedie, která ale dle mého trefně vystihuje moderní trendy a fámy s tím spojené a navíc díky několika karikaturám svých vtipných předobrazů trousí jednu vtipnou hlášku za druhou. Tím zosobněným elementem je hlavně Pavel Nečas, který naprosto exceluje v každé své scéně a taky částečně Jakub Štáfek, který mě už s tím svým alter-egem (mimochodem je tu zmíňka) tak trošku otravuje, ale v téhle malé roli mě poměrně bavil. Jistě, je to celé hloupoučké, naivní a plné klišé pro určitou nenáročnou cílovku, ale jako takové je to díky zajímavým nápadům Martina Koppa přesně vysoustružená a jistě velmi úspěšná komedie, jež si to černé hodnocení od intelektuálů bezpochyby zaslouží. Tomu zbytku mohu bez dalších pochyb doporučit.(20.10.2017)

• Pepinec

Do včerejška byl nejtrapnější moment mého života ten, kdy jsem uprostřed toho nejlepšího řekl Zuzce "Alčo." Děkuju Kolečkovi, neomylnému to autorovi laciných scénářů, že mi pomohl zapomenout. Hodina a půl s jeho Bajkery byla totiž mnohem trapnější, než celonoční vysvětlování, že když chlap řekne "Alčo", má tím na mysli "Zuzko." Chápu, že napsat něco vděčného pro dnešní puberťáky je nadlidský úkol, tak ale se na to prosím vás vykašlete, když ty děcka neumíte zaujmout jinak než že všem postavám narvete do pazoury telefon. Málem jsem si leknutím cvrknul do gatí, když se po filmu rozsvítilo a sál byl narvaný k prasknutí; já měl totiž celou dobu za to, že tam jsem sám. Tu jednu hvězdu jsem vylovil v lomu při koupačce a patřím těm mladým holkám, aby to po téhle zkušenosti s filmem nevzdaly.(27.10.2017)

• malylada

Pořád dokola má parta debilů mobil v ruce a to je celé. Připadá mi, že scénář napsal člověk, který na tuto tupou premisu nabaloval ala vtipné situace. Trio hlavních hrdinu je naprosto hrůzostrašné a každého z nich bych okamžitě poslali do ústavu na lobotomii. Kvituji pouze dívky, které aspoň nahé tajtrlikují ve vodě a jejich hláškující trenér v podání Pavla Nečase. Asi jsem měl dobrou náladu, neboť mě pár momentů dokázalo pobavit (včetně idiota, který se nahlas tlemil na celé kino při každé trapné scéně) a přece jen je to o něco lepší, než trapné Troškovy filmy. Kdo čeká komedii na vlně Snowborďáků, Rafťáků, tak rychle vystřízliví......3/10(23.10.2017)

• dO_od

// Chudák Hanička Vagnerová, nejdřív ji doma terorizuje úchyl Matonoha, pak vyrazí s bandou tří dalších úchylů na kola, kde se k nim přidá ještě pátej úchyl a úchylně to pokračuje až do extrémně úchylného konce, se kterým by si nejspíš nevěděl rady ani Freud, který byl přes podobné typy úchylů expert. Bohužel ten největší úchyl tady ale je autor scénáře, který musel buď ujíždět na hodně špatných drogách, nebo by se měl jít léčit ze zhruba tak sto padesáti a tří komplexů, kterými celý tenhle zavrženíhodný film protkal. 1/10 čistě za tu Haničku a kolovou, tedy přesně jeden dobrý (čti neúchylný) vtip z celého filmu.(19.10.2017)

• orkadimenza

Typickým rysem nekvalitní české komedie, a bohužel se projevuje čím dál víc, je přehánění charakterů postav až na míru trapnosti. V tu chvíli se vám chce smát, i když víte, že to je hrozná sračka. Takže i já se u filmu smál, ale bohužel to byl z 90% smích ironický. Námět není vůbec špatný, vždyť i z podhodnocených Snowboarďáků se stal český kult, ale scénář s trapnými dialogy posílají film úplně do kytek, ještě když to k tomu nepodrží žádný solidní herec. Čekal jsem blbost, o tom žádná, ale ne takovou. Konečně už vím, jaké to je zajít do kina na opravdu špatný film, příště si zachovám svůj pud vybíravosti, protože podobné experimenty se fakt nevyplatí.(31.10.2017)

Já teda nevím, na jakém filmu byl zbytek zdejších uživatelů, že dávají tak nízké hodnocení, ale proti gustu... Je možné, že se mi tahle komedie prostě jenom trefila do divácké nálady, ale ukamenujte mě - já se fakt bavila a po dlouhé době si myslím, že jde o opravdu dobrou českou komedii. S přítelem jsme se smáli od začátku do konce a chlámal se i zbytek kinosálu. Na film jsem šla s dost smíšeným očekáváním, protože nenávidím Mišíka, ale jinak mám ráda zbytek obsazených herců. Nesmíte od toho čekat žádné převratné filmařské umění a neříkám - konec byl tragický přeplácaný pathos a kýč, ale jinak... jsem se prostě bavila a některé hlášky byly vážně na roztrhání bránice.(7.11.2017)

Vysoce intelektuálně laděnou komedii jsem nečekal, ačkoliv od Kolečka jsem čekal trochu víc. No, možná o dost víc nekompromisních a nevtíravých vtipů. Takže teď už máme v ČR Snowborďáky, Rafťáky a teď i Bajkery. A i v tomto pořadí to kleslo úrovní i vtipem. Škoda no, ale tak ne vždy je posvícení a ne vždy se sejdou peníze na natočení kvalitního zpracování - minimum bajkerských triků = minimum kaskadérů, spaní v jednom táboře pod stanem a spíše nezaznamenané hvězdicovité výjezdy do okolí. Prostě jako když jedete s rodinou do jižních čech: občas se otřásáte smíchy, ale většinu týdne se hryžete nudou ve stanu.(7.11.2017)

• radaza

Trochu nechápu, jak hlubokou si p.Kolečko vybral slabou chvíli. Stále jsem čekal, kdy se zasměji, ale.... nějak to nepřicházelo. Snowborďáci jsou pro Bajkery naprosto nedostižná meta, ale mám pocit, že jsem se víc bavil i při Expertech nebo Panic je nanic. Poslouchal jsem v rádiu rozhovor s producentem Vicanem, jak dělá filmy a víno. Takový kaskadér, abych po tomhle zážitku ochutnal jeho víno, opravdu nebudu, ceny neceny. Fuj, otřesný zážitek.(20.10.2017)

Bylo to opravdu vtipne, nerozumim tak nizkemu hodnoceni, neco je jiz opravdu spatne.(23.10.2017)

Prijde mi ze u ceskych komedii na csfd plati pravidlo - pridej si k hodnoceni 20-30% tu je totiz kazdy paaan kritik, filmovy mistr recenzent, pro ktereho je neco podobneho okamzite odpad a to bez diskuzi... Preci neni mozne, aby ho neco podobneho mohlo pobavit... Film samotny byl fajn, na pohodu s nekolika trefnyma hlaskama, ktery pomerne dobre reflektuji dnesni mestskou mladez:-) ja jsem si to uzil... 70%(23.10.2017)

Lidi, co blázníte s tím hrozným hodnocením? To ze sebe všichni děláte takové filmové fajnšmekry, že ničemu co nedosahuje kvalit Přeletu nad kukaččím hnízdem nebo Útěku z věznice Shawshank hned dáváte odpad? Už nejste schopní se v kině prostě uvolnit a bavit? Jak je možné, že se celé kino smíchy válelo po zemi od začátku do konce a najednou tak nízké hodnocení? Že by byli všichni takoví pozéři a báli se vyjádřit skutečný pocit z filmu aby před ostatními neklesli? Tenhle film je naprosto skvělá lehká letní komedie protkaná hláškou za hláškou. Ano, někdy se vtipy a scény pohybují za hranicí trapnosti, ale celkově ve filmu fungují skvěle. Postava Vojtěcha Machuly jako "gaye" z nutnosti je naprosto skvěle vymyšlená. Co jinak popíše dnešní svět youtuberů, než tohle? U scén s Matonohou a Suchánkem jsem se pokaždé úplně neuvěřitelně řezal smíchy! Jo, konec pohádkový, což může hodně škarohlídům vadit, ale proč u lehké komedie vlastně ne... Za mě skvělý film na zasmání, pobavení a naprosté vypnutí.(11.11.2017)

• Lisa

jeden z nejhorsich filmu.. ever.. kolecko si o sobe mysli ze patent na rozum a ze mysli jako 15letej.. omyl.. pravdou je, zetohle by bylo zoufale mimo uz pred 10 lety.. a ne, na misika se fakt neda koukat(23.10.2017)

• Vikki

Mišík jr zpěvák a herec ... to je asi jeden z největších blábolů současné filmografie. Neumí hrát, neumí zpívat je to otřesná rychlokvaška vlastně ani to ne. Soráč, ale ať začne dělat něco co snad aspoň trochu umí, je přeci snad normálně inteligentní, ale herectví a zpěv to fakt není. Vedle skutečných dětských a náctiletých hereckých celebrit ze sedmdesátých a osmdesátých let jei opravdu né nula, ale hluiboké mínus stejně jako rychlokvašky z Ulice a dalších nekonečných hovadin. . Být načančaný metrouš je dobré na oblbování tupých slepic, ale k herectví to nestačí , a že by toužil být obklopený kvokajícím davem pochybuji. No a film sám o sobě je jen další krávovina na už parádně dlouhém seznamu současné české filmové tvorby.(1.11.2017)

Hodnocení je vždy subjektivní a i já jako většina zdejších uživatelů nepopírám že je to kvalitou hodně špatný film,ale až tak,že jsem se dobře bavil. Ať už prapodivné postavy,jejich úchylky i product placement mě svou špatností nutil k smíchu. Český guilty pleasure roku :)(3.11.2017)

nejak ani ja nechápem to nízke hodnotenie, vôbec to zlé nebolo dosť ma to bavilo a v kine aj rýchlo zbehlo 75%.(30.10.2017)

• AgnesDee

Další pokus natočit letní teenage komedii s krásnými děvčaty a neschopnými chlapci, kteří musí čelit reálnému světu a poslouchat u toho úchylné kecy všech dospělých kolem sebe. Respektive, jednoho trenéra, který je stejně neschopný, možná i neschopnější, než všichni okolo něj. Během sledování jsem si nejednou zakryla oči, abych tak předešla rakovině mozku kvůli trapným momentům a scénám, na které se opravdu nejde dívat. Naši tři hlavní hrdinové, David, Jáchym a Saša mají asi být typem kluků, kteří jen sedí doma a buď hrají fantasy hry, nebo natáčí videa na youtube. Scénárista asi viděl první epizodu Teorie velkého třesku společně s youtuberem Zachym, který točí podobný kontent, jako náš hrdina Saša, a vydedukoval si z toho, že nerdi nejsou schopni žít normální životy a kluci, co rozumí módě, jsou homosexuálové. Jejich protějšky, krásné (někdy i exotické) krasobruslařky (vsadím se, že na to všichni po deseti minutách, co to bylo zmíněno, zapomněli) jsou asi jedinou sympatickou vložkou tohoto filmu (společně s Davidovou mladou macechou Terezou). Jejich trenér Roman má být asi něco jako trenér vodáků v Rafťácích, akorát že je mnohem více nesympatický a až moc je nám do obličeje předkládán jeho penis, který NIKOHO nezajímá. Rodina v podobě Suchařípy a Rybové je jen doplňkem, který nikdo nechce a je naprosto zbytečný. Úchylka Davidova otce je průhledná jako list papíru a vsadím se, že ji scénárista vymyslel jen kvůli tomu, aby mohl jeho syna a přítelkyni dát dohromady. Děj je prakticky pořád stejný (jako u jiných dalších teenage komedií). Mám pocit, že od dob Rafťáků se jiní režiséři snaží natočit kvalitnější komedie tohoto typu, ale jde jim to asi stejně jako DC napodobovat Marvel. A nakonec, product-placement je sice bijící do očí, ale pořád je to lepší než ve všech Troškových filmech dohromady. Shrnuto a podtrženo, Bajkeři jsou špatný film, podporující stereotypní myšlenky dnešních rodičů a důchodců na mládež, ale alespoň se tu dá koukat na krásnou krajinu. PS - nejsem sice ráda, že dali postavy Mišíka a Vagnerové dohromady, ale zase lepší, než aby s ní skončil Komínek.(25.10.2017)

Kravinka s do nebe volajícími překlepy ve scénáři a nesympatickou 'hlavní' postavou, která si ale neklade za cíl nic víc, než dobře pobavit. A to se jí daří (aspoň v mém případě) výborně, proto nemůžu hodnotit nízkým počtem hvězd. 4 hvězdy jsou přepálené, je třeba ale napravit místní hodnocení, protože jako nenáročná komedie si Bajkeři 43 % vážně nezaslouží. Přičemž chci vyzdvihnout postavu Pavla Nečase, bez níž by byl film takřka poloviční. Mišík nic moc, Komínek fajn, Vagnerová... vždyť víme. :-)(30.10.2017)

Výborná komedie na odreagování, u které jsem se smál skoro pořád. Jen mi není jasné, proč na to chodí lidé, kteří nemají smysl pro humor a pak tady snižují hodnocení.(13.11.2017)

<< předchozí 1 2