13 hodin: Tajní vojáci z Benghází

• USA 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi (více)

Jedenácté výročí útoku na newyorská Dvojčata se teroristická bojůvka operující na severu Afriky rozhodla „oslavit" útokem na americkou ambasádu v libyjském Benghází. Její zaměstnanci sice již předem tušili, že se něco chystá, tajné služby však jejich pocit ohrožení relativizovaly. I proto se pracovníci ambasády ocitli tváří v tvář obrovské přesile prakticky bez větší ochrany, kterou by si pobyt v „třaskavém" regionu jinak určitě zasluhoval. Neměli by sebemenší šanci, kdyby v oblasti nepůsobila skupinka „bezpečnostních analytiků", bývalých elitních mariňáků. Ti hodí za hlavu všechny psané i nepsané postupy, především nařízení, aby se do ničeho nevměšovali, a rozhodnou se bránit ambasádu do poslední kapky krve. Časový údaj ve filmu odkazuje k době, po kterou se nerovný boj o ambasádu sváděl. (Cinemart)

PaTeXx

Jeden z filmů, kterému není absolutně co vytknout. Jeden z mála válečných filmů, který má vše, co potřebuje. Reálné souboje, osobní životy vojáků, trocha armádního humoru, solidní herecké výkony, pár krvavých záběrů, kamera zatahující vás do děje, neočekávaná zápletka, setsakramentsky nesplnitelný úkol, exploze (Bayova specialita) a samozřejmě dramatický a ke konci vysoce emotivní soundtrack. Zkrátka vše, co nesmí válečnému filmu (podle skutečné události) chybět. ()

a0001

Kvalitný, atmosférický film, žiaľ kazí to typické, všetkým známe USA klišé. Ďalšie mínus je za Michael-a Bay-a, preumelkované zábery, "vojak pri západe slnka, vojak pri prskavkujúcom výbuchu, vojak pri neónovom svetielku v pozadí" také zábery sú fajn pri Transformers, nie pri reálnom filme, pôsobilo to umelo, nie autenticky. Inak film fajn.. Pokazený nadmernou snahou navyše, ten Bay je proste masturbátor level instagram. 65% ()

lobo87

Uff, tak týmto by som si nechcel prejsť. To tam fakt každý človek má cez plece samopal? To sa potom ťažko orientuje medzi dobrými a zlými. 13 hodín je typický Bay. Skvelá (miestami chaotická) akcia, na záver trošku pátosu a samozrejme záber na americkú vlajku. Herci výborní, i keď miestami ťažko rozoznateľní, ale svoje si uhrali. Trošku skrátiť a vymyslieť iný, menej americký záber a bolo by to na plný počet... 75% ()

jack_scott

Výborný akčně - válečný kousek od Michaela Baye, řekl bych, že to bude možná jeho nejlepší film vůbec. Velká spokojenost. 91% ()

miistr

Jo je to Bay jak vyšitej, ale mě se to prostě líbí. Bavilo mě to sledovat a ty dvě hoďky a něco utekly zběsilou rychlostí. A hlavně bavilo mě to tak, že bych se na to podíval znova. Prostě jo a možná i protože tak nějak furt fandím těmhle hrdinům, kteří prostě v tu správnou chvíli mají odvahu jít do toho. ()

matolos1

Chaos a zmätok zobrazený v špičkovej a kvalitne natočenej akcii. Bez prezentovania nejakých veľkých emócii, rútiaci sa hneď do problematiky a vojnovej situácie. Keby to bolo o kúsok kratšie, neváham s plným hodnotením. ()

14krejca14

Úvodních 30 - 40 minut je poměrně poklidných, možná až zdlouhavých, postavy nedostávají takový prostor, aby si diváka naplno získali. Ovšem poté se z filmu stává parádní akční bomba. Perfektní střih, kamera, prostě audiovizuální orgie. Jednoduše to, co si Bay dává s neskutečným přehledem. Nakonec i ty emoce a silný závěr... Zkrátit tak o 20 minut a vyšperkovat trochu scénář a máme jeden z top novodobých válečných filmů... ()

blondboss

Michael Bay opäť vo svojom živle a opäť potvrdil, že akčné filmy jednoducho vie točiť a vie ich dokonale digitálne vypiplať. Tento skutočný príbeh útoku teroristov na americký konzulát je z rady tých menej zaujímavých z oblasti vojnového filmu, aspoň teda z môjho pohľadu. Akcia síce fajn, ale mne to nedalo nič viac. Navyše tých amerických patriotských rečí sme sa už dosť napočúvali, takže nič nové pod slnkom. Každopádne ale jeden z tých nadpriemerných snímkov. 70 % ()

only_serials

Aha, takže týpek co se živí natáčení transformerů, si jenom tak mimochodem natočí jeden z nejsilnějších filmů co jsem za dlouhou dobu viděl??! ()

srolyma

Takhle to dopadá, když Amíci vyvážejí demokracii do zemí, kde o ni nikdo nestojí. Místo nadšených davů a plácání po ramenou je čekají davy běsnící a hrozící, ákáčka, RPG a nakonec krev, slzy, ponížení a potupný úprk zpátky domů. A nedají si říct a nedají si říct. Nabízí se srovnání s Black hawk down, ale je to o něco slabší. Ale jen o fous. Takže výborné. ()

Kokos

Kupodivu první stravitelný Bay od Skály. Přiměřená dávka patosu (a střelba na vlajku USA), skvěla natočená akce, Bayova silná deviza. Atmosféra, napětí funkční. Jen ty chlapácký řeči mezi masakry jsem musel vždycky nějak  přetrpět. ()

JohnCoffe

Já z toho nebyl tolik odvařeny,jak jsem si myslel že budu po přečtení recenzí.Černý jestřáb sestřelen je jiná liga. ()

Dejweez26

Asi nejvíce zbytečně strávené dvě hodiny u televize. Film mě vůbec nebavil a bylo tam tolik nelogických blbostí, že jim to ani nemůžu odpustit... Je mi líto, ale dávám pouhou 1* a to jsem ještě mírnej. ()

Chromeskull

Znáte takový to, když vás film už od začátku nebaví a jste z něho otrávení? Tak jsem to měl přesně u 13 hodin. Postavy, děj ani akce, nic z toho mě nezaujalo. Akce pro mě absolutně nezáživná a nepřehledná. Proti filmu nic nemám, nenadávám na něj, točil ho Bay, což znamená že to není žádná amatérština, jen prostě válečný filmy zkrátka nejsou můj cup of tea. ()

Dejf4

Zcela klasický Michael Bay. Jen málokdo umí v Hollywoodu natočit takhle libovou akci. Ale zbytek strašlivý bordel, plný hluchých a prázdných míst. 6/10 ()

Affleckové a Rudá četa

Affleckové a Rudá četa

31.08.2017

Ben Affleck se po necelé dekády režírování u Warner Bros. vydává ke konkurenci. Jeho nový projekt se jmenuje Red Platoon a natočí ho pro studio Sony, které s ním určitě prahne po oscarových… (více)

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015