Reklama

Reklama

Johnny English znovu zasahuje

  • Velká Británie Johnny English Strikes Again (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Abychom si rozuměli, Johnnyho Englishe (Rowan Atkinson), penzionovaného tajného agenta, který se na stará kolena stal učitelem, by do služeb vlasti za normálních okolností nepovolal ani ten největší šílenec. Jenže jistý geniální počítačový hacker odhalil identitu všech aktivních agentů britské tajné služby a premiérka (Emma Thompson) rázem připomíná pověstného tonoucího, který by se rád chytnul i stébla. Shodou jemu vlastních nešťastných náhod je Johnny English tím jediným, kdo svou zemi může právě teď zachránit. Co na tom, že si absolutně netyká s nejnovějšími technologickými hračkami. Jak sám říká: „Digitálního padoucha můžete dopadnout jedině s analogovým přístupem.“ English se navíc vydává do akce vybaven věrným asistentem Boughem (Ben Miller), který po něm obvykle uklízí následky jeho činů. První kroky obou mužů míří na Azurové pobřeží, kde se tajemný padouch vyskytoval naposledy. Zde se odehraje první kapitola souboje digitálního génia s analogovým blbcem, souboje, který zdaleka nemusí být tak jednostranný, jak se na první pohled zdá. Na straně Johnnyho Englishe jsou totiž nejen věrný Bough a Spravedlnost, ale i schopnost udělat vždy to nejhorší možné rozhodnutí a vyjít z takové situace bez ztráty kytičky. (Cinemart)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (382)

BROKEN_ 

všechny recenze uživatele

Zajímalo by mě kdo furt žere tyhle filmy Atkinsona. Vždyť je to furt to samé. Každý má svůj styl, ale tohle mě někdy už uráží. Zápletka nic moc, spíš to vypadá že se scenárista soustředil na Englishe. Dvě scény s ním jsou super, první když si dal místo prášku na spaní prášek energie nebo jak tomu říkali. To jak trsal na diskotéce bylo cool. A druhá když si vzal virtuální brýle, to byla topovka. Záporáka jsem uhodl hned když se objevil na scéně. Dobře já :D. Řek bych že to byl nejslabší záporák, kters se za poslední dobu objevil. Olga byla krásná. Za ty dvě scény a Olgu 3 hvězdy. ()

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

V nejslabším dílu série vystupuje Johnny English coby tajný agent ze staré analogové školy, jenž je náhle konfrontován s moderními digitálními technologiemi, jako jsou chytré telefony nebo virtuální realita. Jeho třeskuté střety se současnými vymoženostmi jsou nicméně ve snímku přítomny jen sporadicky, pročež většinu humoru, výrazně čerpajícího z předchozích dvou dílů, zprostředkovává opět kromě parodických hrátek s žánrem špionážního filmu zejména klasická „beanovská komika“. Obehrané scénky s dávno provařenými fyzickými gagy (hlavnímu hrdinovi se při pití koktejlu zachytí v nose paraplíčko, při flambování krevet se zas lekne ohně a rozsype je po podlaze...) však působí již značně vyčpěle a předvídatelně. Veskrze rutinní a unavená režie jim svým nedostatečným citem pro komediální načasování rozhodně nepomáhá. Tvůrci snímku se navíc jeví jako konzervativní staromilci a technofobové, kteří nové technologie prezentují jako nástroje zla, jimž většina postav ve filmu absolutně nerozumí, a to včetně hlavního hrdiny, jehož nepřizpůsobivost vůči čemukoli modernímu je přitom velebena coby ctnost - ve finále je dokonce navlečen do středověkého brnění, aby se tím ještě více podtrhlo, že je hrdinou starých dobrých časů. Hrdinou, jenž je obecně považován za neschopného blbce, co pokaždé všechno zkazí a úspěchu vždy dosáhne jen omylem díky náhodným souhrám okolností, leč přesto je v závěrečných scénách chválen premiérkou jakožto reprezentant těch správných britských hodnot a kvalit. Rowan Atkinson je sice svým šklebením obvykle schopen zachránit mnohé, ale tentokrát jeho kreace na spasení tak líné a zaostalé komedie bez fantazie a se slabým, nenápaditým a otřepaným humorem bohužel nestačily. ()

Reklama

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Bondovka pro velké plátno, jen s ne moc šikovným agentem. Jinak by ale ty lehké fórky při srovnávání "staré" školy s modernou mohly být klidně součástí i regulérní bondovky. Třetí díl opět trpí na slabší momenty, kdy jsem se trochu styděl za tvůrce, čím se nás to snaží rozesmát. Naopak vykrádačka Bláznivé střely mě ani neurazila, ale spíš mile potěšila. A že Rowan tak často zapojil grimasy svého legendárního Beana také nebylo na škodu. Dokonce i velmi mladé osazenstvo se v kině řehtalo smíchy. ()

JohnMiller 

všechny recenze uživatele

Tretí Johnny English obsahuje tie isté fóry, podobné zvraty a atmosféru ako v prvých dvoch častiach hovorí s, že ten istý vtip nie je dvakrát vtipný, no v tomto prípade neviem, videl som viac menej tie isté gagy len v inom šate ale bavil som sa kráľovsky. Zo ženou sme sa nasmiali až až a to bolo cieľom. Rowan Atkinson ma stále baví, takže 3 poctivé hviezdičky má u mňa bez problémov. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Třetí štace a další sázka na komediální jistotu. A zase to vyšlo. Atkinson je ve svém živlu, návrat Bena Millera je skvělý tah a komické situace zase fungují na jedničku. Osobně mně potěšila i hvězdná camea a samozřejmě vynikající Emma Thompson. I tento díl je opět prvoplánově zábavný (a vychází mu to a v 95% jsou ty momenty opravdu vtipné tak, jak mají být) a akce je taky v typické JE stylu, takže za mně je to v pořádku. I třetí příspěvek do série se velmi vydařil. 80%. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (20)

  • Hra, ktorú hrá v úvode na smartfóne muž v MI7, sa nazýva "Temple Run". (ČSFD)
  • Johnny English (Rowan Atkinson) nosí hodinky IWC Pilot's Watch Mark XVIII Edition "Le Petit Prince". (Liqid)
  • Na plagátoch k filmu môžeme vidieť, že Johnny English (Rowan Atkinson) má v ruke dvojfarebný Glock 17 s čiernym rámom a sivým záverom. Vo filme však takúto zbraň nepoužíva. Pri vniknutí do hradu v exoskeletone má síce Glock, ten je však celý čierny. (ČSFD)

Související novinky

Johnny English se znovu vrátí do akce

Johnny English se znovu vrátí do akce

04.08.2017

Bondovská parodie Johnny English šla do kin v roce 2003 a vydělala 160 milionů dolarů. V roce 2011 se proto dočkala pokračování, které utržilo stejnou sumu, a říjnu 2018 bude mít premiéru trojka. Co… (více)

Reklama

Reklama