Komentáře uživatelů k filmu (233)

 • Lachtaan
  ****

  Ti, co Bajkery vyhnali do těhle podhodnocených nízkých čísel, si přišli k filmu pravděpodobně léčit své komplexy. Protože jeho průběh neosloví jedině asociálního samotáře bez špetky humoru a životní nadsázky. Zaujme rodiny s dětmi, kde rodiče rozesměje nejedna scénka zcela kolaburující s realitou i velkou většinu nás dospělých/čerstvě dospívajících, kde se v rolích mladých protagonistů můžeme často shledat my sami. Koukat na to s rodinou a vidět a slyšet okamžité názory z pohledů rodičů i mladých ‘závisláků’ byl obrovský bonus a jsem za něj nemálo vděčný. Jeden z nejpovedenějších českých snímků roku 2017. Vtipnými a v rámci toho stále netrapnými sekvencemi tvůrci nešetřili. Bavil jsem se! REWATCHED 28.4.2019: I napodruhé naprostá oddychovka s hezkými holkami a krásnými scenériemi Moravského krasu. Mám hned chuť se tam na kolo vydat taky.(12.3.2018)

 • T2
  odpad!

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,182,000▐ K čomu sú dobré tieto tupé pubertálne výlevy založené na prízemnom bytí dnešnej mobilnej doby. K tomu tu máme buď prázdne postavy, doslova tí mladí sú v tých úlohách dobrí ako stádo zombii. A Celeste toho tiež moc nenamelie, pokiaľ nehmká pri hre na gitare. K tomu hneď celá plejáda praštených či úchylných postáv, humor prízemný. /10%/(18.3.2018)

 • Radek99
  *

  Bajkáci...proč musí film cílený na náctileté publikum být vždy tak tupý nosič product placementu? Nechci se plést, ale asi by měl být nějaký kvalitativní rozdíl mezi celovečerním filmem a televizní reklamou třeba na Trivago, než jenom ten, že si dotyčná herečka změní šatník, dají jí kolo, má to střih a dobrou hudbu... :-((19.7.2018)

 • Djoker
  **

  Kolečko je frajer, zase napsal filmový scénář za víkend. Bohužel si musíme vystačit s jedním vtipem (idioti čumí do mobilu) pořád dokola. Vagnerovou začínám litovat. Její éra štěrbiny pro honimíry, frajírky i tatíky evidentně nekončí ani po překročení Kristových let. To vážně nemáme jinou mladou herečku, která by si troufla na bikiny a nesklidila posměch publika? Na Mišíkovi je zase vidět, že poprvé v životě seděl na kole. Docela bžunda, ale hlavně demence.(18.3.2018)

 • Dragoni
  **

  Zvláštní slepenec, který se snaží být něco mezi rafťáky na kolech, kameňákem s trapnými hláškami a to vše obohaceno bezduchým příběhem, který je okořeněn modernou. Bohužel u Snowborďáků, Rafťáků nebo i u Špuntů na vodě to fungovalo, zatímco zde ne, alespoň pro mě.(19.3.2018)

 • xxmartinxx
  odpad!

  Další scénář, kde si Kolečko plete tupou amorálnost s cool kontroverzi a nekorektním humorem - film, kde nesympatické a zlé postavy dostanou přesně to, co chtějí, jako obměnu za to, že to začnou chtít. Další film plný legračního product placementu, stylizovaný způsobem, že před dvaceti lety by už to bylo vyšlé z módy. Adam Mišík je tragický neherec a film si to uvědomuje, tak jeho hlavní postava prakticky nic nedělá, aby bylo napácháno co nejmíň škody, čili se vyprávění rozpadá, protože v jeho středu je jen černá díra. Říkal jsem si, že tomu dám třeba jednu hvězdu, protože na rozdíl od Dezertéra to má aspoň začátek, prostředek a skoro i konec, ale pak začal najednou zpívat Mišík cover na Večernici, ačkoliv nemá s dějem nic společnýho, a už jsem se v tom nějak ztratil.(19.10.2017)

 • Gilmour93
  **

  Od prvního kilometru jedou Bajkeři spolu nanicovatými panici a eskapádami Rendyho a Klína gruppetto. V sérii defektů humoru a spadlých řetězů děje občas pomůže ze servisního vozu Kolečkův sportovní joke, ale jinak je to obří krize, při které si řidič sběrného autobusu užívá se sadismem ředitele Cobrama Mišíkovo herecké trápení. A já se při jeho závěrečné „sexuální“ scéně s Vágnerovou vyblil do bidonu..(29.4.2019)

 • NinadeL
  **

  Vysloveně slabá záležitost, nicméně s velmi aktuálními trendy, se kterými se mladší diváci snadno identifikují. Aneb youtubeři, lesby, černošky, heterosexuální coming outy, trapné brněnské vtipy, vztahový chaos nebo nevšední komunikace rodičů s dětmi. Analytik by se vyřádil.(9.11.2017)

 • castor
  ***

  Snowboard, raft a nově i kolo. Ač je éra komedií o teenagerech dávno pryč, někdo si na předchozí komerční úspěchy vzpomněl a vysílá jednu bandu na nedobrovolný cyklovýlet. Jeden hošan se zavírá do světa fantasy videoher, druhý je závislý na sociálních sítích, holek má nespočet, ale na reálnou si nikdy nesáhl, a poslední předstírá, že je homosexuál, aby mu vynášel jeho internetový módní pořad (a právě Vojtěch Machuta je z trojice nejschopnějším „hercem“). Úplně špatně rozhozené to není, průšvih je, když se tvůrci začnou snažit vychovávat á la lepší je to bez smartphonů. Na druhou stranu neschopnost navazovat reálné vztahy je sakra problém dnešní mládeže. A tahle jednohubka obecně do závislosti mladých na netu „solidně“ kope. Hoši pod vedením pohledné macechy Hany Vagnerové (palec nahoru) samozřejmě narazí na stejně staré roštěnky a zbytek si každý domyslí. Tvůrci předvedou několik sympatických momentů, sluncem zalité záběry, slušné tempo, fajn výběr hudby i pár hezkých zadků. Samozřejmě je tam celá řada přešlapů, nespočet scén vyšumí do ztracena, ale já si tedy přehlídku absolutního nevkusu na domácí scéně představuju jinak – že Všiváci, Modelky, Bastardi nebo Hranaři? (Kvalitativně nevyrovnaný) scenárista Petr Kolečko napsal Pepika Hnátka i Masaryka, nyní dává vyniknout zejména nadsamci Pavlu Nečasovi, který (když nemá třísky ve ksichtu) uchopil bodrého trenéra kouzelně. Rád půjdu proti většině a tři hvězdy vlepím.(10.8.2018)

 • troufalka
  *

  Hudba v závěrečných titulcích byla dvojnásob pěkná.(28.4.2019)

 • Spiker01
  ****

  Muhehehe! Tohle jsem si s rodinkou opravdu užil maximálně. Nejprve jsem si samozřejmě jako všichni ostatní říkal, jaktože se k něčemu takovému upsal zrovna Petr Kolečko, ale opak je pravdou. Jasně, že se k Bajkerům musí člověk trošku uvolnit a naladit se na vlnu české komedie, která ale dle mého trefně vystihuje moderní trendy a fámy s tím spojené a navíc díky několika karikaturám svých vtipných předobrazů trousí jednu vtipnou hlášku za druhou. Tím zosobněným elementem je hlavně Pavel Nečas, který naprosto exceluje v každé své scéně a taky částečně Jakub Štáfek, který mě už s tím svým alter-egem (mimochodem je tu zmíňka) tak trošku otravuje, ale v téhle malé roli mě poměrně bavil. Jistě, je to celé hloupoučké, naivní a plné klišé pro určitou nenáročnou cílovku, ale jako takové je to díky zajímavým nápadům Martina Koppa přesně vysoustružená a jistě velmi úspěšná komedie, jež si to černé hodnocení od intelektuálů bezpochyby zaslouží. Tomu zbytku mohu bez dalších pochyb doporučit.(20.10.2017)

 • -bad-mad-wolf-
  **

  Když to srovnám s tematicky spřízněnými paskvily, které vznikaly v minulé dekádě (Panic je nanic, mj.), jedná se o docela snesitelnou krávovinku - snaha o karikatury puberťáků dokonce sem tam fakt trefí hřebík na hlavičku. Body navíc za Vagnerku.(25.3.2018)

 • Pepinec
  *

  Do včerejška byl nejtrapnější moment mého života ten, kdy jsem uprostřed toho nejlepšího řekl Zuzce "Alčo." Děkuju Kolečkovi, neomylnému to autorovi laciných scénářů, že mi pomohl zapomenout. Hodina a půl s jeho Bajkery byla totiž mnohem trapnější, než celonoční vysvětlování, že když chlap řekne "Alčo", má tím na mysli "Zuzko." Chápu, že napsat něco vděčného pro dnešní puberťáky je nadlidský úkol, tak ale se na to prosím vás vykašlete, když ty děcka neumíte zaujmout jinak než že všem postavám narvete do pazoury telefon. Málem jsem si leknutím cvrknul do gatí, když se po filmu rozsvítilo a sál byl narvaný k prasknutí; já měl totiž celou dobu za to, že tam jsem sám. Tu jednu hvězdu jsem vylovil v lomu při koupačce a patří těm mladým holkám, aby to po téhle zkušenosti s filmem nevzdaly.(27.10.2017)

 • mchnk
  **

  Stupidní, vo tom žádná, chvílemi ale celkem vtipné, ti tři pitomci to taky nesehráli špatně, o těch kočičkách ani nemluvě, ty moc hrát nemusely, ale ta hudba, Honza Muchow dokáže svůj osobitý štyl přenést i do odporně sexistické, až úchylné teenagerské komedie naprosto o ničem a zaslouží si samostatnou hvězdu navíc. U vyobrazení povrchnosti mobilní generace, žijící ve dvou světech, není zcela jasné, jak tuto závislost tvůrci vlastně chtěli pojmout, možná...ono se tak dá žít, mládeži, ale nesmí se to přehánět, jen si v pohodě dál klikejte, plaťte za data a hledejte wi-fi. Což je docela tragický filmový odkaz, zvlášť, když jde o debut a režisér si ještě podřeže větev castingem z Ulice.(28.4.2019)

 • Vodnářka
  odpad!

  To tak projíždíš krásami Švýcarských hor, skal a údolí a do toho ti v buse pustí Bajkery - film plný stereotypů a vtipků hloupějších než v Kameňáku, přehrávaných scén a ubohého humoru...(31.3.2019)

 • mil@n.fanatik
  ****

  Pro mnohé b-čkový český film, ale me bavil. Mám rad podobné české filmy, takže spokojenost. Hodnocení se pohybuje okolo cca 60% dle mého, tak ja něco málo přidám :-)(27.3.2018)

 • dO_od
  *

  // Chudák Hanička Vagnerová, nejdřív ji doma terorizuje úchyl Matonoha, pak vyrazí s bandou tří dalších úchylů na kola, kde se k nim přidá ještě pátej úchyl a úchylně to pokračuje až do extrémně úchylného konce, se kterým by si nejspíš nevěděl rady ani Freud, který byl přes podobné typy úchylů expert. Bohužel ten největší úchyl tady ale je autor scénáře, který musel buď ujíždět na hodně špatných drogách, nebo by se měl jít léčit ze zhruba tak sto padesáti a tří komplexů, kterými celý tenhle zavrženíhodný film protkal. 1/10 čistě za tu Haničku a kolovou, tedy přesně jeden dobrý (čti neúchylný) vtip z celého filmu.(19.10.2017)

 • Big Bear
  **

  Přiznávám bez mučení - jediný důvod proč jsem na film koukal byla Hanka Vagnerová. Při představě kterak si to v přiléhavém trikotu zvýrazňujícím křivky na všech těch správných místech jede letní krajinou jsem zapomněl nejen na ,,její'' vlezlou reklamu na Trivago, ale i místní bídné hodnocení. Ale upřímně, moc jsem neočekával, protože současná česká komedie stále tápe a bloudí kdesi v mlhách nevtipna a týká se to skoro všech počinů o její oživení. Po rozpačitém onanistickém rozhovoru mezi Matonohou a Mišíkem se film začne rozjíždět a nikoho asi nepřekvapí, že najel na ohrané schéma - partička exotů na kolech co jede na vejlet. Filmy tohoto žánru se nám poslední dobou nějak kupí - viz. např. před nedávnem také natočená ,,komedie'' Musíme se sejít. A samozřejmě aby kluci nebyli na vejletě sami, potkají partu dívek v rozpuku vdených cyklo šílencem Pavlem Nečasem. Ten mně asi bavil nejvíc a dost mi připomínal ortodoxního běžkaře Ondřeje Pavelku v Padesátce. V kritikách jsem četl jak je film nekorektní k menšinám, ale mně to nijak nepřišlo a navíc různých menšin mám už plné zuby, protože pokud se někdo chová nekorektně jsou to poslední dobou právě ony. Humor si ve filmu tak trochu utahuje z dnešní generace, která je bytostně závislá na sociálních sítích a youtube. Dovolená bez wifi signálu, nebo bože chraň bez signálu úplně je něco nepředstavitelného a když už se na takové advenčr cestě mládež ocitá, nabízí to řadu vtipných momentů. Leckdo to bude brát za přitažené za vlasy, ale ti co mají doma pubertální teenagery dobře ví jak složité je kamkoliv vytáhnout a jak ještě složitější je jim vysvětlit, že mobil nechají doma... Závěr? Čekal jsem větší průser. Hlavně u mladší generace má film šanci uspět i když na dnes už značně fousaté Rafťáky a Snowboarďáky mít nikdy nebude. Na mně z toho dýchlo velmi příjemně léto a párkrát jsem se zasmál, takže dávám za dvě pumpičky a mimochodem - Hance to slušelo. :-) * *(2.4.2018)

 • triatlet
  **

  Kolečko umí vybrat atraktivní téma a zajistit dobrou hudbu. Scénárista je ovšem hodně slabý. Úvodní scéna téměř odradí od dalšího sledování (to, co fungovalo ve Snowborďácích, u Bajkerů působilo trapně). Podařilo se zachytit mobilové mimozemšťany, ale jinak?(28.4.2019)

 • Oktavianus
  *

  Několikrát - asi třikrát - jsem se fakt zasmál, protože to byly natolik absurdní vtipy, že jsem zíral. Třeba když Jakub Štáfek jako ožralej kombajnista vyrobil "kruhy v obilí". A z českých hereček mojí generace ze všech nejvíc miluju Hanku Vagnerovou (Táničku Pauhofovou a Vicu Kerekes jako Slovenky nepočítám). To jsou asi tak ve zkratce všechny plusy tohoto filmu. Mínusů ovšem je podstatně víc. Od totálního neherce Mišíka a jeho lobotomické kamarády přes dementní vtipy, nulový příběh, tradičně ubohé představy o mladé generaci (mobil v ruce a to je vše, tak určitě), trapný product placement a naprosto kreténské postavy, které jsou do jedné dementní a úchylné. Vůbec celí Bajkeři na mě působí jako pubertálně vlhký sen Kolečka a Koppa, nejen celá zápletka (sexy nevlastní matka se synem na prázdninách, kde jsem tohle viděl? Ano, v každým druhým pornovideu na světě) nebo nahé koupání v lomu. Všechny postavy sice jsou úchyláci, ale zřejmě proto, že Kolečko s Koppem jsou úchylní ještě víc. O tom směšně nelogickém a happyendovém závěru, který je nejen brutálně nereálný, ale vyloženě nesmyslný (hlavně co se týče rodinky Haničky Vagnerové a Mišíka), se vůbec nezmiňuju. Z některých scén bylo vyloženě trapně, ale naštěstí ne reálně trapně, jen absurdně - ostatně jako je celý film. O totálně ujetý dvojici Štáfek-Záveský a Laviho cameu ani nemluvím, to bylo proboha co za nápad? Jako... on to možná byl celý jen vtip. Kolečko s Koppem natočili naprosto šílenou a absurdní parodii na teenage filmy, čtou si tu naše komentáře a smíchy padají na zem, jak nás doběhli. Možný to je. Osobně si ale myslím, že ne.(18.3.2018)

 • Dzeyna
  ***

  Myslím, že pro puberťáky je to super návod, jak odložit mobil.(17.3.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace